Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 722053 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #2210 : 09 Şubat 2020, 16:49:47 »
1000 kere söyledim olması gereken , planlanan da zaten sizin söylediğinizdi sayın mermi...
Ama umulmadık birşeyler oldu işler birden değişti bbizimkiler birden Ruslar'ın tarafına kaydı...
Benim tahminim ABD Suriye'de İsrail'in istediği bir kürt kantonu oluşturmak için düğmeye bastı ve bizimkiler bunu farketti... Zaten fetö darbesinde destek verilmediği için ABD'ye tepki varken bir de bu Suriye'deki ypg olayı anlaşılınca film koptu...
Yoksa işin S-400 patriottan iyi-ucuzla alakası yok... Tamamen stratejik bir karar...
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2020, 16:50:21 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2211 : 09 Şubat 2020, 19:27:52 »
Eğer bizi yönetenler zerre şu ülkeyi seviyorlarsa; S-400 işinden vazgeçerler hadi aldık birkere göndeririz Libya, Katar, Somali hangisi uygunsa F-35 konusu tekrar canlanır. Kale-RR ortaklığında yerli motor yaparız, F-15SE'den bir tık daha iyi MMU uçağımızı üretir yola devam ederiz. Hisar ve Siper HSS ailesi ile gücümüze güç katariz.

S-400 Amerikan tehdidine karşı alındı. Son bir ay içerisinde Rusya' yla yaşanan sıkıntılar nedeniyle S-400 alımının yanlış olduğu kanısına kapılmayın. Nasıl ki S-400' ü Rusya' ya karşı kullanamayacaksak, F-35' i de Amerika' ya karşı kullanamayacağız. ABD, Kürt devleti planından vazgeçmiş değildir.

F-35 Lobisine sormak lazım; F-35' i kime karşı kullanmayı planlıyorlar? Tehdidin nereden geldiğini iyi hesap etsinler. Ha... Suriye/İdlib sorununa gelince; tamamıyla hükumetin yanlışıdır. Suriye' de ne yapmak istiyorlar? Ali Kıran Baş Kesenleri himaye mi edecekler? Politikan nedir, amacın nedir; amaca uygun siyaset üretebiliyor musun? Bunların cevabı yok! Yanlıştan başka birşey bilmezler. Zaten şu hayatta kedi olalı bi' fare tuttular; onuda F-35 lobisine kurban etmeyelim. 

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2212 : 09 Şubat 2020, 20:59:27 »
Eğer bizi yönetenler zerre şu ülkeyi seviyorlarsa; S-400 işinden vazgeçerler hadi aldık birkere göndeririz Libya, Katar, Somali hangisi uygunsa F-35 konusu tekrar canlanır. Kale-RR ortaklığında yerli motor yaparız, F-15SE'den bir tık daha iyi MMU uçağımızı üretir yola devam ederiz. Hisar ve Siper HSS ailesi ile gücümüze güç katariz.

Adam gözleri açık gidecek yahu! Biri şu arkadaşa bir f-35 versin demiştim daha önce. :)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2213 : 09 Şubat 2020, 22:22:34 »

Donald Trump'a kalsa S-400 felan umurunda değil direk verirdi F-35'leri çünkü adamın gözü paradan başka bir şey görmüyor. Fakat maalesef başında Kongre ve Senato var onlarsız hiçbir şey yapamıyor.

Hem zaten uçakları alsaydık bile ABD'nin dayatmaları yüzünden uçağı çok kısıtlı bir alanda kullanabilecektik. Yarın birgün Libya'da veya Suriye'de yine bir operasyon yapmaya kalksak ABD bize bu uçakları kullandırırmıydı? Kaldıki ABD, uçağın kaynak kodlarını bile verdiği tek ülke olan İsrail'in F-35'leri Suriye'de kullanmasından bile rahatsız oldu. Şu anki durumda ABD, silahlarını bizim nerelerde kullandığımızı takip ediyor ve örtülü ambargolarına devam ediyor.

Ben S-400 alımını hala haklı görüyorum ve bir sistem daha alınmasının daha yerinde olacağını düşünüyorum. Zaten iş işten geçmiş S-400 kurulumu nisanda bitip faaliyete geçecek bizim hükümet bu zorlu ekonomik koşullarda S-400'ler için verdiği 2.5 milyar doları da çöpe atmaz.

Sonuçta ABD ile müttefiklik ve stratejik ortaklık ta Irak tezkeresi mecliste reddedildiğinde bitti ve ABD hala bu olayın kinini güdüyor bize karşı. İyi de oldu sırtımızı sürekli batıya dayamanın ve hazırcılığın sonuçlarını şu an bile çekiyoruz zaten aklımız başımıza biraz geç geldi fakat zararın neresinden dönersen kardır.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2214 : 09 Şubat 2020, 23:10:28 »
ABD'den ve Avrupa'dan yediğimiz şeyin boyu Mars'a vardı hala akıllanmadık. Tüm kaynaklarımızla MMU , Altay , Milgem ve milli füze sistemlerimizi edinmeye yönelmeliyiz.
Bu geçiş sürecinde de mümkünse bizi idare edecek kadar sahip olduğumuz aynı silah sistemlerinden edinmeli (F-16, Leopard-2A4 vb.) eldeki silah sistemlerimizi modernize ederek maximum fayda ile kullanmalıyız... Farklı silah sistemleri için kesinlikle para harcamamalıyız.
Tam bağımsız politikanın yolu bağımsız savunma sanayi ve ekonomiden geçer...
ÖTV'yi bir süre  tamamen savunma sanayine aktarılmalıyız....

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2215 : 10 Şubat 2020, 00:25:48 »
Yakında Rusya ile sıcak çatışmaya girince görücem ben bu lafları. Idlibe yapılan sevkiyat ortada. Bir çatışma çıkarsa iş nerede durur Allah bilir. Hele bide bizin uçakları düşürürlerse.. Hâlâ birileri olayların farkında değil.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2216 : 10 Şubat 2020, 00:43:34 »
- Rus petrolleri Türkiye üzerinden taşınırken,
- Akkuyu Nükleer Santrali Ruslar tarafından yapılırken,
- Her yıl Rusya' dan Türkiye' ye milyonlarca turist gelirken... 2019 verilerine göre; 7 Milyondan fazla.
- Rusya' yla yapılan ticaret hacmi 21.7 Milyar Dolar.

Rusya' yla niye savaşalım ki?

HTŞ, El-Nusra, El Kaide için Rusya' yla mı savaşacağız yani! 

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #2217 : 10 Şubat 2020, 00:44:03 »
Yakında Rusya ile sıcak çatışmaya girince görücem ben bu lafları. Idlibe yapılan sevkiyat ortada. Bir çatışma çıkarsa iş nerede durur Allah bilir. Hele bide bizin uçakları düşürürlerse.. Hâlâ birileri olayların farkında değil.

Sen gerçekten S400'leri bir şekilde ortadan kaldırısak, bize istediğimiz gibi kullanabileceğimiz F-35 uçakları vereceklerine inanıyor musun?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2218 : 10 Şubat 2020, 00:59:10 »
Bence senaryonun soyle gelismesi buyuk muhtemel ;)

Suriye meselesinde gerilimin tırmandığı her aşamada aynı tepkilerin verilmesine alıştık.

1-Önce Türk kamuoyuna yönelik yüksek dozda Suriye karşıtı açıklamalar, “Eyyy Esed” diye başlayan tümceler. 2-Hemen ardından düşük ölçekte, dikkatli bir üslupta Rusya eleştirisi.
3-Sonrasında ABD ile yakınlaşma.
4-Devamında Rusya’yla yapılan telefon görüşmesi.
5-Nihayetinde Türkiye’nin Astana ve Soçi süreçlerine bağlılığının teyidi.

F35 alimi icin harcamayi planladigimiz paranin 1/4 nu TF-X ve Motor gelistirimine daha hayirli olacak .

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #2219 : 10 Şubat 2020, 01:03:00 »

Sen gerçekten S400'leri bir şekilde ortadan kaldırısak, bize istediğimiz gibi kullanabileceğimiz F-35 uçakları vereceklerine inanıyor musun?
Pentagondan, Trump'a kadar o kadar laf ettiler graham bile söyledi hepsi F-35 uçakları için S400'lerden kurtulmamız gerektiğini söylüyorlar. Ben Rusyaya iade edelim demiyorum. Katar, Somali, Libya neresi uygunsa gönderilsin. Sonuçta oralarda üstlerimiz var. Eğer buna ragmen F-35 gelmezse o zaman S400'ler geri getirilir ve yola devam edilir. Hatta yeni siparişler ile. Ama konu F-35'te değil. Idlibe 1000+ araç sevkiyat yapıldı. Anormal bir sevkiyat. 2. Orduyu resmen ıdlibe yığdılar. Rusya T-Loramist ihalesine S-300 ile girdi oda batarya başı 1 milyar dolar teklif ettiler. Hem S-400 vermediler hemde çok fahiş fiyatlarla sundular. Ne olduda birden S-400 kendileri önerdi bize ? ABD ile yaşadığımız krizi dahada derinleştirmek için yaptılar. Içimize Truva atı soktular. Bizi Nato ile aramızı açmak ve daha fazla zora sokmak istediler. Herşeyleri aynı olan Ukraynayı parçaladılar bunlar bize acır mı ? Rusya mafyavari yönetim anlayışina sahip. Rehine operasyonlarina bakın, Suriye operasyonlarına bakın. Insan öldürmek çok kolay bunlar için. Deli petrodan itibaren sıcak deniz hayallerinden vazgeçmiyorlar. Bazen kendime diyorum yanlış mı düşünüyorum diye. Olayları üst üste koyuyorum başka birşey bulamıyorum.