Gönderen Konu: İlk yerli zırh üretildi  (Okunma sayısı 24152 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: İlk yerli zırh üretildi
« Yanıtla #30 : 30 Ekim 2018, 21:13:53 »
Ağır zırhlı araçlar gemiler ve uçaklar için alüminyum zırh çeliği üretimi konusunda eksikliğimiz var bu durumu çözmek lazım
Alüminyum zırh çeliği?

Hem alüminyum, hem çelik bir arada olmaz ki! İki farklı element onlar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #31 : 30 Ekim 2018, 23:14:06 »
Ağır zırhlı araçlar gemiler ve uçaklar için alüminyum zırh çeliği üretimi konusunda eksikliğimiz var bu durumu çözmek lazım
Alüminyum zırh çeliği?

Pardon o sıra otobusteydim ve İstanbul trafiğinde ayakta yazınca araya ve koymayı unutmuşum alüminyum ve zırh çeliği olacaktı
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Hannibal

• DefenceTurk
  • *
  • -6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #32 : 30 Ekim 2018, 23:22:40 »
Alüminyum zırh çeliği?

Merhaba, Alüminyum periyodik tabloda bulunan bir elementtir, çelik ise periyodik tabloda bulunan Fe, C, Cr, Ni, Mn, Mg, W, Mo,vs gibi elementlerin farklı oranlarda alaşımdır. Hem havacılıkta kullanılan alüminyum alaşımları duralüminyum olduğu gibi, 50 senedir de savaş araçlarında alüminyum zırh alaşımları kullanılmaktadır.

Çevrimdışı Hannibal

• DefenceTurk
  • *
  • -6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #33 : 30 Ekim 2018, 23:29:42 »
Alüminyum zırh çeliği?

Pardon o sıra otobusteydim ve İstanbul trafiğinde ayakta yazınca araya ve koymayı unutmuşum alüminyum ve zırh çeliği olacaktı
Alüminyum zırh çeliği olmayan bir malzeme değildir. İstanbul trafiği size bilmediğiniz bir malzemenin yeni ufuklarını açmış olabilir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #34 : 30 Ekim 2018, 23:50:17 »

Alüminyum zırh çeliği?

Merhaba, Alüminyum periyodik tabloda bulunan bir elementtir, çelik ise periyodik tabloda bulunan Fe, C, Cr, Ni, Mn, Mg, W, Mo,vs gibi elementlerin farklı oranlarda alaşımdır. Hem havacılıkta kullanılan alüminyum alaşımları duralüminyum olduğu gibi, 50 senedir de savaş araçlarında alüminyum zırh alaşımları kullanılmaktadır.

Hoşgeldiniz.
Ben sadece Raptor'a taklıyorum. Onun durumun farkında olduğunu da biliyorum.  :)

Alıntı
Türkiye'nin en büyük sanayi kümelenmesi SAHA İstanbul, Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği, 100 Günlük İcraat Programı kapsamında yapılacak Savunma Sanayii Zirvesi'ne yönelik bir çalıştay gerçekleştirdi.

SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar’ın açılış konuşması yaptığı, KOSGEB ve TÜBİTAK'ın savunma sanayisini ilgilendiren teşvikler konusunda bilgilendirmelerde bulunduğu çalıştayda, çeşitli başlıklar altında sorunlar ve çözüm önerileri ele alındı.

Aralarında ASELSAN, THY Teknik, Kale Kalıp, Baykar, BMC, STM, Kordsa, Dowaksa, Petlas, TAİS, Meteksan, Ermaksan, Durmazlar, Tümosan, Türk Loydu, Türk Standartları Enstitüsü, Aspilsan, CES İleri Kompozit ve Savunma, BİTES, FİGES gibi sektörün önemli oyuncuları bulunduğu 300'den fazla üyeye sahip SAHA İstanbul, çalıştay sonunda ortaya çıkan görüş ve önerileri zirveye sunulmak üzere kapsamlı bir rapor haline getirdi.
Bu önerilerden biri şöyle:  2000, 5000 ve 7000 serisi alüminyum üretebilme yeteneği kazanılmalı.

https://www.aa.com.tr/tr/ekonomi/savunma-sanayisi-zirveye-hazirlaniyor/1291632

Bir de ETİ Alüminyum'Un çalışmaları var. >> http://www.defenceturk.com/index.php?topic=454.220
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Hannibal

• DefenceTurk
  • *
  • -6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #35 : 31 Ekim 2018, 00:08:41 »
Hoşbulduk, yerli ve milli kavramları oldukça muğlak ifadelerdir.

Çevrimdışı カメせ

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 185
  • DefenceTurk.com
Yerli Zırh.
« Yanıtla #36 : 15 Nisan 2023, 15:14:49 »
Alıntı

Çevrimdışı Kaptan-I Derya

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #37 : 15 Nisan 2023, 15:17:58 »
OYAK’ın Manisa’da kuracağı yüksek teknoloji çelik tesisi uzun zamandır duyduğum en güzel haberlerden biri. İnşallah başarırız da Milden’e giden yolda bir eşik daha aşılır.
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.

Çevrimdışı mavi1991

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 36
« Yanıtla #38 : 15 Nisan 2023, 16:55:35 »
Bu arada biz zırh çeliği üretmeye başlayacak mıyız ?