Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 719889 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1280 : 26 Mart 2019, 21:09:07 »
Ne damek bu ?

S-400+Patriot+F-35 olursa sesimizi çıkarmayız mı diyorlar ?
Bizim  F-35+S-400'den vazgeçmiyeceğimizi anladıkları için Patriot da alırsanız  bu iş olur mu diyorlar?

Patriot için yeni  bir teklif verilmedi en son teklifte ise ön şart S400 alımının iptali önşart. şayet kabul edilmiş olsaydı şubat  ayında  başka bir müsteri için şu ülke için hazırlanmış olan sistemleri bize gönderilmesi çneriliyordu , Patriotların  bir önceki fiyatı  da  şukadarcıııııııııktı , şimdi BUKADAR  oldu ;D

Bu günkü mesajda ise Patriotu siz alın ki  , çok istekli olduğumuz F35 projesinde birlikte çalışmaya devam edebilelim .....

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1281 : 26 Mart 2019, 21:10:56 »
Ne damek bu ?

S-400+Patriot+F-35 olursa sesimizi çıkarmayız mı diyorlar ?
Bizim  F-35+S-400'den vazgeçmiyeceğimizi anladıkları için Patriot da alırsanız  bu iş olur mu diyorlar?

SANA GÖRE Mİ YAPİCAZ LAN PLANLAMALARİMİZİ?!

Diyemeyen siyasetci ülke yonetiyorum diye gezmesin ortalikta!
Hocam, yangına köruklemi gidiyorsun. Patriot, S400, F-35 Harika olur.

Hic de olmaz. O herifci karadenize donanma sokamayinca patriot ile var olmak istiyor.

Harcayacak paran bolsa F35+S400+FD2000'e ne dersin?
Oda bana hiç olmaz. Normalde S-400'de hiç olmazdı. Ama  geri dönüş yok. Bana kalsa sadece Samp-T isterdim.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1282 : 26 Mart 2019, 21:16:40 »
Niye sana hic olmaz? Rusya'yi kaldirac olarak kullanip abd'den taviz koparmaya mi calisiyordun yoksa?
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1283 : 26 Mart 2019, 21:35:08 »
Öncelikle en acil ihtiyacımın ne olacağını düşünürdüm. kendime göre de su sıralamayı uygulardım.

Hava savunma sistemi olarak tam birebir eşleniği olmasa da Avrupa Sam-T yi acil ihtiyaç olarak kısıtlı miktarda alırdım, ayni zamanda birlikte üretim için de yol açardım.
ABD F35 projesindeki katkı payım devam etmiş olduğu gibi, F35 lerin ise peyder pey yurda gelmesi önündeki gösterilmekte olan mazaretler kullanılamazdı.
Gerçekten de S400 ihtiyacım var ise o zaman bu işi ulu orta değil Rusyaya bekle ne zaman elime 2 filo yakın uçak gelir o zaman sistemleri gönder.
Şayet S400 acil ihtiyacım illa da yoksa o zaman  avrupalılar ile kendi öz sistemimi gelistiridim. mevcut sıkıntılı ekonomimizi  de daha da sıkıntıya koymamaya çalışırdım.

Daha sonra da ABD nin olası hamlesine karsin gereği ne ise de onu yaparım.

Çevrimdışı Mermi

• DefenceTurk
  • *
  • 28
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1284 : 26 Mart 2019, 21:47:04 »
Niye sana hic olmaz? Rusya'yi kaldirac olarak kullanip abd'den taviz koparmaya mi calisiyordun yoksa?
Bu dediğini CB yapıyor. Aslında fikri öyle bana göre. Ama bu risk herzaman geri tepebilir. Şu aşamada geri tepiyor gibi görünüyor. Ama her an herşey olur. Benim fikrim belli. Samp-T alır yoluma devam ederim. Hiç ne ABD ile nede Rusya ile uğraşırım. Eurosam ortaklığında kendi Hava savunma sistemimiz Siper'ide geliştiririm. Bide TF-2000 için Aster 30 aldık mı mis. Ilerisi için 1000, 2000 km menzil balistik füzeler içinde Aster 30 block 1NT projesine ortak olurum.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1285 : 26 Mart 2019, 22:05:47 »
Cb artik tum turkiye demek. Onun kulagina ne fisildanirsa onu yaptigini srn de biliyorsun.

Bahsettigin projeleri, roketsanin dis destek almadan yapabilmesi mumkun degil. O destek de artik yok.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1286 : 26 Mart 2019, 23:35:44 »
abd  korkmaya basladi bence  Bu Türkler  S 400 ile ugrasacagimiza

kac milyarlarca dolarda olmayananim diyorlar belki

Çevrimdışı ムゲン

• DefenceTurk
  • *
  • -46
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1287 : 27 Mart 2019, 01:02:44 »

evet kesin çok korkmuslardir. Yahu neyin mücadelesi bu anlam veremiyorum. Amerikadan bahsederken kıytırık iraktan konuşur gibi konuşuyorsunuz. Adam milyar dolarları kendi basıyor zaten , tek lafiyla Araplara 100 milyar dolarlık silah satıyor senin 2-3 milyar dolarını alamadiklari için mi korkacaklar ? 800 milyar dolar savunma bütçesi var bu adamların bizim ekonomimiz kadar. Tamam kendimizi küçük gormeyelim okeyde amerikayida bu kadar basite almak bana doğru gelmiyor. Kusura bakmayın ucmayalim bu kadar. Amerika dediğin adam Irak'ta hss bulundurmadan yıllarca Rusya'ya karşı alan savundu. Adamın hssye ihtiyacı yok bir tarafı yiyen bulassin kafasinda.. Amerika 2-3 yolcu uçağı satar yine alır senden o parayı. Tabi konuştuğumuz parada Amerika'nın kendi parası. Trump bı twit atıp Türkiye'den paranızı çekin dese patriot alacak parada kalmayacak. Bunlarla mi korkutuyoruz insanları. ? Yahu insanın aklıyla dalga geciyorsunuz
« Son Düzenleme: 27 Mart 2019, 01:06:11 Gönderen: Mugen »
ムゲン (mugen) - Japonca bir kelime olup ,  Türkçede "sonsuz" anlamına gelir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #1288 : 27 Mart 2019, 09:08:38 »

evet kesin çok korkmuslardir. Yahu neyin mücadelesi bu anlam veremiyorum. Amerikadan bahsederken kıytırık iraktan konuşur gibi konuşuyorsunuz. Adam milyar dolarları kendi basıyor zaten , tek lafiyla Araplara 100 milyar dolarlık silah satıyor senin 2-3 milyar dolarını alamadiklari için mi korkacaklar ? 800 milyar dolar savunma bütçesi var bu adamların bizim ekonomimiz kadar. Tamam kendimizi küçük gormeyelim okeyde amerikayida bu kadar basite almak bana doğru gelmiyor. Kusura bakmayın ucmayalim bu kadar. Amerika dediğin adam Irak'ta hss bulundurmadan yıllarca Rusya'ya karşı alan savundu. Adamın hssye ihtiyacı yok bir tarafı yiyen bulassin kafasinda.. Amerika 2-3 yolcu uçağı satar yine alır senden o parayı. Tabi konuştuğumuz parada Amerika'nın kendi parası. Trump bı twit atıp Türkiye'den paranızı çekin dese patriot alacak parada kalmayacak. Bunlarla mi korkutuyoruz insanları. ? Yahu insanın aklıyla dalga geciyorsunuz

Aslında mantıklı konuşuyorlar. Amerika Birleşik Devletleri de senin benim gibi insanların yaşadığı bir devlet. Yani onlar da insan, bizlerden üstün varlık değil! Her ne kadar çok güçlü bir devlet olsa da bizler gibi mantık yürütüyorlar. Amaçları nedir daha önce şöyle açıklamışım.

ABD açısından bakarsak F-35 uçaklarını Türkiye'ye vermeleri daha mantıklı. Artık resmi ağzılar bile o uçakları aldığımızda tam olarak istediğimiz gibi kullanamayacağımızı söylüyor. ABD, Türkiye'nin elinde, kendisinin kontrolünde olan F-35 gibi bir uçağın olmasını, hiçbir şekilde kontrol edemeyeceği uçaklar olmasına tercih eder. F-35'i bize verir. Ama onun istemediği gibi hedefe kullanamayız!

ABD'nin kesinlikle karşı koyacağı esasında F-35 değil, hiçbir şekilde kontrol edemeyeceği milli muharebe uçağı ve yerli hava savunma sistemleridir! Özellikle bu projelerin sekteye uğraması için ileride oldukça fazla baskı uygulayacağını görebiliriz.

Bu nedenle biz S400'leri alsak bile eninde sonunda bize F-35 uçaklarını verecektir. Böylelikle biraz daha zaman kazanacaklar...

ABD S400 konusunda olmazsa olmaz tutumundan vazgeçmezse, ki bizimkilerin de vazgeçeceği görünmüyor, bu bizim olduğu kadar ABD açısından da zor bir durum ortaya koyar. İlişkiler bu nedenle bir kırılma noktasına geldi.

- Türkiye, muhtaç olduğu sistemleri doğal olarak başka kaynaklardan temin etme yoluna gidecektir. ABD bu aşamadan sonra Türkiye gibi büyük bir pazarı kaybedecektir!
- İkinci olarak Türkiye'nin stratejik konumu, ABD'nin Ortadoğudaki  çıkarları açısından Türkiye ile işbirliğini zorunlu kılar. ABD için Türkiye'yi kaybetmek demek, belki de bütün Ortadoğuyu kaybetmek demektir!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1289 : 27 Mart 2019, 10:03:42 »
SKYWOLF hocam işte bu yazdığınız son iki maddeyi bir türlü insanımıza kabul ettiremiyoruz. Ya anlamıyorlar ya da anlamak istemiyorlar. Bir türlü kabul edemiyoruz Ortadoğu'da Türkiye'siz barış olmayacağını ve ya krizlerin çözülemeyeceğini. Hala şu aşağılık kompleksinden kurtulamadık maalesef.Bunu Rusya bile görüyor ama bizim içimizdekiler göremiyor. ABD ile tarihte her zaman inişli çıkışlı ilişkilerimiz olmuştur. Hatta kopma noktasına bile geldiği zamanlar olmuştur. Fakat ABD bizden hiçbir zaman vazgeçmemiştir. ABD ne kadar bizsiz birşeyler yapmaya çalışsa Ortadoğu'da işin ucu yine bize dek geliyor bir şekilde.