Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 722601 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #2430 : 16 Haziran 2020, 18:08:16 »
Teşekkür ederim s400'leri coronavirüsü salgınıyla aktif etmeyi ertelediğimizi bilmiyordum.

Makul bir neden dünyada meşhur olan donanmalar bile seyirlerini iptal etme kararı almıştı abd dahil .karaya demirlemişlerdi gemilerini

Yemende eski rus sistemleri ile suud f15 i vurulmamış mıydı hatta görüntüleri bile yansıdı
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2020, 18:12:07 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2431 : 16 Haziran 2020, 18:23:41 »
Skywolf hocam buna da şükür... Video hızını 0,25'e düşürüp , sağ gözünü tamamen kapayıp , sol gözümü de çeyrek kırpınca S-400'ün hava aracını ( Gözümün neresini oynatırsam oynatayım vurulan hedef hava aracı iha mı , hedef drone uçağı mı , gerçek uçak mı anlayamadım) vuruşu gözüküyor... :D :D :D

Şöyle bir görüntü arıyoruz tüm savunma camiası olarak...

https://www.youtube.com/watch?v=0VBiqsQ2CjY

Hemen arıyorum Putin'i. Bu ne kardeşim, böyle S400 videsu mu olur? Bizim sihaların bile onlarca hedef vurma videosu var. Adam gibi reklam yapın. Bir iki f-15, F16 falan vurun da görelim. Milleti kandırmayın. vs vs diyorum. Selamını da söylerim bu ara. Şükrediyor ama adamın kaşı gözü oynayıp duruyor, sizin yüzünüzden tik oldu da derim.  :D :D :D

Aha çalıyor telefon. Alooo...  :D :D

😂😂😂 Yalnız Putin'in de bu görüntüleri gönderebileceğini zannetmiyorum...

Corona virüs dolayısıyla  S-400'lerin aktive edilmediğine Türkiye'de bir tek Sayın Skywolf ve Denizci13 ikiniz inanıyorsunuz galiba😴😴😴

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2432 : 16 Haziran 2020, 18:33:10 »

Corona virüs dolayısıyla  S-400'lerin aktive edilmediğine Türkiye'de bir tek Sayın Skywolf ve Denizci13 ikiniz inanıyorsunuz galiba😴😴😴

Bunun aksine de bir tek sen inanıyorsun galiba. 😴😴😴
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2433 : 16 Haziran 2020, 18:37:29 »
Tamam arkadaşlar görüşlerini yazsınlar öyleyse.

S-400'ler corona virüs nedeniyle mi hâlâ aktive edilmiyor?

Başka bir neden ile mi aktivite edilmiyor?

Ben virüs nedeniyle değil ; siyasi nedenlerle aktive edilmediğini düşünüyorum.
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2020, 18:39:07 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2434 : 16 Haziran 2020, 18:47:42 »
Abd f35 leri vermeyip

Kararın siyasi bile olduğunu varsayalım

S400 lerin kurulum kararını erkene alınmasına sebep olacaktır diye düşünüyorum

Ankara coronavirüste hayatı erkene alırken ve yasakları kaldırırken  bu konuyuda esgeçmez ve bizlere unutturmaz heralde

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2435 : 16 Haziran 2020, 18:52:44 »
ABD başkanlık seçimi ve sonrası olacak gelişmeler belli olmadan S-400'ler aktive olmayacak...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2436 : 16 Haziran 2020, 19:00:15 »
ABD'nin baskısına rağmen satın aldığımız S400 sisteminin yine ABD baskısı nedeniyle aktif hale getirilmediğine inanmıyorum. Çocukça bir düşünce. Öyle bir gerekçe olsa zaten hiç satın almazdık. Saklamak için almadık o sistemleri.  Buna karşın yine de  bu nedenle aktif edilmediğini varsayarsak, F-35 krizi artık sona erdiğine ve Corona nedeniyle tıkanan hayat normalleşmeye başladığına göre bu sistemin aktif hale getirilmesinin önündeki bir engel kalmıyor. Özellikle salgının Rusya'daki seyrine göre uygun bir tarih belirlenerek sistemin aktif hale getirilmesi gerekir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2437 : 16 Haziran 2020, 19:13:46 »
F-35 krizi sona ermedi.Hala parça üretiyoruz , 1.4 milyar dolar paramız içeride kaldı ve kapalı kapılar ardında görüşmeler devam ediyor...

ABD ve AKP yetkililerinin ağzından "F-35 üretim  ve tedarik projesi tamamen bitti " sözünü duydunuz mu?

Tayyip erdoğan,  bu iş bitti diyene kadar pazarlıklar devam edecek...

Tam da bu nedenle S-400 bilerek aktive edilmiyor...

Bunu anlamak bu kadar zor mu?

"S-400'ler korona virüsü nedeniyle aktive edilmiyor" sözüne inanmak "Galatasaray 20 yıldır Fenerbahçe üzülmesin diye onları yenmedi" sözüne inanmak gibi birşey... :D :D :D
« Son Düzenleme: 16 Haziran 2020, 19:14:32 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2438 : 16 Haziran 2020, 19:20:10 »
ABD başkanlık seçimi ve sonrası olacak gelişmeler belli olmadan S-400'ler aktive olmayacak...

F-35 krizi sona ermedi.Hala parça üretiyoruz , 1.4 milyar dolar paramız içeride kaldı ve kapalı kapılar ardında görüşmeler devam ediyor...

ABD ve AKP yetkililerinin ağzından "F-35 üretim  ve tedarik projesi tamamen bitti " sözünü duydunuz mu?

"S-400'ler korona virüsü nedeniyle aktive edilmiyor" sözüne inanmak "Galatasaray 20 yıldır Fenerbahçe üzülmesin diye onları yenmedi" sözüne inanmak gibi birşey... :D :D :D

Olacak, yapacak, devam edecek vs ...
İçerden ciddi bir kaynağın mı var da bu kadar KESİN konuşuyorsun?

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #2439 : 16 Haziran 2020, 19:23:25 »

Olacak, yapacak, devam edecek vs ...
İçerden ciddi bir kaynağın mı var da bu kadar KESİN konuşuyorsun?

Olsa da söylemesin.