Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 721420 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Commander

• DefenceTurk
  • *
  • 18
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #2550 : 02 Eylül 2020, 16:47:41 »
Kuralım şunlar yaptırım mi geliyor ne olacaksa olsun artık bıktı herkes.
Ayakta ölmek,diz üstü yaşamaktan daha iyidir.

Çevrimdışı Deniz16

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2551 : 02 Eylül 2020, 17:34:15 »
Bu kadar kriz zamanı ve gerilimlerin ortasında olduğumuz bir zamanda kurulup aktive edilmiyorsa tek bir açıklaması ve izahı var... Oda yorumsuz diye cevaplamak

Geriye iki mantıklı açıklama kalıyor. Siyasi ve politik olarak alınan karar ambargodan kurtulma ve F35 gelir mi ümidi ki bu kararda yanlış bir tercih olur çünkü olacak lar zaman meselesi ok yaydan çıktı ve böyle bir taviz vermemeliyiz

İkinci seçenek ise elimizdekilere ve tsk'nın envanterini güveniyoruz. Oyun değiştirici sürpriz etkisi yaratacak silahlarımız var bize karşı kurulan koalisyonun hakkından geleceğimizi düşünüyoruz

Yani özetle s400lerin aktive edilmemesini başka mantıklı izahı yok
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2020, 17:52:44 Gönderen: Deniz16 »

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2552 : 02 Eylül 2020, 18:14:14 »
Yarın ABD yönetimi, Caatsa dan kurtulma ve belki de f35’leri verebilmek için bu alınan sistemlerin imhasını isterse ne yapacağız?
Ben olsam ABD ‘nin yerine,  bunu şart koşardım. (Madem ki f35 ve s400 beraber olamaz deniyor)

Çevrimdışı Deniz16

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2553 : 02 Eylül 2020, 18:34:14 »
 Sn. Yaşar peki biz ne yapıcaz abd istedi diye s400lerimi imha ediceğiz hiç sanmam

Hem izahı olur bir yanı yok madem ihtiyacımız yok imha edicez o zaman bu sistemi niye aldık. Ki sistem şu hali ile işimize yarıyacak iken
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2020, 19:30:02 Gönderen: Deniz16 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2554 : 02 Eylül 2020, 18:56:17 »
Hocam eğer S-400'leri aktive edersek , mutlaka ambargo yiyeceğiz Abd'den.
Tüm israil,rum,ermeni lobisi bunun müjdesini bekliyor.

Ne yapalım, boyun mu eğelim bu şantaja?

Vallahi bu hesabı kim yaptıysa cevabını o versin...

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2555 : 02 Eylül 2020, 18:57:42 »
Sn. Yaşar peki biz ne yapıcaz abd istedi diye s400lerimi imha ediceğiz hiç sanmam

Hem izahı olur bir yanı yok madem ihtiyacımız yok imha edicez o zaman bu sistemi niye aldık. Ki sistem şu hali ile işimize yarıya ak iken
Sn deniz16,
Adamlar sistemi aktive etmeyin; Ambara koyun ve çıkarmayın demediler mi? Yarın imha edin de derlerse ne yapacağız?
İki tarafı o kadar pis bir değnek ki bu!
Ya blöfü göreceğiz ikinci sistemi de alıp kullanacağız, ya da kuyruğu kıstıracağız ve başımızı önümüze eğip eyvallah diyeceğiz. İkinci şıkkı kabullenen yönetim, kendi başına kurşun sıksa daha iyi olur.
Onun için ABD seçimlerinden sonra çok zor bir dönem bekliyor, hem Türkiye’yi hemde bu yönetimi.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2556 : 02 Eylül 2020, 19:01:02 »
Hocam eğer S-400'leri aktive edersek , mutlaka ambargo yiyeceğiz Abd'den.
Tüm israil,rum,ermeni lobisi bunun müjdesini bekliyor.

Ne yapalım, boyun mu eğelim bu şantaja?

Vallahi bu hesabı kim yaptıysa cevabını o versin...
Sn serkan1976,
Peki f35’leri alabilirsiniz ama bunları imha edeceksiniz derlerse ne olacak? Adamlar demiyor mu bu ikisi bir arada olamaz diye?
Ben şeytan’ın avukatlığını yapıyorum ama.... ya olursa!!
Hesabı verecek belli ya!!!

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2557 : 02 Eylül 2020, 19:32:15 »
F 35 bize vermeceklerdi bahaneleri hazirdi

kendi ucagimizi yapacagiz o kadar bitti

önceden yapilmazi gerekirdi ama uyumuslar

Çevrimdışı Deniz16

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2558 : 02 Eylül 2020, 22:03:38 »
İyide sn yaşar Amerika bir otorite bir normlar kuruluşumudur her dediği boyunduruk hüküm ilahi emir olan her dediğini yapmak zorunda mıyız?

Burda çıkarlarımız uyuşması benim milli egemenliğimi bütünlüğümüzü korumak için hava savunma sistemlerine ihtiyacım vardı sen vermediğin için faiş fiyatlar çektiğin için bende gittim rusyadan aldım ama en büyük etken bu tarz sistemleri vermemesi.

Şimdi başka bir ayrıntıya deyinmek isterim sn Serkan 1976 bu konuda ısrarcı bizim sistemimiz olan s400 balistik füzeleri vurmadan yetersiz diye halbuki kağıt üstünde aster30, pac3pac2 gibi sistemler ile aynı kinematik değerlerde hatta balistik füze hızı olarak mrbm'leri vuracak kapasitede Ve ayrıca esas unutulan nokta biz bu sistemi daha çok hava soluyan hedeflere karşı aldık savaş uçakları bombardıman uçakları yakıt tankerleri awacslar jstarslar elin sigınt gibi platformlara karşı aldık

Peki neden bunlara karşı aldık?
Çünkü bölgeyi şekillendiren ülkeler İran Suriye gibi balistik füze sahibi ülkeler değil

Fransa abd ing gibi hava gücü ile hareket eden ülkelere ve bunların hava platformu sattığı Yunanistan mısır İsrail bae gibi türkiyemize karşı kullanabilecek ülkelere karşı bu sistemi aldık ve askeri açıdan son derece yerinde tedbir idi elimizde tarihi eser olarak Nike herkules füzeleri vardı.

Hem siz demiyormusunuz savaşta öncelik hava kuvvetleri ve savaş uçaklarında öncelik bu kuvvete yatırım yapan savaşı kazanır diye
Bizde bu tehdide karşı s400alarak önleminizi almaya çalışıyoruz.

Bence ve umarım ikinci sistemler içinde imzalar atılır hava savunma kapasitemiz artar 2sistem 4batarya hava savunma sistemi ile 4 ayrı noktaya konuşlandırabilcek hava savunma sistemimiz olmuş olur
« Son Düzenleme: 02 Eylül 2020, 22:19:09 Gönderen: Deniz16 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2559 : 02 Eylül 2020, 22:46:03 »
Bir silah sistemi alan aslında bir pakt alır...

Sen tüm ordunu ABD temelinde kurup ben Rus sistemi alıyorum di-ye-mez-sin...

Aynı şey ordusunu Rus sistemleri temelinde kurup ABD uçağı,füzesi alan ülke için de geçerlidir...
Hele ki bir NATO ülkesiysen...

F-35'i bize bir sebeple vermezlerdi argümanı için de şöyle diyeyim.
F-35 hangarından pilotuna kadar eğittin,donattın...
Verirlerdi , vereceklerdi tabiki  S-400 bahane ama İsrail'e heyyyt,  huyyyt yaptığın için , eksenini değiştirdiğin için bahane ....

Madem 1950'den sonra ABD güdümüne girdin tabiki S-400 aldırmazlar sana...

MMU , Tf-2000,Hss ... milli savunma sanayini kurana kadar  bu oyun böyle oynanır...

60 sene yatıp yatıp , çöp bile üretmedikten sonra bu oyunun kuralını değiştirmeye kalkamazsın....