Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 722089 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #2280 : 09 Mart 2020, 01:30:04 »
Mantıkla olsaydı bu iş Amerika bize F-35leri verirdi. Ama Amerika'nın Türkiye'ye karşı tutumu maalesef mantık çerçevesinde değil.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2281 : 09 Mart 2020, 03:03:56 »
Mantıkla olsaydı bu iş Amerika bize F-35leri verirdi. Ama Amerika'nın Türkiye'ye karşı tutumu maalesef mantık çerçevesinde değil.
Mantık, İsrail güdümünde olan ABD mantığı. İsrail uçağın ne kadar önemli bir oyun değiştirici olduğunun farkında. Bölgede kendisine en büyük rakip ve tehlike olarak gördüğü Türkiye’ye bu uçakların verilmemesi için ABD ye baskı yaptı.
Tabii bizimkilerde almamak için elinden geleni yaptı.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2282 : 09 Mart 2020, 10:57:27 »
F-35'in S400 ile bereber çalışmasından ötürü alakası olmadığını herkez farkında. Mesele bizim Rusya ile bu denli stratejik yakınlaşmamız ABD de rahatsızlık oluşturuyor. Ve ben bunu doğal karşılıyorum. ABD ile Ypg arasında ki ilişki nasıl bizi tedirgin ediyorsa aynı mevzu. E o zaman ABD madem bundan rahatsızdın sen Ypg ile arana neden mesafe koymadın bende onran rahatsızım demezler mi adama ? Yani hükümeti 1 tık anlayabiliyorum. Ama sen devlet yönetiyorsun bu işin Kâr/Zarar dengesine bakacaksın. Bana bu iş tamamen zarar olacaksa burada gurur yapmam. Ypg'ye müdahale yaparım. Zorla ABD ile aralarında ki ilişkiyi kopatırım. Sonra gider F-35 alırım. Bizimkiler ödlek davrandı başta. S400 alayım şunu yapayım bunu yapayım diyerek ders vermeye çalıştı çuvalladı.
« Son Düzenleme: 09 Mart 2020, 11:02:37 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2283 : 09 Mart 2020, 20:29:00 »
Mantık, İsrail güdümünde olan ABD mantığı. İsrail uçağın ne kadar önemli bir oyun değiştirici olduğunun farkında. Bölgede kendisine en büyük rakip ve tehlike olarak gördüğü Türkiye’ye bu uçakların verilmemesi için ABD ye baskı yaptı.
Konuyu değiştirmek istemem ama İsrail Abdye Türkiye'ye Türkiye'ye Mısıra verilen F 15ler gibi kısıtlı özellikleri olan F 35lerin verilmesini istemişti. Türkiye'nin elinde olan F 35 için bir tehdit değil hatta kavgalı olduğumuz Suriye rejimine karşı işlerine yarardı. Düşünsenize Bahar kalkanı harekatı sırasında rejimin hava savunma sistemlerini F 35lerle bertaraf edip, çok sayıda uçağını dusurseydik Israil'in işine gelmez miydi?

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2284 : 09 Mart 2020, 21:20:20 »
Konuyu değiştirmek istemem ama İsrail Abdye Türkiye'ye Türkiye'ye Mısıra verilen F 15ler gibi kısıtlı özellikleri olan F 35lerin verilmesini istemişti. Türkiye'nin elinde olan F 35 için bir tehdit değil hatta kavgalı olduğumuz Suriye rejimine karşı işlerine yarardı. Düşünsenize Bahar kalkanı harekatı sırasında rejimin hava savunma sistemlerini F 35lerle bertaraf edip, çok sayıda uçağını dusurseydik Israil'in işine gelmez miydi?
Neden işine gelsin yahu. Adam için Suriyenin elinde ki uçaklar bir hamlelik iş. 230 F-16, 100 F-15, 25 F-35 dahada gelecek. Bu filoya kim dayanır ? Öyle bir SEAD operasyonları yapar ki. 1 gecede rejim diye birşey bırakmaz. 8 tanker uçak daha alacakmış geçen haberi çıktı. Öyle büyük bir hava operasyonlarına hazırlık yapıyorlar ki gerisini sen düşün.
« Son Düzenleme: 09 Mart 2020, 21:22:19 Gönderen: Mermi »

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2285 : 13 Mart 2020, 18:47:49 »
  Az kaldı hükümet ters bir U dönüşü yapmazsa ki bu tür manevraları meşhurdur sistemin en geç Mayıs ayında aktive olmasını bekliyorum.Mayısta da aktive olmazsa bilin ki bizden kaynaklı bir sorun var demektir.

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2286 : 13 Mart 2020, 18:54:46 »
Merak etmeyin S400'leri başka ülkeye yollacağız,F35 programınada devam ederiz

Bu tür milyar dolarlık stratejik sistemleri öyle kafana göre önüne gelen ülkeye veremezsin.Otomobil değil bu.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2287 : 13 Mart 2020, 19:15:39 »
 Bu F-35/S-400 krizinin başından beri hep akla gelen en mantıklı seçeneklerin gerçekleşeceğini iddia ediyorsunuz...
Ama görüyorsunuz mantıklı olan hiçbir söylediğiniz şey gerçekleşmedi...

Çünkü her olayda olduğu  gibi bu olayda da mantıkla değil ideolojik feedback ile hareket ediyor karar vericilerimiz...

Çevrimdışı Bogü Alp

• DefenceTurk
  • *
  • 43
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2288 : 13 Mart 2020, 21:19:54 »
Neden işine gelsin yahu. Adam için Suriyenin elinde ki uçaklar bir hamlelik iş. 230 F-16, 100 F-15, 25 F-35 dahada gelecek. Bu filoya kim dayanır ? Öyle bir SEAD operasyonları yapar ki. 1 gecede rejim diye birşey bırakmaz. 8 tanker uçak daha alacakmış geçen haberi çıktı. Öyle büyük bir hava operasyonlarına hazırlık yapıyorlar ki gerisini sen düşün.
Sağlık sektörüyle bağlantılı bir işte çalıştığım için bu aralar yoğundum. Daha yeni bilgisayarın başına geçip anca cevap yazabildim.
İsrail o dönem Türkiye'ye F-35lerin kısıtlı olanlarını verilmesini istemişti zaten ilişkilerimiz gergin İsrail için bizim F-35lere karşı da çıkabilirdi. Ama çıkmadı çünkü düşmanımın düşmanı durumu söz konusu biraz burada(Askerlerimizin şehit olduğu saldırıda baş sağlığı diyelip biz sizin gerçek dostunuz manasında açıklamada yaptılar). Sadece özelliklerinin kısıtlanmasını istedi o kadar.
-Geçmiş yakın tarihimizde kimse bize silah vermezken İsrail bize silah satıyordu-
İsrail'in hava kuvvetleri güçlü bunu kabul ediyorum. Ama Suriyenin de hava savunma sistemi de hiç fena değil bizim yapmak istediğimiz çok katmanlı hava savunma sistemlerine sahipler ve İsrailden tokat tokat yiye yiye hava savunma sistemlerine oldukça önem veriyorlar ellerinde kullandıkları eski nesil SA-5in iki stehalt uçağı düşürdüğünü de es geçmemek lazım ki ellerinde tordan pantshire kadar pek çok sistem var. Bölge de ayrıca Rus S-300 S-400 füze sistemleri var.
İsrail SEAD operasyonlarını yapar mı yapar ama F-35leri de riske atarak pek çok uçağını kaybetmek pahasına şu an o riski alacak durumları yok.

Barış Kalkanı harekatında elimizdeki imkanlarla en iyi işi yaptık ve Rejime askeri olarak İsrail'den bile daha büyük darbe vurduk. Eğer elimizde F-35ler olsaydı rejimi çok daha büyük zararlar verirdik.

Hal durum böyleyken Türkiye'nin F-35 almasının İsrail açısından her hangi bir sakıncası yok.

EDİT: Bu aralar forumda Amerikancı, Ruscu, Avrupacı damgası gidiyor bana sakın İsrailci Siyonist demeyin sadece durumu yazdım. Ayrıca Türkçüyüm.
« Son Düzenleme: 13 Mart 2020, 21:22:42 Gönderen: Bogü Alp »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #2289 : 13 Mart 2020, 23:35:57 »
Sağlık sektörüyle bağlantılı bir işte çalıştığım için bu aralar yoğundum. Daha yeni bilgisayarın başına geçip anca cevap yazabildim.
İsrail o dönem Türkiye'ye F-35lerin kısıtlı olanlarını verilmesini istemişti zaten ilişkilerimiz gergin İsrail için bizim F-35lere karşı da çıkabilirdi. Ama çıkmadı çünkü düşmanımın düşmanı durumu söz konusu biraz burada(Askerlerimizin şehit olduğu saldırıda baş sağlığı diyelip biz sizin gerçek dostunuz manasında açıklamada yaptılar). Sadece özelliklerinin kısıtlanmasını istedi o kadar.
-Geçmiş yakın tarihimizde kimse bize silah vermezken İsrail bize silah satıyordu-
İsrail'in hava kuvvetleri güçlü bunu kabul ediyorum. Ama Suriyenin de hava savunma sistemi de hiç fena değil bizim yapmak istediğimiz çok katmanlı hava savunma sistemlerine sahipler ve İsrailden tokat tokat yiye yiye hava savunma sistemlerine oldukça önem veriyorlar ellerinde kullandıkları eski nesil SA-5in iki stehalt uçağı düşürdüğünü de es geçmemek lazım ki ellerinde tordan pantshire kadar pek çok sistem var. Bölge de ayrıca Rus S-300 S-400 füze sistemleri var.
İsrail SEAD operasyonlarını yapar mı yapar ama F-35leri de riske atarak pek çok uçağını kaybetmek pahasına şu an o riski alacak durumları yok.

Barış Kalkanı harekatında elimizdeki imkanlarla en iyi işi yaptık ve Rejime askeri olarak İsrail'den bile daha büyük darbe vurduk. Eğer elimizde F-35ler olsaydı rejimi çok daha büyük zararlar verirdik.

Hal durum böyleyken Türkiye'nin F-35 almasının İsrail açısından her hangi bir sakıncası yok.

EDİT: Bu aralar forumda Amerikancı, Ruscu, Avrupacı damgası gidiyor bana sakın İsrailci Siyonist demeyin sadece durumu yazdım. Ayrıca Türkçüyüm.

Aaa ne iyi işte. Bende bu yakınlarda amerikancı oldum.