Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 722175 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #2400 : 08 Mayıs 2020, 20:04:46 »
Benim düsüncem  girit  yakinina akdenize yapay adaya  S400 koymak

sonra abd den F 35 almak vermiyorlarsa kendi ucagimizi yapmak TF-X yaninda hürjet gelecek

bize f 35 vermecek abd ne yapmis olsakta kendi düsüncem

biliyorsunuz ki kibrisda  S 300 var üstüne F 35 vermek istiyor abd-yahudi lobisi

yanlis yasmisim  simdi düzettim

kibris degildi Girit  yakinina  yapay ada yapilir demek istedim

« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2020, 21:33:43 Gönderen: tumucin »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2401 : 08 Mayıs 2020, 20:57:21 »
s-300 girit de değil mi? kıbrıs'a S-300 koyacak ense yok yunanlılarda...

Ayrıca Sayın forum yetkilileri ; yukarıda bir anket var , Hangi HHS'ni seçeceğiz diye soruluyor ankette...

Birincisi bu anketi kaldıralım artık bunun yerine S-400 işler hale getirilecek mi? ya da F-35 , Türkiye'ye verilecek mi? anketleri yapılmasını öneriyorum. 

Kimin ne cevap verdiği ankette yayınlansın ; gelişmelere göre , kim haklı çıktıysa o üyelere seviye atlattırılsın... :D :D :D :D
« Son Düzenleme: 08 Mayıs 2020, 21:08:43 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2402 : 09 Mayıs 2020, 02:31:57 »
Serkan hocam, s 500 benim thaad muadili olduğu için,  bizde olmasını istediğim bi sistem. Uzayda önleme yapacak ve çok kısa sürede tedarik edebileceğimiz tek hazır sistem bu görünüyor. Yakında abd de seçim var, bakarsınız herşey birden değişir. Şu an bile ikinci s 400 için görüşmeler devam ediyor diyen yine ss başkanı. Herşey olabilir seviyesindeyiz diye düşünüyorum ben.

Aster için ise ss başkanı eğer 1 fazı geçtik, teknoloji paylaşımı için anlaşma imzaladık diyorsa, bilemiyorum ama uluslar arası , bu seviyede bi ilerleme pek yemlik için yapılmaz bence.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2403 : 09 Mayıs 2020, 11:50:50 »
Hocam ikinci bir S-400 sistemi almak ABD ile ilişkileri tamamen koparır...MMU oluşana kadar suyu bulandırmam ben olsam. Zaten F-35 bu S-400 bahaneleriyle elden gitti, MMU 'dan da olmayalım...

İkincisi her ne kadar kağıt üzerinde S-400 uçanı kaçanı , balistik füzeyi affetmiyor gazı verilse de bizimkilerin S-400'ün sahada performansını görmeden 2.bir S-400 sistemi almaması gerektiğine inanıyorum,inanmak istiyorum ...

Ben S-400'den balistik füze vurmasını zaten beklemiyorum da Suriye'de İsrail-Abd uçaklarına radar bile aç(a)maması beni uçaklara karşı performansında da ciddi şüphelere soktu. Bunu bizim generaller de düşünüyordur herhalde.
 2.bir S-400 alımı için bu sistemin kendini ispatı şart.... Zaten siyasi bir alım kararıydı bunu hepimiz biliyoruz. Generallerimiz performans görmeden yeni sistem alımına bu kadar dirençsiz olmayabilir...

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2404 : 09 Mayıs 2020, 17:58:32 »
Hocam ikinci bir S-400 sistemi almak ABD ile ilişkileri tamamen koparır...MMU oluşana kadar suyu bulandırmam ben olsam. Zaten F-35 bu S-400 bahaneleriyle elden gitti, MMU 'dan da olmayalım...

İkincisi her ne kadar kağıt üzerinde S-400 uçanı kaçanı , balistik füzeyi affetmiyor gazı verilse de bizimkilerin S-400'ün sahada performansını görmeden 2.bir S-400 sistemi almaması gerektiğine inanıyorum,inanmak istiyorum ...

Ben S-400'den balistik füze vurmasını zaten beklemiyorum da Suriye'de İsrail-Abd uçaklarına radar bile aç(a)maması beni uçaklara karşı performansında da ciddi şüphelere soktu. Bunu bizim generaller de düşünüyordur herhalde.
 2.bir S-400 alımı için bu sistemin kendini ispatı şart.... Zaten siyasi bir alım kararıydı bunu hepimiz biliyoruz. Generallerimiz performans görmeden yeni sistem alımına bu kadar dirençsiz olmayabilir...

Yanlış düşünüyorsunuz S-400 lere gelene kadar abd ile iplerin kopmasına neden olacak bir sürü konu var fetö ve ypg desteği gibi.S-400 lerin devamının gelmesini istemiyorsa o zaman paşa paşa Patriotları verecek.MMU da zaten motor dışında bir bağımlılığımız olmayacak abd ye o da sadece prototipler için istedik o motorları.S-400 lerin performansına gelince stand alone ben de balistik füze vurmasını beklemiyorum ama uçaklara karşı da gayet etkili olmasını bekliyorum özellikle Egede.Suriyede İsrail veya abd uçaklarına angaje olamadı diyorsunuz bu da yanlış bir ifade.Ne yapsaydı abd uçağı mı düşürselerdi orada bunu mu bekliyorsunuz.Ayrıca İsrail ile Rusya da anlaşmalı birbirlerine dokunmuyorlar İsrail daha çok İranlı milisleri vuruyor bu da rusların işine geliyor.O yüzden S-400 lerle gidip İsrail uçağı düşürmesini de beklemeyin.Abd ile olan F-35 ve S-400 sorununda asıl temel sorun bölgede abd politikalarının dışında ve onlara aykırı politikalar izlememiz ve daha bağımsız hareket etmek istememiz.Artık soğuk savaş döneminin abd nin sözünden çıkmayan Türkiyesi yok ve de olmayacak.Bunu lütfen anlayın artık.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2405 : 09 Mayıs 2020, 18:34:08 »
Bence bizim yönetim, abd ye göstere göstere alımları adım adım yapıyor. Neden bak sen vermedin bende bunun için s 400 alıyorum. Bak sen ypg yi destekledin bizi dışladın bende senden ayrı top oynuyorum diyor. Yani kendin ettin kendin buluyon kimseye bişey demeye hakkın yok deniyor.

Bence patriot un karnesinde çok kırık var. Hele en son suudi aramco saldırılarından sonra, abd ye göbekten bağlı olmayan ülke patriot almaz. Zaten onun yerine meads ( MEADS, Orta Menzilli Hava Savunma Sistemi (MEADS - Medium Extended Air Defense System) NATO tarafından yönetilen geliştirilme yolunda Patriot füze sisteminin yerini alması düşünülen bir yer tabanlı taşınabilir hava ve füze savunma sistemidir.) gelecek galiba. Ama patriot dan parayı kırmadan abd meads vermez kimseye.

S 400 iff i bizim elimizde olursa, patriotdan kat kat iyi olur bize diye düşünüyorum.

Neticede şu an en iyi durum, bir yerli bir yabancı sistemimiz olursa iyi olur. Yani Siper+s400.  Daha sonrada aster gelirse daha da kıyak olur.

Tabi birde tf 2000 için füzeye ihtiyacımız var. Bunuda s400 füzelerinden uzun menzillileri ekleyebilsek çok iyi olur ama çok dolambaçlı iş.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2406 : 09 Mayıs 2020, 19:06:43 »
S-400 , Abd uçağı da israil uçağı da vurmaz , aralarında anlaşma var  vs...vs...

Bu S-400'ler oraya niye gitti o zaman. S-400 dışında ellerinde ne varsa İsrail uçaklarına , füzelerine sallayan Suriye neden S-400 'ü açmıyor,atmıyor...

Mmu için motor dışında ABD'ye ihtiyacımız yok mu?

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2407 : 09 Mayıs 2020, 19:34:51 »
S-400 , Abd uçağı da israil uçağı da vurmaz , aralarında anlaşma var  vs...vs...

Bu S-400'ler oraya niye gitti o zaman. S-400 dışında ellerinde ne varsa İsrail uçaklarına , füzelerine sallayan Suriye neden S-400 'ü açmıyor,atmıyor...

Mmu için motor dışında ABD'ye ihtiyacımız yok mu?
  S-400 oraya niye gitti ruslar kendi üslerini korumak için gönderdi o sistemleri.Ha tabi bir de bizim rus SU-24 ünü düşürmemiz de önemli rol oynadı.Suriye farklı ruslar farklı.Ruslar kendi üslerine ve birliklerine bir saldırı olmadıkça S-400 leri kullanmazlar kullanmayacaklar.Artı S-400 Suriyenin kontrolünde mi S-400 ü kullansın? Motor dışında ne gibi bağımlılığımız var abd ye MMU konusunda? Aksine abd den bağımsız bir uçak olması için çalışılıyor
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2020, 19:35:33 Gönderen: Hyperspace »

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2408 : 09 Mayıs 2020, 19:39:01 »
Bölgedeki S400 ler Suriye'nin değil, Rusya'nın Rusyadan her ne kadar Suriye'yi korumak istese de Amerikan İsrail uçağını doğrudan vuramaz.

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2409 : 09 Mayıs 2020, 20:55:55 »
Abd uçakları ile direk rusları hedef alsa vururda, abd uyanık, bölgede ki gruplara sızup onlara saldırı yaptırıyor yada onlar gibi görünüp karadan dron, roket, tanksavar  v.s ile ruslara zarar verdiriyor. Hatırlayın, en son rusya ile aramızın bozulmasına sebep, idlib deki grupların rus üs ve güçlerine 2 kez saldırı yapmış olmaları idi!

Rusya, 2 nedenle burada karşılıksız saldırı yapamaz 1- nato üstüne çullanır 2- zaten ekonomisi kötü, ab ve biz gaz ve petrol almazsak batar ülke  paramparça olur.