Anket

Sizce SSM hangi sistemi seçecek?

S-400(Rusya)
S-300(Rusya)
Patriot(ABD)
HQ-9(Çin)
Arrow(İsrail)
Aster-30

Gönderen Konu: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ  (Okunma sayısı 722494 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: YÜKSEK İRTİFA HAVA SAVUNMA SİSTEMİ PROJESİ
« Yanıtla #1110 : 02 Kasım 2018, 17:46:23 »
Alıntı
“Ruslar buna yanaşmazsa başka bir ülkeyle yaparız anlaşmayı” diyen Çavuşoğlu’nun konuşması şöyle:

Biz orta ve uzun vadede ortak üretim konusunda prensipte anlaştık. Ruslar buna yanaşmazsa başka bir ülkeyle yaparız anlaşmayı. Ama bize resmi olarak olumsuz bir bilgi gelmedi. Putin’in bizzat kendisi dedi ki —ben de o toplantıdaydım- ‘Ortak üretim konusunda birlikte adım atabiliriz hatta teknoloji de güncellenir, 500’ler çıkar’ diye de konuşuldu. Ancak şu anda vardığımız mutabakat alımla ilgili. Bizim acilen almamız gerekiyor. İhtiyacımız var. Hava sahamızı korumamız gerekiyor. NATO alınan karalara rağmen şu anda tüm müttefiklerin hava sahasını tamamının korumasını saylayamıyor. Her ülkenin kendi hava sahasını koruma hakkı var. İsterdik ki NATO müttefiklerinden bu imkânı bulalım. Tüm görüşmemize rağmen bu imkânı bulamadık. Rusya karşıtı ülkeler almamızı istemiyorlarsa o zaman onlar versin. Hem ona yok hem buna yok, olmaz öyle şey.

http://sendika62.org/2017/10/cavusoglundan-s-400-anlasmasinda-geri-adim-sinyali-mi-450030/

Çavuşoğlu'nun o günkü konuşması böyle. Yani kısaca; Rusya S-400 ile ortak üretime sıcak bakmıyorsa, biz de bu siparişten sonrasını getirmez,  başka bir ülke ile ortak üretim yaparız. Ancak sipariş ettiğimiz S-400 sistemini alırız. Çünkü acil ihtiyacımız var diyor.

Gayet açık şekilde!

Geçen süre içerisinde bir anlaşmaya varıldı mı bilemiyorum. Kesin bilgi yok!
« Son Düzenleme: 02 Kasım 2018, 17:48:12 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 45
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1111 : 02 Kasım 2018, 17:52:37 »
Alıntı
“Ruslar buna yanaşmazsa başka bir ülkeyle yaparız anlaşmayı” diyen Çavuşoğlu’nun konuşması şöyle:

Biz orta ve uzun vadede ortak üretim konusunda prensipte anlaştık. Ruslar buna yanaşmazsa başka bir ülkeyle yaparız anlaşmayı. Ama bize resmi olarak olumsuz bir bilgi gelmedi. Putin’in bizzat kendisi dedi ki —ben de o toplantıdaydım- ‘Ortak üretim konusunda birlikte adım atabiliriz hatta teknoloji de güncellenir, 500’ler çıkar’ diye de konuşuldu. Ancak şu anda vardığımız mutabakat alımla ilgili. Bizim acilen almamız gerekiyor. İhtiyacımız var. Hava sahamızı korumamız gerekiyor. NATO alınan karalara rağmen şu anda tüm müttefiklerin hava sahasını tamamının korumasını saylayamıyor. Her ülkenin kendi hava sahasını koruma hakkı var. İsterdik ki NATO müttefiklerinden bu imkânı bulalım. Tüm görüşmemize rağmen bu imkânı bulamadık. Rusya karşıtı ülkeler almamızı istemiyorlarsa o zaman onlar versin. Hem ona yok hem buna yok, olmaz öyle şey.

http://sendika62.org/2017/10/cavusoglundan-s-400-anlasmasinda-geri-adim-sinyali-mi-450030/

Çavuşoğlu'nun o günkü konuşması böyle. Yani kısaca; Rusya S-400 ile ortak üretime sıcak bakmıyorsa, biz de bu siparişten sonrasını getirmez,  başka bir ülke ile ortak üretim yaparız. Ancak sipariş ettiğimiz S-400 sistemini alırız. Çünkü acil ihtiyacımız var diyor.

Gayet açık şekilde!

Yani, teknoloji transferi falan yok,sadece hazır alım söz konusu.

Ruslar asla teknoloji transferine yanaşmaz, hele NATO ülkesine. Daha eski S-300 için bile geçerli, kimseye bilgi aktarımı yapmaz.

Bırakın S-400`ü, tanksavar Kornet`i satın alırken teknoloji transferi istedik vermediler.
SAM sisteminden bunu istemek ve buna inanmak ancak hayal olur.

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1112 : 03 Kasım 2018, 01:09:01 »
https://www.youtube.com/watch?v=RHLxq8Wu_UE

trt nin  konusdugu kisi  aster 30 bahsetti

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1113 : 03 Kasım 2018, 01:36:36 »
https://www.youtube.com/watch?v=RHLxq8Wu_UE

trt nin  konusdugu kisi  aster 30 bahsetti
TRT mubabirinin konusma şekli ve diksiyonu çok nostaljik geldi nedense :)) Siper'in füzesi Aster 30 olacagına göre , TF2000de kullanılacak füzeninde aster 30 yada devşirmesi olabileceğini öngörebilir miyiz acaba ?
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2018, 01:37:26 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1114 : 03 Kasım 2018, 02:11:12 »
Aster 30 sisteminden örnek alarak yapıcaz anlaşılan bu röportaj ilede tf-2000 de hangi füzenin kullanılıcağı anlaşıldı
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı firtinabaskan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -85
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1115 : 03 Kasım 2018, 03:18:02 »
Nisan ayında Putin Basın toplantısında, Türkiye’nin S-400 hava savunma füze sisteminde teknoloji transferi yapılması ve dolayısıyla ülke içerisinde de üretim yapılabilmesi yönündeki Türkiye’nin beklentisi de soruldu. Bu soruya yanıtında Putin, “Türk ortaklarımız teslimat konusunda ricada bulundu. Bunu gerçekleştiriyoruz. Üretimi ve fiyatı konusunda da mutabakatımız var. Teknoloji transferi konusuna gelince bu konu, herhangi bir şekilde siyasi güven meselesi değil. Bu mesele tamamiyle ticari mesele” dedi. Putin, bunun ticari mesele olması nedeniyle de ilgili savunma şirketleri tarafından konuşulacağını belirtti.Yani hayır vermiyeceğiz diye bir durum yokki bazı kaynaklar kesin olmamakla birlikte 2.parti diye tabir ettiğim üretimin uzun sürebileceğini bununda teknoloji transferi ile ilgili olduğunu konuşuyorlar.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1116 : 03 Kasım 2018, 07:37:51 »
Ruslardan soğuk fırlatma ve pif-paf yönlendirme teknolojilerini alsak yeter. Gerisi kendiliğinden gelir bir şekilde...
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1117 : 03 Kasım 2018, 12:17:16 »
Alıntı

Gayet açık şekilde!

Geçen süre içerisinde bir anlaşmaya varıldı mı bilemiyorum. Kesin bilgi yok!

Bu sendika.org gibi rezil bir kaynak yok. Her haberin dogrulugu bunlar saptiriyorlar.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1118 : 03 Kasım 2018, 12:47:19 »

Bu sendika.org gibi rezil bir kaynak yok. Her haberin dogrulugu bunlar saptiriyorlar.

Al bak bambaşka kaynaktan aynı haber >> https://www.milligazete.com.tr/haber/1243337/bakan-cavusoglu-s-400lerde-ortak-uretim-icin-anlastik

Al bir tane daha >> http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/2442882-bakan-s-400ler-hakkinda-son-noktayi-koydu

Burada da aynı şeyler yazıyor. Çavuşoğlunun söyledikleri gayet açık!
« Son Düzenleme: 03 Kasım 2018, 12:49:57 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #1119 : 03 Kasım 2018, 13:24:49 »

Al bak bambaşka kaynaktan aynı haber >> https://www.milligazete.com.tr/haber/1243337/bakan-cavusoglu-s-400lerde-ortak-uretim-icin-anlastik

Al bir tane daha >> http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/2442882-bakan-s-400ler-hakkinda-son-noktayi-koydu

Burada da aynı şeyler yazıyor. Çavuşoğlunun söyledikleri gayet açık!

Sendika org´un verdigi   ve sonra ekledigin kaynaklarin basliklarina bak. 

Agirlikli olarak teknik düzeyde calismalar devam ettigini belirtiyor. Teyit edilmeyen kaynagin olumsuz bildirmesine kisa deginiyor ve Putinle toplantida bir araya leirken bizzat kendisi ortak üretimi teklif ettigini söylüyor.

Sandika org habere öyle bir baslik koyuyor ki gören zannedecek S-400 antlasmasi kesin iptal. Aradaki fark bu.