Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 720513 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 27
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1610 : 07 Haziran 2019, 23:37:14 »
Guzel olan son paragrafta Rostec Baskaninin net olarak bize olarak nelerin hazir oldugunu , sayet teslimatin yapilamamasi halinde ne olacagini da aciklamis olmasi.  "Ben aciklamayi pek tehdit olarak gormuyorum. Farz edelim ki iptal gecerli olur, Rostec neticede malzeme almis ve urunu uretmis ,kurs vermis kredi anlasmasi yapilmasina masraf yapmis hali ile bu masraflarin bir karsiligi olmali  dimi adam onu dillendirmis. Normalde siparis iptali uretim fazindan once yapilir ki minumum masraf kayibi olmasi maksadiyle.

Gerci ben iptal olacagi kanisinda degilim ,hatta iptalin tarftari degilim desem daha dogru olur bu vakitten sonra olasi geri adimimiz olan kredimizi de goturur. Peki bu olay nasil oldu da buralara  kadar vardi ,veya onceden bunun yan etkileri de olacagi bilinmiyordu sorularini sanirim uzunca bir sure bu forumda  hep beraber fazlasi ile tartistik .
Bende iptalden yana değilim ama ikinci bir brunson olayını yaşayacagımızıda gayet iyi biliyorum. Bizde cümleler "eyyy amerika " diye başlar - "dostum trump" diye biter. Acısınıda herşeyin pahalı olmasıyla biz çekeriz. Birileride orda - BURDA yalakalıgını , parasız avukatlıgını yapar.Çin bile ekonomik ambargoyu yiyince süt dökmüş kediye döndü amerikaya yalvarıyor ,çünki ihracat acısından amerikaya baglı. Yarın biz ne olacaz. İstanbul belediyesinin kaybetmeyi İslam dininin bitişi , Yunanlıların İstanbulu işgali olarak gören zihniyetin BEKAdan kastı nedir önce bunu anlatacak bir ADAM bulunsun sonra ben BEKA için mücadele edeyim. Yoksa rantların elden gitmemesi bile kimileri için BEKA meselesi bu ülkede.. Bizim ülkeyi geç zaten

Bende senin gibi adamların zihniyetini anlamıyorum.Hem s400 alalım iptal olmasını istemiyorum diyorsun.Altınada hayat pahalılığından bahsetiyorsun!!Asker ısrarla bu sistemi isterken senden daha mı az biliyorlar piyasayı??
Demirden korkuyorsak niye trene biniyoruz o zaman?
Devamınıda süper zekanla istanbul seçimlerine bağlayıp sağa sola çamur atıyorsun.
Siyaset konuşacaksan ayrı konusu var zaten.

Siyaseti ve askeri bilgiyi çok iyi biliyorsan o işi yapacaksın klavye ile sağa sola saldırmayacaksın.
Benim tepkim alakasız yorumlarla işi saçma sapan yerlere çeken kişilere.Yahu konu hava savunma sistemleri.İstanbul seçim savunma sistemleri değilki!!Konuyu niye bulandırıyorsun.
Sanki s400 almazsak günlük gülistanlık olacak piyasa.Bu seferde akdenizdeki doğalgaz meselesinden saldıracaklar.O da olmaz ise pkk meselesinden saldıracaklar.Bahane mi biter.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1611 : 08 Haziran 2019, 00:20:26 »
Ben baştan beri  bu S400 tedariğine ne kadar karşı olduysam artık bu saatten sonra inceldiği yerden kopsun .  Demek Pentagon Türkiye’nin kendi verdiği kararlara hiç alışık olmamış.

Hiç istemediğim ve kabiliyetinden şüphe ettiğim sistem  bize şirin görünmeye başladı. Bundan sonra ahtapot gibi İncirlik üssünden Orta Doğun her yerine uzanmaya unutsun. Kürecikte AN/TPY-2  kaldırılıp başka yeri gözetlesin.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1612 : 08 Haziran 2019, 01:18:40 »
İncirligi kapatip gkry'de üs açsa, kurecik'teki radari Gurcistan'a kursa ne olur sizce? Sadece soruyorum.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1613 : 08 Haziran 2019, 01:21:57 »
Güney kibrisdan incirlik gibi olamaz  yakin sayilir ama

incirlik orta dogunun kapisi

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1614 : 08 Haziran 2019, 01:27:46 »
Neden olamaz? İngilizler orada, fransizlar gidiyor, abd neden gitmesin? Aciklar misin?

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1615 : 08 Haziran 2019, 02:51:41 »
Guzel olan son paragrafta Rostec Baskaninin net olarak bize olarak nelerin hazir oldugunu , sayet teslimatin yapilamamasi halinde ne olacagini da aciklamis olmasi.  "Ben aciklamayi pek tehdit olarak gormuyorum. Farz edelim ki iptal gecerli olur, Rostec neticede malzeme almis ve urunu uretmis ,kurs vermis kredi anlasmasi yapilmasina masraf yapmis hali ile bu masraflarin bir karsiligi olmali  dimi adam onu dillendirmis. Normalde siparis iptali uretim fazindan once yapilir ki minumum masraf kayibi olmasi maksadiyle.

Gerci ben iptal olacagi kanisinda degilim ,hatta iptalin tarftari degilim desem daha dogru olur bu vakitten sonra olasi geri adimimiz olan kredimizi de goturur. Peki bu olay nasil oldu da buralara  kadar vardi ,veya onceden bunun yan etkileri de olacagi bilinmiyordu sorularini sanirim uzunca bir sure bu forumda  hep beraber fazlasi ile tartistik .
Bende iptalden yana değilim ama ikinci bir brunson olayını yaşayacagımızıda gayet iyi biliyorum. Bizde cümleler "eyyy amerika " diye başlar - "dostum trump" diye biter. Acısınıda herşeyin pahalı olmasıyla biz çekeriz. Birileride orda - BURDA yalakalıgını , parasız avukatlıgını yapar.Çin bile ekonomik ambargoyu yiyince süt dökmüş kediye döndü amerikaya yalvarıyor ,çünki ihracat acısından amerikaya baglı. Yarın biz ne olacaz. İstanbul belediyesinin kaybetmeyi İslam dininin bitişi , Yunanlıların İstanbulu işgali olarak gören zihniyetin BEKAdan kastı nedir önce bunu anlatacak bir ADAM bulunsun sonra ben BEKA için mücadele edeyim. Yoksa rantların elden gitmemesi bile kimileri için BEKA meselesi bu ülkede.. Bizim ülkeyi geç zaten

Bende senin gibi adamların zihniyetini anlamıyorum.Hem s400 alalım iptal olmasını istemiyorum diyorsun.Altınada hayat pahalılığından bahsetiyorsun!!Asker ısrarla bu sistemi isterken senden daha mı az biliyorlar piyasayı??
Demirden korkuyorsak niye trene biniyoruz o zaman?
Devamınıda süper zekanla istanbul seçimlerine bağlayıp sağa sola çamur atıyorsun.
Siyaset konuşacaksan ayrı konusu var zaten.

Siyaseti ve askeri bilgiyi çok iyi biliyorsan o işi yapacaksın klavye ile sağa sola saldırmayacaksın.
Benim tepkim alakasız yorumlarla işi saçma sapan yerlere çeken kişilere.Yahu konu hava savunma sistemleri.İstanbul seçim savunma sistemleri değilki!!Konuyu niye bulandırıyorsun.
Sanki s400 almazsak günlük gülistanlık olacak piyasa.Bu seferde akdenizdeki doğalgaz meselesinden saldıracaklar.O da olmaz ise pkk meselesinden saldıracaklar.Bahane mi biter.
Boş yapmışsın baska bir halt yok. F35 ambargosu askeri bir konu mu siyasi mi ? S400 askeri bir konu mu siyasi mi ?bunlara hala askeri konu diye mi bakıyorsun sen ? Dalga mı geçiyorsun yoksa karşında aptal biri mi var sanıyorsun  ? Senden daha iyi takip ediyorum demekki hem Türkiye hemde Dünya gündemini... Askeri mevzuları siyasetten ne kadar ayrı tutabilirsin ? Akdenizde Egede siyasi olarak yapılan hataları görmezden mi gelelim , bu hatalar bugünki askeri konuların temelini oluştururken hemde ? Zorunuza gidecek diye hiçbirşey yazmayalım o halde... İstiyorsunuz ki burda herkes "akıllı ol eyy amerika akşam namazını waşintonda kılarız bak" desin... İstiyorsunuz ki "evet beka meselemiz var , bir avuç çapulcu pkklı ülkeyi bölebilir" desin... Ben bayılmıyorum siyaset konusmaya , lakin farkettimki bu ülkedeki herkesin BEKA algısı farklı... Kızsanızda zorunuza gitsede askeri konular siyasetle bir bütündür. Burda herkes çok büyük bir baskı altında "aman şunu yazmıyım şu tarafın zoruna gider - aman bunu yazmıyım bu tarafın zoruna gider" e ne yazalım ? Askeriyesi cemaat oyunlarına kurban edilen bir ülkede bana askeriye konuşalım diyorsun. Bir sürü yabancı forum geziyorum insanlarda eleştiri kültürü var , biz birşey deyince ordan burdan birileri zortluyor. Yahu eleştircem tabiki hem daha iyi siyaset hemde daha iyi ordu için keşke bu eleştirileri daha önce yapabilseydik. herhangi bir siyasi ideolojim yok insan doğası gereği herşeye muhalif olmalı çünki herşey gelişiyor herşey değişiyor birşey oldu bitti dememeli buna inanıyorum ben. Daha iyisini istemeli talep etmeli. Ben S400e karşı değilim bunu defalarca yazdım , lakin bu siyasi sistemin nelerden U dönüşü yaptıgını görmezden mi geliyim. Suriyede pkk devletini Esadı devirmeye kalkarken , PYD liderini Mit binasına davet ederken düşünecektin , öngörecektin bugünleri... Bugün Mısırla aramız neden bozuk ? Sisi var diye... Abi sisi kim ? İster Sisi olur ister Kiki bize ne ? Biz ülke olarak menfaatlerimize bakarız böyle duygusal davranıp Sisiye düşmanlık beslersen adamda tabiki İsraile Yunana yanaşır. Bunları yazmıyım mı burda ? Ne diyim geber sisi mi diyim. Banane sisiden ülkem için en iyisi neyse menfaati neyse o olmalı. Biz hala duygusal hala romantik.
« Son Düzenleme: 08 Haziran 2019, 02:55:46 Gönderen: ムゲン »
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı M.B.T

• DefenceTurk
  • *
  • 27
« Yanıtla #1616 : 08 Haziran 2019, 08:37:52 »
İşte bizde eleştiri kültürü yok doğru söylüyorsun.Eleştiri ile çamur atma,karalamayı karıştırıyorsun.
Lüzümsuz eleştiri gizli hayranlıktır.Yazdığın bazı şeyler doğru bazısıda boş laf karın ağrısı..

« Son Düzenleme: 08 Haziran 2019, 09:02:58 Gönderen: M.B.T »

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1617 : 08 Haziran 2019, 10:15:56 »
İşte bizde eleştiri kültürü yok doğru söylüyorsun.Eleştiri ile çamur atma,karalamayı karıştırıyorsun.
Lüzümsuz eleştiri gizli hayranlıktır.Yazdığın bazı şeyler doğru bazısıda boş laf karın ağrısı..
Hangisi boş hangisi karalama ise tıkırtı yapmak yerine doğruyu göstermek için uğraşsanda bende dahil herkes bilsek ne nedir ne değildir hatta teşekkür etsek ? ama yok ideolojiniz zarar gördümü zıplıyorsunuz. Tabirimi caiz gör lakin ağzı açlıktan kokan insanların yalanlarına ihtiyac duyan / kendini bu şekilde idame ettiren hiçbir ideolojiye saygım yok. Olaylara bakış açısı ideolojik olan insanlarada saygım yok. Benim amacım yanlısı oldugunuz sistemi eleştirmek değil bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti vatandaşı olarak 80 milyonda/1 olan konuşma hakkımı dile getirmek. Akdenizde süregelen hatalar silsilesi bugün Akdenizde nasıl elimizi kolumuzu baglıyor önce git bir araştır , Esadı devirmeye bayılıyorduk , cuma namazını şam emevi camisinde kılacaktık ne oldu ? nurtopu gibi 7 milyon suriyeli ve birde olası terör devletimiz oldu. 30 yıldır pkkyı sana karşı besleyen bir devletin (Amerika) Suriyede pkk uzantılarıyla işbirliği yapma olasılığını , demografik olarak parçalanan Iraktan öngörmemiz gerekiyordu. Bayrağını Ankaraya astıgımız Barzani en büyük örnek. Ben neden eleştirmiyim. İlk yorumunda diyorsunki "devlet senin kadar bilmiyor mu ?" Devlet aklı kim ben kim ? çapım ne ? Ama ben hayatımın hiçbir döneminde bizim devlet kadar kandırılmadım. Biraz açık olun yahu amaç doğruya gerçeğe ulaşmak olmalı , eleştirinin olmadıgı yerde sağlıklı dü-şü-nü-le-mez.
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1618 : 08 Haziran 2019, 10:54:16 »
İncirligi kapatip gkry'de üs açsa, kurecik'teki radari Gurcistan'a kursa ne olur sizce? Sadece soruyorum.

Türkiye olmadan Karadeniz’de kuş uçurtamaz ki Gürcistan’a istediği zaman uzansın.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1619 : 08 Haziran 2019, 11:26:24 »

Türkiye olmadan Karadeniz’de kuş uçurtamaz ki Gürcistan’a istediği zaman uzansın.

Guzel cevap.

Yalniz buna karsi hamle abd'den değil rusya'dan geldi. Ruslar bir ara samsun-ceyhan boru hattini by-pass etmek icin bulgaristan-yunanistan boru hattini gundeme getirmislerdi. Blöf tabi ama zorda kalirsa yapar.

Bunu askeri alana uygula. Gurcistan+Bulgaristan+Ukrayna= Türkiye