Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 722389 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı inca

• DefenceTurk
  • *
  • 15
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #2630 : 06 Ekim 2020, 20:33:06 »
https://twitter.com/haskologlu/status/1313412114707632129?s=19
Ohh bee nihayet beklenen an geldi.S-400 ler test atışları için Sinopa gönderildi.Sonunda kanlı canlı test atışlarını göreceğiz testleri takiben Ege veya Akdenize gönderilirse şaşırmayın.Bazılarına göre Ankaradan çıkmayacak depolarda çürüyecekti.Şimdi o hazımsız utanmaz manipülasyoncuların suratlarını görmek isterim doğrusu.Kendilerine soda içmeleri tavsiyesinde bulunacağız😀

Sodalar benden.  :)

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2631 : 06 Ekim 2020, 20:40:09 »
Ohh bee nihayet beklenen an geldi.S-400 ler test atışları için Sinopa gönderildi.Sonunda kanlı canlı test atışlarını göreceğiz testleri takiben Ege veya Akdenize gönderilirse şaşırmayın.Bazılarına göre Ankaradan çıkmayacak depolarda çürüyecekti.Şimdi o hazımsız utanmaz manipülasyoncuların suratlarını görmek isterim doğrusu.Kendilerine soda içmeleri tavsiyesinde bulunacağız😀

Depoda çürüyecek demedik , ABD başkanlık seçimleri sonrası ancak aktive edilir dedik...
Sodayı iyi sakla , ABD seçimlerinden sonra sen içersin .... ;D

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2632 : 06 Ekim 2020, 23:53:31 »

Depoda çürüyecek demedik , ABD başkanlık seçimleri sonrası ancak aktive edilir dedik...
Sodayı iyi sakla , ABD seçimlerinden sonra sen içersin .... ;D

Hayırdır sen niye üstüne alındın ki senin ismin geçmiyor bile yazımda😀 Lafım depoda çürüyecek asla kullanamayacağız diye ortalığı velveleye verenlere ve bunlardan da çok var sosyal medyada ve diğer forumlarda

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2633 : 07 Ekim 2020, 10:45:16 »
 S-400'ler depolarda kalacak , çürümeyecek , hazır kullanılacak şekilde bekletilecek...
Üstüme alınmadım direkt söylüyorum işte...

Benim görüşüm şu;
S-400 , batının her an bize karşı uygulayabileceği ağır bir ambargo,düşmanlık politikasına karşı ( şimdikinden daha sert bir düşmanlığı kastediyorum) alındı.
Arkadaşların tersine bu alınan S-400'ler başka ülkelere kesinlikle gönderilmeyecek.
Olası bir tehlike durumunda ülke içinde veya Libya benzeri meselelerde ülke dışındaki üslerimizde gayet güzel şekilde kullanılacak...

Belirli zamanlarda modernize edilecek ve daha üst sistemler de -S500- takviye edilecek...Kısaca gayriresmi olarak , batı-nato alternatifi bir hss kuruldu aslında.

Sonuç:
S-400 , depolarda,üslerimizde her an kurulup kullanılacak şekilde hazır kıta bekletilecek.
Asla ilişkiler daha kötüye gitmediği sürece de resmi olarak aktive edilmeyecek(gayriresmi olarak aktive oldu bile)
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2020, 10:46:33 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2634 : 07 Ekim 2020, 18:14:09 »
  Zaten barış konuşlandırması diye bir kavram var.Buna göre barış zamanı S-400 lerin bekleyeceği üsleneceği bakımlarının yapılacağı yer Ankara Mürted üssüdür.Barış zamanı zaten hangarda beklese de olur arada bir personel eğitimi için radarları açılır aktive edilir arada bir de böyle Sinopa gönderilip atışlı test yapılır.Bazıları bu aktive edilme işini yanlış yorumlayıp farklı mecralara çekiyorlar.Gerekli görüldüğünde de herhangi bir kriz durumunda aynı Sinop'a gönderildiği gibi istenilen bölgeye aynı bu şekilde nakledilir ve harekata hazır hale getirilir kısa süre içinde.Önemli olan sistemin elimizde olmasıdır.Ben şahsen bu test işine şaşırdım çünkü abd seçimleri geçene kadar herhangi bir aksiyon beklemiyordum cidden sürpriz oldu.
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2020, 18:17:08 Gönderen: Hyperspace »

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2635 : 07 Ekim 2020, 18:25:24 »
Hocam, Yunanistan ile savaşın eşiğine gelindi. Idlib de Suriye ile savaş verildi. Ermeni ne yaptığı ortada doğu akdeniz var. Bu şartlarda o sistem garajda yatar mı bu mantıklı mı ? Hadi ispanya olsak anlarımda olmaz o dediğiniz. Bunların kurulup tam kapasite işletilmesi lazım. Bunların kurulması gereken yer İzmir çiğli veya Balıkesirdir. Ege denizinde Yunan uçakları kısıtlaması için. En mantıklı olan bu bakıcaz artık ne olacak. Ya adam akıllı faydalan yada niye bulaştın bu işlere.

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2636 : 07 Ekim 2020, 19:12:08 »
S-400'ler depolarda kalacak , çürümeyecek , hazır kullanılacak şekilde bekletilecek...

Benim görüşüm şu;
S-400 , batının her an bize karşı uygulayabileceği ağır bir ambargo,düşmanlık politikasına karşı ( şimdikinden daha sert bir düşmanlığı kastediyorum) alındı.
Arkadaşların tersine bu alınan S-400'ler başka ülkelere kesinlikle gönderilmeyecek.
Olası bir tehlike durumunda ülke içinde veya Libya benzeri meselelerde ülke dışındaki üslerimizde gayet güzel şekilde kullanılacak...

Belirli zamanlarda modernize edilecek ve daha üst sistemler de -S500- takviye edilecek...Kısaca gayriresmi olarak , batı-nato alternatifi bir hss kuruldu aslında.

Sonuç:
S-400 , depolarda,üslerimizde her an kurulup kullanılacak şekilde hazır kıta bekletilecek.
Asla ilişkiler daha kötüye gitmediği sürece de resmi olarak aktive edilmeyecek(gayriresmi olarak aktive oldu bile)

+1

"Orta Yol" boyle bir secenek, daha once de bahsetmistik..

"Savas hali" olmadigi surece kullanmayacagiz, biraz da patriot alalim F-35i gonderin tarzindan pazarliklar olabilir..

Tabii egemenlik hakkina mudahale ve is islerine dogrudan karismak oluyor ama, tukurdugunu yalamamak olacagi icin tercih sebebi olabilir..
« Son Düzenleme: 07 Ekim 2020, 19:12:47 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2637 : 07 Ekim 2020, 19:26:19 »

Benim görüşüm şu;

Sonuç:

+1

"Orta Yol" boyle bir secenek, daha once de bahsetmistik..

"Savas hali" olmadigi surece kullanmayacagiz, biraz da patriot alalim F-35i gonderin tarzindan pazarliklar olabilir..

Tabii egemenlik hakkina mudahale ve is islerine dogrudan karismak oluyor ama, tukurdugunu yalamamak olacagi icin tercih sebebi olabilir..
Eğer F-35 programına tekrar dahil olunacaksa yapılabilir. Belki böylede olur. Ama her halükârda F-35 olmayacaksa o sistemi garajda bekletmek hiç doğru olmaz.

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2638 : 07 Ekim 2020, 19:29:43 »
Yahu savaş hali olmadıkça zaten nasıl kullanacaksın S-400 leri kendi uçağına mı fırlatacaksın? Barış zamanı yapılacak olan Sinoptaki gibi atış testleri ve daha önce Ankarada yapılan radar testleridir.Bunlar da personelin eğitimlerini canlı tutmak için gereklidir.Neden Egeye kurulmadı neden Suriyede Ermenistanda kullanmıyoruz diyen arkadaşlara verilecek cevap daha sistemin kabul testleri performans testleri sürüyor ilk atışlı testleri izleyeceğiz.Bunlar yapılmadan kullanılmasını bekleyemeyiz değil mi.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2639 : 07 Ekim 2020, 19:48:10 »
Siz diyorsunuz ki  mürted de barış zamanı bekleyedek. Ben dünyanın hiçbir yerinde garajda bekleyen HSS görmedim. Yunanistan, israil, suriye bakın garajda mı bekliyor yoksa tam operasyonel şekilde hazır mı ? Konu sinop'ta test yapıldıktan sonrası için.