Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 719994 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #620 : 26 Ağustos 2014, 15:21:55 »
Waff'a Ne bahsettiginiz isimle, ne de baska bir isimle hic girmedim. Detaylara Ben de hakim degilim. Bakalim Mevlam neyler, neylerse guzel eyler.

Trm'de Suriye politikasi hakkinda yazdiklarimi bir arastirin. Hakli cikma olasiligimi anlarsiniz.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #621 : 26 Ağustos 2014, 15:44:49 »
Size yalanci falan demiyorum, sadece nereden cikti bu dusunce, kaynaginiz nedir merak ediyorum

Çevrimdışı AVCI

• Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #622 : 27 Ağustos 2014, 10:59:57 »
Eski...

Eşref saatime geldi bende sabık=sabıkalı gibi algıladım :)

Bu arada SSM de yeni birimler ihdas edilmiş ve yönetim organizasyonunda da bazı değişiklikler olmuş,şöyleki :

Alıntı
*Uydu uzay daire bşk Müjdat Uludağ deniz sistemleri daire başkanı oldu
*Deniz sistemleri daire eski başkanı Mustaf Şeker Elektronik Harp daire başkanı oldu
*Elektronik harp daire eski başkanı Elife Ünal ve adını hatırlamadigim bir kişi daha Uzman kadrosuyla sertifikasyon dairesine gönderildi
*Uydu uzay dairesine Celal Sami Tüfekçi atandı
*Tedarik yönetimi dairesine Celal hoca gibi kurum dışından Süreyya Yiğit atandı

Ayrıca:
Alıntı
Uzay ve İnsansız Sistemler Dairesi, "Uzay" ile "İnsansız ve Akıllı Sistemler" adı altında iki daireye bölündü. Uzay Dairesi'nde Celal Sami Tüfekçi bulunuyor; diğer daireye Uluslararası İşbirliği Daire Başkanı Yakup Taşdelen atandı. Taşdelen'in yerine de Abdullah Erol Aydın atandı.

Özel Kalem ile Kurumsal İletişim müdürlükleri de yeni kurulan Kalite ve Stratejik Yönetim Daire Başkanlığı'na bağlandı; bu dairenin başına Ferhat Yenibertiz atandı.

Orko_8'in SSF deki mesajından alıntıdır.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #623 : 27 Ağustos 2014, 13:57:38 »
Iste Osmanli'dan beri bir turlu vazgecemedigimiz aliskanligimiz... Allah sonumuzu benzetmesin!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #624 : 07 Eylül 2014, 22:12:39 »

Cumhurbaskanimiz Erdogandan Hava Savunma Ihalesi aciklamasi !!!

Füze sistemi için Fransa'yla görüşüyoruz

Çin’le füze savunma sistemi görüşmelerinde ortak üretim ve know-how meselesinde bazı uyuşmazlıklar çıktı. Buna rağmen arkadaşlar görüşmeye devam ediyor ama ikinci sıradaki Fransa yeni tekliflerle önümüze geldi. Şu anda Fransa ile de görüşmelerimiz sürüyor. Burada ülkelerimizin çıkarları hangi noktada daha olumlu neticelenirse, Savunma Sanayi Müsteşarlığı ve İcra Komitesi de o yönde karar verecektir.

http://haber.stargazete.com/politika/paralele-karsi--yakin-temas/haber-936905

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #625 : 10 Eylül 2014, 12:50:15 »
Çin: Türkiye kendi çıkarına göre karar alır!

Çin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Çin'den füze savunma sistemi temini görüşmelerinde bazı uyuşmazlıklar çıktığını ve Fransa ile de görüşmeler yapıldığını söylemesinin ardından, projede Türkiye'nin "kendi çıkarlarına" göre karar alacağını açıkladı.
Çin: Türkiye kendi çıkarına göre karar alır!

Türkiye'nin başlıca askeri müttefikleri ABD ve NATO, Türkiye'nin Çin'den uzun menzilli hava ve füze savunma sistemi sağlaması halinde ittifak içindeki silah ve güvenlik sistemlerinde uyumsuzluk olabileceğine dair uyarılarını dile getirmişlerdi. Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hua Chunying yapılan günlük basın toplantısında, füze savunma sistemi ihalesinin olağan bir ticari işbirliği olduğunu ifade etti.

Hua, Türkiye ile füze savunma sistemi anlaşmasının hâlâ geçerli olup olmadığı sorusuna, "Söz konusu Çinli şirketin işbirliği askeri alanda olağan ticari işbirliğidir. Türk tarafının kendi çıkarları doğrultusunda bir karar vereceğine inanıyoruz" cevabını verdi. Türkiye, yaklaşık 3.4 milyar dolar değerindeki uzun menzilli hava savunma sistemi ihalesinde nihai sözleşme görüşmelerine Çinli savunma şirketi CPMIEC ile devam etme kararını geçen yıl eylül ayında almıştı.

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

ABD tarafından İran, Kuzey Kore ve Suriye'ye silah satışı dolayısıyla yaptırım uygulanan CPMIEC ile nihai sözleşme henüz imzalanmadı. Ayrıca Savunma Sanayi Müsteşarlığı Ağustos ayı sonunda ihaleye Avrupa ve ABD'den gelen tekliflerin de geçerlilik sürelerini yıl sonuna kadar uzatmalarını istedi. İhalede Fransız-İtalyan ortaklığı Eurosam ikinci, Patriot füzelerinin üreticisi Raytheon ise üçüncü olmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan gazetelerde yer alan haberlere göre hafta sonunda yapılan NATO zirvesinden dönüşünde açıklamalarda bulunarak Çin ile yapılan görüşmelerde know-how konusunda uyuşmazlıklar çıktığını ve yetkililerin Çin'in yanı sıra Fransa ile de görüştüğünü söylemişti.

Mayıs ayında Reuters'a konuşan yetkililer, sözleşme görüşmelerinin devam ettiği Çinli CPMIEC şirketinin şartnamede gerekli olan hükümleri henüz tam olarak yerine getiremediğini ifade etmişlerdi.
Kaynak: Dünya

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #626 : 10 Eylül 2014, 14:30:03 »
Fransız ASTER30 seçilse bile Çin ile dirsek teması devam etmeli..

Falkland savaşında Exocet'in bilgilerini sızdıran Fransa değil miydi.?

DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #627 : 10 Eylül 2014, 15:38:47 »
Fransız ASTER30 seçilse bile Çin ile dirsek teması devam etmeli..

Falkland savaşında Exocet'in bilgilerini sızdıran Fransa değil miydi.?

Analog bir füzenin bilgilerini verseler ne işe yarayacak ki!

Bir süre sonra Fransızlardan da vazgeçer Ugandalılarla görüşmelere başlarız, bu böyle 5-10 nesil devam eder.  8)
Sene 2014 ve halen Türkiye'nin yüksek irtifa hava savunma sistemi yok.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Nutuk

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 4
« Yanıtla #628 : 10 Eylül 2014, 16:50:07 »
Fransaya guven olmaz, yarin oburgun yine bir Ermeni meselesi patlar fuze yerine aliriz babayi.

Çevrimdışı sephiroturk

• DefenceTurk
  • *
  • -3
« Yanıtla #629 : 10 Eylül 2014, 23:14:38 »
Her iki firmadan alim olanaksizmidir ?
Belki çok acemice bir yorum olacak ama .. mesela iki sistem alicaktik, A firmadan 1 sistemle teknoloji transferi,
B firmadan 1 sistem + (diger firmanin vermedigi ) teknoloji transferi elde etsek
Uzun vade içinde A ve B firmalarin teknolojilerini uyarlayip ortaya özgün bir sistem düsünmek hayal gücünü zorlarmi ?