Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 722012 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #2580 : 03 Eylül 2020, 19:46:04 »
Hocam artık mesele S-400 , F-35 değil ki bunu anlatamadım bir türlü...

S-400'lerimizi kuralım varsın F-35 gelmesin meselesini geçtik... Yaptırım geliyor , yaptırım...

İran gibi F-16'lara kaçak köçek parça mı arayacaksınız Dünyadan... Ordunun kritik sistemleri baştan sona ABD malı....

Siz hala S-400 kuralım derdindesiniz...

« Son Düzenleme: 03 Eylül 2020, 19:46:43 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2581 : 03 Eylül 2020, 19:52:12 »
   E bunun sonu yaptırım yemeyelim diye başta Mavi Vatan bütün milli menfaatlerden vazgeçelime kadar gider.Her koşulda yaptırımlar ambargolar önüne çıkacak zaten.Yarın yunanla veya Fransa ile kapışsak yaptırım olmayacak mı zannediyorsunuz

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2582 : 03 Eylül 2020, 20:04:42 »
Neyse arkadaslar, bakip gorecegiz..

Ne olur bilmem ama bugun Tank konusunda bir ileti yazmistim..

Baska konu basligindan kendi yazdigini alinti yapabiliyormusun bilmiyorum onun icin tekrardan kopyala yapistir olsun..

Siz Altay yerine HSS alimi koyun..

"Yani oturup bir proje nasil bulastirilir diye ugrassak topluca..bu Altay kadar bulastiramayiz :)

Hakkaten kendini adayip ugrasmak lazim bu kadar bulastirmak icin..takdir ediyorum..

Saka degil, bir seyi ya da isi cok iyi yapmak bir beceriyse bu kadar kotu yapmak ya da bu kadar kapsamli bozmakta beceri ister..."
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2583 : 03 Eylül 2020, 20:17:12 »
   E bunun sonu yaptırım yemeyelim diye başta Mavi Vatan bütün milli menfaatlerden vazgeçelime kadar gider.Her koşulda yaptırımlar ambargolar önüne çıkacak zaten.Yarın yunanla veya Fransa ile kapışsak yaptırım olmayacak mı zannediyorsunuz

Hocam çıkarlarımız çatışıyor,siz darbeyi desteklediniz vb.  biz S-400'e karar verdik , artık rus sistemleri de alacağız derseniz ben buna sonuna kadar saygı duyarım.
Ama 2 devi aynı ipte idare ettirmeye çalışırsak başımıza bu gelir... Kimse pazarını diğerine kaptırmak istemez

Çevrimdışı Deniz16

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2584 : 04 Eylül 2020, 00:31:32 »
Amma amerikadan korktunuz yok yaptırım geliyor yok f16ya parça bulamıyacağız yok abd donumuzdaki lastiği veriyor ne yapacağız

Eskiden abd mi vardı şurda 300-400senelik devlet son 60yıldırda süpergüç dün nasıl abd yok iken ayaklarımızın üstünde durduysak bugünde aynısı olacak ilerlemeye ve tökezleye tökezleye yürümeye devam edeceğiz.
Merak etmeyin doğu bloğunda mig21 ne ise ve parçaları heryerde bulunuyor ise batı paktı içinde f16 odur heryerde yedek parçası bulunur. Yani yedek parçasız kalmayız

Silah seçmek pakt seçmek diyorsunuz ya biz alt tarafı hava savunma sistemi olan s400'ü satın aldık.

Savunma alanında en büyük oyuncu ve değerli alımlar her zaman için savaş uçaklarıdır bu açıdan yerimiz ve yörüngemiz belli idi abd malı savaş uçakları.yani paktımız seçili idi.

Türkiye hiçbir zaman abd dışı savaş uçaklarına yönelmedi yani paktını ve yönünü şaşırmadı.
ABD ise buna rağmen bindiği dalı keserek türkiyeye F35leri vermedi
S400 pakt değiştirecek yada bunun belirtisi bir silah sistemi değildir ve olamaz.

Türkiye bu saatten sonra pakt değiştirirse bunun sebebi Türkiye değil abd'dir ve F35leri teslim etmeyerek bu neden olmuş ve olacaktır suçu bize atmasınlar biz ortaklık ve paktını gereğini yaptık abd ile bir 50yıl dedik tercihinizi f35den yana kullandık abd s400 bahanesi ile bunu çöpe attı.

Türkiye bu saatten sonra doğu bloku  savaş uçaklarına yönelirse kimse şaşırmasın bunu biz değil müttefiğimiz kendi eliyle yaptı bizim yapmamız gereken ise inceldiği yerden kopsun diyerekten Rus pakfa veya su57 alımı ve yerli mühimmatlarımızı kullandıracak anlaşmalar ile şartları araştırmak aynı koşul ve şartları Çinli j20ve j31 özelinde denemek lazım

Tf-x gelene kadar ki boşluğu doldurmak için 5nesil savaş uçağına karşı 5.nesil uçak alarak cevap verebiliriz İsrailde var yarın öbürgün Yunanistan bae ve Mısır gibi devletlerin alıp almayacağı belli değil.

Ayrıca sn hyperspace sonuna kadar katılıyorum s400lerin aktive edilmeyi uygun olan yerlere yerleştirmememizin izahı yok.
Bir an önce aktive edilip uygun yerlere yerleştirmeliyiz ve ayrıca ikinci sistem s400leride sipariş vermemiz gerektiğine inanıyorum
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2020, 06:26:26 Gönderen: Deniz16 »

Çevrimdışı Barbatos

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2585 : 04 Eylül 2020, 11:30:57 »
Amma amerikadan korktunuz yok yaptırım geliyor yok f16ya parça bulamıyacağız yok abd donumuzdaki lastiği veriyor ne yapacağız
Sizde ABD'yi çok küçümsemiyor musunuz acaba Sayın Deniz16? İki tweet atarak doları nasıl fırlattıklarını unutmamak gerek.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2586 : 04 Eylül 2020, 12:07:47 »
1918'den beri Yunanistanla savaşıp,  krizler yaşıyoruz... Bu krizin farkı ne ki doğu blokunun silah sistemlerine geçeceğiz?

Siyasete girmeyeyim diyorum ama büyük resme bakarsak ;
birileri bizi tam da batı'dan , batı medeniyet değerlerinden , yüzyıllık batılılaşma hedefimizden koparmak için ( Rusya'yı kastetmiyorum) son yıllarda  bilinçli olarak  iç-dış politika yürütüyor olamaz mı?

Kafası çalışan neyi kastettiğimi anlar...

« Son Düzenleme: 04 Eylül 2020, 12:09:53 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2587 : 04 Eylül 2020, 12:58:12 »
1918'den beri Yunanistanla savaşıp,  krizler yaşıyoruz... Bu krizin farkı ne ki doğu blokunun silah sistemlerine geçeceğiz?

Siyasete girmeyeyim diyorum ama büyük resme bakarsak ;
birileri bizi tam da batı'dan , batı medeniyet değerlerinden , yüzyıllık batılılaşma hedefimizden koparmak için ( Rusya'yı kastetmiyorum) son yıllarda  bilinçli olarak  iç-dış politika yürütüyor olamaz mı?

Kafası çalışan neyi kastettiğimi anlar...
+1
Zaten üzerimizde oynanan oyun ve ana proje o!
Yapılanlar için bazı merciler “tescilli vatan hain”’liği olarak söz ediyor. Ülkenin çıkarına değil, kişisel çıkarlara göre politika yapılıyor.

Çevrimdışı Deniz16

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2588 : 04 Eylül 2020, 17:00:18 »
Bugün dolar 7lira25kuruş ise topu direk dışarı atarak sıyrılmamak gerek. Yanlış ekonomik politikalar ve yanlış yönetilmemizin sebebidir doların yükselmesi

Doğu bloğu ve donumuzun lastiğinden kasıt

Düne kadar abd den don lastiği alırken sorun olmuyordu da bugün ben bunu dünyanın en büyük ikinci güçü olan çinden alalım deyince mi dert ve sorun etmeğe başladınız çinde bir muasır medineyettir dünyanın en büyük ikinci süper gücüdür ve politikaları ile batılı bir devlettir

Eski don lastiği verenimiz 2003te başımıza çuval geçirdi muavenatı vurdu ergenokon ve balyozu tertipledi 2015darbesini yaptı ypg ve pyd'yi devlet haline getirmeye çalışıyor

Hem japonya g. Kore gibi örnek modellerimiz var bize ayna ve rehber  olabilcek illa batılı partnerler yada başka bir değişme batı bloğunda istenmeyen ve Uşak konumunda kendimizi niye tutalım ki niye bunu kabullenelim

Hangi batıdan ve değerlerinden  bahsediyorsunuz senelerden beri bizi kapısında tutan ve asla almayacak olan AB ve bu birliğin büyük ülkeleri mi yani bunlara mı yamanmaya çalışacağız uzaklaşırsan ne kaybedeceğiz

Aslında son derece tehlikeli olan bir ilişkiden bahsediyorsunuz bunlar vahşi kapitalist devletleri çıkarları için birbirini boğazlamaktan geri durmazlar sana davrancakları bu şekil

Ben zaten batı dünyasına kapıları kapatalım berlin duvarı gibi duvar örelim demiyorum

Doğu bloğu dan silah almanın yada bununla ilgili atılacak adımın nesi saçma?
Biz şu an Akdeniz'e yunanla çatışıyor gerilim yaşıyor gibi gözüksekte aslında Fransa ile çatışıyoruz yunanlılar cesaretle sirenler onlar fransaya geri planda abd destekliyor daha yeni Almanya bile Yunanistan'ı desteklediğini açıkladı hani şu sizin uzaklaşmak istemediğiniz batı devletleri
Bugün bu krizin sebebi yada ilerde bizi sıkıştırcak olanda batı medeniyeti gözümüzü gerçeklere kapamayalım bu yunanın arkasındaki güçlerden dolayı doğu bloğu silahlara ihtiyacımız var sadece yunan için ekstra alışverişe gerek yok
Ayrıca doğu bloğu savaş uçağı demişken abd den başka bunların elinde 5.nesil savaş uçağı var buda onların gelişmiş mediniyet olduğunu gösterir daha avrupalının elinde henüz bunlardan yok.

İsrail 5.nesil savaş uçağı aldı ellerinde var yarın öbürgün Yunanistan bae mısır gibi ülkelerin alıp almayacağı belli değil 5.nesile ancak 5.nesil bir uçakla karşılık verilebilir buda ancak su57 j20 j31 gibi doğu bloğu platformlar ile sağlanabiliyor
« Son Düzenleme: 04 Eylül 2020, 17:30:53 Gönderen: Deniz16 »

Çevrimdışı ugurkarakaya25

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2589 : 04 Eylül 2020, 17:20:03 »
Bugün dolar 7lira25kuruş ise topu direk dışarı atarak sıyrılmamak gerek. Yanlış ekonomik politikalar ve yanlış yönetilmemizin sebebidir doların yükselmesi

Doğu bloğu ve sonumuzun lastiğinden kasıt

Düne kadar abd den don lastiği alırken sorun olmuyordu da bugün ben bunu dünyanın en büyük ikinci güçü olan çinden alalım deyince mi dert ve sorun etmeğe başladınız çinde bir muasır medineyettir dünyanın en büyük ikinci süper gücüdür ve politikaları ile batılı bir devlettir

Eski don lastiği verenimiz 2003te başımıza çuval geçirdi muavenatı vurdu ergenokon ve balyozu tertipledi 2015darbesini yaptı ypg ve pyd'yi devlet haline getirmeye çalışıyor

Hem japonya g. Kore gibi örnek modellerimiz var bize ayna ve rehber  olabilcek illa batılı partnerler yada başka bir değişme batı bloğunda istenmeyen ve Uşak konumunda kendimizi niye tutalım ki niye bunu kabullenelim

Hangi batıdan ve değerlerinden  bahsediyorsunuz senelerden beri bizi kapısında tutan ve asla almayacak olan AB ve bu birliğin büyük ülkeleri mi yani bunlara mı yamanmaya çalışacağız uzaklaşırsan ne kaybedeceğiz

Aslında son derece tehlikeli olan bir ilişkiden bahsediyorsunuz bunlar vahşi kapitalist devletleri çıkarları için birbirini boğazlamaktan geri durmazlar sana davrancakları bu şekil

Ben zaten batı dünyasına kapıları kapatalım berlin duvarı gibi duvar örelim demiyorum

Doğu bloğu dan silah almanın yada bununla ilgili atılacak adımın nesi saçma?
Biz şu an Akdeniz'e yunanla çatışıyor gerilim yaşıyor gibi gözüksekte aslında Fransa ile çatışıyoruz yunanlılar cesaretle sirenler onlar fransaya geri planda abd destekliyor daha yeni Almanya bile Yunanistan'ı desteklediğini açıkladı hani şu sizin uzaklaşmak istemediğiniz batı devletleri
Bugün bu krizin sebebi yada ilerde bizi sıkıştırcak olanda batı medeniyeti gözümüzü gerçeklere kapamayalım bu yunanın arkasındaki güçlerden dolayı doğu bloğu silahlara ihtiyacımız var sadece yunan için ekstra alışverişe gerek yok
Ayrıca doğu bloğu savaş uçağı demişken abd den başka bunların elinde 5.nesil savaş uçağı var buda onların gelişmiş mediniyet olduğunu gösterir daha avrupalının elinde henüz bunlardan yok.

İsrail 5.nesil savaş uçağı aldı ellerinde var yarın öbürgün Yunanistan bae mısır gibi ülkelerin alıp almayacağı belli değil 5.nesile ancak 5.nesil bir uçakla karşılık verilebilir buda ancak su57 j20 j31 gibi doğu bloğu platformlar ile sağlanabiliyor
+1