Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 722063 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #2440 : 16 Haziran 2020, 19:35:53 »
Corona virüsü tam da ABD başkanlık seçim süreci sonunda etkisini yitirecek , F-35'lerin akıbeti işte o zaman kesinleşecek.

O tarihten önce S-400 corona virüsü nedeniyle aktive edilmiyor bahanesine Atvhaber takviyesiyle inanmaya devammmm

Bunu anlamak için içeriden kaynağa gerek yok. Biraz akıl yürütmek,sana söylenen şeyleri kabul etmeden önce biraz sorgulamak yeterli.

Mesela İsmail Demir Altay motoru işi her sorulduğunda "Görüşmeler çok olumlu,imzalar atılmak üzere vb" şeyler söylüyor. Bir sonraki açıklamada da aynı şeyi söylüyor ve siz hâlâ inanıyorsanız bu sizin probleminiz...

Buna inanmamak için illaha savunma sanayi müsteşarlığında tanıdığın olmasına gerek yok...

Biraz kırıntıları izlemek yeterli... 8) 8)
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2020, 19:44:23 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2441 : 16 Haziran 2020, 19:51:43 »
F 35 isi olmayacak bitti öldü önümüze bakalim

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2442 : 16 Haziran 2020, 20:06:58 »
Ben de bu iş bitti diyorum. Ama tepedekiler bitti demeden bitmeyecek bunların umudu...

Hemen hemen her konuda konuşan yetkililerin ağzından " F-35 işi bitti , gelmeyecek , " sözü çıktı mı?
Hayır,çıkmadı. Hâlâ küçük bir mucize umuduyla ABD başkanlık seçimi sonrası gelişmeleri bekliyorlar...

"Eyyyyyy ABD sen kendini ne sanıyorsun, biz yerli ve milli daha iyi uçak yaparız" ,  cümlesini duyduğunuz an S-400'ler aktive edilmeye başlar...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2443 : 16 Haziran 2020, 20:57:04 »
Ben de bu iş bitti diyorum. Ama tepedekiler bitti demeden bitmeyecek bunların umudu...

Hemen hemen her konuda konuşan yetkililerin ağzından " F-35 işi bitti , gelmeyecek , " sözü çıktı mı?
Hayır,çıkmadı. Hâlâ küçük bir mucize umuduyla ABD başkanlık seçimi sonrası gelişmeleri bekliyorlar...

"Eyyyyyy ABD sen kendini ne sanıyorsun, biz yerli ve milli daha iyi uçak yaparız" ,  cümlesini duyduğunuz an S-400'ler aktive edilmeye başlar...

Skywolf hocam F-35 gelmiyor , duydunuz mu😴😴😴

Demek sen yukarıdakilerin işin bitmediğini düşündüklerini sanıyorsun. Anlaşıldı neden bu kadar iddialı konuştuğun. Dur bira daha fişekleyeyim, Rus heyetinin gelişini de ertelemişlerdi. Herhalde onlara da Kasım'a kadar gelmeyin demişlerdir herhalde. Kasım'da ABD seçimleri, seçimlerden sonra kazanan kim olursa olsun yine epey bir süreç geçecek. 2021 ortalarına doğru belki gündeme gelecek vs. ABD kongresiydi, derin devletiydi vs. Ohooo...

F-35 işi bitti!

F-35'in bize gelebilmesi için ABD'deki değil, bizdeki seçimin sonucunun değişmesi gerekir!
Ha olamaz mı! Herşey olabilir...
Olmayacak neler gördük bugüne kadar...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2444 : 16 Haziran 2020, 21:40:26 »
Hocam ben bu konudaki  öngörülerimi 2 sayfadır anlatıyorum.Herkesin kendi görüşü...

1-F-35 kemerini sıktıkça sıkıyor ABD. Ama hâlâ  S-400 giderse bu iş olabilir görünüşündeler.

2-Bizimkiler hala F-35 konusunda ABD'den kesin "Bu iş bitti" sözünü duymadan vazgeçtiklerini düşünmüyorum.

3- İki tarafta bu kadar katıyken neden hala bu işi ikiside kestirip atmıyor ? , bir takım pazarlıklar olabilir gibime geliyor...

4- Bu işi iki tarafta kestirip sonlandırmadan S-400 bence aktive olmayacak...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2445 : 16 Haziran 2020, 21:44:22 »
Hocam ben bu konudaki  öngörülerimi 2 sayfadır anlatıyorum.Herkesin kendi görüşü...

1-F-35 kemerini sıktıkça sıkıyor ABD. Ama hâlâ  S-400 giderse bu iş olabilir görünüşündeler.

2-Bizimkiler hala F-35 konusunda ABD'den kesin "Bu iş bitti" sözünü duymadan vazgeçtiklerini düşünmüyorum.

3- İki tarafta bu kadar katıyken neden hala bu işi ikiside kestirip atmıyor ? , bir takım pazarlıklar olabilir gibime geliyor...

4- Bu işi iki tarafta kestirip sonlandırmadan S-400 bence aktive olmayacak...

Buna bir de Libya ve Suriye'de Ruslarla çıkarlarımızın çakışmasını da ekle.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #2446 : 16 Haziran 2020, 22:08:50 »
Abd'den f35 bitti diye bir aciklama gelmez. Adini listeden cikarirlar, o o demektir.

Kaparonu istersin, gidersin.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2447 : 17 Haziran 2020, 19:07:46 »
Benim gözümden kaçmış.Biz bu sistemleri şimdi aktif etmedik mi?Tabiri doğru ise kutularına geri koyup bekletiyoruz mu.

Nisan ayında bu sistemleri aktif etmediğimizi açıkladık ?

Bazen birilerinin kulaklarını çınlatmakta fayda var
Sn Erol mütercimler görün bakın biz bu sistemleri kutusuna kaldırıcaz aktif edemiceğiz abd bu sistemi kutusundan çıkarttırmaz deyince inanmamıştım öngörüsünde haklı çıktı.

Madem böyle bir basiretsizlik gösterecektik yada zayıflık neden f35'lerden olduk ki kurulumunu yapamıyacağımız sistemi niçin tedarik ettik gibi sorular gözümün önünde canlandı.

Bir yandan da sorun s400 değil abd bu uçakları vermek istemediği için bahanesi s400 gibi düşünce oluşuyor.

Bırakın ikinci sistemleri tedarik etmeyi elimizdeki sistemleri aktif edebilelim o bize yeter.
  Hocam siz o Erol Mütercimler denen algıcı komplo teorisyeni herife itibar etmeyin.Bu ve bunun gibi Natocu Sorosçu Atlantikçi algıcılara göre S-400 lerin bu topraklara girmesi bile mümkün değildi.Türkiye almaya bile cesaret edemezdi.Ama şu an 2 batarya Mürtedde kurulu şekilde bekliyor ve eğitim faaliyetleri devam ediyor.Sistem aktif olmasa eğitim faaliyetleri de yapılamaz.SSB İsmail Demir gecikmenin nedenlerini açıkladı daha önce.Korona herkesi herşeyi etkiledi sonuçta.Seyahatler kısıtlandı çalışma tempoları düşürüldü.Ayrıca sistemlerin nakledilmesi düşünülen bölgelerde de birtakım altyapı çalışmaları ki bunların yüksek dağ zirveleri olduğu söyleniyor yine Korona nedeniyle sekteye uğradı.O yüzden gecikme normal gibi görünüyor.Ayrıca yine SSB İsmail Demir bir sistem alınmışsa kullanılmak için alınır deyip noktayı koydu.Sonuçta yetkililere ve resmi açıklamalara itibar etmemiz gerekiyor.O Erol Mütercimler denen herif daha önce çok morardı yine moraracak.
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2020, 19:09:08 Gönderen: Hyperspace »

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2448 : 17 Haziran 2020, 19:17:19 »
Corona virüsü tam da ABD başkanlık seçim süreci sonunda etkisini yitirecek , F-35'lerin akıbeti işte o zaman kesinleşecek.

O tarihten önce S-400 corona virüsü nedeniyle aktive edilmiyor bahanesine Atvhaber takviyesiyle inanmaya devammmm

Bunu anlamak için içeriden kaynağa gerek yok. Biraz akıl yürütmek,sana söylenen şeyleri kabul etmeden önce biraz sorgulamak yeterli.

Mesela İsmail Demir Altay motoru işi her sorulduğunda "Görüşmeler çok olumlu,imzalar atılmak üzere vb" şeyler söylüyor. Bir sonraki açıklamada da aynı şeyi söylüyor ve siz hâlâ inanıyorsanız bu sizin probleminiz...

Buna inanmamak için illaha savunma sanayi müsteşarlığında tanıdığın olmasına gerek yok...

Biraz kırıntıları izlemek yeterli... 8) 8)

Yahu bırakın be kardeşim 50 defa yazdık Kasımda ister Trump seçilsin ister Biden hiçbirşey değişmez.İkisi de Kongre Senato ve Pentagona rağmen adım madım atamaz.Bizim S-400 den vazgeçmeye onların da F-35 leri vermeye niyeti yok.S-400 leri kutusuna koyup geri versek bile F-35 lerin geleceği yine garanti değildir bir dünya çıkarlarımızın çatıştığı noktalar var diye diye dilimizde tüy bitti.Hala yok seçimler yok Trump pes valla!
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2020, 19:17:54 Gönderen: Hyperspace »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2449 : 17 Haziran 2020, 20:27:26 »
Doğru. Sonuna kadar doğru. O zaman İsmail Demir mi Erdoğan mı çıkıp konuşacak...

"Biz F-35 'den vazgeçtik. S-400 şantajını kabul etmiyoruz"diyecek..

21 Mayıs 2020 tarihli yazı;

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Demir, F-35 projesiyle ilgili yöneltilen soru üzerine de şunları söyledi:

"Amerika Birleşik Devletleri tarafında bu konuyla ilgili tam ne olup ne bittiğine dair net bir veri yok elimizde. Benim F-35 sürecinde sürekli olarak vurguladığım, biz bu süreçte bir ortağız. Ve ortaklıkla ilgili tek taraflı yapılan hareketlerin hiçbir yasal temeli yok ve mantıklı da değil. Bütün ortaklık yapısını düşündüğünüzde, ortakları düşündüğünüzde, atılan bu adımın S-400 ile ilişkilendirilmesi konusunda da bir temel yok. Türkiye'ye uçağı vermemekle ilgili karar almak bir bacaktır; ama diğeri ise hiç alakası olmayan bir konu. Biz bunu muhataplarımıza defalarca dillendirmemize ve dillendirdiğimizde de hiçbir mantıklı cevap alamamamıza rağmen süreç devam ettirildi. Kendi ifadeleriyle, bütün bu süreçte projeye en az 500-600 milyon dolarlık ek bir maliyet geleceği dillendirildi. Yine bizim hesaplarımıza göre, uçak başına en az 8-10 milyon dolar civarında ilave maliyet geleceğini görüyoruz. Biz bu süreçte sürekli olarak 'sadık' bir ortak tavrını gösterdik. Biz bulunduğumuz noktadayız, üretim ortaklığımıza devam ederiz."

11 Haziran 'da 6 F-35'imiz Abdye katıldı...Hâlâ yarım ağız konuşuyor bizimkiler. Yok biz olmazsak uçağın fiyatı artarmış falan filan. Adamlar götüyle gülüyordur bu açıklamaya
« Son Düzenleme: 17 Haziran 2020, 20:29:26 Gönderen: serkan1976 »