Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 720494 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1810 : 04 Temmuz 2019, 17:10:12 »
Yahu cildiracagim. Rosoboronexport'un ceosu mu neydi beyanat verdi, "siparisler 2021'de uretim bandinda olacak sekilde siraya girdi" diye. Sonra birden abra kadabra haftaya elimizde.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı ムゲン (Mugen)

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1811 : 04 Temmuz 2019, 17:27:22 »
yahudiler-yunan rum-misir icin kötü günler bekliyor

bütün engellemeler rahmen gelmesi bir basaritir
Kardeş kafan güzelmiş hayırlı günlerde kullan... S400 evet harika bir sistem lakin bu ülke için en büyük tehlike ne yahudiler , ne mısır nede rumlar. Senin gibi cahiller. Hayır dünyada birçok örneği olmasına rağmen. Burda o kadar yazılıp çizilmesine rağmen hala bu kafa devam ediyor. Suriyede o kadar hava savunma sistemi var saldırılar duruyor mu ? Durmaz. Senin gibi cahiller görmez/anlamaz bunları ama ben anlatmaya çalışacagım. S400leri kurduk diyelim. Genelde saldırılar seyir füzeleriyle oluyor ve Suriye örneğinde gördüğümüz gibi bir seferde 90-100 seyir füzesi (tomahawk) fırlatıyor bu herifler. Bizim Rusyadan alacagımız füze sayısı 140 hadi 200 olsun. Seyir füzelerine S400le cevap verirsen zaten bastan bittin. Kaldıki S400ün seyir füzesi kabiliyetini henüz bilmiyoruz. S400ü tomahawk ve bizdeki Som gibi füzelerden korumak için daha alt katman hava savunma sistemlerine ihtiyacın var. Bunun karşılığı bizdeki Korkut ve alçak/orta menzilli Hisar füze ailesidir. henüz bunlara kavuşmadık. S400ün yanında ne geleceğini henüz bilmiyoruz. Yani şuan için S400ümüz bile korunmaya muhtac iken 2 sistem S400le ülke korumaya çalışmak biraz andavallıktır hatta düpedüz salaklıktır. Diriliş ertugrul izleyip gelip burda yok şu korktu yok şu bilmem ne oldu ucuz s.çmalarınızı gidin başka yerde yapın. En basta o saydıgın ülkelere korkuyu 2 S400le veriyorsan koskoca TSk bir halta yaramıyor demekki. Sizin S400le coşmanızdan bunu anlıyorum. İdeoloji gözünüzü kör etmiş savaşı basite alıyorsunuz. karşınızdaki herifler İHA denilen şeyi 1900lerin başında , interneti 1960larda kullanmış hatta interneti ordusu için geliştirmiş bir yapı. Yine diyorum. Sizin bu saçma şovenizminden bıktık. Tiksindirmeye başladınız. kendi sokağınızdaki camiye sahip çıkmadan habire bir yerlerin camilerine namaz kılmaya giden bu tuhaf hallerinizden ülkeye gına geldi. iyki TSk ayıklandı , kumpas kurulan gerçek vatansever komutanlar görevlerine döndüde rahatız biraz. Allah sonumuzu hayır etsin. Önce sizin gibilerin zihniyetinden sonrada düşmanlarımızdan...

Genelde haklısınız ancak bugün 100 tane Tomahawk türü seyir füzesini kaç tane ülke atabiliyor aynı anda ona da bakmak lazım.Çevremizdeki ülkeler içinde hangi ülke bunu yapabilir Rusya hariç? Yunanistan mı,Mısır mı,Arabistan mı? İsrailin bile yapabileceği şüpheli.O yüzden S-400 sadece abd ye karşı alınıyor izlenimi vermek doğru değil
Hedef Türkiye ise 1000 tane tomahawkı hediye bile ederler. Dün farklı bir konu başlıgı altında yazmıştım. Arabistan son 10 yılda Amerikadan 300 milyar dolarlık silah anlaşması yapmış. Yine BAEnin hedef Türkiye olunca ne kadar paraya kıyacagınızı az çok tahmin edebiliyoruz. 100 adet tomahawk bu saydıgım petrol ülkesi araplar için çerez parası bile sayılmaz. Kimse bize uçaklarla balistik füzelerle saldırmaz. Nükleerle asla saldırmaz. Olabilecek tek saldırı kritik üs ve tesislere seyir füzeleri ile olacaktır ki HSSlerin bu seyir füzelerine karşı başarı oranı hali hazırda çok düşük. S400lerimizin olmasını bu andavallardan daha çok ben istiyorum. Amerikadan bagımsız olmayı bu güruhtan daha çok ben istiyorum. ben ne tatbikatta amerikan gemisinden YANLIŞLIKLA atılan füzeyle vurulan gemimizdeki şehitlerimizi unuttum , ne kafasına çuval geçirilen askerlerimizi unuttum nede pkkya verdiğimiz bu kadar canı unuttum. Yalnız ben Rusların Boraltan köprüsünde yaptıklarını , Silah verip destekledikleri ermenilerin işlediği cinayetleri , hocalıyıda unutmam. haftasonları eğlence havasına çeçen çocukları avlama partisi yapan Rus generalleride unutmam. Eğer ruslara güvenip birilerine korku salacaksak bit bitmişiz. Bu kör zihniyetlilere hayat güzel izle dirilişi ver coşkuyu hülolo. Tumuçin adlı arkadaş büyük devlet dizilerdeki hikayelerle olunmuyor , Yaptırımı Türkiye Kıbrıs harekatında da gördü ambargo yedi. Ne oldu ? İncirlikte dalgalanan Amerikan bayragı kalmadı. Hadi bunu yapın beraber helal olsun diyelim. Kıytırık Rum bizden korksa ne korkmasa ne ? Yunana peşkeş çekilmiş adalarımız. Önce git bunları araştır.
Süt kokan beyinler , barut kokan ellere dönüştü...

Çevrimdışı th3

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1812 : 04 Temmuz 2019, 17:34:38 »
Yahu cildiracagim. Rosoboronexport'un ceosu mu neydi beyanat verdi, "siparisler 2021'de uretim bandinda olacak sekilde siraya girdi" diye. Sonra birden abra kadabra haftaya elimizde.

Yorumlarınızı okurken ben de aynı hisse kapılıyorum. Özellikle mi troll denebilecek yorumlar yapıyorsunuz merak içindeyim. Aşağıdaki haberde olduğu gibi teslimatın bu ay başlanacağını iki taraf da çeşitli zamanlarda defalarca açıklamışken neyin ısrarı bu ? Ortada yeni bir durum yok.

https://www.cnnturk.com/dunya/rusyadan-s-400-aciklamasi070619

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1813 : 04 Temmuz 2019, 17:40:26 »

Yorumlarınızı okurken ben de aynı hisse kapılıyorum. Özellikle mi troll denebilecek yorumlar yapıyorsunuz merak içindeyim. Aşağıdaki haberde olduğu gibi teslimatın bu ay başlanacağını iki taraf da çeşitli zamanlarda defalarca açıklamışken neyin ısrarı bu ? Ortada yeni bir durum yok.

Tamam bunu baz aliyorum. Yani teslimat baslangic tarihi 8 Agustos. Dogru mudur?

Haftaya gelen giden bisey yok yani!

Çevrimdışı th3

• DefenceTurk
  • *
  • 5
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1814 : 04 Temmuz 2019, 18:03:33 »

Tamam bunu baz aliyorum. Yani teslimat baslangic tarihi 8 Agustos. Dogru mudur?

Haftaya gelen giden bisey yok yani!

Değil  :) 2 ay içerisinde demiş, 60 gün sonra değil. Teslimat tarihini etkileyecek birçok sebep varken Ösym sınavı gibi gün saat verilmesini bekleyemezsiniz.  Haftaya gelmesi ile Ağustosta gelmesinin farkı ne peki ? Veya 1 ay sonra gelecek füze için haftaya geliyor diyerek ne elde edilecek ?
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2019, 18:05:53 Gönderen: th3 »

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1815 : 04 Temmuz 2019, 18:07:49 »
Cok basit. Yalan haber paylasmak!

Ben o fuzelerin teslimatinin 2021'de olacagini adim gibi biliyordum. Ama once 2 ay oldu, simdi de haftaya. Göreceğiz.

Gelen fuzelerin vidasina kadar inceleneceginden eminim!

Çevrimdışı ムゲン (Mugen)

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1816 : 04 Temmuz 2019, 18:30:58 »

Ben o fuzelerin teslimatinin 2021'de olacagini adim gibi biliyordum. Ama once 2 ay oldu, simdi de haftaya. Göreceğiz.

Rusya kendi envanterindekini verir yinede yollar Türkiyeyi bu halde bulmuş kaçırır mı fırsatı , sonucta Türkiyede bakımını servisini Ruslar yapacak Türkiye elini süremeyecek uğraşmazlar ihraç versiyonu falan filan 1 gün bile sürmez.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1817 : 04 Temmuz 2019, 20:27:01 »

Rusya kendi envanterindekini verir yinede yollar Türkiyeyi bu halde bulmuş kaçırır mı fırsatı , sonucta Türkiyede bakımını servisini Ruslar yapacak Türkiye elini süremeyecek uğraşmazlar ihraç versiyonu falan filan 1 gün bile sürmez.

Allahtan seni savunma bakani yapmamislar.

Çevrimdışı ムゲン (Mugen)

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • -108
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1818 : 04 Temmuz 2019, 20:41:14 »

Boş konuşmuşsun ya , lafının hiç elle tutulur bir yanı yok. Kaldıki savunma bakanlığı çok boş makamdır. Birçok ülkede savunma bakanları boşta dolaşan birine gel buraya sen bak dercesine verilen bir makam. Örnek Almanya savunma bakanı , Hollanda savunma bakanı , fransa savunma bakanı , İsrail savunma bakanı , Türkiye savunma bakanlığı hep alakasız insanların geldiği makamlar olmuştur. Arada sırada asker kökenliler gelsede genelde okuma yazma bilmesi yeterlidir bu makama oturanın... Siyasete girsem ve yalakalık yapsam belli mi olur savunma bakanıda olurum
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2019, 20:42:33 Gönderen: ムゲン (Mugen) »

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1819 : 04 Temmuz 2019, 21:46:16 »

Boş konuşmuşsun ya , lafının hiç elle tutulur bir yanı yok. Kaldıki savunma bakanlığı çok boş makamdır. Birçok ülkede savunma bakanları boşta dolaşan birine gel buraya sen bak dercesine verilen bir makam. Örnek Almanya savunma bakanı , Hollanda savunma bakanı , fransa savunma bakanı , İsrail savunma bakanı , Türkiye savunma bakanlığı hep alakasız insanların geldiği makamlar olmuştur. Arada sırada asker kökenliler gelsede genelde okuma yazma bilmesi yeterlidir bu makama oturanın... Siyasete girsem ve yalakalık yapsam belli mi olur savunma bakanıda olurum

Kafanda varmi bugünlerde?

Nedir bu son günlerde senin saldirganligin?