Gönderen Konu: T625 GÖKBEY ÖZGÜN GENEL MAKSAT HELİKOPTER PROJESİ  (Okunma sayısı 220795 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
Özgün Helikopter Geliştirme Projesi (hafif genel maksat helikopteri)
« Yanıtla #120 : 24 Şubat 2011, 17:17:52 »
"Kenarda gizlenip saldırmak için bekliyor" cümlesini kim kullanmışsa yanlış yapmış.

Bu söz bana ayit, ben kullandım.. Sayın HDS yi uzun yıllardır yorumlarıyla tanıyorum, yorumlarında  doğuştan muhalefetlik var. Farklı düşünenlere, farklı yorum yazanlara bir saldırı var. Bunu belirtmek için kullandım.  Herkes aynı şeyi düşünmek zorunda değil. Yorumlara katılırsınız katılmazsınız size kalmış... farklı düşünenleride linç etmemek gerekiyor.

Skorsky seçilmezse HDS nasıl yorum yapacak bunuda zaman gösterecek...

@boxer şu anda sen farklı görüş belirtdiğin için linçe uğruyorsun, ben tam olarak bunu kastedim. farklı düşünenlere bildik muhalefetler baskı yapıyor. Agusta yerine skorsky övseydin bu yorum linçlerine uğramazdın.
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2011, 17:28:04 Gönderen: tr(b) »

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #121 : 24 Şubat 2011, 17:38:42 »
Alıntı yapılan: tr(b)
Agusta yerine skorsky övseydin bu yorum linçlerine uğramazdın.

Bu mudur yani çıkan sonuç? Yuh!..

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #122 : 24 Şubat 2011, 17:40:03 »
beğenmiyörmüsünüz :)

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #123 : 24 Şubat 2011, 17:41:30 »
Var mı Sikorsky nin böyle bir taahhüdü yok , neye göre var diyorsunuz aselsan suiti olacakmış yani birkaç ekran ve telsiz aynı şeyi Casper yapıyor bilgisayar veya Samsung o bilgisayarlar onların yazılımıyla mı çalışıyor..  bundan önce HDS ile tartıştık HDS çıkmaza girdi ve  Orko müdahale etti ve birkaç kokpit resmi koydu ve bilmediği bir konu hakkında da hüküm koydu "bu suit yazılımın milli olacağı anlamına gelir" dedi ve SKYWOLF ile HDS siz de teşekkür ettiniz Orko ya ;D yok böyle birşey...

Dediğiniz şey bana saçma geldi kendi ürünümüzü entegre edemeyeceğimiz helikopteri zaten almayız.

Kaynak kodlarıyla yapabilcekleri tek şey de algoritmada açık kapı bırakmaktır muhtemelen. Ama bir firmanın bu tarz bir şey yapacağını sanmıyorum bu şekil bir şey ülkelerin hepsinin alımlarını sorgulamasını ve firmaların batmasını gerektirir. Onun yerine silah tüccarı araçların her iki taraflı kaybı ve tarafların ikisine de silah satmayı ister. Kaldı ki kaynak kod yerine yapabilecekleri bir sürü şey var.

Çevrimdışı skywalker

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #124 : 24 Şubat 2011, 19:09:17 »
O başlıktaki tek çıkmaz, boksör'ün mevzuyu bilmiyor ve üzerine de bilmediğini de bilmiyor oluşuydu ki, belli ki halen aynı batakta..

Aman yanlış anlaşılmasın.. Mesele zinhar bir kişiyi ikna etmeye çalışmak değil.. Bu doğru olmayan bilgiler buralarda başıboş kalıyor.. Birileri gazetede okuyup, arama yapıp buluyor.. Doğru zannediyor.. En azından dışarıdaki masumların diğer türlüsünü de ara ara görme şansı olsun..

O "kenarda gizlenip saldırmak için bekliyor" denilen HDS onun için bunlara birer cevap veriyor.. Burada da üç beş insan var.. Ama üniversite Hocalarının dahi karşısına bazen bu forumun çıktığına şahidim.. Yazanlar ise çok enteresandı..  :)
Ben de senin ve Orko nun bu konuyu bilmediğinizi söylüyorum tartışma çok uzadı sıkmaya başladı.Şunuda belirteyim "Kenarda gizlenip saldırmak için bekliyor" cümlesini kim kullanmışsa yanlış yapmış.

Hocam körü körüne dediğini savunuyorsun bu işi bilen takip eden eden insanların yorumlarına da "senin dediğin yanlış benim dediğim doğru" diyorsun.
Ama unuttuğun, kaçırdığın, takmadığın bir husus var ki o da bu uydudan kontrol etme hususunun defalarca konuşuldu trm ve burada da ne olduğu açıklandı. Hala da aynı şeyi iddia edip duruyosun. Neyse ki silah alımları şehir efsaneleriyle yürümüyor.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #125 : 24 Şubat 2011, 20:43:52 »
Bakın arkadaşlar bunu 1000 kere söyledim artık arabalar , uçaklar , helikopterler ... hepsi online PC ler bunu kafanıza yerleştirin dış saldırılara açıklar özellikle üreticileri tarafından.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı rstr617

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #126 : 24 Şubat 2011, 20:54:35 »
Bakın arkadaşlar bunu 1000 kere söyledim artık arabalar , uçaklar , helikopterler ... hepsi online PC ler bunu kafanıza yerleştirin dış saldırılara açıklar özellikle üreticileri tarafından.

Sevgili boxer, inadınızı sessizlik içinde takip ediyorum. Abd bir helikopteri sinyalle düşürmek isterse, o helikopter hangi fabrikanın yapısı olursa olsun kaynak kodunu kim yazmış olursa olsun düşer. Helikopterler internete de bağlanmıyor ki; virüslü mail gönderip düşürülsün. Ne anlatmaya çalışıyorsanız kendinize saklayın ve sessizliği tercih edin artık bence.

ruhumuz var teslim etmeden önce

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #127 : 24 Şubat 2011, 21:07:46 »

Sevgili boxer, inadınızı sessizlik içinde takip ediyorum. Abd bir helikopteri sinyalle düşürmek isterse, o helikopter hangi fabrikanın yapısı olursa olsun kaynak kodunu kim yazmış olursa olsun düşer. Helikopterler internete de bağlanmıyor ki; virüslü mail gönderip düşürülsün. Ne anlatmaya çalışıyorsanız kendinize saklayın ve sessizliği tercih edin artık bence.
Ok.
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #128 : 24 Şubat 2011, 21:13:59 »
O başlıktaki tek çıkmaz, boksör'ün mevzuyu bilmiyor ve üzerine de bilmediğini de bilmiyor oluşuydu ki, belli ki halen aynı batakta..

Aman yanlış anlaşılmasın.. Mesele zinhar bir kişiyi ikna etmeye çalışmak değil.. Bu doğru olmayan bilgiler buralarda başıboş kalıyor.. Birileri gazetede okuyup, arama yapıp buluyor.. Doğru zannediyor.. En azından dışarıdaki masumların diğer türlüsünü de ara ara görme şansı olsun..

O "kenarda gizlenip saldırmak için bekliyor" denilen HDS onun için bunlara birer cevap veriyor.. Burada da üç beş insan var.. Ama üniversite Hocalarının dahi karşısına bazen bu forumun çıktığına şahidim.. Yazanlar ise çok enteresandı..  :)
Ben de senin ve Orko nun bu konuyu bilmediğinizi söylüyorum tartışma çok uzadı sıkmaya başladı.Şunuda belirteyim "Kenarda gizlenip saldırmak için bekliyor" cümlesini kim kullanmışsa yanlış yapmış.

Ben bu  konuda çok doğru bir şey söylemiştim. Ama anlayamamışsınız ve halen aksini iddia ediyorsunuz. Ve bence KESİNLİKLE yanılan sizsiniz. Tanımadığınız kişiler hakkında böyle ithamlarda bulunmanız gerçekten sizi komik duruma düşürüyor. Sizin uzman dediğiniz tanıdıklarınızı onla çarpsanız yine de fayda etmez bu konuda. Ne demiştim hatırlatırım...

Bir işi, en iyi o işin içerisinde olanlar bilirler, kahvehanedekiler değil. Senin bilmediği konu hakkında hüküm koyduğunu söylediğin insanlar, bu ülkede bu konuyu en iyi bilecek kişilerdir emin ol. Anlayan anlamıştır.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #129 : 24 Şubat 2011, 22:47:00 »
Boxer dediklerinizi göz ardı etmiyorum hatta F-35'ler için dediğiniz mümkün bile olabilir ama bu helikopterlerde değil. Sistem parçaları ile kanıtlarla, yazılım türleri ile sistemi tam açıklama yaparsanız... Üç aşağı, beş yukarı programcılık ve bilgisayardan anlıyorum.