Gönderen Konu: LEOPARD 2  (Okunma sayısı 60777 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: LEOPARD 2
« Yanıtla #40 : 15 Mayıs 2013, 01:29:32 »
Endonezya'nın Yeni Leopard Tankları Onaylandı

SPIEGEL ONLINE'ın haberine göre Almanya 104 adet Leopard 2  tankının Endonezya'ya ihracatını onayladı. Habere göre son yıllarda, Başbakanı Angela Merkel hükümeti önemli ölçüde şüpheli insan hakları kayıtları olan ülkeler için Alman silah ihracatını genişletti. Alman hükümeti 104 Leopard 2 tankın yanında ayrıca  50 kullanılmış Marder 1A2 piyade savaş aracı, 4 Zırhlı Kurtarma Aracı, 3 mobil köprü aracı ve 3 AEV zırhlı mühendislik araçlarına da ihracat yetkisi verdi.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Asbey

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: LEOPARD 2
« Yanıtla #41 : 15 Mayıs 2013, 15:28:33 »
aselsanın modernizasyonu söz konusu leo2ng olarak lanse ediliyor ve bildiğim kadarıyla bu tankları uluslararası anlaşmalar gereği doğudaki operasyonel alanlarda kullanamıyoruz aselsanın modernizasyonu ve bu anlaşma ile ilgili bilgisi olan üyelerimiz bizleri aydınlatabilir  :)
tuhaf olan sahtesinin gerçeğinden daha iyi olmasıdır ...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Polonya Leopard-2A5 Sözleşmesi İmzaladı
« Yanıtla #42 : 10 Aralık 2013, 07:31:36 »
Polonya Leopard-2A5 Sözleşmesi İmzaladı

Federal Savunma Bakanı Thomas de Maiziere ve Polonya Savunma Bakanı Tomasz Siemoniak güvenlik ve savunma konularında görüş alışverişinde bulunmak amacıyla 22 Kasım 2013 tarihinde Poznan buluştu. Toplantıda Leopard 2 ana muharebe tankları ve diğer ekipmanın satışı için bir anlaşma imzalandı. Anlaşma kapsamında 105 Leopard 2A5 ana muharebe tankı, 14 Leopard 1A4 ana muharebe tankı, 18 Bergepanzer 2 zırhlı araç kurtarma ve 200 kamyon Polonya'ya transfer edilecek. Tankların teslimatı 2014-2015 yılları arasında tamamlanacak. Sözleşmenin  değeri 180.000.000 €.

Polonya Ocak 2002'de Berlin'de imzaladığı anlaşma ile 105 Leopard 2A4 tank almıştı.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 10 Aralık 2013, 07:33:29 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Endonezya'nın Zırhlı Araç Sözleşmesi
« Yanıtla #43 : 19 Aralık 2013, 15:57:22 »
Endonezya'nın Zırhlı Araç Sözleşmesi

Endonezya Hükümeti Aralık 2012 tarihinde Alman Rheinmetall Grubu ile bir sözleşme imzaşamıştı. Yaklaşık 216 milyon Euro  değerindeki anlaşma 103 adet yenilenmiş ve modernize edilmiş Leopard 2 tankı, 42 adet modernize edilmiş Marder 1A3 piyade savaş aracı ve 11 muharebe destek aracını kapsıyor. Sözleşmeye ayrıca, ilk uygulama ve servis tanıtım aşamasını destekleyen eğitim mühimmatı ve lojistik destek de dahil. Endonezya Ordusu bugüne kadar 2 Marder 1A3 ve 2 Leopard II Mk4 teslim aldı. Geri kalan teslimat 2016 yılına kadar kademeli olarak geçekleştirilecek.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Yunanistan Rheinmetall'den Tank Mermisi Alıyor
« Yanıtla #45 : 19 Ağustos 2014, 03:38:55 »
Yunanistan Rheinmetall'den Tank Mermisi Alıyor

Yunanistan 2009 yılında Almanya'dan temin ettiği Leopard 2 tankları için Rheinmetall firmasından 120 mm tank mermisi alıyor. Yunan Ordusu ve Rheinmetall arasında imzalanan bu satışa yönelik anlaşma 69.6 milyon ABD doları değerinde. Ürün portföyünde büyük kalibreli mühimmat içeren bir savunma şirketi olan Rheinmetall, Yunan Leopard 2 tankları için 12.000 adet 120 mm mermi üretecek. DM12A2 çok amaçlı mühimmat ve DM63 kinetik enerji mermileri içeren teslimatlar bu yıl sonunda başlayacak ve üç parti halinde 2015 ve 2016 yıllarında da devam edecek. Yunanistan 353 Leopard 2 ana muharebe tankına sahiptir.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Alman Ordusunun İlk Leopard 2A7 Tankları Hazır
« Yanıtla #46 : 19 Aralık 2014, 01:14:17 »
Alman Ordusunun İlk Leopard 2A7 Tankları Hazır

Alman ordusu Afganistan'daki ISAF deneyimlerinden yararlanarak sıcak ve kentsel ortamlarda mücadele için optimize edilmiş yen 20 Leopard 2A7 ana muharebe tankını teslim aldı. Krauss-Maffei Wegmann şirketinin Münih'deki merkezindeki İlk 20 Leopard 2A7 tankının Alman Ordusuna teslim törenine askerlerin yanı sıra dünya siyaset sahnesinden ve ticaretle uğraşan misafirler de katıldı.

LEOPARD 2 A7; NATO ortakları ve KMW arasında yedi yıl önce başlayan işbirliğinin bir ürünüdür. Kanada 2007 yılında ISAF görevinin bir parçası olarak Alman Ordusundan modern mayın korumalı 20 Leopard 2A6M tankını ödünç almıştı. KMW tarafından Kanada'nın ihtiyaçlarına göre uyarlanan bu tanklar aynı yıl Afganistan'daki operasyonlarda yeteneklerini kanıtladılar.

Leopard 2A7 sadece asimetrik ve konvansiyonel tehditlere karşı koruma sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda sürdürülerbilirliğini önceki modellere göre önemli ölçüde artıyor. Aracın yardımcı güç ünitesi, ana motoru çalıştırmaya gerek duymadan silah sistemlerinin çalıştırılmasını, taretin hareketini ve mürettebat bölümünün serinletilmesini sağlıyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı мคяครℓเ

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 24
  • DefenceTurk.com
Almanlar Tank satisini durdurdu...
« Yanıtla #47 : 05 Ocak 2016, 17:50:18 »
Almanya'dan flaş Suudi Arabistan kararı.
Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Suudi Arabistan’a tank satışının yapılmayacağını açıkladı.
http://m.milliyet.com.tr/o-ulkeden-flas-suudi-arabistan/dunya/detay/2174339/default.htm
Simdi anlasildi Suud larin neden bizimle zirhli arac anlasmasi. Otokar,Fnss belki bmc de iyi satis yapabilirler. Ah altayda seri uretim baslasaydi.

Çevrimdışı nocen

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
Ynt: Almanlar Tank satisini durdurdu...
« Yanıtla #48 : 05 Ocak 2016, 18:50:51 »
Altayın üretimini hızlandırabilir bu haber

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *