Gönderen Konu: LEOPARD 2  (Okunma sayısı 60770 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı akrep

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Almanya Suudi Arabistan´a Tank Satışını Görüştü
« Yanıtla #30 : 07 Temmuz 2011, 14:40:47 »
insallah öyle bir savas olmaz... yan etkilerinden bizlerde cok zarar görürüz....

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #31 : 07 Temmuz 2011, 14:55:13 »
nereden çıktı  arabistan  iran savaşı? arabistan tarihinde kaç savaş görmüşki çıkıp iranla  savaşsın ?  
arabistan  petrolünü  satıp  zengin  hacı  kafilelerinin parasını almaktan  başka  ne  iş  yapıyorki ? işçileri bile  hep  başka  ülkelerden  getirtilip  çalıştırılıyor , savaşmayı bırak  adamlar  yürümeyi bile sevmiyorlar.

Çevrimdışı kub1lay

• DefenceTurk
  • *
  • -1
« Yanıtla #32 : 07 Temmuz 2011, 15:30:11 »
nereden çıktı  arabistan  iran savaşı? arabistan tarihinde kaç savaş görmüşki çıkıp iranla  savaşsın ?  
arabistan  petrolünü  satıp  zengin  hacı  kafilelerinin parasını almaktan  başka  ne  iş  yapıyorki ? işçileri bile  hep  başka  ülkelerden  getirtilip  çalıştırılıyor , savaşmayı bırak  adamlar  yürümeyi bile sevmiyorlar.

zaten bizde arabistan irana saldıracak demiyoruzki amerika ve israil  ikilisi iranla savaşa tutuşursa suudileride bu savaşa katmak gibi bi düşünceleri olduğunda  bahsediyoruz yoksa suudilerin tembel olduğu konusunda sana katılıyorum

Çevrimdışı KingWarrior

• KingWarrior
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #33 : 07 Temmuz 2011, 19:20:55 »
Sayin Enes almanlar cok zeki insanlardir islerini bilirler ve insani harika yonetirler cikarlari oldumu babalarini tanimaz almanlar ama satilmiyabilir cunku arabistan istenilmeyen yerlerde kara kuvvetlerini soktu zaten onun yuzunden tartisiyorlar ama almanlar vermezse merkavada olabilir bizi bekliceklerini sanmiyorum cunku bu alimlarin nedeni Iran olsa gerek.

Merkava mı? :o Suudiler mi?   :o Merkavayı İsrail'den başka kullanan ülke var mı? ::) Abrams dururken... ::)
Merkava sadece bir ornekti bunu soylerken sudilerin bati yanlisi bir ulke oldugunu hepimiz biliyoruz bu abrams yada merkava ne farkeder ikiside ayni sinifa giriyor biri ABD birisi Israil.

Amerikan hayranı Suudilerin İsrail yapımı silahlar kullandığı nerede görülmüş?

Çevrimdışı kanas

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Sevdanın ligi olmaz
« Yanıtla #34 : 09 Temmuz 2011, 15:13:46 »
Ey gidi günler eyy, bir zamanlar Alamanlar bize de 'Size sattığımız tankları Kuzey Irak'ta kullanamazsınız' diyordu.
Ne Mutlu Türküm Diyene. Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
RUAG Leopard 2A4 Zırh Modernizasyonu
« Yanıtla #35 : 10 Şubat 2013, 02:35:19 »
RUAG Leopard 2A4 Zırh Modernizasyonu

İsviçreli RUAG firması, Leopard 2A4 tanklarının zırh korumasını artırma üzerindeki çalışmalarını  IAV 2013'de sergiledi.  Leopard 2A4 kullanıcıları bu araçları ya A5 veya A6 gibi gelişmiş modellerle değiştirmek ya da onların seviyesine çıkartacak bir modernizasyondan geçirmek zorundalar. Leopard 2A5 1995 yılından bu yana  ve Leopard 2A6 da 2001 yılından bu yana hizmet vermektedir. RUAG'ın yarı ömür modernizasyon programı ile Leopard 2A4 tanklarının zırh koruması A5 ve A6 modelleriye eşit seviyeye getirildi. Bu zırh Leopard A4 sürümü üzerinde önemli bir gelişmedir. Ancak bu  pasif koruma iyileştirilmesi sonucu burulma çubukları ve süspansiyon sistemini etkileyen araç ağırlığında önemli bir artış olmuştur.

http://www.ruag.com/defence/Land_Systems/Heavy_weapon_systems/Leopard_2_midlife_upgrade

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
Ynt: RUAG Leopard 2A4 Zırh Modernizasyonu
« Yanıtla #36 : 10 Şubat 2013, 05:27:03 »
üstteki resimde nişancı periskopunu ızgara ile korumaya almışlar. bu alanda bir ilk olmuş sanırım. başka bir örneği yok. küçük ama ilginç bir detay...
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı the demons

• DefenceTurk
  • *
  • -2
« Yanıtla #37 : 10 Şubat 2013, 12:18:39 »
ya kulenin önden görünüşü altay ile çok paralellik gösteriyor ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #38 : 26 Şubat 2013, 12:25:02 »

ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: LEOPARD 2
« Yanıtla #39 : 15 Mayıs 2013, 00:58:27 »
Katar'a Leopard 2 Tankları

(Foto KMW)

18 Nisan'da Katar Emirliği ile Alman savunma şirketi Krauss-Maffei Wegmann (KMW) arasında Katar kara ordusunun daha modern hale getirilmesi amacıyla bir anlaşma imzalandı. Bu anlaşma kapsamına göre 24 adet PZH2000 topçu sistemi ile 62 Adet Leopard 2A7 ana muharebe tankı Katar'a teslim edilecek. Anlaşmanın maliyeti eğitim ve ek hizmetler de dahil olmak üzere 1,89 milyar Euro.

Teslimatlar tamamlandığında Katar şu an kullanmakta olduğu Güney Afrika ve Fransız kökenli topçu sistemlerini ve tanklarını hurdaya ayıracak.

DefenceTurk.com
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2013, 01:12:39 Gönderen: SKYWOLF »