Gönderen Konu: T625 GÖKBEY ÖZGÜN GENEL MAKSAT HELİKOPTER PROJESİ  (Okunma sayısı 220910 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı EfsaneAsker

• DefenceTurk
  • *
  • 1
Özgün Helikopter Geliştirme Projesi (hafif genel maksat helikopteri)
« Yanıtla #110 : 23 Şubat 2011, 19:42:56 »
Efendim? Senin yazdıklarının neresini anlamıyoruz, onu anlamadım? Helikopterin yazılımsal parçası aviyonik süit ve görev bilgisayarıdır. Bu parça tüm mekaniği koordine eder, size arabirim hizmeti sunar. Bunu da biz yapacağız, bizim üretimimiz. Senin kaynak kodundan bahsedeceğin parça da bizim üretimimiz olacak diyor HDS.

Ben Agusta'yı veya Sikorsky i kötülemiyorum. Hem ABD pazarından kurtulmak hem de kendimizin know-how bilgisi kazanması açısından AW belki daha iyi bile olur. Ama "Aman efendim kaynak kodlarıyla başbakanımızı düşürcekler." muhabbeti yapılması gereksiz. Bakalım kaynak kodundan kastın neymiş senin herhalde olağan üstü bir şey. Binlerce kod var diyorsunuz hala anlatın o zaman sistemi. Bir şeyin adamlar düşürülmesini istiyorsanız göğe bakın önce.

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #111 : 23 Şubat 2011, 22:00:58 »
Efendim? Senin yazdıklarının neresini anlamıyoruz, onu anlamadım? Helikopterin yazılımsal parçası aviyonik süit ve görev bilgisayarıdır. Bu parça tüm mekaniği koordine eder, size arabirim hizmeti sunar. Bunu da biz yapacağız, bizim üretimimiz. Senin kaynak kodundan bahsedeceğin parça da bizim üretimimiz olacak diyor HDS.

Ben Agusta'yı veya Sikorsky i kötülemiyorum. Hem ABD pazarından kurtulmak hem de kendimizin know-how bilgisi kazanması açısından AW belki daha iyi bile olur. Ama "Aman efendim kaynak kodlarıyla başbakanımızı düşürcekler." muhabbeti yapılması gereksiz. Bakalım kaynak kodundan kastın neymiş senin herhalde olağan üstü bir şey. Binlerce kod var diyorsunuz hala anlatın o zaman sistemi. Bir şeyin adamlar düşürülmesini istiyorsanız göğe bakın önce.
Casper,Samsung,IBM bilgisayar yapıyor bu bilgisayarı kendi yazılımları mı çalıştırıyor?
Güçlü Ekonomi , Güçlü Ordu , Güçlü Türkiye

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #112 : 24 Şubat 2011, 01:16:47 »

Casper,Samsung,IBM bilgisayar yapıyor bu bilgisayarı kendi yazılımları mı çalıştırıyor?

Ama helikopter yerli yazılımla uçacak.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #113 : 24 Şubat 2011, 02:05:09 »
Var mı Sikorsky nin böyle bir taahhüdü yok , neye göre var diyorsunuz aselsan suiti olacakmış yani birkaç ekran ve telsiz aynı şeyi Casper yapıyor bilgisayar veya Samsung o bilgisayarlar onların yazılımıyla mı çalışıyor..  bundan önce HDS ile tartıştık HDS çıkmaza girdi ve  Orko müdahale etti ve birkaç kokpit resmi koydu ve bilmediği bir konu hakkında da hüküm koydu "bu suit yazılımın milli olacağı anlamına gelir" dedi ve SKYWOLF ile HDS siz de teşekkür ettiniz Orko ya ;D yok böyle birşey...
« Son Düzenleme: 24 Şubat 2011, 02:07:19 Gönderen: boxer »

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #114 : 24 Şubat 2011, 05:38:29 »
Böyle saçma bir tiyatro olmadı yahu..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #115 : 24 Şubat 2011, 10:13:25 »
Var mı Sikorsky nin böyle bir taahhüdü yok , neye göre var diyorsunuz aselsan suiti olacakmış yani birkaç ekran ve telsiz aynı şeyi Casper yapıyor bilgisayar veya Samsung o bilgisayarlar onların yazılımıyla mı çalışıyor..  bundan önce HDS ile tartıştık HDS çıkmaza girdi ve  Orko müdahale etti ve birkaç kokpit resmi koydu ve bilmediği bir konu hakkında da hüküm koydu "bu suit yazılımın milli olacağı anlamına gelir" dedi ve SKYWOLF ile HDS siz de teşekkür ettiniz Orko ya ;D yok böyle birşey...

Bir işi, en iyi o işin içerisinde olanlar bilirler, kahvehanedekiler değil. Senin bilmediği konu hakkında hüküm koyduğunu söylediğin insanlar, bu ülkede bu konuyu en iyi bilecek kişilerdir emin ol. Anlayan anlamıştır.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #116 : 24 Şubat 2011, 14:36:25 »
Böyle saçma bir tiyatro olmadı yahu..
GMH ile ilgili başlık vardı orayı okursan bu tiyatronun daha önce de olduğunu görürsün.

Çevrimdışı orko_8

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 3
« Yanıtla #117 : 24 Şubat 2011, 15:13:00 »
Hafıza-i beşer nisyan ile malûldür o neyse de, bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak gerçekten kötü ve ayıp bir şeydir.

http://www.defenceturk.com/index.php?topic=825.msg15083#msg15083

Çevrimdışı HDS

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
« Yanıtla #118 : 24 Şubat 2011, 16:18:35 »
O başlıktaki tek çıkmaz, boksör'ün mevzuyu bilmiyor ve üzerine de bilmediğini de bilmiyor oluşuydu ki, belli ki halen aynı batakta..

Aman yanlış anlaşılmasın.. Mesele zinhar bir kişiyi ikna etmeye çalışmak değil.. Bu doğru olmayan bilgiler buralarda başıboş kalıyor.. Birileri gazetede okuyup, arama yapıp buluyor.. Doğru zannediyor.. En azından dışarıdaki masumların diğer türlüsünü de ara ara görme şansı olsun..

O "kenarda gizlenip saldırmak için bekliyor" denilen HDS onun için bunlara birer cevap veriyor.. Burada da üç beş insan var.. Ama üniversite Hocalarının dahi karşısına bazen bu forumun çıktığına şahidim.. Yazanlar ise çok enteresandı..  :)

Çevrimdışı boxer

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #119 : 24 Şubat 2011, 16:57:17 »
O başlıktaki tek çıkmaz, boksör'ün mevzuyu bilmiyor ve üzerine de bilmediğini de bilmiyor oluşuydu ki, belli ki halen aynı batakta..

Aman yanlış anlaşılmasın.. Mesele zinhar bir kişiyi ikna etmeye çalışmak değil.. Bu doğru olmayan bilgiler buralarda başıboş kalıyor.. Birileri gazetede okuyup, arama yapıp buluyor.. Doğru zannediyor.. En azından dışarıdaki masumların diğer türlüsünü de ara ara görme şansı olsun..

O "kenarda gizlenip saldırmak için bekliyor" denilen HDS onun için bunlara birer cevap veriyor.. Burada da üç beş insan var.. Ama üniversite Hocalarının dahi karşısına bazen bu forumun çıktığına şahidim.. Yazanlar ise çok enteresandı..  :)
Ben de senin ve Orko nun bu konuyu bilmediğinizi söylüyorum tartışma çok uzadı sıkmaya başladı.Şunuda belirteyim "Kenarda gizlenip saldırmak için bekliyor" cümlesini kim kullanmışsa yanlış yapmış.