Gönderen Konu: Yiğit Bulut:Savunma toplantılarında neler oluyor? Türkiye uyanabilecek mi?  (Okunma sayısı 10677 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kosavalı1989

• Özel Üye
  • DefenceTurk
  • 0
sayın corıneus eğer tartışılmaya değer birşey sölemeyip sadece böyle ego tatmini yapıcaksanız lütfen bu konuya birdaha mesaj yazmayın.

Çevrimdışı BLACKHAWK

• DefenceTurk
  • *
  • 0
sayın corıneus eğer tartışılmaya değer birşey sölemeyip sadece böyle ego tatmini yapıcaksanız lütfen bu konuya birdaha mesaj yazmayın.
*Aynen
Benim gördüğüm kadarı ile en iyi Özal ve Atatürk dönemi idi.Bizim milliye gitmemizin sebebi bence helenler gibi oluruz diye.Malum herşey hazır alım.Milli iyidir yarı milli olsada sonuçta senin aletin başkasının değil başkaları bilgilerini bilmeyecek.Yönetim açısından diyorsanız aslında herşey 30 yıl önce başlanmalıydı o zamanda devlet diye bir şey varsa YAVUZu jilet yapan bir devletti.Bu yıllar durumumuz çok iyi 10 yıl içinde dahada toparlanırız diye düşünüyorum.AKP'den bir şey olmaz bunu önceden bunu yapıcaz şunu yapıcaz diye milleti uyuttu babam bile üyesi idi.Sonradan oda bıraktı ne mal olduklarını anladığında.Yani kısaca şuanda durumumuz kat kat iyi baştakilerde değişince dahada iyi olacaktır.Hugo chavez gibi bir adam geldimi veya ATATÜRK gibi bu ülke rahattır.Şunu söylemek gerekirse BATIDAN uzaklaşmak gerek.Türkün Türkten başka bir dostu yoktur.Batı her zaman arkamızdan vurucak kişilerdir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Yavuz? Jilet? Anlayamadım da kusura bakma.

Türkün Türkten başka dostu yoktur lafına katılamıyorum. Bunun son derece boş bir söylem olduğunu kanıtlayacak pek çok şey gördük. Ülkeler arasında dostluk değil, çıkarlar söz konusudur. Duygusallıkla devlet yönetilemez. Güçlü olmak için kimseden uzaklaşmamıza gerek yok. Sadece bizi kullanmak isteyenlere karşı tavrımızı değiştirmeliyiz. Son bir yıla kadar ki aşırı teslimiyetçilikten kurtulmalıyız. Ancak son yıllarda olduğu gibi de aşırı uçlara kaçmamalıyız. İpleri koparmamalıyız kimseyle.

Atatürk bunun en güzel örneğini gerçekleştirdi. Doğudaki komşularla pakt kurarken bir yandan da batıya açıldı. Savaş meydanlarında dize getirdiği devletlerle ülkemiz çıkarları için anlaşmalar yapıldı. Ülkemiz ilk 10 yılda küllerinden yeniden doğdu.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Subutay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Yiğit Bulut Son derece değerli , saygıdeğer  bir şahsiyettir....Ancak son dönemlerde çizgisinden uzaklaştığını , zamane gazeteceliğine kaydığını düşünüyorum....Bu nedenle bu konulardan önce Türkiye Cumhuriyeti Devletinin bugün geldiği nokta itibariyle tavrını kesin ve net olarak koyması gereken çok daha önemli konular vardır...
Hem de hiç vakit kaybetmeden...
« Son Düzenleme: 11 Temmuz 2010, 00:07:12 Gönderen: Subutay »

Çevrimdışı armata

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Az önce sansürsüz programı bitti.Osman Pamukoğlu konuğuydu.Yiğit bulut programın sonunda 4.5 milyar dolarlık denizaltı projesini eleştirdi ;Dmodası geçmiş denizaltıların :-\ :-X

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Az önce sansürsüz programı bitti.Osman Pamukoğlu konuğuydu.Yiğit bulut programın sonunda 4.5 milyar dolarlık denizaltı projesini eleştirdi ;Dmodası geçmiş denizaltıların :-\ :-X

Yiğit Bulut'un bu  konuda yeterli  bilgisinin olmadığı çok açık.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı shadowww

• DefenceTurk
  • *
  • 0
Aynı yiğit bulut %80 den fazla off-set ten niye bahsetmiyo dersiniz? Aynı yiğit bulut ruslarla yapılan kw/h'i 30 kuruşun üzerinde ( bugün elektriğe ödediğinizden daha fazla) olan işletmesi,kurulacağı arazi ve hiçbir teknoloji transferi içermeyen ve yakıtı rusya dan almak zorunda olduğumuz nükleer santral işinden niye bahsetmiyo. Bahsedemez çünkü patronu ciner rus şirketiyle ortak da o yüzden....İşin garibi adam hala daha Atatürk'çü milliyetçi ayaklarında milleti kandrıabiliyo ya helal olsun işini iyi yapıyo.

Çevrimdışı DedeKorkut

• DedeKorkut
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • Ay gökte kaldıkça ulukocaların duası üzerine olsun
Yiğit Bulut ne spikerdir nede Savunma sanayii konusunda bir uzman.. Bilirkişi değildir... Ekonomist diye geçiniyordu ama ekonomi hakkında yürüttüğü fikirlerin bir çoğu tutmadı... 214 sınıfı denizaltılar Sayın Yiğit Bulut için "Artık modası geçmiş savaş araçları"... Yiğit Bulut bazen doğru söylüyor ama bazende sarfettiği cümleler hiç anlam kazanmıyor... Sunduğu programlarda bile "Ben moderatörüm tarafsız olmam gerekli" diyor ama bazen bu söylediği sözleri unutup hemen tarafını belli ediyor... Yani kendisi iyi ve değerli bir insandır... Ama bilgisi olmadığı konularda çok konuşarak kendini rezil ediyor benim gözümde...