Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 722956 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #220 : 03 Nisan 2011, 15:00:49 »
Şimdi anladığım kadarı ile bu kesinlikle S-400 değil, S-300'ün ise değişik bir versiyonu. Neden bilmiyorum ama sanki Ruslar bize kazık atmaya çalışıyor gibi geldi bana, hele ilk tekliflerinden birden 1.5 katı düşük fiyat teklif etmeleri midemi bulandırdı. Bari bilinen S-300'ü alsaydık. Şimdi bu ne S-300 ne S-400, modifiye filan deniyor ama işte .....
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı Pardus-TR

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #221 : 03 Nisan 2011, 15:37:18 »
Oyle dusunmeyin, S-400 daha envanterlere girmedi, gelistirilmesi devam ediyor...
Modifiyesinde de bir sorun oldugunu zannetmiyorum, kullanmadim daha ama... :)

Fiyat dusmesi 3 bataryadan, 2 bataryaya dusmesi ve yapilan, sunulan sartlarin degismesi olarak dusunuyorum, tam olarak detaylari bilmesekte.
Unutmayin KORNET-E'leri de aldik, onumuze surekli dusman olarak sunulan Rusya'dan.

Cinliler FD-2000 (HQ-18'leri) bu sistemden gelistirdiler, bizimde amacimiz her iki tarafada yarar saglayacak bir uretim-satis-kullanim modeli olusturmasi olmali ilerisi icin.

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #222 : 03 Nisan 2011, 15:39:38 »
Rus malı bence en iyi secenek,bizimkilerin sorunu bakım maliyetimiş anlaşılan yazılanlara bakarsak onuda hallettiler sanırım bizdeki Rus düşmanları ordaki türk düşmanları oyunu bozmaz umarım yoksa amerikan malı bize gelmez kendini kanıtlayamamış bir sisteme mahkum kalırız,yaşı uygun olanlar hatırlar bizim bir şehrimiz kadar olan israile düşen scudları saymaktan yorulmuştuk birde bu sistemin bizim ülkeyi korumaya kalktığı düşününce insanın aklından hiç olmasın daha iyi demek geçiyor.
not:Bu iş gerçekleşirde türkiyenin soğuk savaşı tamamen bitmiş olur.
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2011, 15:48:20 Gönderen: ist_eternal »

Çevrimdışı Pardus-TR

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #223 : 03 Nisan 2011, 15:49:37 »
Ufak bir hata yapmis olabilirim Wiki 2009'da Rusya'nin 2 taburluk S-400'u envantere aldigini soyluyor.

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #224 : 03 Nisan 2011, 15:50:37 »
Bu işi en iyi orko_8 çözer ama bana kalırsa ne füzede ne taşıyıcıda nede radar sisteminde,açık kanaklarda belirtilen sistemler olmayacak ufak tefek değişiklikler olacaktır bizim sistemde her alımda bu şekilde oluyor.
« Son Düzenleme: 03 Nisan 2011, 15:54:28 Gönderen: ist_eternal »

Çevrimdışı pomaro

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #225 : 03 Nisan 2011, 16:12:18 »
benim anlamadığım adamlar s-400 satmayıda kabul etmişdi tamam pahalı olur ama böyle kritik öneme sahip şeylerde paraya bakılmaz yani tamam gene ucuza alalım diyor bizimkiler ama kategorisinin (pac3, HQ-9, s-300 vs..) en iyisini'de  satmaya razı olmuş adamlar yani bana biraz tuhaf geldi 400'ü bırakıp 200kmlik sistemin alınması yani belki çok karamsar diye bilirsiniz ama hadi olduda biri nükleer füze atdı üzerimize havada 200 km'de patlatdın diyelim(tabiki bu anca 150 km'de filan olur) nükleer serpintinin rüzgarla taşıması yolu var tamam diyeceksiniz s-400'de de var bu risk ama hiç yokdan yani belli bir zaman kazanmış olursunu yani :-\

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #226 : 03 Nisan 2011, 17:02:53 »
benim anlamadığım adamlar s-400 satmayıda kabul etmişdi tamam pahalı olur ama böyle kritik öneme sahip şeylerde paraya bakılmaz yani tamam gene ucuza alalım diyor bizimkiler ama kategorisinin (pac3, HQ-9, s-300 vs..) en iyisini'de  satmaya razı olmuş adamlar yani bana biraz tuhaf geldi 400'ü bırakıp 200kmlik sistemin alınması yani belki çok karamsar diye bilirsiniz ama hadi olduda biri nükleer füze atdı üzerimize havada 200 km'de patlatdın diyelim(tabiki bu anca 150 km'de filan olur) nükleer serpintinin rüzgarla taşıması yolu var tamam diyeceksiniz s-400'de de var bu risk ama hiç yokdan yani belli bir zaman kazanmış olursunu yani :-\

Bende aşağı yukarı bunu demek istemiştim, Rusya'dan almayalım demiyorum bende.

Çevrimdışı Pardus-TR

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #227 : 03 Nisan 2011, 17:05:11 »
Nukleer bombalarin, patlama reaksiyonuna girmesi hic kolay olmadigi gibi havada bu reaksiyona girmeden yok edilecek bir roket bize o kadar zarar vermez...

Nukleer bombalarin reaksiyona girmesi gayet ciddi bir olaydir, o yuzden 100 km'de de 200 km'de de yok edilmesi birsey degistirmez, etrafa sadece sacilan radyoaktif madde serpintisi olur ama patlama olmaz, bu da bircoklari tarafindan bilinmez..

Çevrimdışı ist_eternal

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #228 : 03 Nisan 2011, 17:37:43 »
Karşıdaki sana nükleer atmayı kafasına komuşsa zaten geçmiş olsun.Nükleer güce karşı komanın tek çaresi seninde nükleer güç olman sende sopa karşında tabanca savaşmak için sebebin bile olamaz eller havaya.

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #229 : 03 Nisan 2011, 18:27:17 »
Allah gecinden versin, Rusların her hangi bir yere nükleer füze sallamaları içtikleri Votkanın etkisi ile doğru orantılı bile olabilir. Geçtiğimiz yıllarda bir belgesel izlemiştim, koskoca Stalin Votka içince maymuna dönüyordu. Umarım Medvedevle Putin çok içmiyordur :)