Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 722753 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #310 : 09 Eylül 2011, 01:53:35 »
Benim anlamadığım bu sistemler bu açıklamalara bakılırsa tamamen boşu boşuna kuruluyor saçmalığı ortaya çıkıyor. Rusya için değil onlar NATO stratejik ortağımız deniyor, İrana karşı kurmuyoruz diyerek İranın adının geçmesini istemiyor, bir yandan Çin Kuzey Kore tehditinin Türkiye için tehlikeli olmadığını söylüyorlar(uzaklık için galiba). Eee füze kalkanını niye kuruyorsunuz radar falan?

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #311 : 14 Eylül 2011, 14:23:11 »
ABD ile mutabakata varildi ABD buyuk elcisi esliginde anlasma imzalanmis radar ussu Malatya kurecik´te radar kontrolu Almanya´dan yapilicakmis suan tvde izledim hemen aktarmak istedim link buldugumda hemen eklicem.
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #312 : 25 Eylül 2011, 16:03:44 »
İran'dan Türkiye'ye sert eleştiri
ANKA
25 Eylül 2011
İran'dan Türkiye'ye sert eleştiri
İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu üyesi Mohammad Kowsari, Türkiye’nin NATO radarı kararını “büyük bir stratejik hata”, Türkiye’nin "çifte standardının net bir örneği” olarak niteledi ve “Türkiye’nin İslami hükümeti için ciddi etkileri olacak” iddiasında bulundu.

Türkiye’nin topraklarına NATO’nun erken uyarı radarının konuşlandırılmasına onay vermesine İran’dan sert tepkiler sürüyor. İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu üyesi Mohammad Kovsari, kararı “büyük bir stratejik hata” ve “çifte standart” olarak niteledi.

Mohammad Kovsari, Tehran Times gazetesince yayımlanan değerlendirmelerinde Türkiye’nin kararının “NATO ve ABD’nin adına yapılan bir çaba” olduğunu öne sürerek karar için “büyük bir stratejik hata” dedi.

“TÜRKİYE’NİN İSLAMİ HÜKÜMETİ İÇİN CİDDİ ETKİLER OLACAK”

Türk-İsrail krizini kastederek, Türk yetkililerinin defalarca “Siyonist rejimine karşı olduklarını ve Gazze filosuna saldıranlar için en büyük cezayı talep ettikleri”ni söyleyen Kovsari, buna karşın Türk yetkililerin, İsrail’i “korumayı amaçlayan” radar sistemine izin verdiklerini belirterek, “Türkiye’nin hassas dış politika konularındaki çifte standardının net bir örneğidir” ifadesini kullandı.

Mohammad Kovsari, “Bölgedeki başka ülkeler de adımı sert biçimde eleştirdiler ve bu adım, Türkiye’nin İslami hükümeti için ciddi etkileri olacak” iddiasında bulundu.

“İRAN SESSİZ KALAMAZ”

Kovsari, Türk yetkililer, sert eleştirilerinin karşısında kararın İran veya başka komşu ülkeler için bir etkisinin olmayacağını söylese de “İran, o kadar belirleyici bir kararın karşısında sessiz kalamaz çünkü bu adım, İran’ın füze kabiliyetini azaltmaya yöneliktir” dedi.

Türkiye’nin bu yeni tutumunun, Türk hükümetinin, İran’ın dış politika konularındaki pozisyonunu tamamen göz ardı ettiğini savunan Kowsari, şöyle devam etti:

“İKİLİ İLİŞKİLERE BÜYÜK ZARAR VERECEK”

“Eğer bu karar uygulanırsa, Türkiye’nin, bölgesel bir güç olan komşusu İran ile ilişkilerine büyük bir zarar verecek ve Tahran, bunun olumsuz sonuçlarına ilişkin Ankara’yı bilgilendirmek üzere her türlü çaba gösterecek.

Umuyoruz ki bu çabalar, Türkiye’yi süreci durdurmaya ve bölgesel güç olarak eski pozisyonunu yeniden almaya ikna edecek.”

http://www.hurriyet.com.tr/planet/18823731.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı DESPERADOS

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #313 : 25 Eylül 2011, 16:49:58 »
Nato bizi yabancı silahlara karşı uyarmışken mi ? kesinlikle pac-3 benim görüşüm ...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #314 : 26 Eylül 2011, 13:41:11 »

"Füzelerimizi Türkiye'deki kalkanla engelleyemezler"
Hürriyet Planet26 Eylül 2011

İran, Türkiye’nin topraklarında NATO radarı konuşlandırılmasını kabul etmesinin ardından yaptığı açıklamada, uzun menzilli roketlerini korumak için gerekli önlemleri aldığını belirtti.

İran Kara Kuvvetleri’nden General Ali Şadmani, dün yaptığı açıklamada “İran’ın uzun menzilli füzelerini korumak için gerekli önlemleri aldığını” duyurdu.

Şadmani, İran’ın uzun menzilli roketler ürettiği zaman bu roketlerinin güvenliğini de göz önüne aldığını ifade etti. İranlı General, “Roketlerin hedeflerine ulaşmasını engelleyecek her türlü tehdidi değerlendirmeliyiz ve bunu da yaptık” ifadesini kullandı.

Şadmani ayrıca, bölgedeki ülkelere bir mesaj yollayarak, “bölgedeki ülkelerin düşmanlarıyla işbirliği yapanların amaçlarına ulaşamayacağını” söyledi. Şadmani, “Bölgedeki ülkeler birbirleriyle etkileşim içinde olmalı ve işbirliği yapmalı. Böylece birbirlerini güçlendirmeliler çünkü bu işbirliği şüphesiz bölgenin çıkarı adına” dedi.

Türkiye, NATO’nun yeni stratejik konsepti kapsamında birliğin güvenlik kapasitesini ve Türkiye’nin ulusal savunma sistemini güçlendirmek adına radar sistemine ev sahipliği yapacağını açıklamıştı.

İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politika Komisyonu üyesi Mohammad Kowsari ise dün yaptığı açıklamada Türkiye’nin NATO radarı kararını “büyük bir stratejik hata” ve Türkiye’nin "çifte standardının net bir örneği” olarak nitelemişti.

YARDIM: İRAN'IN ENDİŞESİ YERSİZ
Türkiye’nin Tahran Büyükelçisi Ümit Yardım, NATO radar sisteminin Türkiye’ye konuşlandırılmasının başta İran olmak üzere hiçbir ülke için tehdit oluşturmadığını söyledi.

ISNA haber ajansına konuşan Yardım, “İlk olarak bu sistemin füze sistemi olarak tanımlanmaması gerektiğini ve “Radar Alarm Sistemi” olduğunu ifade etmeliyim. Ayrıca, Türkiye’nin de NATO üyesi olduğunun ve bunun dikkate alınması gerektiğini söylemeliyim. İran’ın NATO’nun radar sisteminden endişe duyması için bir sebep yok” dedi.

NATO sisteminin tamamen savunma amaçlı olduğuna değinen Yardım, “İran ve Türkiye hep iyi ilişkiler içinde oldular ve İran, Türk topraklarına konuşlandırılan sistemden rahatsız olmamalı… İki ülke arasındaki karşılıklı ilişkiler politik, ekonomik, turizm ve kültür alanlarında gelişmekte” ifadesini kullandı.

Yardım son olarak, “İran Ortadoğu’da Türkiye için en önemli ülkelerden biri ve Başbakan Tayyip Erdoğan gelecek aylarda Tahran’a bir ziyarette bulunacak. İran ile 5+1 ülkeleri (İngiltere, Çin, Fransa, Rusya, ABD + Almanya) arasındaki görüşmeler devam etmeli ve biz bu görüşmeleri destekliyoruz” dedi.

http://www.hurriyet.com.tr/planet/18830043.asp
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı seyyah

• seyyah
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #315 : 26 Eylül 2011, 15:18:58 »
Su sozden nefret ediyorum radar sistemindeki hedef Iran degil, kim ozaman kardesim durup dururken neden radar koyuyorsun ozaman oraya bu adamlar bosunami seni ikna etmeye calistilar ne kadar sacma bir soz ya hedef Iran degil hedef kim ozaman?
Adaletin hakim olduğu yerde silahın yeri yoktur.

Çevrimdışı DESPERADOS

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #316 : 26 Eylül 2011, 19:18:21 »
 :D :D :D işte bu yüzden iranı seviyorum dünyadaki bütün silahları kullansan da onları durduramazsın !!!!

Çevrimdışı atmaca1

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #317 : 27 Eylül 2011, 23:06:01 »
alında hedef göreceli kavram, onlar için hedef füzesi olan her kes, füzeyi kullanan kişi direk hedef sadece iranın füzesi yok. Bazı şeyleri atlamayalım biraz ilerledikmi çin pakistan hindistan bu devletlerinde füzesi var kim füzeyi ateşlerse o hedef  ::)
« Son Düzenleme: 28 Eylül 2011, 18:02:45 Gönderen: atmaca1 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #318 : 04 Ekim 2011, 09:08:15 »
Füze gemileri Türkiye yolunda

Özgür EKŞİ / ANKARA4 Ekim 2011

Füze kalkanı radarının bu yıl sonuna kadar Malatya Kürecik’te kurulması planlanırken, imha edici füzeleri taşıyan Amerikan savaş gemileri de Türkiye’de görev yapmak için hazırlanıyor.

NATO kaynaklarından edinilen bilgiye göre SM-2-Blok3B füzesi taşıyan AEGIS firkateynleri Doğu Akdeniz’de konuşlanacak. Füze kalkanı projesinde hedefin İran olduğu resmi ağızlar tarafından dile getirilmese de planlar bu ülkeden gelecek olası saldırıya göre yapılıyor. NATO, Lizbon Zirvesi kararlarına uygun olarak Malatya Kürecik Köyü’nde kurulacak radar istasyonunun yanı sıra uydu, destekleyici radar istasyonları ve füze rampaları kurulması çalışmalarına başladı. ABD bu plan çerçevesinde İran’ı uzaydan gözetleyecek. Romanya’da Karadeniz kıyısına kurulacak SM3 füze rampası da hazırlıklarını tamamlamak için gün sayıyor. ABD’ye ait SM2-Blok3B füzeleriyle havada füze vuran ve çok uzak menzilden füze hareketlerini izleyen, yörünge hesaplayan AEGIS radarı ile donatılmış savaş gemileri Doğu Akdeniz’de göreve başlama hazırlığı yapıyor.

AEGIS firkateynleri sahip oldukları yüksek atış gücü ile Doğu Akdeniz’de uluslararası sularda görev yapacak. Limana yanaşmadan aylarca denizde görev yapabilen gemi çevre ülkelerdeki hareketliliği gözetleyecek. Gözetlenecek ülkenin (resmi olarak isim verilmese de bununla İran kast ediliyor) füze rampalarını ülkenin kuzeyine yerleştirmesi halinde, bu firkateynlerin radar menzil sorunu gündeme gelebilecek. Böyle bir durumda savaş gemilerinin Montrö Anlaşması kapsamında zaman zaman Karadeniz’e çıkmasının gündeme gelebileceği ileri sürülüyor. ABD’nin Rus işgaline uğrayan Gürcistan’a insani yardım amaçlı olarak gönderdiği 75 bin tonluk Mercy askeri hastane gemisi Montrö Antlaşması’ndaki tonaj sınırı nedeniyle boğazları geçememişti.

- AEGIS radarı taşıyan 8 bin 600 tonluk USS Mahan fırkateyni IDEF 2011 Uluslararası Savunma Fuarı kapsamında Mayıs 2011’de İstanbul’a gelmişti. Savunma Sanayii Müsteşarı Murat Bayar ile ABD’nin Ankara’nın Büyükelçisi Francis Ricciardone de gemiyi ziyaret etmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/18895237.asp

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #319 : 04 Ekim 2011, 09:13:17 »
Ne kadar ilginç! Doğu Akdeniz'deki enerji kaynakları nedeniyle bir gerilimin oluşması ve bölgeye daha fazla ABD savaş gemilerinin görevli olarak gönderilmesi! Üstelik başbakan İsrail'in Doğu Akdeniz'de rahat hareket edemeyeceği konusunda bir şeyler de söylemişti galiba! Bu bir tesadüf mü? Yoksa çok önceden planlanmış bir şey mi?