Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 715704 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1870 : 10 Temmuz 2019, 18:17:20 »
Arkadaslar S400 mobil bir sistem ve kendi icerisinde de bircok sistemlerden mevcut. S400 Turkiyede bulunan Nato ortak haberlesme  Radar sistemlerine  entegre edilmeyecegi konusuluyor. Bu durumda S400 kendi Radarlari uzerinden algilama yapmasi gerekecek sayet dogru anlamis isem. O zaman bu sistemin uzun huzmeli sayilari fazla olmayan Radar donanimin cok iyi korunmasi gerekecek diye dusunuyorum. Koruma derken , cevre guvenligi onemli ama benim kastim havadan gelecek anti radar fuzeleri, harpy turu aygitlar, hatta uzaklardan gonderilecek coklu fuze salvolarindan .Tesekkurler.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1871 : 10 Temmuz 2019, 19:04:36 »
Arkadaslar S400 mobil bir sistem ve kendi icerisinde de bircok sistemlerden mevcut. S400 Turkiyede bulunan Nato ortak haberlesme  Radar sistemlerine  entegre edilmeyecegi konusuluyor. Bu durumda S400 kendi Radarlari uzerinden algilama yapmasi gerekecek sayet dogru anlamis isem. O zaman bu sistemin uzun huzmeli sayilari fazla olmayan Radar donanimin cok iyi korunmasi gerekecek diye dusunuyorum. Koruma derken , cevre guvenligi onemli ama benim kastim havadan gelecek anti radar fuzeleri, harpy turu aygitlar, hatta uzaklardan gonderilecek coklu fuze salvolarindan .Tesekkurler.

Nato altyapısını kullanmasada kendi radar ağımızı kullanır. Radnet, herikss bunlara uyum sağlar. Trs-4xxx , kalkan, mar bunlara uyumlu çalışır heleki ileride eirs,teirs,seirs lerle etknliği artar.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 132
« Yanıtla #1872 : 10 Temmuz 2019, 20:43:46 »
Sayın Mugen’in üslup sertliğini bir kenara bırakırsak düşüncesini biraz tahmin edebiliyorum. Bize HSS gerektirebilecek bir saldırıyı şu an kim yapabilir? Ya İsrail ya da Yunanistan. (Balistik saldırıyı unutun ona karşı korumamız yok halen)

Arkadaşın düşüncesine göre Yunan onca İzmir,Çanakkale,Aydın,Bursa,Eskişehir vs geçip Ankaraya gelebiliyorsa durum zaten kötüdür duvar yıkılmıştır diyor. HSS için kararı veren Cumhurbaşkanı ve bu sistemin alınmasında en çok konusu edilen şey Sarayın savunulması olduğunu da hatırlayacaksınız. Bunu dile getiren Mugen değil ilk. Bir çok yerde bu sistem bir daha kalkışma olursa F-16’ları durdursun diye alındığına dair bir imaj yaratılmadı mı?! Evet. Dolayısıyla acaba cidden saray için mi alınıyor diye düşünülmesi çok normal.

Savaşta en son akla gelecek şey odalar ve borsalar birliğidir bu arada :) Balıkesirdeki 2 hava üssü ve Eskişehirdeki İzmirdeki hava üssünü, Gölcük donanma Komutanlığını, Aksazı vs tamamen koruyabilecek miyiz? Sanmıyorum. Oralar vurulsun önemli değil Ankaraya dayanırlarsa biteriz mi denilir şu an için bilmiyorum. Mugenin anlatmak istediği de bu. Savunmayı önde mi kurmalı? Yoksa geride garantiye mi almalı. Sayı çok olsaydı kafa rahattı 😁 fakirlik insanı birbirine düşürüyor işte 😂

Eminim geniş bir çalışma yapılıyordur. Belki de hiç kutusundan çıkarmayacaklar kim bilir. 

Çevrimdışı No1283

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1873 : 10 Temmuz 2019, 21:05:10 »
Hayırlı olsun arkadaşlar.

Aldığım habere göre S-400 bataryalarımız ve Rus teknik personel 2 ayrı uçakla Ankara ve Malatya 'ya iniş yaptı.

Muhtemelen 1 batarya Ankara 'da kalacak. Diğer batarya daha batıda olacak. (tam nokta yazamıyorum)

Malatya'dan ise 2 batarya da güneye kaydırılacak.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1874 : 10 Temmuz 2019, 22:56:47 »

Alıntı
Rusya Araştırmaları Enstitüsü.
@rusencenter

Rusya'dan gelen uçaklar Malatya ve Ankara'ya iniş yaptı. Rus S400'lerin ilk parçaları ile Rus uzmanlar da Türkiye'ye ayak bastılar.

Çevrimdışı ムゲン (Mugen)

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1875 : 11 Temmuz 2019, 02:42:48 »
Sayın Mugen’in üslup sertliğini bir kenara bırakırsak düşüncesini biraz tahmin edebiliyorum. Bize HSS gerektirebilecek bir saldırıyı şu an kim yapabilir? Ya İsrail ya da Yunanistan. (Balistik saldırıyı unutun ona karşı korumamız yok halen)

Arkadaşın düşüncesine göre Yunan onca İzmir,Çanakkale,Aydın,Bursa,Eskişehir vs geçip Ankaraya gelebiliyorsa durum zaten kötüdür duvar yıkılmıştır diyor. HSS için kararı veren Cumhurbaşkanı ve bu sistemin alınmasında en çok konusu edilen şey Sarayın savunulması olduğunu da hatırlayacaksınız. Bunu dile getiren Mugen değil ilk. Bir çok yerde bu sistem bir daha kalkışma olursa F-16’ları durdursun diye alındığına dair bir imaj yaratılmadı mı?! Evet. Dolayısıyla acaba cidden saray için mi alınıyor diye düşünülmesi çok normal.

Savaşta en son akla gelecek şey odalar ve borsalar birliğidir bu arada :) Balıkesirdeki 2 hava üssü ve Eskişehirdeki İzmirdeki hava üssünü, Gölcük donanma Komutanlığını, Aksazı vs tamamen koruyabilecek miyiz? Sanmıyorum. Oralar vurulsun önemli değil Ankaraya dayanırlarsa biteriz mi denilir şu an için bilmiyorum. Mugenin anlatmak istediği de bu. Savunmayı önde mi kurmalı? Yoksa geride garantiye mi almalı. Sayı çok olsaydı kafa rahattı 😁 fakirlik insanı birbirine düşürüyor işte 😂

Eminim geniş bir çalışma yapılıyordur. Belki de hiç kutusundan çıkarmayacaklar kim bilir.
Yok hocam 22 YILLIK EMEKLİ SUBAY  aydınlattı sağolsun bizi... Barolar birliği vurulursa nolur halimiz. Aselsanı - Tusaşı roketsanı geçtimde Allah korusun barolar birliği , peyzaş işleri genel müdürlüğü ve veganlar derneğinin alacagı bir hasarın geri dönüşü olmaz. eee boru değil 22 YILLIK EMEKLİ SUBAY. Daha bir meditatif hallere büründüm... Allah herkese 22 YILLIK EMEKLİ SUBAY aydınlığı versin. ben ikna oldum. Hiçbirşey ikna edemezdi beni ama yumuşak yerimden barolar birliğinden vurdu beni. tekrar bir gurur duydum ülkemin 22 YILLIK EMEKLİ SUBAYLARIYLA... Sağolun..
Süt kokan beyinler , barut kokan ellere dönüştü...

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1876 : 11 Temmuz 2019, 10:16:31 »
Önce 2 sonra da 2 batarya geleceğini varsayarsak, ilk gelen 2 batarya ankara ve hataya konulması elzemdir. şöyle ki;

ankaraya konacak batarya şekilde de görüleceği gibi eskişehir,konya ve merzifon hava üslerini;gölcük ve zonguldak deniz üslerine koruma sağlıyacaktır.(ankara içini söylemeye gerek yok)

hataya konacak bataryanın koruyacağı yerler ise; incirlik,konya,kayseri-erkilet ve malatya-erhaç hava üslerini:iskenderun ve mersin donanma üslerini koruyacaktır. noflyzone oluşturacağı yerler ise lübnan ve suriye kıyılarını da içine alan doğu akdeniz in doğusu,kıbrısın tamamı, neredeyse suriye kamışlıya kadar uzanan kuzey suriyede noflyzone oluşturabilir.

diğer 2 bataryayı konması muhtemel yerlerde ise benim düşüncem ve coğrafi etkenler baz alınarak

Balıkesir kazdağı: balıkesir,bandırma,izmir hava üsleri,aksaz ve gölcük donanma üslerini koruyacaktır. noflyzone bölgeleri ise tüm ege ve tüm trakya bölgesi(yunanistan ve bulgaristan dahil)

antalya kumluca:konya hava üssü ve aksaz donanma üssü koruma altına alıyor .noflyzone:kıbrıs ve girit arası (mısır meb dahil) tamamen uçuşa yasaklanılabilir.

noflyzone bölgeleri tabii ki savaş durumunda oluşturulabilecek bölgelerdir yoksa kimse kimsenin uçuşunu yasaklayamaz
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2019, 10:18:10 Gönderen: zirfak »

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1877 : 11 Temmuz 2019, 16:28:58 »
Birkaç alternatif daha

Kıbrıs

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk