Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 720614 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1860 : 10 Temmuz 2019, 13:40:11 »
Alıntı

Çevrimdışı No1283

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1861 : 10 Temmuz 2019, 14:56:22 »

Bilmem kaç yıllık subayların bu ülkeye 15 temmuzda neler yaptıgınıda gördük sayın emekli subay... tek tek saymışsınız nerde ne var ne yok taki barolar birliğine kadar. Çok sevip sayarsınız ya barolar birliğini görende duygusala bağlıcak şimdi güldürmeyin insanı... 22 yıllık subay Sarayın emri dışında karar verilemeyeceğini öğrenememiş ne yazıkki. Bugün Milli eğitimden tutun , savunmaya , Spordan tutun sanata her halta karışan , kendi bağnaz düşüncelerini toplumun her kesimine dikte etmeye uğraşan bir kitlenin S400 gibi bu ülkenin Amerika ile sıcak çatışmaya girmeyi göze aldıgı sistemin kararını GÜVENMEDİĞİ askerlere mi bırakacagını sanıyorsunuz.. Cidden sanıyorsanız ben sizin 22 yıllık subaylıgınızdan şüphe ederim. Farklı ülkelerde yaşıyoruz demekki. Birde yukarda hastalıklı diye boş yorumlar yapmışsın. Bu ülkenin askeri yapısı değişti , Bu ülkenin vatansever subayları mahkemelerde süründü , birkaçı intihar etti. O günlerde Nerdeydin 22 yıllık emekli subay ? O vatansever subaylar zindanlarda cürürken hiçbirinizin tepkilerini göremedik. Şimdi benim saray yorumum zoruna gitmiş ki fırlamış gelmişsin. Bu ülkede Çanakkale anma gününde imama  "neden Mustafa Kemal Atatürk içinde dua etmiyorsun" diyen Türk subayı sürgün edildi daha yeni. Onun tepkisine neden fırlamadın buralarda yazmadın. Çok mu zoruna gitti saray hakkınd ayazdıklarım sayın emekli subay ? Tehlike Akdenizde , tehlike egede... S400 Ankaraya kurulursa tek nedeni saray korumasıdır.  Aselsanı Havelsanı Tusaşı düşündüklerini mi sanıyorsun ? Akit yazarı kafasında 22 yıllık emekli subayda gördük daha ölmem

maşallah zeka fışkırıyor. her bir cümleyi 2 kere okudum. şırnak 'ta görev yaparken tümen kurmay başkanı albayımızın şöyle bir sözü vardı : "ağız ishali olmuş kişilerle polemiğe girmeyin. kirlendiğinizle kalırsınız"

adam 50 cümle kurmuş. hepsi fantezi :)) ergenekon-balyoz mağduru muyum? fetö mağduru muyum? darbe gecesi ne yapıyordum? mesleğimden neden emekli olmak zorunda kaldım? zerre fikri yok. azıcık bile tanımıyor. ama yazdıklarına bakın :) gün boyu internette takılıp her şeyi bildiğini zannetmek de güzel bir kafa. bir ara ismimdeki 1283 ne anlama geliyor ona da bak. hatta belki sonra gelip "ben onu zaten biliyordum yeaaa...." falan yazarsın. tarzına uygun.

hiçbir ideolojinin fanatiği çekilmiyor. türkiye 'de propagandalarla 2 kutup oluşturulmuş. her ikisi de ağzından tükürükler saçma ve cinnet modunda. inandırıldıkları binlerce saçmalıktan herhangi birine ters düştüğün anda seni karşı görüş ilan ederler.

forumdaki tüm arkadaşlardan özür diliyorum. inanın buraya katılma amacım böyle saçma sapan polemiklerin içine girmek değildi. bilakis teknik konularda belki ufak da olsa bir katkım olur belki diye katılmıştım. zaten okuyucu olarak bir süredir faydalanıyordum. çok güzel ve faydalı bilgi ve fikirlere sahip arkadaşlar var forumda.

bundan sonra prensip ; saçma sapan yorumlar yapanlara basıp eksiyi geçeceğim. polemik yok

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1862 : 10 Temmuz 2019, 14:58:33 »

Ankara mürted üssüne konuşlanırsa radar kapsama diyagramı bu şekildedir. 400 kmlik füze baz alınmıştır. Kırmızı max irtifa olan 30km, turuncu 10km, sarı 5km, yeşil ise mürted in denizden yüksekliğine göre kapsadığı alandır.

Hatay yayladağı keldağ zirvesine konuşlanırsa kapsama alanı da bu şekil olacaktır. Yukardaki diyagramdan farkı yeşil alanın keldağ zirvesi olan 1717m ye göre olmasıdır.

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1863 : 10 Temmuz 2019, 15:17:31 »
Antalya kumluca(935m)

Balıkesir kazdağı(1717m)

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1864 : 10 Temmuz 2019, 17:25:08 »

Ankara mürted üssüne konuşlanırsa radar kapsama diyagramı bu şekildedir. 400 kmlik füze baz alınmıştır. Kırmızı max irtifa olan 30km, turuncu 10km, sarı 5km, yeşil ise mürted in denizden yüksekliğine göre kapsadığı alandır.

Hatay yayladağı keldağ zirvesine konuşlanırsa kapsama alanı da bu şekil olacaktır. Yukardaki diyagramdan farkı yeşil alanın keldağ zirvesi olan 1717m ye göre olmasıdır.

Hocam bir de Anamur-Silifke Bölgesinde Torosların Akdenizi gören zirvelerinden bir yerlere konuşlandığını dikkate alan bir grafik atabilir misiniz?

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1865 : 10 Temmuz 2019, 17:40:42 »
2 sistem S400le savaşa mı girmeyi düşünüyorsunuz klavye artisleri hayırdır ? Klimalı evinizde oturup twitterda - facede bilmem ne ülkelerin canını okumak kolay oluyordur tabi sizde haklısınız... Bilhassa bazılarınızda S400 gelmese Türkiye işgal edilecekmiş ölecek bitecekmişiz kafası var. S400lerin kuruldugu yerlere bakcaz bakalım. Eğer Akdeniz ve Egeye kurulursa gerçekten bu vatan evlatlarını korumak için alınmış sistemlerdir diyeceğim yok bunca akdeniz/Ege yaygarasına götürüp Ankaraya kurulursa kimi koruyacagı belli olmuş olacak.Birde üstüne olası bir çatışmada bu sistemler o bölgelere kurulmadıgı için bir tane askerimin kılına zarar gelirse ben burdaki aman aman şovcularını tek tek bulup yazdıklarını gözlerine sokacam.. İnşallah ben yanılırım , inşallah bazılarının sarayı korunacak diye benim askerim El Babdaki gibi bir kazaya kurban gitmez.. Görecez. Dua edin ben yanılıyım eğer yanılmış olmazda askerimin kılına zarar gelirse burda ülke olarak bitecez ölecez aman aman S400ler çok lazımcıların o utanmayan suratlarına yazdıklarını teker teker çakmaya yemin ettim.

Birader ilk önce şu üslubuna konuşma şekline dikkat et ki millet burada ciddiye alsın seni.Daha önce de uyarıldın bu konuda hala aynı şekilde davranmayı sürdürüyorsun sen bilirsin! Ankaraya konuşlanırsa kimi koruyacağı belliymiş.Burası Türkiyenin başkenti bilmem farkında mısın? 5,5 milyon insan yaşıyor bu şehirde ve devletin,bürokrasinin kalbinin attığı yer ve Türkiyenin 2.en büyük şehri.Sen şimdi sadece sarayı mı koruyacağını ima ediyorsun?4 bataryadan birinin buraya kurulması kadar normal bir durum olabilir mi? Rusya Moskovayı ne ile koruyor sanıyorsun? Diğer bataryanın da İstanbula kurulması gayet anlaşılır bir durumdur.Orası da sanayinin kalbi Türkiyenin en büyük şehri sonuçta.Ancaak unutulmaması gereken şu ki bu sistemler mobil sistemler.Bu açıdan avantajlı çünkü nereye istersen bir iki gün içinde götürüp oraya kurabilirsin ki bunların planlamaları yapılmıştır çoktan.Mürted üssü ise geçici olarak konuşlandırılacak S-400 lerin bakım,eğitim ve lojistik üssü olacaktır büyük ihtimalle.Operasyonel konuşlanma ise burada olmaz Ankaranın en yüksek bölgelerinden biri olan Ayaş konuşuluyor bu konuda.Kimse burada S-400 olmazsa ölürüz biteriz demedi ve çoğu insan da ne yapıp ne yapamayacağını biliyor S-400 lerin.Ne fazla abartmaya gerek var ne de fazla yermeye.Sonuçta hava savunma kapsamlı bir iş.Erken uyarı radarından tut alt katman HSS lere kadar herşeyin hazır olması lazım geçilmez bir duvar oluşturmak istiyorsan bu bağlamda S-400 süperman değil.Ayrıca kimsenin savaş çığırtkanlığı yaptığı da yok ama Suriyenin kuzeyindeki terör yapılanmasını da dağıtmak zorundayız ülke olarak eğer ileride rahat etmek istiyorsak.Bu uğurda ihtiyaç duyulursa da seve seve görev yaparız bunu her vatansever Türk vatandaşı yapar neticede.

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1866 : 10 Temmuz 2019, 17:56:42 »
Ankara Savunma sanayisinin kalbi bu arada bunu da unutmayalım.Şirket ve fabrikaların çoğu burada.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1867 : 10 Temmuz 2019, 18:06:11 »
Biz S-400 sistemi nereye konuşlandırılacak diye tartışa duralım, Ankara/Mürted (eski Akıncı) hava üssüne; S-400 Grup Komutanlığı kurulmuş bile:) Bu konu hakkında Aydınlık gazetesinde Emekli Tümg. Beyazıt Karataş' ın güzel bir makalesi yayınlandı. Okumak isteyen arkadaşlar için faydalı bilgiler içeriyor.

Linki de şu:

https://www.aydinlik.com.tr/abd-liler-s-400-leri-uydudan-izleyecek-etraftaki-tarlalar-satin-alinacak-ozgurluk-meydani-temmuz-2019-1

Yalnız dikkat çeken bir ifade kullanmış; Yabancılar Mürted Hava Üssü çevresinden boş arazi satın almak isteyeceklerdir diyor! İzin vermesinler canım! Gerçi yabancıya arsa, konut, vatandaşlık verilmesi uygulamasının da içine ettiler. O konularda da bir takım düzelme yapılması şarttır. Önüne gelen arsa satın alabiliyor. Olmaz öyle şey!

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1868 : 10 Temmuz 2019, 18:07:58 »
Ankara Savunma sanayisinin kalbi bu arada bunu da unutmayalım.Şirket ve fabrikaların çoğu burada.

Evet hocam bu da başka bir ayrıntı tabi.TAİ,Aselsan,Roketsan,Havelsan,Meteksan ve diğerleri hepsi burada.Rusya Moskovayı kimbilir kaç tane S-400 bataryası ile koruyor bizde sınırlı olduğu için ancak 1 adet batarya koyabileceğiz

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1869 : 10 Temmuz 2019, 18:09:51 »
Biz S-400 sistemi nereye konuşlandırılacak diye tartışa duralım, Ankara/Mürted (eski Akıncı) hava üssüne; S-400 Grup Komutanlığı kurulmuş bile:) Bu konu hakkında Aydınlık gazetesinde Emekli Tümg. Beyazıt Karataş' ın güzel bir makalesi yayınlandı. Okumak isteyen arkadaşlar için faydalı bilgiler içeriyor.

Linki de şu:

https://www.aydinlik.com.tr/abd-liler-s-400-leri-uydudan-izleyecek-etraftaki-tarlalar-satin-alinacak-ozgurluk-meydani-temmuz-2019-1

Yalnız dikkat çeken bir ifade kullanmış; Yabancılar Mürted Hava Üssü çevresinden boş arazi satın almak isteyeceklerdir diyor! İzin vermesinler canım! Gerçi yabancıya arsa, konut, vatandaşlık verilmesi uygulamasının da içine ettiler. O konularda da bir takım düzelme yapılması şarttır. Önüne gelen arsa satın alabiliyor. Olmaz öyle şey!

Evet Beyazıt Paşamız gayet iyi açıklamış bu yazısında.Bu tarla işi hiç aklımıza gelmemişti kesinlikle dikkatli olunmalı bu konuda hocam