Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 199929 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #580 : 08 Eylül 2018, 23:30:29 »
80 milyonluk bir ülke ile 8 milyonluk bir ülkeyi karşılaştırmış serkan. Hadi hava ve denizde zayıfız diyelim. Olası bir kara çıkarmasında İsrail tüm ordusunu ve yedeklerini Ülkemiz içerisine çıkarmaya kalksa bile bir halt yiyemez. Bir ara Metal Fırtına adlı bir roman okumuştum. Amerika'nın Türkiye'yi işgalini anlatıyordu buda ona benzemiş. Amerika'nın bile Irak ve Afganistan'da düştüğü durum ortada. Bir Taliban'la bile başa çıkamadılar çıkmaya çalışıyorlar. israil ordusu Hizbullah ile başa çıkamadı Türk Ordusu ile nasıl başa çıkacak. Hayaller ve gerçekleri ayırmamız lazım.

+1

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #581 : 09 Eylül 2018, 01:21:48 »
80 milyonluk bir ülke ile 8 milyonluk bir ülkeyi karşılaştırmış serkan. Hadi hava ve denizde zayıfız diyelim. Olası bir kara çıkarmasında İsrail tüm ordusunu ve yedeklerini Ülkemiz içerisine çıkarmaya kalksa bile bir halt yiyemez. Bir ara Metal Fırtına adlı bir roman okumuştum. Amerika'nın Türkiye'yi işgalini anlatıyordu buda ona benzemiş. Amerika'nın bile Irak ve Afganistan'da düştüğü durum ortada. Bir Taliban'la bile başa çıkamadılar çıkmaya çalışıyorlar. israil ordusu Hizbullah ile başa çıkamadı Türk Ordusu ile nasıl başa çıkacak. Hayaller ve gerçekleri ayırmamız lazım.

+1

Benim kurgumda hava kuvvetlerinin görüş ötesi seyir füzeleri ile savaşın ilk anında yok edilmesi var dikkatini çekerim. Sen bir savaş düşün ve birinde hava kuvvetleri var öbüründe yok. Hava hakimiyeti düşmana geçmiş. Ve muazzam piyadeni cepheye sür tankların yola çıksın düşman hepsini görsün tanklarını yok edebilir mi cepheye ulaşmadan bir söyle bana. Peki tankın yok uçağın yok helikopterin yok ama düşmanın muazzam hava desteği var uçaklar helikopterler iha lar uçuyor ne yapabilirsin o düşman karşısında 80 milyon olunca. 80 milyonuz tamam ama bütün gücümüzün temeli 250 savaş uçağıdır. bunları kaybedersen o piyaden tankların hiç bir işe yaramıyor. Ben tehlikeyi belirtmek için seyir füzeleri uçaklarımızı vurursa diye dikkatinizi çektim. İsrail in bu mahareti  var şu anda. Gururunuzu zedeledi ise kusura bakmayın pışpışlayamam kimseyi. 

Aşağıdaki üssümüze bakın bizim şu anda bütün uçaklarımız bu koruganların içinde ve hepi topu 260 uçak. Ne kadar temiz kolay bir hedef bir seyir füzesi için. Vurdular diyelim ki gururunuz olmaz diyor ama bal gibi olur hiç engel yok. Bittin o dakikada artık kalan hiç bir gücün direnemez. Bunu İsrail de yapabilir ona çokta yakışır her imkanı var bunun için ama yunanistan ve İran da bu yeteneğe teorikte sahipler onlardanda korkmak gerek. Ellerinde seyir füzeleri var bu ülkelerin. Bir gün Yunanistan ile kapışırız bir bakmışız aynı şey olmuş. ellerinde 50 den az seyir füzesi var yeteri kadar seyir füzesi yok ama Fransa da varbilemezsinki iki saat içinde A400 lerle getirilmiş müttefiğe.

« Son Düzenleme: 09 Eylül 2018, 01:29:13 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #582 : 09 Eylül 2018, 01:54:18 »
Sayın serkan ben hava üstünlüğü veyahut füze üstünlüğü anlamında birşey söylemedim seninde dikkatini çekerse ki projelerle bu zayıflıklarımız da yavaşta olsa kapanacak inşallah. Benim demek istediğim İsrail zamanında Lübnan'ı yüzlerce füzeyle vurdu Hizbullah'ı yenebildimi? Ya da Amerika on yıllardır türlü çeşit füzelerle Irak ve Afganistan'da yüzlerce operasyon yaptı başarılı olabildimi? 814.578 kilometrelik 80 milyon nüfuslu her tarafı dağlık engebeli bir ülkeden bahsediyoruz. Sence böyle bir ülkeyi işgal etmek bu kadar kolay olabilir mi? Kaldı ki ırak ve Suriye'dekiler gibi korkup kaçacak halimiz yok. Amerika Irak'ı savaşmadan Irak ordusu direnmeden işgal etti. Lübnan savaşında Hizbullah'ın İsrail Ordusu'nu nasıl perişan ettiğini İsrail'liler kendileri bile kabul ettiler. Rica ediyorum kabullenelim bu gerçekleri.

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #583 : 09 Eylül 2018, 02:03:25 »
Halledicez İsraili de geçicez benim hiç kuşkum yok hamasi abartıda değil bu geçeceğiz israili bize tehdit olamayacak o günlerde yakın. ama o gün bu gün değil. İsrail dediğin ülke israildir yani savaş çıkınca anlarsın israil in israil olduğunu. Adamların bu hazırlıkları yaptığından en küçük tereddütünüz olmasın. Bugün İsrail kimse savaşsa o ülkenin bütün hava gücünü kritik noktalarını ilk gün vurur. Ne denizde gemin kalır ne karada uçağın ne tesisin. Kaldıki İsrail hava gücü öyle bir hazırlıktadır ki öyle sürpriz hazırlığı silahları vardırki senin uçağını vurmasa bile göstere göstere gelir ne havada durdurabilirsin ne kendini koruyabilirsin uçakları ile dahi senin uçaklarını bulur vurur bırak seyir füzesini. İsrail uçakları geliyor der kendi uçaklarını havalandırırsın o F15 lerden atılan füzeler senin uçaklarını 200 km den vurmaya başlar. Sonra dersin bu nasıl füze. Sürpriz yumurtaları olan ülke İsrail bilemezsin ki. Çaresi kendi projelerini beklemek yoksa ABD den aldığın F16 daki ABD den aldığın füzeler ile İsrail gibi bir ülke ile savaşamazsın. Hava hakimiyetini yitirdiğinde de yerdeki hiç bir şey işe yaramaz.
Hizbullah perişan etti filan bunlara sığınmayın yok öyle bir şey. Savaş başka şeydir savaşta kurmaylar 20 bin askeri kaybetmeyi kabul eden planlar yapar ama Hizbullahla mücadelede iki asker kaybettimmi hesabını veremezsin. Ayrıca ne hizbullah fialn öyle hezimette yok bizim bize propogandamız o kaç kere girdiler çıktılar canları isteyince Lübnan a. İsrail in böyle bir savaşı anlatım şekli vardır. Mısır a orduları hücum ederken savaşı kazanırken bile Telaviv de vatandaşlarına İsrail radyoları Mısır birlikleri ilerliyor savaş zorlukla geçiyor diyorlardı. Sebebide biz tedirgin edelimki vatandaş düşman beklesin eli tetikte diye. Bunlar kendilerini zinde tutmak için hep düşmanı yüceltirler böyle garip bir şeyleri var.
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2018, 02:10:46 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 230
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #584 : 09 Eylül 2018, 02:34:31 »
Ne kadar yazarsak yazalım İsrail Türkiye'yi karşısına almak istemez, Türkiye'de İsrail'i. Ayrıca buna büyük abide izin vermez zaten siz merak etmeyin. Ayrıca  tüm dünya basınıda propogandacı oluyor çünkü internetten sayfalarca araştırma yaptığınızda Lübnan savaşında israil'in nasıl başarısız olduğu ayrıntılarıyla yazıyor. Ben hala ülkemizin bu kadar kolay işgal edilebileceğine dair görüşünüze katılmıyorum.
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2018, 02:35:28 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #585 : 09 Eylül 2018, 03:01:50 »
Siz onu İsrail e saldırmaya niyetlenenlere söyleyin ben değilim onu iddia eden. Ben öyle düşünürseniz böyle olur diyorum savaşalım diyen her halde adamlar bizi yener diyen ben değilimdir.
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #586 : 09 Eylül 2018, 11:40:49 »
2006 yılında Lübnan'da, bizim hava kuvvetlerini bir anda yok edebilecek güçte olduğu iddia edilen İsrail hava kuvvetlerinin koruması altındaki, Anadoluyu işgal edebilecek güçte olduğu söylenen İsrail ordusuna ait Merkava tanklarından bir bölümü!!!

Kısacası hiç kimse yenilmez değildir! Bazıları için savaş tanrısı sayılan İsrail bile!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #587 : 09 Eylül 2018, 11:52:04 »
Savaşta tanklar vurulur askerler ölür bunu bilmiyormusun. Tankların vurulması yenilmek demekmi oluyor. Tabiki tanklarını kaybedersin yanan tank görmekle savaşı kaybetmişmi oluyorsun.
beğen

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #588 : 09 Eylül 2018, 12:04:40 »
Savaşta tanklar vurulur askerler ölür bunu bilmiyormusun. Tankların vurulması yenilmek demekmi oluyor. Tabiki tanklarını kaybedersin yanan tank görmekle savaşı kaybetmişmi oluyorsun.

Tabi ki kaybetmiş sayılmazsın. Ama küçücük Lübnan'da, sana göre süper olan bir hava kuvvetlerinin  koruması altında vuruluyorsa, Anadolu'nun yüzlerce kilometre derinliklerinde vurula vurula eriyip yok olur!

Bizim de tanklarımız vuruldu değil mi! Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Operasyonlarında. Hem de onlarca! Biz yenilmedik. Gittik, bütün hedefleri ele geçirdik, teröristleri temizledik. O toprakların kontrolü bizde.

Peki Lübnan'da tankları imha edilen sana göre süper güç olan İsrail, Lübnan'ı kontrol e-de-bi-li-yor mu?
Yendi mi? Çekildi mi?

Demek ki evdeki hesap genelde çarşıya uymuyormuş!
« Son Düzenleme: 09 Eylül 2018, 12:05:22 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #589 : 09 Eylül 2018, 12:07:28 »
Ben uyarı görevimi yaptım savaş açarsanız da hiç karışmam baştan söyleyim kendiniz halledin kahraman değilim
beğen