Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 720242 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1570 : 28 Mayıs 2019, 08:42:33 »
Simdi orduyu, tubitaki, aselsani kim ciftlige cevirip bitirdiyse mevcut durumdan da o sorumludur. Zira turkiye kendi silahini uretip kullanamaz hale gelmis ve yurtdisi firmalarin pazari halinde kalmistir.

Bu durumun musebbipleri HALA onemli yerlerde olup, belki degil KESİN olarak bu ulkeden def edilmeleri gerekmektedir.

+1
Neredeyse her gün gözaltı haberleri duyuluyor. Kurumlardaki fetö elemanları temizlemekle bitmiyor. Bu örgütün siyasi ayağı araştırılmadıkça bitmez de! Bütün kurumlara sızan bir örgütün siyasete sızmadığını düşünmek bile başlı başına bir sorun!

Diyorlar ki, ''Tamam da... S-400 tek başına hiçbir şey ifade etmez ki...! Amerika' ya karşı kendini nasıl koruyacaksın?'' diyorlar. Onun cevabını da birazdan yazarım.

Katmanlı bir hava savunma sistemi ile çok işe yarar. Seyir füzelerini böyle bir sistemle tespit edip durdurmak en iyi çözüm. Benzer şekilde radar ağı içerisinde ki stealth uçaklarını da tespit edebilecek bir sistem geliştirilebilse!  ::)
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1571 : 28 Mayıs 2019, 09:04:10 »
Bu katmanlı sistemler içinde Hisar ve Siper gibi sistemlerin ivedilikle tamamlanıp seri üretime geçilmesi büyük önem arz ediyor. Amerika S-400'lerin teslim tarihi yaklaştıkça ciddi ciddi seni sadece askeri olarak değil, ekonomik olarakta büyük sıkıntıya sokarım diyerek tehdit dozunu yükseltmeye başladı. Umarım bu projeler fazla etkilenmez.

Çevrimdışı zirfak

• DefenceTurk
  • *
  • 17
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1572 : 28 Mayıs 2019, 11:02:26 »
S40Oün yanına muhakkak hisarA ve Korkutun gelmesi lazım.Çözmmemiz gereken sorun ise bu 3 sistemin tek komuta merkezinden yönetilmesi lazım. Ozaman tadından yinmez 8)

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1573 : 28 Mayıs 2019, 21:42:04 »
Türkiye ile Rusya arasında yapılan anlaşma gereği S-400 bataryalarının önümüzdeki ay Türkiye'ye gelmesi bekleniyor. ABD'nin tüm baskısına rağmen Türkiye'nin "done deal – anlaşma tamam" açıklaması yapmasının ardından S-400 bataryalarının nereye konuşlanacağı da merak konusu oldu. İlk olarak Akıncı Üssü bataryalar için öne çıksa da hakim konumu nedeniyle Ayaş ilçesinin de değerlendirmeye alındığı öğrenildi.

Gelecek mi, ertelenecek mi, alınıp kurulmayacak mı ve daha nice sorulara rağmen Türkiye ile Rusya arasındaki S-400 hava savunma sisteminin satın alınmasına ilişkin takvim işlemeye devam ediyor.

İlk olarak Temmuz'da teslim edileceği açıklanan S-400'lerin Rusya tarafından yapılan açıklamayla Haziran'a çekilmesi, Ankara'daki çalışmaları da hızlandırdı.

Eğitimler devam ediyor

Türkiye'nin satın alacağı 2 sistemde 4 bataryanın olacağı ve her bir bataryanın 9 adet fırlatma aracını kapsayan bir satın alma yapacağı, her sistemde 72 olmak üzere toplam 144 füzenin, yedek olarak ise 48 adet füzenin ülkemize geleceği öne sürülmüştü.

Konuyla ilgili yapılan çalışmalar kapsamında Milli Savunma Bakanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından oluşturulan bir grup asker, S-400 eğitimi için Rusya'ya gitmişti.

Bataryaların nereye konacağı netleşmedi

Türk askeri heyetinin Rusya'daki eğitimleri devam ederken, Savunma Bakanlığı ve Genelkurmay Başkanlığı'ndan bir heyetin de 'bataryaların nereye konulabileceği' üzerindeki çalışmaları sürüyor.

Askeri kaynaklardan edinilen bilgiye göre, S-400'lerin Türkiye'nin farklı yerlerine konuşlanması düşünülse de öncelikle bataryaların Ankara'ya gelmesi bekleniyor.
Bataryalardan birinin başkente konuşlanmasına kesin gözüyle bakılırken, bu noktanın Akıncı Üssü olacağına neredeyse kesin gözüyle bakılıyordu.
Askeri yetkililerin Akıncı'ya alternatif olarak farklı çalışmalar yaptıkları ve Ayaş ilçesinin de bu kapsamda öne çıktığı öğrenildi.

Ayaş, 910 metre yükseklikle Ankara'nın en yüksek ilçelerinden biri olarak öne çıkıyor. İlçede bulunan Doğatepe bölgesinin S-400 bataryalarının konuşlanması için incelendiği ve konuyla ilgili raporun önümüzdeki günlerde tamamlanacağı kaydedildi.

http://www.haber7.com/guncel/haber/2864447-s-400ler-icin-ikinci-alternatif-belli-oldu/?detay=1

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1574 : 29 Mayıs 2019, 12:27:45 »
  Şoygu bunu gerçekten demiş mi bilmiyorum ama bana biraz gaz gibi geliyor bu haber pek gerçekçi bulmadım açıkçası.Biz önce şu S-400 lerin hayırlısıyla gelmesini sağlayalım da S-500 meselesini sonra düşünürüz

Şougunun ifadesi direkt olarak aktarıldı. Kelime kelime basın aracılığıyla duyuruldu. Daha bunun ne kuşkusu olabilir ki?

Benim endişem S400 için Washington başımıza çorap ördü. S500’ lerde bu sefer kazak örmesin?
   Umarım öyledir hocam ama rus basınında böyle bir haber yok deniyor.Eğer sizin bildiğiniz bir kaynak varsa bunun ruslar tarafından söylendiğine dair paylaşırsanız sevinirim.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 195
« Yanıtla #1575 : 29 Mayıs 2019, 13:52:26 »
  Şoygu bunu gerçekten demiş mi bilmiyorum ama bana biraz gaz gibi geliyor bu haber pek gerçekçi bulmadım açıkçası.Biz önce şu S-400 lerin hayırlısıyla gelmesini sağlayalım da S-500 meselesini sonra düşünürüz

Şougunun ifadesi direkt olarak aktarıldı. Kelime kelime basın aracılığıyla duyuruldu. Daha bunun ne kuşkusu olabilir ki?

Benim endişem S400 için Washington başımıza çorap ördü. S500’ lerde bu sefer kazak örmesin?
   Umarım öyledir hocam ama rus basınında böyle bir haber yok deniyor.Eğer sizin bildiğiniz bir kaynak varsa bunun ruslar tarafından söylendiğine dair paylaşırsanız sevinirim.

Bu haberi ben kokpitaero’da okumuştum. Onun haricinde bir de bu kaynağı buldum. Yani bu iddialar birbirilerini tamamlıyor.

https://www.google.de/amp/s/tr.sputniknews.com/amp/columnists/201905201039108025-rus-uzman-tek-bir-s-500-sistemi-turkiyenin-tum-ihtiyacini-karsilar/

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1576 : 29 Mayıs 2019, 19:42:52 »

Bu haberi ben kokpitaero’da okumuştum. Onun haricinde bir de bu kaynağı buldum. Yani bu iddialar birbirilerini tamamlıyor.

https://www.google.de/amp/s/tr.sputniknews.com/amp/columnists/201905201039108025-rus-uzman-tek-bir-s-500-sistemi-turkiyenin-tum-ihtiyacini-karsilar/
Hocam Sputnike güvenmenizi pek tavsiye etmem

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 195
« Yanıtla #1577 : 29 Mayıs 2019, 20:08:19 »

Hocam Sputnike güvenmenizi pek tavsiye etmem

Sputnike ben hiç bir zaman tam güvenmem. Dikkatımı çeken içerik  bir uzmanın ifadesi. Bu haber sitesinin popülaritesini uçak krizinden bilirim  🤓

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1578 : 30 Mayıs 2019, 00:32:59 »
Benzer cümleleri cumhurbaşkanı da kullanmıştı.

Error 404 (Not Found)!!1

Boşverin Sputnik'i! Türkiye Cumhuriyeti'nin en üst düzey yetkilisi S-500 konusunda ortak üretim olacak diyor!

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1579 : 30 Mayıs 2019, 08:19:43 »
Alıntı
ABD'DEN YENİ S-400 TEHDİDİ

Ortagus'a Türkiye'nin Rusya'dan S-400 hava savunma sistemleri almak konusunda kararlı gözüktüğü ve ABD'nin bu durumda ne yapacağı soruldu.
Türkiye'nin eski bir NATO müttefiki olduğunu ve DEAŞ'in mağlup edilmesinde kritik bir rol üstlendiklerinin altını çizen Morgan Ortagus, "Buna rağmen S-400 konusunda pozisyonumuzda bir değişiklik yok. Türkiye, S-400 alırsa çok gerçek ve ciddi sonuçlarla karşı karşıya kalacak." ifadelerini kullandı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/abdden-yeni-s-400-tehdidi-41230168