Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 199916 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #590 : 09 Eylül 2018, 13:03:51 »
Ben uyarı görevimi yaptım savaş açarsanız da hiç karışmam baştan söyleyim kendiniz halledin kahraman değilim

Sağol. Uyarılarını dikkate alıp savaş açmaktan vazgeçtim zaten.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #591 : 09 Eylül 2018, 16:21:07 »
Israil 'in daha önceki savaşlarını düşünerek bilmem kimle savaştılar basedemediler bizi hiç yenemezler demek çok yanlış artık teknoloji çok gelişti ve Israil en son teknolojiyi kullanıyor!Düşünün ki sihalar pkk yı bitirdi önceden çatışma olurdu 3 asker şehit oldu 5 terörist öldürüldü haberi gelirdi ama şimdi çok sukur hava harekatında 5 terörist öldürüldü şeklinde  haber geliyor yani bugünkü teknoloji ile eski savaşları karşılaştırmak çok yanıltıcı olur.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #592 : 09 Eylül 2018, 16:26:37 »
Onu aslında bu forumdabirkaç ergen dışında herkez aşağı yukarı bilirde garip bir gurur ile aman deme öyle şeyler duymak istemiyoruz durumu var. Oysa konuşulsun böyle şeyler. Ayrıca bu kötü değil iyi haber çünkü en çok bize yarayacak çünkü en tutkulu silahlanan en bu işleri dibine kadar zorlayan ülke biziz. Bakın helikopterde İsrail i geçtik bile. Öbürlerinde de geçeceğiz yakında füzeler radarlar elektronik harp istihbarat uydular uçaklar mühimmatlar bunların bahsettiğim etkilerini en iyi biz istifade edeceğiz. İsrail bize öngörülemez sürprizler yaratma potansiyeli şu an için varda biz farklı yoldamıyız üç aşağı beş yukarı oralara geldi geliyor durumundayız. Ama daha olmadık yani.
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2018, 16:28:08 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #593 : 19 Ekim 2018, 00:56:12 »
Gün içinde Gazze şeridine yakın onlarca yüzlerce İsrail tankı görüntülenmişti şimdide İsrail uçakları Gazze üzerinde alçak uçuşa başlamış inşaallah düşündüğüm şey olmaz çok masum ölür tabi İsrail'in umrunda olmaz Filistin hükümeti gram umrumda değil lakin halkı önemli masumlar var
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #594 : 27 Ekim 2018, 08:26:53 »
İsrail helikopter ve uçaklarla saldırdı

İsrail, dün akşam saatlerinde abluka altındaki Gazze Şeridi'nden sınırın İsrail tarafına roket atıldığı gerekçesiyle Gazze'de bazı noktalara hava saldırısı başlattı.
İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada, İsrail savaş uçakları ile helikopterlerinin Gazze'de Hamas'a ait 80 hedefi vurduğu belirtildi.  Açıklamada, bu saldırıların, Gazze'den atıldığı belirtilen roketlere misilleme olarak yapıldığı ifade edildi.

Ayrıca açıklamada, dün akşam saatlerinden itibaren Gazze'den İsrail tarafına 30 roket atıldığı ve bunlardan 10'unun orduya ait Demir Kubbe isimli hava savunma sistemleri tarafından etkisiz hale getirildiği, diğer roketlerinin birçoğunun da boş arazilere düştüğü bilgisi paylaşıldı.  Gazze'den atıldığı belirtilen roketler nedeniyle sınırın İsrail tarafında zaman zaman siren sesleri duyulduğu aktarıldı.

HASTANE HASAR GÖRDÜ

Gazze'deki Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra, yaptığı açıklamada, İsrail'in Gazze'nin kuzeyindeki Endonezya Hastanesi yakınında askeri bir noktaya düzenlediği hava saldırısı sonucu hastanede hasar meydana geldiği bilgisini verdi.

Saldırıyı kınayan Kudra, uluslararası kuruluşlara, İsrail'in Gazze'deki saldırılarına karşı sağlık kurumları ve personelinin korunması çağrısında bulundu.
Görgü tanıkları, hastanede meydana gelen hasar neticesinde kırılan cam parçaları ve duvardan sıçrayan taşlardan bazı kişilerin hafif şekilde yaralandığını belirtti.

CAN KAYBI YOK

Gazze'deki Filistin sağlık kaynakları, İsrail'in bombardımanında şu ana kadar can kaybı rapor edilmediğini duyurdu.  Gazze'deki İslami Cihad Hareketi ise İsrail'in masum sivilleri katletmesine karşı direniş gruplarının elleri kolları bağlı kalmayacağını belirtti.

İslami Cihad'dan yapılan açıklamada, "Direniş, defalarca sivillerin hedef alınmaması konusunda uyardı ancak işgal güçleri abluka altında insanların hayatıyla oynamayı sürdürdü." ifadesine yer verildi.

Açıklamada, İsrail'in masum sivilleri katletmesine karşı direniş gruplarının elleri kolları bağlı kalmayacağı vurgulandı.

Gösterilerde 5 şehit, 180 yaralı

Bu arada, Gazze sınırında dün düzenlenen gösterilerde 5 Filistinli, İsrail askerleri tarafından açılan ateş sonucu şehit olmuş, çoğunluğu gerçek mermiyle vurulan 180 Filistinli ise yaralanmıştı.
Gazze'deki Filistin sağlık kaynakları ise İsrail'in bombardımanında şu ana kadar can kaybı rapor edilmediğini aktardı. Atılan roketlere ilişkin Gazze'deki Filistinli gruplardan henüz herhangi bir açıklama yapılmadı.

Gazze sınırında dün düzenlenen gösterilerde, 4 Filistinli İsrail askerleri tarafından açılan ateş sonucu şehit olmuş, çoğunluğu gerçek mermiyle vurulan 170 Filistinli yaralanmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/israil-helikopter-ve-ucaklarla-saldirdi-40999953
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #595 : 13 Kasım 2018, 08:37:19 »
İsrail jetleri El Aksa televizyonunu vurdu

İsrail, Gazze'deki Hamas'a ait "El Aksa" kanalının merkezine hava saldırısı düzenledi.

İsrail savaş uçakları, "El Aksa" kanalının Gazze'deki merkezine 10 füze attı. Saldırı sonucu kanalın merkezi tamamen yıkıldı. Yıkım nedeniyle kısa süreliğine kesilen yayın başka bir merkezden yapılmaya devam etti.

İsrail'in saldırıları sonucu çevredeki birçok bina da zarar gördü.

Gazze'den civardaki Yahudi yerleşim yerlerine roket atılmasının ardından İsrail ordusu, akşam saatlerinde Gazze'ye hava saldırısı başlatmıştı. İsrail saldırılarında 3 Filistinli şehit olmuş, 9 kişi de yaralanmıştı.

Ordudan yapılan açıklamada, akşam saatlerinden bu yana Gazze'den 200'e yakın roket atıldığı, bu roketlerin 60'ının Demir Kubbe isimli hava savunma sistemi tarafından etkisiz hale getirildiği aktarılmış, atılan diğer roketlerin büyük bir bölümünün boş arazilere düştüğü ifade edilmişti.

İsrail tarafında ise 1'i ağır 21 İsrailli Gazze'den atılan roketler nedeniyle yaralanmış, ağır yaralı İsraillinin asker olduğu açıklanmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/israil-jetleri-el-aksa-televizyonunu-vurdu-41017235

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #596 : 13 Kasım 2018, 08:38:44 »
Filistin Devlet Başkanı Abbas'tan uluslararası topluma çağrı: Derhal durdurun

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının durması için bölgesel ve uluslararası düzeyde görüşmeler gerçekleştirdi.
27
İsrail Gazzeye hava saldırısı düzenlediİsrail Gazzeye hava saldırısı düzenlediİsrail Gazzeye hava saldırısı düzenlediİsrail Gazzeye hava saldırısı düzenledi
Haberle ilgili daha fazla fotoğraf için galeriyi ziyaret edin.

Filistin haber ajansı WAFA'ya göre, Abbas, gerçekleştirdiği görüşmelerde, saldırıların derhal durması ve bölgenin yıkıma sürüklenmemesi için uluslararası topluma çağrıda bulundu.

Öte yandan Birleşmiş Milletler (BM) Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Nickolay Mladenov, Gazze'nin "uçuruma sürüklenmemesi" için çalıştığını ifade etti.
Mladenov açıklamasında, roket atılmasına son verilmesi ve herkesin kendine hakim olması gerektiğini vurguladı.İsrail parlamentosunda Arap milletvekili Ahmed et-Tıybi de akan Filistin ve İsrail kanından Başbakan Binyamin Netanyahu'yu sorumlu tuttu.

Tıybi açıklamasında, "İsrail halkının, hem Filistin hem de İsraillilerin kanının akmasına sebep olan kişinin Netanyahu olduğunu bilmesi gerekiyor." ifadesini kullandı ve saldırıların durdurulması ve Gazze'ye yönelik ablukanın kaldırılması çağrısı yaptı.Filistin Eğitim Bakanlığı ise Gazze'de bugün eğitime ara verilmesine karar verdi.

Gazze'den civardaki Yahudi yerleşim yerlerine roket atılmasının ardından İsrail ordusu, akşam saatlerinde Gazze'ye hava saldırısı başlatmıştı. İsrail saldırılarında 3 Filistinli şehit olmuş, 9 kişi de yaralanmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/filistin-devlet-baskani-abbastan-uluslararasi-topluma-cagri-derhal-durdurun-41017286

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #597 : 13 Kasım 2018, 08:49:24 »
Şu kıytırık elemanı boş verelim.  Dün geceden beri kassam tugayları iyi iş çıkarıyor. Yoğun füze saldırıları ile Demir kubbeyi ciddi zorluyorlar 600 ün üzerinde roket atıldı. 400 ün üzerinde roket İsrail topraklarını vurdu. Bir 212 yarbayınıda cehennemin dibine göndermiş kassam tugayları anti tank ile askeri otobüsü vurmaları sonucu 10 asker öldürüldü çok sayıda askeri yaralandı. İyi iş çıkarıyorlar şuanda.
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #598 : 13 Kasım 2018, 14:11:00 »
Daha önce Gazze tarafından bu kadar yoğun bir saldırı olduğunu hatırlamıyorum. Sosyal medyada bazıları, bu saldırıyı İsrail'in Gazze'yi tamamen işgal etmeye meşruluk kazandırması için kendilerinin yaptıklarını öne sürüyorlar. Bana pek inandırıcı gelmiyor.

Belki saldırının yoğunluğu nedeniyle demir kubbe sistemi yetersiz kalıyor. Gelen bütün roketleri vurabilecek kapasitede değil muhtemelen. Belki de bu işin arkasında Rusya var. Düşürülen Rus uçağının acısını çıkartıyor.

Komplo teorisinin sınırı yok!

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #599 : 13 Kasım 2018, 14:52:06 »
İsrail askeri konseyinin bugünkü toplantısı gidişatı belirleyecek. Savunma bakanlığı; ''Hamas bu eylemlerinin sonuçlarına katlanacak'' diye bir açıklama yaptı. Hamas ise Gazze ye hava saldırıları devam ederse şehirlere roket saldırılarının durmayacağını ilan etti.

Bu arada Hamas'ın İsrailin bazı askeri üslerine nokta saldırılar yaptığını ve patlamaların sabaha kadar devam ettiği yönünde teyitsiz medyada haberler var. 

DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..