Gönderen Konu: LEOPARD 2  (Okunma sayısı 60676 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Ynt: Almanlar Tank satisini durdurdu...
« Yanıtla #50 : 05 Ocak 2016, 20:09:37 »
Altay in ilk fazinda motor mtu olmayacakmi. Azerbaycana firtina engeline benzer bi yasakta bize getirirler. Motoru disardan olursa.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Rheinmetall Polonya Leopard 2A4 Tanklarını Modernize Edecek
« Yanıtla #51 : 23 Şubat 2016, 20:21:39 »
Rheinmetall Polonya Leopard 2A4 Tanklarını Modernize Edecek

Polonya, Düseldorf merkezli Rheinmetall Grup ile 128 Leopard 2A4 tankının modernizasyonu için bir sözleşme imzaladı. 220 milyon Euro değerindeki sözleşme kapsamında Rheinmetall; Polonya'nın Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) ve ZM Bumar-Labedy S.A. ile işbirliği içinde, elektronik ve silah teknolojisi de dahil olmak üzere önemli temel yetenekleri tedarik amaçlı stratejik ortak olarak görev yapacak. Modernizasyon ile, Polonya'nın 2002 yılında Alman Kara Kuvvetleri stoklarından satın aldığı 128 Leopard 2A4 tankı Leopard 2 PL standardına yükseltilecek. Leopard 2 PL standardı, Alman Leopard 2 A5 ve A6 standardına eş değer olacak.

Bu sözleşme ile Kanada ve Endonezya'nın ardından Polonya,  büyük bir modernizasyon programı için tercih edilen teknoloji ortağı olarak Rheinmetall'i seçen üçüncü ülke oldu. Teknolojiyi paylaşma ve yerel sanayi ile birlikte faaliyet gösterme konularında istekli davranması, Polonya Hükümetinin Rheinmetall'i tercih etmesinde belirleyici faktör oldu. Çünkü bu sözleşme kalifiye elemanlara istihdam sağlama yanında değerli teknolojik bilginin transferi anlamına geliyor. vAlmanya'nın yanı sıra 17 ülkenin ordularında Leopard 2 tankları kullanılıyor.

28 Aralık 2015tarihinde, Polonya Silahlı Kuvvetlerinin Silahlanma Müfettişliği, Leopard 2 A4 muharebe etkinliğini yükseltmek için  PGZ (ana yüklenici) ve ZM Bumar-Labedy S.A. ile bir sözleşme imzalamıştı.

Yeni sözleşme kapsamında modernizasyonu gerçekleştirecek olan ortaklık, 2017 yılı sonuna kadar bir prototip hazırlayacak. 2018 yılı içerisinde Rheinmetall 5 tank ile modernizasyona başlayacak. Bumar-Labedy de Rheinmetall gözetiminde 12 tankın modernizasyonunu gerçekleştirecek. Kalan 110 tankın modernizasyon işlemini Polonyalı müteahhitler  tamamlayacaklar.

Tankın ana silah ve atış kontrol sistemlerinin gelişen teknoloji ile modernize edilmesinin yanı sıra en son teknoloji elektronik bileşenler ve gelişmiş güç koruma özellikleri eklenecek. Sensör paketi son nesil termal görüntüleme cihazı kapsayacak şekilde genişletilirken; atış kontrol ünitesi yazılımına, Rheinmetall da geliştirilmiş ve Leopard için üretmiş yeni mühimmat türleri adapte edilecektir. Ayrıca,  RHEINMETALL L44 namlu, iki yeni mühimmat türü (DM11 HE ve DM63 KE) için modifiye edilecek.

IBD Deisenroth tarafından yapılan yeni AMAP koruma elemanları KE ve HE mühimmatlara karşı geliştirilmiş koruma sağlayacak. Ayrıca, yeni mayına dayanıklı koltuk montajı ve bir yangın söndürücü ve söndürme sistemi mürettebat için optimum koruma sağlayacak. Rheinmetall ayrıca hem veri dağıtımı, hem de araç bileşenlerinin kontrolü için yeni bir sistem kurulumundan sorumludur.

Yeni elektrikli taret sürücüleri hassasiyetleri ve sağladıkları daha geniş hacim nedeniyle mürettebata kolaylık sağlayacak.  Aracın arkasına durumsal farkındalık sağlamak ve sürücüye yardımcı olmak için bir kamera yerleştirilecek.

Ordu teknoloji sistemleri dünyanın önde gelen tedarikçilerinden biri olarak Rheinmetall zırhlı, ve destek araçları geliştirilmesi ve üretiminde kırk yılı aşkın bir deneyime sahiptir. 3600'ün üzerinde üretilen Leopard 2 dahil, ana muharebe tankı tasarım mükemmelliği için küresel standart belirlemeye devam ediyor.

Almanya ve Hollanda silahlı kuvvetlerinin Leopard 2 MBT tedariki sırasında Rheinmetall, geliştirme ve üretimde merkezi bir rol oynadı. Leopard 2 A4 üretilen 2125 toplam Out, Rheinmetall tamamen Almanya ve Hollanda'da son müşterilere doğrudan nakliye, Kiel tesisinde 977 araç inşa etti.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Asbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: LEOPARD 2
« Yanıtla #52 : 14 Mart 2016, 23:25:22 »
ordumuz için aselsanın bi modernizasyonu gündemdeydi bi haber varmı ?
tuhaf olan sahtesinin gerçeğinden daha iyi olmasıdır ...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Güçlü Avrupa Tank Yarışmasının Galibi Leopard 2
« Yanıtla #53 : 20 Mayıs 2016, 13:36:12 »
Güçlü Avrupa Tank Yarışmasının Galibi Leopard 2

ABD Ordusunun Avrupa Güçleri ve Alman Kara Kuvvetleri destekli, 7. Ordu Ortak Çok uluslu Eğitim Komutanlığının ev sahipliğini yaptığı yarışmaya 6  NATO ülkesi üyeden 7 müfreze katıldı. Yarışma 10-12 Mayıs 2016 tarihlerinde gerçekleştirildi.

Her müfreze 4 tank ile yarışmaya katıldı. Almanya Leopard 2A6 tankları, Danimarka ve Polonya Leopard 2A5 tankları, Slovenya M-84 tankları, İtalya Ariete tankları ve ABD de M1 Abrams tanklarıyla katıldılar. Müfrezeler yarışta atış ve manevralar içeren saldırı ve savunma görevlerini gerçekleştirerek 1000 üst sınır puanını elde etmeye çalıştılar. Yarış boyunca zoru engelleri aşma, farklı cephane türleriyle üç farklı noktadan 10'ar atış gerçekleştirme, dost ve düşman araçlarını tespit etme, kimyasal saldırı altında kanca ve halatlar ile arızalı araç kurtarma, gelişmiş patlayıcılara karşı koyma, yaralılara ilk yardım, tıbbi tahliye gibi görevleri gerçekleştirdiler.

Yarışma sonuçlarındaki değerlendirmeye göre Leopard 2A6 tanklarından oluşan Alman müfrezesi birinci, Danimarka Leopard 2A5 tankları ikinci, Polonya Leopard 2A5 tankları üçüncü ve ABD müfrezesi de dördüncü oldu.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Leopard RI
« Yanıtla #54 : 01 Eylül 2016, 00:37:40 »
Leopard RI

Endonezya ordusu Almanya'dan 16 Leopard RI ana muharebe tankını teslim aldı. Bu tanklar Alman Ordusu stoklarından kullanılmış 42 Leopard 2 ana muhrebe tankı, 42 modernize edilmiş Marder 1A3 zırhlı personel taşıyıcı ve 11  zırhlı mühendislik ve kurtarma aracının alımı için imzalanmış olan 280 milyon dolar değerindeki anlaşmanın bir parçası.

Alınan tanklar Endonezya'nın tropik iklimine uygun şekilde modifiye edilmiştir. Tanklara "Endonezya Cumhuriyeti"ne atıfta RI (Republic of Indonesia) adı verilmiştir.

Kalan araçların 2016 sonuna kadar teslim edilmesi bekleniyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Leopard 2PL MSPO 2016 Fuarında Sergilenecek
« Yanıtla #55 : 05 Eylül 2016, 22:49:37 »
Leopard 2PL MSPO 2016 Fuarında Sergilenecek

Polska Grupa Zbrojeniowa (PGZ) ve entegratörü ZM Bumar-Labedy 24. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı MSPO 2016'da yükseltilmiş Leopard 2PL ana muharebe tankını tanıtacaklar.

Polonya'nın ZM Bumar-Labedy şirketi 18 Şubat'ta Rheinmetall Landysysteme (RLS) ile Leopard 2A4 ana muharebe tankı modernizasyonu için 130 milyon Euro (USD144 milyon) 'stratejik işbirliği' anlaşması imzaladı. Sözleşme kapsamında 128 tankın 2020 yılına kadar yükseltme sürecinden geçmesi bekleniyor. Gerçekleştirilecek modernizayon projesi ile;

Tank kulesinin balistik direnci artırılacak.
Hidrolik top stabilizasyonu mekanizmaları ve taret sürücüleri elektrikli olanlarla değiştirilecek.
Silahçı ve komutan tarafından kullanılan hedefleme ve gözlem sistemlerinin modernizasyonu gerçekleştirilecek.
Mürettebata daha fazla ateş gücü sağlamak ve yeni cephane türlerini kullanıma olanak sağlamak için ana silah yenilenecek.
Mürettebatın güvenliği için geliştirmeler yapılacak.
Yeni bir yardımcı güç ünitesi eklenecek.

Söz konusu modernizasyon çalışmaları kapsamında, çok sayıda bileşen Polonyalı sanayi kuruluşları tarafından sağlanacak.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #56 : 09 Eylül 2016, 00:31:57 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #57 : 25 Ekim 2016, 12:50:48 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Katar Leopar 2A7 + Tanklarını Teslim Alıyor
« Yanıtla #58 : 31 Ekim 2016, 16:21:09 »
Katar Leopar 2A7 + Tanklarını Teslim Alıyor

Krauss-Maffei Wegmann (KMW);  sözleşme kapsamında olan 62 Leopard 2A7 + serisi ana muharebe tanklarının neredeyse yarısını Katar'a teslim etti. Bu anlaşma KMW için Ortadoğu'da ağır zırhlı araç satışında ilk önemli ihracat sözleşmesidir.Anlaşmaya 24 Pzh 2000 155 mm/52 kalibre obüs, 32 Fennek 4x4 keşif araçları temini, Dingo Ağır 4x4 korumalı araçların üç farklı versiyonu, 6 FFG Wisent 2 destek araçları ve yaklaşık 100 Mercedes-Benz Actros 4058 6x6 tankı taşıyıcıları, eğitim ve destek paketi de dahil.

Anlaşma kapsamındaki araçlar için Almanya'da bulunan Rheinmetall Waffe Munition, son tekonoloji  DM11 programlanabilir yüksek patlayıcı 120 mm Tank mühimmatı ve Güney Afrik'da bulunan Rheinmetall Denel Munition da mermiler, modüler yük sistemleri ve Fünye dahil olmak üzere 155 mm mühimmat paketi sağlamaktadır.

Katar tarafından satın Leopard 2A7 + platformu KMW tarafından üretilen en gelişmiş Leopard 2 tankıdır ve Ortadoğu'da karşılaşılan yüksek sıcaklıklar için optimize edilmiştir. Çöl şartları nedeniyle aracın azami hızı 72 km/saatten 68km/saata düşmüş, buna rağmen daha fazla tork sağlaması için modifiye edilmiştir. 

Klima sisteminin yanı sıra araç da  son zırh paketi, tavana monte edilmiş 0,50 M2 HB FLW200  makineli tüfekle donatılmış stabilize uzaktan kumandalı silah istasyonu (RWS), ek harici taret istifleme ve  aracın arkasında gövdenin sağ tarafına mote edilmiş 17 kW yardımcı güç ünitesi bulunmaktadır.

Leopard 2A7+ tanklarının gövde ve kule temel yapısal parçaları Yunanistan'da üretiliyor. Üretilen parçalar Kassel'deki KMW tesisine gönderiliyor. Burada tüm elektrikli silah kontrol donanımları, bilgisayarlı atış kontrol sistemi, komutan ve nişancı için stabilize görüş sistemleri ve silahlar kuleye monte ediliyor. Montajı tamamlanan taretler, Münih'de bulunan ana KMW üretim ve entegrasyon tesisine gönderilir ve burada gövde ile taret birleştirilir.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı marmara

• DefenceTurk
  • *
  • 42
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #59 : 21 Aralık 2018, 20:10:29 »
Macaristan 44 adet Leopard 2A7+ tankı, 24 adet PzH 2000  kundağı motorlu öbüs ve tank personeli eğitimi için ikinci el 12 adet Leopard 2A4 tankı için Almanya ile 565 milyon dolarlık kontrat imzalamış.