Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 722351 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1600 : 06 Haziran 2019, 01:18:56 »
ABD’li üst düzey diplomattan Türkiye’ye çağrı

ABD ile Türkiye arasında ciddi bir gerilime sebep olan S-400 hava savunma sistemleri ile ilgili yeni bir açıklama daha geldi. ABD'nin NATO Daimi Temsilcisi Kay Bailey Hutchison, Türkiye'ye çağrıda bulundu. Hutchison, "Ya onu ya bunu seçebilirsiniz, ikisini de alamazsınız" dedi.

ABD-Türkiye ve Rusya hattında tansiyonun yükselmesine sebep olan S-400 hava savunma sistemi ve F-35 uçaklarının satın alınması sürecinde bir son dakika gelişmesi yaşandı… ABD başta olmak üzere bazı ülkelerin karşı olduğu S-400’lerin satın alınma süreciyle ilgili ABD’nin NATO Daimi Temsilcisi Kay Bailey Hutchison yaşananları anlattı.

Bir dönem ABD’de senatör olarak da kendine has bir yer edinen Hutchison, CNBC kanalına çıktı ve durum değerlendirmesi yaptı. Hutchison, Türkiye’nin S-400’leri satın almasının Rusya’nın bir planı olduğunu söylerken, “Rusya NATO müttefikliğini bozmak ve zayıflatmak için birçok yol aramaya devam ediyor. Rus savunma sistemi ile F-35 savaş uçaklarının aynı ordu kontrolünde olması kabul edilemez. Bir karar vermek zorundasınız. Birini ya da ötekini seçebilirsiniz ama ikisini birden alamazsınız” dedi.

Hutchison, Türkiye’nin üretim partnerlerinden ve resmi alıcısı olduğu F-35 programına karşı S-400’lerin bir tehdit unsuru olduğunu da dile getirdi.

https://www.sozcu.com.tr/2019/dunya/son-dakika-abdli-ust-duzey-diplomattan-turkiyeye-cagri-5046534/
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1601 : 06 Haziran 2019, 23:59:44 »
Yunan Bakanı S-400 korkusu sardı...
Washington merkezli Foreign Policy düşünce kurulu ile Avrupa Birliğinin (AB) Washington’da düzenlediği "Transatlantik Güvenlik İşbirliğinin Geleceği" başlıklı forumunda değerlendirmede bulunan Yunanistan Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis ise Türkiye’nin S-400 alımının bölgedeki dengeleri değiştireceğini öne sürdü.

Apostolakis, "Türkiye’nin S-400'leri alması bölgede hava savunmayı başka bir konsepte taşıyor. Biz de sistemlerimizi tekrar planlayıp programlamak zorundayız. S-400'lere paralel olarak F-35 alımı bölgedeki güç dengesini tamamen değiştirecek." ifadesini kullandı.

UÇAN HER ŞEYİ VURUR

"ABD’nin sorunu bu sistemlerin NATO sistemleri ile çalışmaması, Yunanistan için değişen nedir?" sorusuna Yunan Bakan, "Bu sistemlerin savunma sistemi olduğunu söylüyorlar. Ama 400 mil menzile sahip bir sistem savunma sistemi olamaz çünkü (bölgede) havada uçan her şeyi vurur." yanıtını verdi.

Apostolakis, ABD’nin Türkiye’ye yaptırım uygulaması çağrısında bulunurken, F-35 uçaklarının da Türkiye’ye verilmemesini istedi

https://www.superhaber.tv/yunan-bakani-s-400-korkusu-sardi-haber-203118

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1602 : 07 Haziran 2019, 00:18:26 »
ABD Savunma Bakanlığı Avrupa ve NATO’dan sorumlu Müsteşar Yardımcısı Winternitz, Türkiye’nin S-400 alımının F-35 açısından "kabul edilemez riskler" taşıdığını iddia ederek, Ankara’nın bu alımı yapmamasını umduklarını söyledi.

ABD Savunma Bakanlığı Avrupa ve NATO’dan sorumlu Müsteşar Yardımcısı Andrew Winternitz, Türkiye’nin S-400 alımının F-35 açısından "kabul edilemez riskler" taşıdığını iddia ederek, Ankara’nın bu alımı yapmamasını umduklarını söyledi.

AA'nın haberine göre Winternitz, Washington merkezli Foreign Policy düşünce kurulu ile Avrupa Birliğinin (AB) Washington’da düzenlediği "Transatlantik Güvenlik İşbirliğinin Geleceği" başlıklı forumunda konuştu.

Türkiye’nin S-400 savunma sistemlerini almasına ilişkin bir soruyu yanıtlayan Winternitz, "Türkiye’nin S-400 alması kabul edilemez bir risk teşkil edecek, çünkü radar sistemleri Rus ordusuna beşinci nesil en üst kalite uçağımız F-35 hakkında hassas bilgileri sağlayabilir. Bize göre bu konudaki kaygılarımızı azaltacak bir önlem yok." dedi.

ABD yönetiminin bu konuda Ankara ile görüşmelere devam ettiğini belirten Winternitz, "Bu alım, Türkiye’nin NATO’ya olan bağlılığı ile uyuşmamaktadır." iddiasında bulundu.

Türkiye'nin S-400'leri alması durumunda ABD’nin ne yapacağı sorusuna yanıt vermekten kaçınan Winternitz, "Rusya’dan S-400'leri kabul etmeyeceklerini umuyorum." diye konuştu.

YUNAN BAKANIN S-400 KORKUSU

Aynı forumda değerlendirmede bulunan Yunanistan Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis ise Türkiye’nin S-400 alımının bölgedeki dengeleri değiştireceğini öne sürdü.

Apostolakis, "Türkiye’nin S-400'leri alması bölgede hava savunmayı başka bir konsepte taşıyor. Biz de sistemlerimizi tekrar planlayıp programlamak zorundayız. S-400'lere paralel olarak F-35 alımı bölgedeki güç dengesini tamamen değiştirecek." ifadesini kullandı.

"ABD’nin sorunu bu sistemlerin NATO sistemleri ile çalışmaması, Yunanistan için değişen nedir?" sorusuna Yunan Bakan, "Bu sistemlerin savunma sistemi olduğunu söylüyorlar. Ama 400 mil menzile sahip bir sistem savunma sistemi olamaz çünkü (bölgede) havada uçan her şeyi vurur." yanıtını verdi.

Apostolakis, ABD’nin Türkiye’ye yaptırım uygulaması çağrısında bulunurken, F-35 uçaklarının da Türkiye’ye verilmemesini istedi.

ABD Savunma Bakanlığı Avrupa ve NATO’dan sorumlu Müsteşar Yardımcısı Andrew Winternitz, Türkiye’nin S-400 alımının F-35 açısından "kabul edilemez riskler" taşıdığını iddia ederek, Ankara’nın bu alımı yapmamasını umduklarını söyledi.

AA'nın haberine göre Winternitz, Washington merkezli Foreign Policy düşünce kurulu ile Avrupa Birliğinin (AB) Washington’da düzenlediği "Transatlantik Güvenlik İşbirliğinin Geleceği" başlıklı forumunda konuştu.

Türkiye’nin S-400 savunma sistemlerini almasına ilişkin bir soruyu yanıtlayan Winternitz, "Türkiye’nin S-400 alması kabul edilemez bir risk teşkil edecek, çünkü radar sistemleri Rus ordusuna beşinci nesil en üst kalite uçağımız F-35 hakkında hassas bilgileri sağlayabilir. Bize göre bu konudaki kaygılarımızı azaltacak bir önlem yok." dedi.

ABD yönetiminin bu konuda Ankara ile görüşmelere devam ettiğini belirten Winternitz, "Bu alım, Türkiye’nin NATO’ya olan bağlılığı ile uyuşmamaktadır." iddiasında bulundu.

Türkiye'nin S-400'leri alması durumunda ABD’nin ne yapacağı sorusuna yanıt vermekten kaçınan Winternitz, "Rusya’dan S-400'leri kabul etmeyeceklerini umuyorum." diye konuştu.

YUNAN BAKANIN S-400 KORKUSU

Aynı forumda değerlendirmede bulunan Yunanistan Savunma Bakanı Evangelos Apostolakis ise Türkiye’nin S-400 alımının bölgedeki dengeleri değiştireceğini öne sürdü.

Apostolakis, ABD’nin Türkiye’ye yaptırım uygulaması çağrısında bulunurken, F-35 uçaklarının da Türkiye’ye verilmemesini istedi

https://www.haberturk.com/abd-den-s-400-aciklamasi-2485675?utm_source=f5haber&utm_medium=f5haber&utm_campaign=f5haber

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1603 : 07 Haziran 2019, 07:53:49 »
Kanimca Yunanli bakanin S400-F35 konusundaki mesajini iki tarafli birisi ABD ye yonelik digeri ise Yunan hukumetine.

Bakan Turkiyenin S400 alimi ile S400  un menzilinin uzun olmasindan dolayi ,mevcutta Yunanistan lehine olan HSS dengesinin etkileyeceginden bahsetmekte .  ABD ye de evet sizinle ayni dusuncedeyiz sistem uyusmazligi konusunda diyerek Turkiyenin F35 alimini sonlandirmasi mesajini vermekte. Yunan hukumetine ise HSS de kaybolacak dengenin ancak F35 alimi ile saglanabilecegi mesajini veriyor. ;)

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1604 : 07 Haziran 2019, 11:02:21 »
Eğer Yunan bakanın kafasında ki gibi sonuçlanırsa onlar için çok iyi. Türkiye'ye F-35 verilmeyecek ambargo uygulanacak. Yunanistan ise çok makul bir şekilde F-35 alacak. Daha ne olsun.

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1605 : 07 Haziran 2019, 11:26:42 »
Daha önce de yazmıştım, tekrarlıyım. Rusyayla olan anlaşma 4 sistemli anlaşmayı ve 2 sistemin parası ödenmişti.gelwcek 2 sistem ankara va İstanbula kurulsun. Diğer 2 sistem alınmasın. Onunyerine de patriot alınsın. F35 için verilenparaya ya okadar F35 alınsın ya da f16 viper modernizasyonu yaptırılsın.böylece bizim için üretilmiş S400 leri almış oluruz.daha üretilecek olan S400leri NATO için iptal etmiş oluruz. Kalan paraya patriot veya sampt alıp srbm kapasitemiz olmuş olur. F35leri vermezlerse ödenmiş para kadar f16v modernizasyonu yaptırırız. Şu ekonomik anlamda sıkışık zamanda Bi de catsa ile uğraşmamış oluruz. Bumanevralar F35 için değil catsa için yapılır. İnşallah tfx ve hisar ailemiz ile bidaha uçak ve hss için kimseye elaçmamış oluruz. Ama önce atalarımızın dediği gibi köprüyü bigeçelim

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1606 : 07 Haziran 2019, 19:49:07 »
Rusya’dan flaş S-400 açıklaması!

Rus şirketi ROSTEC'in Başkanı'ndan Türkiye ile ilgili önemli bir açıklama geldi. ROSTEC Başkanı, S-400'lerin Türkiye'ye teslimine 2 ay içinde başlayacaklarını söyledi.

Rus devlet savunma sanayi şirketi Rostec’in CEO’su Sergey Çemezov, Türkiye'ye S-400 hava savunma sistemi tesliminin 2 ay sonra başlayacağını belirtti.

SPIEF 2019'da Rus NTV televizyonuna konuşan Çemezov, “Her şey yolunda. İki ay sonra teslimata başlayacağımızı düşünüyorum. Ön ödeme yapıldı, kredi verildi. Kredi paralar harcandı, teçhizat üretildi. Ayrıca eğitimi de tamamladık” diye açıkladı.

*Son paragraf gayet guzel ;)

https://www.sozcu.com.tr/2019/dunya/son-dakika-haberi-rusyadan-flas-s-400-aciklamasi-5067765/

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1607 : 07 Haziran 2019, 20:07:56 »
Rusya’dan flaş S-400 açıklaması!

Rus şirketi ROSTEC'in Başkanı'ndan Türkiye ile ilgili önemli bir açıklama geldi. ROSTEC Başkanı, S-400'lerin Türkiye'ye teslimine 2 ay içinde başlayacaklarını söyledi.

Rus devlet savunma sanayi şirketi Rostec’in CEO’su Sergey Çemezov, Türkiye'ye S-400 hava savunma sistemi tesliminin 2 ay sonra başlayacağını belirtti.

SPIEF 2019'da Rus NTV televizyonuna konuşan Çemezov, “Her şey yolunda. İki ay sonra teslimata başlayacağımızı düşünüyorum. Ön ödeme yapıldı, kredi verildi. Kredi paralar harcandı, teçhizat üretildi. Ayrıca eğitimi de tamamladık” diye açıkladı.

*Son paragraf gayet guzel ;)

https://www.sozcu.com.tr/2019/dunya/son-dakika-haberi-rusyadan-flas-s-400-aciklamasi-5067765/
Nesi güzel ? adamlar bildiğin S400lerden caysanızda caymasanızda çektiğiniz kredi parasını harcadık vazgecseniz dahi bize borclu kalırsınız diye üstü kapalı tehdit etmiş :S
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 183
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1608 : 07 Haziran 2019, 21:45:28 »
Guzel olan son paragrafta Rostec Baskaninin net olarak bize olarak nelerin hazir oldugunu , sayet teslimatin yapilamamasi halinde ne olacagini da aciklamis olmasi.  "Ben aciklamayi pek tehdit olarak gormuyorum. Farz edelim ki iptal gecerli olur, Rostec neticede malzeme almis ve urunu uretmis ,kurs vermis kredi anlasmasi yapilmasina masraf yapmis hali ile bu masraflarin bir karsiligi olmali  dimi adam onu dillendirmis. Normalde siparis iptali uretim fazindan once yapilir ki minumum masraf kayibi olmasi maksadiyle.

Gerci ben iptal olacagi kanisinda degilim ,hatta iptalin tarftari degilim desem daha dogru olur bu vakitten sonra olasi geri adimimiz olan kredimizi de goturur. Peki bu olay nasil oldu da buralara  kadar vardi ,veya onceden bunun yan etkileri de olacagi bilinmiyordu sorularini sanirim uzunca bir sure bu forumda  hep beraber fazlasi ile tartistik .   

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1609 : 07 Haziran 2019, 22:16:30 »
Guzel olan son paragrafta Rostec Baskaninin net olarak bize olarak nelerin hazir oldugunu , sayet teslimatin yapilamamasi halinde ne olacagini da aciklamis olmasi.  "Ben aciklamayi pek tehdit olarak gormuyorum. Farz edelim ki iptal gecerli olur, Rostec neticede malzeme almis ve urunu uretmis ,kurs vermis kredi anlasmasi yapilmasina masraf yapmis hali ile bu masraflarin bir karsiligi olmali  dimi adam onu dillendirmis. Normalde siparis iptali uretim fazindan once yapilir ki minumum masraf kayibi olmasi maksadiyle.

Gerci ben iptal olacagi kanisinda degilim ,hatta iptalin tarftari degilim desem daha dogru olur bu vakitten sonra olasi geri adimimiz olan kredimizi de goturur. Peki bu olay nasil oldu da buralara  kadar vardi ,veya onceden bunun yan etkileri de olacagi bilinmiyordu sorularini sanirim uzunca bir sure bu forumda  hep beraber fazlasi ile tartistik .
Bende iptalden yana değilim ama ikinci bir brunson olayını yaşayacagımızıda gayet iyi biliyorum. Bizde cümleler "eyyy amerika " diye başlar - "dostum trump" diye biter. Acısınıda herşeyin pahalı olmasıyla biz çekeriz. Birileride orda - BURDA yalakalıgını , parasız avukatlıgını yapar.Çin bile ekonomik ambargoyu yiyince süt dökmüş kediye döndü amerikaya yalvarıyor ,çünki ihracat acısından amerikaya baglı. Yarın biz ne olacaz. İstanbul belediyesinin kaybetmeyi İslam dininin bitişi , Yunanlıların İstanbulu işgali olarak gören zihniyetin BEKAdan kastı nedir önce bunu anlatacak bir ADAM bulunsun sonra ben BEKA için mücadele edeyim. Yoksa rantların elden gitmemesi bile kimileri için BEKA meselesi bu ülkede.. Bizim ülkeyi geç zaten
« Son Düzenleme: 07 Haziran 2019, 22:24:35 Gönderen: ムゲン »
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.