Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 720516 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ムゲン (Mugen)

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -108
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1820 : 04 Temmuz 2019, 22:17:42 »
Cok basit. Yalan haber paylasmak!

Ben o fuzelerin teslimatinin 2021'de olacagini adim gibi biliyordum. Ama once 2 ay oldu, simdi de haftaya. Göreceğiz.

Gelen fuzelerin vidasina kadar inceleneceginden eminim!
Rusya kendi envanterindekini verir yinede yollar Türkiyeyi bu halde bulmuş kaçırır mı fırsatı , sonucta Türkiyede bakımını servisini Ruslar yapacak Türkiye elini süremeyecek uğraşmazlar ihraç versiyonu falan filan 1 gün bile sürmez.

Allahtan seni savunma bakani yapmamislar.
Boş konuşmuşsun ya , lafının hiç elle tutulur bir yanı yok. Kaldıki savunma bakanlığı çok boş makamdır. Birçok ülkede savunma bakanları boşta dolaşan birine gel buraya sen bak dercesine verilen bir makam. Örnek Almanya savunma bakanı , Hollanda savunma bakanı , fransa savunma bakanı , İsrail savunma bakanı , Türkiye savunma bakanlığı hep alakasız insanların geldiği makamlar olmuştur. Arada sırada asker kökenliler gelsede genelde okuma yazma bilmesi yeterlidir bu makama oturanın... Siyasete girsem ve yalakalık yapsam belli mi olur savunma bakanıda olurum

Kafanda varmi bugünlerde?

Nedir bu son günlerde senin saldirganligin?
Saldırgan değilim adama cevap vermişim. Rusya göndermek istedikten sonra ihraç versiyonu yapmakla uğraşmaz kendi envanterindekini yollar yinede siparişi aksatmaz , Türkiyeyide bu şekilde yakalamışken bu fırsatı kaçırmaz demişim. Sonucta birçok yazılı haberde geçti S400lerin Rusların kontrolünde olacagı yazıyordu. ihraç versiyonu yapmakla uğraşmaz siparişi gönderir demişim. Altına  "Allahtan seni savunma bakanı yapmamışlar" kafasında boş cümle yazıyorsun. Savunma bakanlığının benim yazımla ne ilgisi var. 50 yıllık müttefikin Amerika F35 bilgileri Rusların eline geçer diye nasıl sana güvenmiyorsa düne kadarki düşmanın Rusyada S400lerin teknik bilgileri Amerikanın eline geçer diye yine sana güvenmiyor. S400lerin bilgileri Amerikanın eline geçti diyelim bu sefer ne dicez yine mi "Fetö oyunları" diyip sıyrılcaz ? Kimse güvenmiyor bize. Bazı konularda bir Türk olarak ben bile güvenmiyorum elin rusu amerikalısı bu kritik ekipmanlarda neden güvensin. Ha yukarda dediğim gibi ben Bağımsız Türkiyeden yanayım. Benim için devletin şuan vereceği karar çok önemli uyarım. Yaptırımsa yaptırım der geçerim. Lakin 1-2 yıl sonra biz S400 aldık ama ekonomik olarak çöktük diyip tekrar Amerikaya sırnaşacaksak (ki güvenmediğim nokta burası) hiç girmeyeceksin bu mevzulara... Kıytırık papazı tutamadık elimizde hafif bir ekonomik tehdit için... Yani beni Amerika Rusya korkutmuyor beni bir kararımızın diğer kararla alakasının olmaması korkutuyor.
Süt kokan beyinler , barut kokan ellere dönüştü...

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1821 : 04 Temmuz 2019, 23:26:08 »
İddialar bu yönde. Göreceğiz bakalım.

Kaynak: Habertürk Çetiner Çetin

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1822 : 05 Temmuz 2019, 08:26:53 »
yahudiler-yunan rum-misir icin kötü günler bekliyor

bütün engellemeler rahmen gelmesi bir basaritir
Kardeş kafan güzelmiş hayırlı günlerde kullan... S400 evet harika bir sistem lakin bu ülke için en büyük tehlike ne yahudiler , ne mısır nede rumlar. Senin gibi cahiller. Hayır dünyada birçok örneği olmasına rağmen. Burda o kadar yazılıp çizilmesine rağmen hala bu kafa devam ediyor. Suriyede o kadar hava savunma sistemi var saldırılar duruyor mu ? Durmaz. Senin gibi cahiller görmez/anlamaz bunları ama ben anlatmaya çalışacagım. S400leri kurduk diyelim. Genelde saldırılar seyir füzeleriyle oluyor ve Suriye örneğinde gördüğümüz gibi bir seferde 90-100 seyir füzesi (tomahawk) fırlatıyor bu herifler. Bizim Rusyadan alacagımız füze sayısı 140 hadi 200 olsun. Seyir füzelerine S400le cevap verirsen zaten bastan bittin. Kaldıki S400ün seyir füzesi kabiliyetini henüz bilmiyoruz. S400ü tomahawk ve bizdeki Som gibi füzelerden korumak için daha alt katman hava savunma sistemlerine ihtiyacın var. Bunun karşılığı bizdeki Korkut ve alçak/orta menzilli Hisar füze ailesidir. henüz bunlara kavuşmadık. S400ün yanında ne geleceğini henüz bilmiyoruz. Yani şuan için S400ümüz bile korunmaya muhtac iken 2 sistem S400le ülke korumaya çalışmak biraz andavallıktır hatta düpedüz salaklıktır. Diriliş ertugrul izleyip gelip burda yok şu korktu yok şu bilmem ne oldu ucuz s.çmalarınızı gidin başka yerde yapın. En basta o saydıgın ülkelere korkuyu 2 S400le veriyorsan koskoca TSk bir halta yaramıyor demekki. Sizin S400le coşmanızdan bunu anlıyorum. İdeoloji gözünüzü kör etmiş savaşı basite alıyorsunuz. karşınızdaki herifler İHA denilen şeyi 1900lerin başında , interneti 1960larda kullanmış hatta interneti ordusu için geliştirmiş bir yapı. Yine diyorum. Sizin bu saçma şovenizminden bıktık. Tiksindirmeye başladınız. kendi sokağınızdaki camiye sahip çıkmadan habire bir yerlerin camilerine namaz kılmaya giden bu tuhaf hallerinizden ülkeye gına geldi. iyki TSk ayıklandı , kumpas kurulan gerçek vatansever komutanlar görevlerine döndüde rahatız biraz. Allah sonumuzu hayır etsin. Önce sizin gibilerin zihniyetinden sonrada düşmanlarımızdan...

Bu üslup hiç hoş değil! Yazdıklarını dışarından biriymiş okuyarak tekrar gözden geçirmeni öneririm.
Hakaret ve ayrıştırıcı cümleler içeren iletiler kurallarımıza aykırı ayrıca doğal olarak!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı BlackHawk89

• DefenceTurk
  • *
  • -4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1823 : 08 Temmuz 2019, 12:58:23 »
https://m.ensonhaber.com/s-400lerin-bu-hafta-turkiyeye-gelmesi-planlaniyor.html

S-400 sevkiyatlarında yavaş yavaş sona geliniyor.

ABD ile gerginliğe neden olan S-400’lerin bu hafta Türkiye’ye sevkiyatının başlaması planlanıyor. Böylece Türkiye, S-400 satın alan ilk NATO ülkesi olacak.

Bir süredir ABD, Türkiye’nin S-400’leri teslim alması durumda yaptırımlarının uygulanacağı ve Türkiye’nin de ortağı olduğu F-35 programından çıkarılabileceğini belirtse deTürkiye, S-400 anlaşmasından geri adım atmadı.

İLK BATARYA MÜRTED’E
S-400 sistemi için Türkiye de hazırlıklarını tamamladı. 15 Temmuz darbe girişiminden sonra adı “Mürted” olarak değiştirilen Akıncı Üssü’ne, Rusya Devlet Silah Şirketi'nin istekleri doğrultusunda “özellikli” hangarlar ve rampa yerleri inşa edildi. S-400’lerin muhafazası ve bakımlarının yapılacağı devasa büyüklükteki hangarlar, S-400’ler için hazırlandı. Yine sistem için komuta kontrol merkezi de kuruldu.
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2019, 12:58:58 Gönderen: BlackHawk89 »

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1824 : 08 Temmuz 2019, 13:12:30 »
Hade hayirlisi aciklama yapma sirasi SAM amcada  ;D

Çevrimdışı Cetin

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1825 : 08 Temmuz 2019, 19:49:05 »
Üstüme vazife değil ama biraz daha sakin olmakta fayda var. Tartışmanın üslubunun bozulması forumun keyfini kaçırıyor.
Sistem dünyanın en iyi sistemi olabilir. S400 sisteminin ilk ve asıl hedefi nato uçakları. İkinci hedefi balistik füzeler. Üçüncü hedefi ise seyir füzeleriki 1. hedef kadar diğer iki hedefte başarılı değil. Çünkü Ruslar en büyük tehdit olarak nato füzelerini değil nato  hava kuvvetlerini görüyorlar. Peki ya Türkiye! Nato uçakları bizim için artık bir tehditmi? Bizim düşmanımız kim?  Ama Türkiye için buda önemli değil.
Bence Türkiyenin alacağı S400 ler sadece bir kaç test atışının yapıldığı video çekimlerinden başka kullanılmayacaktır. Çünkü hükümet bunu çok iyi bir silah oldugundan ve operasyonel olarak iyi sonuçlar almak için almadı.
S400 siyasi bir karardır. Bu kararın sahipleride her geçen gün siyasi görüş olarak kan kaybeden pozisyondadırlar. Peki 2 yıl veya 5 yıl sonra ne olacak? Bu sistemlerin akıbeti ne olacak ? Belli değil.
S400 çok havalı bir sistem fakat sırası ile yazarsak S400 almak kimlerin faydasına kimlerin değil,
1. Rusların faydasına. Güle oynaya bir Nato ülkesine sistemi satıyorlar hemde hatrı sayılır bir fiyata. Yani truvayı natoya sokuyorlar.
2. Yahudi lobisinin Abd de elini güöçlendiriyor. Bakın gördünüzmü Türkiye artık güvenilir olmaktan çıktı diyorlar.
3. Yunanlıların elini ve sırtını güçlendiriyor. Hiç olmadığı kadar Abd ve Ab arkalarında duruyor.
Daha da çoğaltılabilir..
En az kimin işine yarıyor derseniz her halde ilk sırada Türkiye nin diyebiliriz.
En önemli kayıp ise F35 li Tcg Anadolu ile birlikte global düzeyde operasyonel olma ve memleket menfaatlerini yerinde savunma şansını bir kenara atıp S400 ile kabugumuza kapanma Rusya benzeri bir savunma doktrinine yaklaşmak.
Nacizane fikrim katılmaya bilirsiniz. Bu sistem bizi global sistemden koparıp Rusyaya mahkum eden bir sistem. Dediğim gibi siyasi bir karar ve siyasi olarak tartışmak daha doğru.
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2019, 19:54:19 Gönderen: Cetin »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1826 : 08 Temmuz 2019, 20:06:59 »
Sadece siyasi bir karar degil.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1827 : 08 Temmuz 2019, 20:23:54 »
S400'ler ile Rusya guney sinirini guvenli hale getirdi.

Ayriyeten o fuzeler, sadece nato ucak ve fuzelerini degil, İran, Çin, Kuzey Kore fuzelerini de gorecek.

İlginc kismi, kurecik'teki radar uzun far, s400'ler kisa far olacak.

Bop tikir tikir isliyor!

@cetin,

Rus ve yahudi lobilerini ayri ayri dusunme. Onlar artık dünür. 😉
« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2019, 20:26:11 Gönderen: UYVAR »
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Cetin

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1828 : 08 Temmuz 2019, 21:47:28 »
S400'ler ile Rusya guney sinirini guvenli hale getirdi.

Ayriyeten o fuzeler, sadece nato ucak ve fuzelerini degil, İran, Çin, Kuzey Kore fuzelerini de gorecek.

İlginc kismi, kurecik'teki radar uzun far, s400'ler kisa far olacak.

Bop tikir tikir isliyor!

@cetin,

Rus ve yahudi lobilerini ayri ayri dusunme. Onlar artık dünür. 😉

Pardon biz bu s400 ü nereye kuracagızda iranın füzesini Kore'nin balistiğini çinin uçağını görecek?

Rus la Rum ne kadar birbirine benziyor dimi yazarken bile karıştırması çok kolay.

Rusyanın bu sistem ile güney sınırını güvene aldığını s400 lerin gerçek bir operasyonda kullanıldığınca ancak söyleyebilirsiniz.

Bu arada telefondan yazmak zor oluyor yazım hatalarım için sizden özür dilerim.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1829 : 08 Temmuz 2019, 21:53:24 »
@cetin,

Nereye istersen oraya kurarsin. Katar'a tasinmasi bile gundeme gelmisti hatirlarsan.

Ama senaryo su: Kurecik'teki radar, fuzeyi ilk gorur. S400 bataryasina kabaca iletir. S400 radarini acar(eger kapaliysa) ilgili sektore odaklanir. Fuzeyi o da gorur. Fuze atesleme emri verir.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''