Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 201479 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #570 : 07 Eylül 2018, 17:40:14 »
Sanırım İsrail -Türkiye  konusunu, yeni bir başlık altında derlemek daha doğru olur.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #571 : 07 Eylül 2018, 18:02:01 »

Abi tebrikler valla :)
Sanki adamların yerine işgal planı yapmış gibisin :)
Alınma sakın, sen böyle yazınca Red Alert oynayasım geldi :)

Serkan hep böyle. Genelden farklı düşünebiliyor. Bu nedenle seviliyor.
Bu konuda yazdıklarının gerçek payı yok değil. Olabilecek en kötü senaryoyu paylaşmış.
Benden kendisine +1
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #572 : 07 Eylül 2018, 18:52:08 »
 Türkiye - İsrail savaşı konusunu tersten irdelemeyi tercih ettim!

Şahsi görüşüm arkadaşların paylaşmış oldukları senaryo büyüklüğünde sıcak bir Türk -İsrail savaşı  olasılığı oldukça düşük olarak niteliyorum.
Niye düşük olasılık : Çünkü böyle bir savaş ne İsraile ne de Türkiyeye bir kazanç sağlar. Belki bizler hesap kitap işini iyi bilmeyiz ama Yahudiler bu işin uzmanı, yani adamlar Türkiye gibi +80 milyonluk ve kendisinden  hayli uzakta kendisine direk olarak ne askeri ne de ekonomik olarak tehdit unsuru olmayan bir ülke ile savaşa girişiversin.  İsrail zaten çevresindeki hemen hemen tüm arap ülkeleri ile mevcut kronikleşmiş sorunları var iken niye Km lerce uzakta olan bir ülke ile savaşa tutuşsun. Türkiyenin ise israille Filistin sorunu haricinde fazla anlaşamadığı bir konu yok  bu nedenle de Türkiyemizde böyle bir savaşa girmeyi yeğlemez diye düşünüyorum

İsrail ile yaşayabileceğimiz sıkıntılar politik ve ekonomik ayak oyunları olarak sıralanabilir.
İsrail hangi konularda güçlü örneğin:  Dünya bankacılık finans sisteminde. ABD ve bazı AB ülkeleri üzerinde etkilidir.  Doğu Akdeniz petrol/dogal gaz  olası boru hatları projemizi sekteye ugratabilir. Kuzey Irak ve Suriyede Kürt kartını daha etkili oynayabilir.

Yani İsrailin savaş harici Türkiyeyi hayli meşgul edebilecek elinde enstürümanlar mevcut.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #573 : 07 Eylül 2018, 18:53:00 »
Yahudiler Anamur'a kapak atamaz. Attiklari tek kapak 1492'de izmir'e oldu!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #574 : 07 Eylül 2018, 21:40:24 »
Ben sizi ürpertmek için içimdeki gerçek kaygıyı hissettirmek için biraz abartarak hikayelendiriyorum tabiki. İşin özü görüş ötesi mühimmatların tehlikesi. Sonrası farazi hikaye.
beğen

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 195
« Yanıtla #575 : 08 Eylül 2018, 00:54:58 »

Abi tebrikler valla :)
Sanki adamların yerine işgal planı yapmış gibisin :)
Alınma sakın, sen böyle yazınca Red Alert oynayasım geldi :)

Serkan hep böyle. Genelden farklı düşünebiliyor. Bu nedenle seviliyor.
Bu konuda yazdıklarının gerçek payı yok değil. Olabilecek en kötü senaryoyu paylaşmış.
Benden kendisine +1
Ben sizi ürpertmek için içimdeki gerçek kaygıyı hissettirmek için biraz abartarak hikayelendiriyorum tabiki. İşin özü görüş ötesi mühimmatların tehlikesi. Sonrası farazi hikaye.

Benim tavsiyemi uyguladın mı?

Üstelik acil kodla?
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2018, 01:29:45 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #576 : 08 Eylül 2018, 12:52:02 »
Şimdi aklıma gelen ilk şey şu İsrail ve Türkiye arasında bir savaşta İsrail de hava hakimiyeti kurmamız çok zor uçak kaybetmek istemiyor isek demir kubbenin menzili dışından son ve benzeri mühimmatlar ile saldırıya geçmeliyiz ve bu durumdaki başarı oranımız da düşük olacaktır eğer tam bir hava hakimiyeti kurmak istersek kaybedilicek uçak sayısının haddi hesabı yoktur hem uçak sayısı olarak bizden fazla hemde dünyanın en iyi hava savunmasına sahip ülkeden bahsediyoruz ama şuanki şartlarda Türkiye'de durun İsrail kadar iyi olmasa da topraklarımız geniş olduğu için hava üstünlüğü kurmak İsrail içinde zor olacaktır
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #577 : 08 Eylül 2018, 17:37:44 »
TÜRK - israil savaşı olmaz müsaade etmezler ama TÜRK - israil ve abd savaşı olur...israili abd kesinlikle yalnız bırakmaz!!! Ve şundan emin olunki o savaş olacak.
Adamlar zaten planları yıllar önçe hazırladılar,

TÜRKİYE 'yi zayıflatacak.

1.ekonomik
2.ypg ile çatıştırmak
3.yunanistan ve mısır ile bir savaş
4.TÜRKİYEDE bulunan en az 5 milyon suriyelinin bir bölümünden abd desteği ile kurulacak cihatcı terör örgütlerinin başlatacağı bir iç savaş.
Ve en sonunda abd israil ve müttefiklerinin iç savaş bahanesi ile yapaçağı askeri müdahale.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 195
« Yanıtla #578 : 08 Eylül 2018, 20:39:06 »
TÜRK - israil savaşı olmaz müsaade etmezler ama TÜRK - israil ve abd savaşı olur...israili abd kesinlikle yalnız bırakmaz!!! Ve şundan emin olunki o savaş olacak.
Adamlar zaten planları yıllar önçe hazırladılar,

TÜRKİYE 'yi zayıflatacak.

1.ekonomik
2.ypg ile çatıştırmak
3.yunanistan ve mısır ile bir savaş
4.TÜRKİYEDE bulunan en az 5 milyon suriyelinin bir bölümünden abd desteği ile kurulacak cihatcı terör örgütlerinin başlatacağı bir iç savaş.
Ve en sonunda abd israil ve müttefiklerinin iç savaş bahanesi ile yapaçağı askeri müdahale.

5. Gelsinler, biz onları karşılamasını biliriz.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #579 : 08 Eylül 2018, 23:23:12 »
80 milyonluk bir ülke ile 8 milyonluk bir ülkeyi karşılaştırmış serkan. Hadi hava ve denizde zayıfız diyelim. Olası bir kara çıkarmasında İsrail tüm ordusunu ve yedeklerini Ülkemiz içerisine çıkarmaya kalksa bile bir halt yiyemez. Bir ara Metal Fırtına adlı bir roman okumuştum. Amerika'nın Türkiye'yi işgalini anlatıyordu buda ona benzemiş. Amerika'nın bile Irak ve Afganistan'da düştüğü durum ortada. Bir Taliban'la bile başa çıkamadılar çıkmaya çalışıyorlar. israil ordusu Hizbullah ile başa çıkamadı Türk Ordusu ile nasıl başa çıkacak. Hayaller ve gerçekleri ayırmamız lazım.
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2018, 23:24:54 Gönderen: fırtına06 »