Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 721892 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Hyperspace

• DefenceTurk
  • *
  • 58
  • DefenceTurk.com
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1210 : 14 Şubat 2019, 19:11:09 »
  Benim bildiğim Siperin Eurosam ile bir ilgisi yok.Bozdoğan füzesi üzerinden geliştirilecek.Asıl GUMS ABM sistemi Eurosam ile geliştirilecek işbirliği bu konuda yapılacak Aster30 Block2 türevi bir füze hedefleniyor gibi

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1211 : 14 Şubat 2019, 21:48:03 »
  Benim bildiğim Siperin Eurosam ile bir ilgisi yok.Bozdoğan füzesi üzerinden geliştirilecek.Asıl GUMS ABM sistemi Eurosam ile geliştirilecek işbirliği bu konuda yapılacak Aster30 Block2 türevi bir füze hedefleniyor gibi
Doğru biliyorsunuz
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1212 : 14 Şubat 2019, 22:10:33 »
Bozdogan füzesi üzerinden  gelistirilecek   olmazi  patriot -aster  daha iyi  olabilir

düsünüyorum

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1213 : 16 Şubat 2019, 08:39:44 »
Alıntı
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, S-400 anlaşmasında geri adım olmayacağını söyledi. Erdoğan, ABD’den alınacak hava savunma sistemi ile ilgili, “Patriot alımına açığız. Ancak bu alımın ülkemizin çıkarlarına hizmet etmesi gerekir. Ortak üretim, kredi ve erken teslimat önem arz ediyor. ABD yönetimi teslimata olumlu yaklaşıyor olsa da ortak üretim ve kredi konularına bir şey diyemiyorlar. Temmuzda S-400’ün teslimatı ile ilgili verilmiş söz üzerinden çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.
http://www.hurriyet.com.tr/gundem/s-400-temmuzda-teslim-edilecek-41118732
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1214 : 16 Şubat 2019, 12:14:51 »
S 400- siper hava savunma füzesi ile devam

patriot olmacagini sokakdaki adamlar bile bilir

temmuzu beklecegiz

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1215 : 16 Şubat 2019, 12:29:21 »
Abd gel dese aninda donecekler de... Öyle bir niyet yok karsi tarafta. Coktan kume dusup rusya'nin dumen suyuna girdik. Kabullenmek gerek artik.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1216 : 16 Şubat 2019, 15:07:39 »
S-400'lerden bu saatten sonra geri adım olmayacak artık geleceği kesinleşti ki geri adım olursa da çok büyük bir süpriz ve bizim için büyük bir itibar kaybı olur. Bunun sonucunda bizi büyük bir Amerikan silah ambargosu bekliyor. Bu sadece F-35'ler veya Patriotlarla sınırlı kalmayacak, F-16 yedek parçalarından tutunda, Chinook helikopterleri ya da diğer Amerikan silah ve yedek parçaları da bu ambargoya dahil olacak diye tahmin ediyorum. Bizde ülkemizdeki Amerikan üslerinin kapatılması ve ülkedeki tüm Amerikan askerlerinin ülkeyi terk etmesini isteyeceğiz kuvvetle muhtemel. İş buralara kadar gelecekmi bunu kasımda S-400'ler teslim edilmeye başladığında göreceğiz.
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2019, 15:09:38 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1217 : 16 Şubat 2019, 15:08:57 »
Abd gel dese aninda donecekler de... Öyle bir niyet yok karsi tarafta. Coktan kume dusup rusya'nin dumen suyuna girdik. Kabullenmek gerek artik.

Bence hak yemeyelim hocam. Her ne kadar gecikme olsa da Türkiye bu projede olayı evirdi çevirdi her türlü kendinin karlı çıkacağı duruma getirdi. Türkiye zaten Ruslardan direk s-400 teknolojisi olmasa da ihtiyacı olan bazı teknolojileri almak konusunda büyük ihtimal anlaştır. Eurosamla bir teknoloji kazanım anlaşması var. Eğer abd patriot verirse hem doğuya konuşlandırıp iran-ermenistan- ruslardan gelecek tehlikelere angaje olabilecek ve bize teknoloji transferi getirecek bir sistemimiz olacak. Vermezse de ikinci 4 batarya sistemi s-400 olarak alırız . Hem işbirliği teknoloji kazanımı derinleşir hemde patriota göre daha iyi bir sisteme sahip oluruz. Zaten patriot eşdeğeri bir siper'e bir kaç seneye sahip olacağız . Ha illa batı sistemi olsun dersek zaten anlaşmalı oldugumuz aster-30 ihtimali var.

Amerika tarafından bakalım . Bize istediğimizi verseler hem f-35'leri s-400 lerinden uzakta patriotlarla kullanacaklar diye senatoya kılıf bulurlar. Hem yeri gelirse irana karşı kullandırtabilecekleri bir sistem ellerinde olur; parada kazanırlar, gerektiğinde zayıf yönlerini bildikleri bir sistem olur. Vermezse de Türkiye gider kendi uçaklarını vurabilecek düşmanından sistem alır daha ucuzua bu kötü, zaten Türkiye bir kaç seneye patriot eşdeğeri belki daha iyi bir hava savunma sistemi üretecek, paradan da olurlar. Her türlü vermek daha mantıklı.

Yani her türlü kazanan Türkiye. Bildiğin parmağımız da oynatıyoruz adamları.
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1218 : 16 Şubat 2019, 15:13:01 »
@battlestar

Tabi dogrudur. Ben siradan vatandaş olarak gozlemimi paylastim. Konuya vakif arkadaslar daha iyi bilir.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #1219 : 16 Şubat 2019, 15:16:50 »
@firtina06

Ben isin basinda tr'nin bir truva ati oldugunu dusunuyordum. Karsi tarafa yollanan bir cift tarafli casus gibi. Ama zaman ilerleyince isin ciddi olduguna inanmaya basladim.

Arkadaslarin dedigi gibi: s400'den geri donus yok.
« Son Düzenleme: 16 Şubat 2019, 15:17:25 Gönderen: UYVAR »