Gönderen Konu: T625 GÖKBEY ÖZGÜN GENEL MAKSAT HELİKOPTER PROJESİ  (Okunma sayısı 220986 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
Ynt: T625 GÖKBEY ÖZGÜN GENEL MAKSAT HELİKOPTER PROJESİ
« Yanıtla #390 : 08 Şubat 2021, 17:10:06 »
Şu Dünyayı kimin yönettiğini anlayamadık bir türlü...

Biri siyonistler der , biri İngilizler der , biri ABD illimünate der...😀😀😀

Bir karar verseler artık...

Ingilizler.

Yaninda bir porsyon etkilli Israil lobisi.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #391 : 08 Şubat 2021, 18:42:54 »
Bir tanede benden olsun : Dünya'yı kim yönetiyor ?  Akıllılar....

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 135
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #392 : 08 Şubat 2021, 19:06:35 »
Bir tanede benden olsun : Dünya'yı kim yönetiyor ?  Akıllılar....

+1
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #393 : 08 Şubat 2021, 20:37:04 »
İngiltere bundan ibaret değildir.

İngiltere budur. 2.4 milyar küsür nüfus. Commonwealth sessiz ama derinden yol alır.

Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #394 : 08 Şubat 2021, 21:14:56 »
Yarım İngiliz vatandaşı olarak ve de hayatının %60 tan fazlasını 1971 den beri İngiltere’de yaşayıp çalışan bir Türk olarak şunu söyleyebilirim; İngiltere’nin o eski imparatorluk günleri artık bitmiştir. Dünya yönetiminde söz sahipliği falan boş hikayedir. Brexit öncesi Almanya’ya yaklaşmakta olan ekonomisi, Brexit’ten sonra Fransa’nın dahi gerisine düşmüştür. ABD’nin Avrupa’daki ajanıdır.
İngilere’de yaşayan 350bin yahudi vardır. Tüm büyük şirketler, yayın organları, en etkili avukatlık ve muhasebe şirketleri bu yahudilerin elindedir. Yayın organlarında İsrail ve İsraili ilgilendiren Ortadoğu haberleri ilk sırada verilir. Ekonominin kilit yerleri yahudi firmaların elindedir.
Commonwealth sayesinde eski imparatorluk sınırları içerisindeki ülkelerin birbirleriyle olan ticareti Brexit’ten sonra artacaktır. Ancak bu ülkelerin hiçbirinin üzerinde İngiliz hükümetinin etkisi yoktur. Sembolik olarak, Kanada, Avustralya, Yeni Zellanda gibi ülkelerin devlet başkanı pozisyonu Kraliçe Elisabeth tarafından doldurulur. Kraliçe’nin İngiltere’deki politik etkinliği bu ülkelerdeki etkinliğinden daha fazladır ki, İngiltere’de bu neredeyse sıfırdır. Sadece kağıt üstünde bu ülkelerin başkomutanı kraliçe olarak görünür.
Devlet yönetimine yahudilerin etkisi nasılsa minimum düzeydedir. Eski Britanya devlet politikası hala devam etmektedir. Devletin sağlıklı idamesi için gerekli görülen girişimlerden birisi olan Brexit sonrası ana ticaret partneri ülkelerden birisi olarak Türkiye’yi seçmeleri de bu ışıkta izlenmelidir.

Çevrimdışı ACE

• DefenceTurk
  • *
  • 134
« Yanıtla #395 : 09 Şubat 2021, 00:09:09 »
Yarım İngiliz vatandaşı olarak ve de hayatının %60 tan fazlasını 1971 den beri İngiltere’de yaşayıp çalışan bir Türk olarak şunu söyleyebilirim; İngiltere’nin o eski imparatorluk günleri artık bitmiştir. Dünya yönetiminde söz sahipliği falan boş hikayedir. Brexit öncesi Almanya’ya yaklaşmakta olan ekonomisi, Brexit’ten sonra Fransa’nın dahi gerisine düşmüştür. ABD’nin Avrupa’daki ajanıdır.
İngilere’de yaşayan 350bin yahudi vardır. Tüm büyük şirketler, yayın organları, en etkili avukatlık ve muhasebe şirketleri bu yahudilerin elindedir. Yayın organlarında İsrail ve İsraili ilgilendiren Ortadoğu haberleri ilk sırada verilir. Ekonominin kilit yerleri yahudi firmaların elindedir.
Commonwealth sayesinde eski imparatorluk sınırları içerisindeki ülkelerin birbirleriyle olan ticareti Brexit’ten sonra artacaktır. Ancak bu ülkelerin hiçbirinin üzerinde İngiliz hükümetinin etkisi yoktur. Sembolik olarak, Kanada, Avustralya, Yeni Zellanda gibi ülkelerin devlet başkanı pozisyonu Kraliçe Elisabeth tarafından doldurulur. Kraliçe’nin İngiltere’deki politik etkinliği bu ülkelerdeki etkinliğinden daha fazladır ki, İngiltere’de bu neredeyse sıfırdır. Sadece kağıt üstünde bu ülkelerin başkomutanı kraliçe olarak görünür.
Devlet yönetimine yahudilerin etkisi nasılsa minimum düzeydedir. Eski Britanya devlet politikası hala devam etmektedir. Devletin sağlıklı idamesi için gerekli görülen girişimlerden birisi olan Brexit sonrası ana ticaret partneri ülkelerden birisi olarak Türkiye’yi seçmeleri de bu ışıkta izlenmelidir.

İngilterenin commonwealth gibi çok daha global bir birliğe liderlik ettikten sonra AB gibi bürokrasisi ters ve Almanyanın endüstriyel dominantlığı altında bulunan bir birlikte orta seviyede durmak istemeyeceğini tahmin ediyordum. Bu arada İngilterede yahudileri ayırt edemedim ama özellikle Londrayı gezince hindistan pakistan ve ortadoğulularca işgal edilmiş gibi hissettim :) ne yalan söyleyim üzüldüm kültürü bozulacak diye. Yine de devlet geleneği ve oturmuş bir sistem varlığı kendisini her yerde belli ediyor.

Brexit sonrası İngilterenin yeni işbirliklerine açık olduğunu havacılık hamlelerinden ben bile farketmiştim hatta tempest projesinde olmamız gerektiğini düşünüyordum lakin bu fırsatları iyi değerlendirebildiğimizi sanmıyorum. İngiltere ile kuracağımız ortaklıklar Amerikanın da kısıtlamalarda yumuşamasını, geri adım atmasını sağlayabilirdi belki.

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #396 : 09 Şubat 2021, 02:37:20 »

İngilterenin commonwealth gibi çok daha global bir birliğe liderlik ettikten sonra AB gibi bürokrasisi ters ve Almanyanın endüstriyel dominantlığı altında bulunan bir birlikte orta seviyede durmak istemeyeceğini tahmin ediyordum. Bu arada İngilterede yahudileri ayırt edemedim ama özellikle Londrayı gezince hindistan pakistan ve ortadoğulularca işgal edilmiş gibi hissettim :) ne yalan söyleyim üzüldüm kültürü bozulacak diye. Yine de devlet geleneği ve oturmuş bir sistem varlığı kendisini her yerde belli ediyor.

Brexit sonrası İngilterenin yeni işbirliklerine açık olduğunu havacılık hamlelerinden ben bile farketmiştim hatta tempest projesinde olmamız gerektiğini düşünüyordum lakin bu fırsatları iyi değerlendirebildiğimizi sanmıyorum. İngiltere ile kuracağımız ortaklıklar Amerikanın da kısıtlamalarda yumuşamasını, geri adım atmasını sağlayabilirdi belki.
Yahudileri ayır edemezsiniz tabiiki. Londra, İngiltere değildir. Londra çok kozmopolit bir şehirdir. İngiltere’yi anlamak için benim gibi her karışını, hemen her şehrindeki büyük kuruluşları ziyaret edip o şehirlerdeki zenginliğin kimlerin elinde olduğunu görmeniz gerekir. Toplumun içinde yaşasanızda tam ayırt edemezsiniz. Ben pozisyonum itibariyle hem yahudilerle beraber çalıştım hem de onlarla iş yaptım. Almanya,da, Fransa’da, Benelüks ülkelerinde, İtalya’da, Çok büyük şirketlere 20 sene boyunca mal sattım. Şirket genel müdürleri ile direktör olarak iş görüşmeleri yürüttüm. Avrupa ile İngiltere arasındaki farklılıkları tartma fırsatım oldu. Karşılaştığım tablo, İngiltere, Fransa ve Benelüks’ün en büyük şirketlerinin yahudilerin kontrolü altında olduğu şeklinde idi.
Küçük bir örnek vereyim. Beraber iş yaptığım ve yakın arkadaşlık kurduğum bir Yahudinin kayın babası BAE Systems’in CEO’su ve Finans direktörü idi. Bundan 15 yıl önce BAE Systems’in İngiltere cirosu 800 milyar sterlindi. Bu koca şirketin kontrolü, yahudi bir avukatın elinde idi. İngiltere’nin en büyük süpermarketleri, en büyük mağaza zincirlerinin sahipleri yahudidir.  Hintliler İngilizlerin güvenilmez Yahudisi durumundadırlar. Onlarda iyi iş adamıdır.
Yahudiler hem muhafazakar partiden hem de İşçi partisinden mecliste varlık gösterirler. Ancak İngiltere’nin oturmuş demokrasisi ve geleneksel devlet yapısı açısından iç ve dış politikası pek değişmez.
Yahudilere gelince; hiç unutmam şu anda kendisi Marks and Spencer firmasında teknik direktörlükten emekli oldu bir yahudi sınıf arkadaşım vardı. 1973’de Üniversitedeyken İngiltere ve İsrail arasında çıkan bir anlaşmazlıkta hangi tarafta savaşacağı sorulunca hiç düşünmeden İsrail demişti. 5 nesildir yaşadığı ülkeyi benimseyemeyen bir ırktır bunlar.

« Son Düzenleme: 09 Şubat 2021, 02:40:32 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı Alpars

• DefenceTurk
  • *
  • 40
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #397 : 09 Şubat 2021, 09:51:35 »
Acaba kraliçenin şu anki kocası yahudi mi?

Çevrimdışı Yasar

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 360
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #398 : 09 Şubat 2021, 15:45:09 »
Acaba kraliçenin şu anki kocası yahudi mi?
Sn Alpars,
Dalga geçmiyorsanız yanıt vereyim!
Şu anki Kocası, 73 yıllık kocası. Prens Phillip, Yunan prensi aslında. Ama Yunan kraliyet ailesinin tamamı Alman. Yani kocası asıl Alman asıllı. Şu anki İngiliz kraliyet ailesinin adı aslında Hanover hanedanıdır. Yani onlarda Alman. 1714’de Tudor hanedanı veliahtı bulunamayınca tahta uzaktan akraba Hanover dükünü getirmişler. Hanedan da Hanover adını almış. 1inci dünya harbinde Almanlarla savaşınca hanedanın ismini Windsor olarak değiştirmişler.
Kraliçenin amcası, 8inci Edward, Madam Simpson’la evlenmek için tahttan feragat edince taht Şu anki kraliçenin babasına kalmış. Sarayda aralarında Almanca konuşurlarmış. 2inci dünya savaşı sırasında İngiliz ordusunun gizli bilgilerini Hitler’e aktardığından ötürü 8inci Edward’ı Atlantiğin ortasındaki Ascension adasına sürerler. Bütün savaş boyunca orada gözaltında tutulur.
Yahudilikle alakaları yok yani!
« Son Düzenleme: 09 Şubat 2021, 15:47:10 Gönderen: Yasar »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #399 : 09 Şubat 2021, 16:08:58 »
TS-1400'ün Gökbey'e entegrasyonunda bir gelişme var mı?
Tei ,  motoru Tusaş'a göndermişti