Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 722891 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #850 : 02 Şubat 2018, 01:50:22 »
S 300 aldi yunanlilar  simdi abd sana silah vermem diyormu

bizim aldigimiz  S 400  dünyanin en iyilerinden  nato üyesi ülkeye bu sistemi vermeye bilirdide   

F 35 ucagini vermezse  pyd versinler   onlar alisti  vermeye

bu günün haberi( Pentagon: Türkiye’ye yönelik her saldırıyı kınıyoruz ) Türler bu haberler itibar edmiyor
Yunanlılar S-300ü direk almadılar. Kıbrıs Rum kesimi kendine alıyormuş gibi yaptı yada kendilerine aldılar bilemem ama kurulumları Yunanistana oldu. Ben gerçekçiliği severim , hiç çarpıtmadan hesap vermeden alıyorum dersin bitirirsin. Ama polemiğe girmem diyorsan..Aslında Rusya Azerbaycana bu tür sistemler satıyor mu bilmiyorum ama Azerilerle anlaşıp onlar üzerinden S-400 alsaydık , azerilerde Türkiyenin değişik birkaç yerinde göstermelik askeri eğitim üssü açsa ve bunların korunması amaçlı S-400leri buraya kursalardı güzel olurdu heralde.Alternatif bir fikir sadece.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #851 : 07 Şubat 2018, 09:39:37 »
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan:"Fransa ziyaretinde de hatırlarsınız, EUROSAM konusunda bir anlaşma yapmıştık. Burada İtalyanlar ile de onu konuştuk. Onlar da EUROSAM’ı bir an önce hayata geçirme konumundalar. Bu gerçekleştiğinde, savunma füze sistemlerinde çok ciddi bir güce sahip olacağız. S400’lerle ilgili süreç de zaten başladı. 2020-21 yıllarına, hele hele 2023’e ulaştığımızda, inşallah kendi güvenliğini alabilen bir ülke haline gelmiş olacağız... "

http://www.milliyet.com.tr/yazarlar/verda-ozer/munbic-er-gec-sahiplerini-bulur-2605238/

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #852 : 07 Şubat 2018, 09:57:21 »
Türkiye çoktaaan kendi güvenliğini sağlayabilen bir ülke olmalıydı. Şu Yüksek İrtifa Projesinde sonuca varmak çok uzun yılllar aldı!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #853 : 07 Şubat 2018, 13:15:35 »
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in askeri ve teknik iş birliğinden sorumlu yardımcısı Vladimir Kojin, Moskova ile Ankara’nın S-400’le ilgili anlaşmanın genişletilmesi yönünde görüşmeler gerçekleştirdiğini, teknolojik anlamda iş birliği olasılığının konuşulduğunu söyledi.

Vladimir Kojin ''Şimdilik bu silahın (S-400) sevkiyatı için görüşmeler gerçekleştiriyoruz, ancak Türk tarafı aktif bir şekilde anlaşmanın geliştirilmesi ve sistemlerin parçalarının Türkiye topraklarında üretimine geçilmesinden söz ediyor'' ifadelerini kullandı.

'SÜREKLİ İŞ BİRLİĞİ YAPILACAK'

İlk etapta sistemlerin nakliyesi ve sistemleri kullanacak çok sayıda kişinin eğitilmesi gibi derin bir etkileşimin öngörüldüğünü belirten Kojin ''Sürekli bir iş birliği yapılması söz konusu. Yani ne bir yıllık ne iki yıllık. Uzun bir gelecek için… Artık sözle değil, yapılan işlerle güven sağlandı'' dedi.

'ANLAŞMAYI GENİŞLETMEKLE İLGİLENİYORUZ'

Karşılıklı güvenin temin edilmesinin Rusya ile Türkiye ilişkilerindeki zor zamanların tekrar yaşanmayacağına inanmalarını sağladığını vurgulayan Kojin ''Bu nedenle de elbette anlaşmayı genişletmekle ilgileniyoruz. Anlaşma iki taraf için de faydalı. Şimdilerde de projenin teknolojik alanda iş birliği gibi ikinci etabı için görüşmeler sürüyor'' ifadelerini kullandı.

http://www.haber7.com/asya/haber/2544189-kritik-s-400-aciklamasi-artik-ankara-ile/?detay=1

Çevrimdışı chngr

• DefenceTurk
  • *
  • -27
« Yanıtla #854 : 07 Şubat 2018, 13:23:02 »
Rusya'dan teknoloji transferi gelirse o zaman verdiğimiz paraya değebilir...

En azından Korelilerin Rusyayla yaptığı gibi bir proje yapılabilir.Ruslarla ortak füze üretip Hisar sistemine entegre edilirse müthiş olur.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #855 : 12 Şubat 2018, 08:23:50 »
Rusya'dan ABD'yi çıldırtacak cevap!

Hürriyet Haber12.02.2018 - 07:05 | Son Güncelleme: 12.02.2018 - 07:44
ABD'li muhabir Rostek Genel Müdürü Çemezov'a 'Rusya'nın Türkiye'ye S-400 satışını' sordu!

Rostek Genel Müdürü Sergey Çemezov, ABD’nin istemesi halinde bu ülkeye de Rus füze kompleksleri S-400'ün satılabileceğini söyledi.
Washington Post gazetesi muhabiri Çemezov'a NATO üyesi olan Türkiye'ye S-400 sistemlerinin gönderilmesinin stratejik hedefinin ne olduğu sorusu üzerine Çemezov şu açıklamayı yaptı:

SALDIRI DEĞİL SAVUNMA SİSTEMİ
''S-400 saldırı sistemi değil, savunma sistemidir; Amerikalıların istemesi halinde bu sistemi onlara da satabiliriz. Stratejik açıdan hiçbir sorun yok. Ayrıca, güvenlik açısından da Rusya için hiçbir sorun görmüyorum. Aksine ülke kendi hava sahası güvenliğini sağlama gücüne sahip ise, kendisini daha güvenilir hissedecektir. Böyle bir ülkeye saldırmak isteyenlerin iki kez düşünmesi gerek.''

Çemezov, çoğu devletin böyle bir silaha sahip olmak isteyeceğini, bu yüzden taleplerin fazla olduğunu belirtti.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/rusyadan-abdyi-cildirtacak-cevap-40738864
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #856 : 14 Şubat 2018, 12:23:10 »
Rusya’da “Türkiye ikinci S-400 anlaşması hazırlanıyor” iddiası

Nerdun HACIOĞLU / MOSKOVA14.02.2018 - 11:52 | Son Güncelleme: 14.02.2018 - 12:17
Türkiye’nin Rusya’dan 2,5 milyar dolara satın almaya anlaştığı S-400 uzun menzilli füze sistemleri anlaşması daha yerine getirilmeden, Rus medyası Ankara ile Moskova arasında ikinci parti S-400 füze alımı için görüşmeler yapmaya başlandığını duyurdu.

Rusya’da askeri ve diplomatik çevreleri kaynak olarak gösteren “Komsomolskaya Parvda” gazetesi, “Elimize geçen bilgilere göre Rusya ile Türkiye 2020 yılında ikinci bir S-400 anlaşması altına imza atacak. Bunun görüşmeleri taraflar arasında devam ediyormuş. Üstelik ikinci parti S-400 füzeleri daha kısa sürede 2021 yılında teslim edilecekmiş. İkinci füze anlaşmasında ayrıca ortak üretim konusunun ilk anlaşmadan daha ciddi bir şekilde masada bulunuyormuş” satırlarına yer verdi.

Rus basınında Türkiye ikinci S-400 füze anlaşması için girişimler başlattığı iddiasıyla ilgili resmi Rus makamlarından şu ana kadar bir açıklama yapılmadı.

Türkiye ile Rusya arasında tamamlanan ilk S-400 anlaşması uyarınca füzelerin Ankara’ya 2019 yılı sonundan başlayarak 2020 yılı içerisinde teslim edilmesini örgörüyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/rusyada-turkiye-ikinci-s-400-anlasmasi-hazirlaniyor-iddiasi-40741547

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #857 : 14 Şubat 2018, 12:28:22 »
Bu sefer teknoloji transferi ve ortak üretim gerçekleşebilir

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #858 : 14 Şubat 2018, 12:56:40 »
Doğu batı sentezli yerli hava savunma sistemi oluşumuna az kaldı biyebilirmiyiz?

Çevrimiçi tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #859 : 14 Şubat 2018, 14:30:00 »
Hisar _A Hisar _O  Hisar_U

Aster 30 ortak üretim  S400 2 sistem  Türkiyenin  korunmayan yeri kalmayacak  süper haber