Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 199909 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #550 : 16 Mayıs 2018, 09:36:33 »

Konu siyonistlerin yaptığı katliam ama döndü dolaştı  en nefret ettiğim siyasete geldi.

+1
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #551 : 16 Mayıs 2018, 09:49:31 »

Ulu önder atatürk sözlerinde her zaman TÜRK ırkını yüceltmiştir, bende kendi ırkım olan TÜRK ırkımı seviyorum ve her zaman savunuyorum...savunmaszam ecdadıma hainlik etmiş olurum ...biz 5000 yıllık tarihimizi altın

Şimdi ATATÜRKÜ demi yasaklayalım...yada istiklâl marşımızımıdamı yasaklayalım?

Kafa iyimi sizde?

Yorumlarımızda bunumu talep ettik?
yorumlarınızda ırkını savunanları eleştiriyorsunuz...ATATÜRKTE herzaman TÜRK ırkını yüceltmiştir..bende ATATÜRKTEN sadece birkaç söz ekledim.

Konu siyonistlerin yaptığı katliam ama döndü dolaştı  en nefret ettiğim siyasete geldi.

Irkını savunanları değil ırkçılığı artık nazi boyutuna getirerek başka milleti Alman deyimiyle ” Untermenschen” gözüyle bakanlara kızıyorum.

Mustafa Kemal Atatürk hakkında Partikülün paylaştığı Anekdotlarını ne kadar beğendiğimi bir çok kez burada dile getirdim.

Bilhassa bizim Kastamonu’da Mustafa Kemal Atatürk’ün yeri ayrıdır.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #552 : 16 Mayıs 2018, 12:55:32 »
Yeryüzündeki her milletin-ırkın bir özelliği vardir. Eğer bir yörenin bir alt etnisitenin mensuplari bazi kötü özellikler sergiliyorsa, vatanseverlik adi altinda gizli nepotizm yapiyorsa ya islah edilir, ya itlaf edilir!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Denizci

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #553 : 16 Mayıs 2018, 15:49:03 »
Bu dünyada yasayan her insan, Ailesinden(Anne , Baba) aldigi asagidaki  3 temel eleman, onu o yapar ve tüm hayatini yönlendirir diye düsünüyorum.
 1)Genetik yapi
 2)Din(inançlar)
 3)Dil (ana dili)

Neden insanlar (neredeyse tamami), ailelerinden aldiklarini unutup, kendi Dinlerini diger Dinlerden daha üstün, daha dogru oldugunu düsünürler ve savunurlar?
Neden insanlar(büyük bir oranda) ailelerinden aldiklari Genetik yapilarinin (Irklarinin) üstün  olduguna inanirlar ?
Neden insanlar (nereyse tamami) ailelerinden aldiklari Dillerinin diger dillerden üstün görmezler, üstündür demezler, sadece benim dilim kolaydir der ?

Bu düsünce biçiminin, bütün dünya vatanslari için az veya çok dogru oldugunu gördüm.

Din konusunda insanlar neden ve nasil inanç sahibi olduklarini sorgulamiyorlar, ve tam olarak dinin felsefi kismindan çok uygulama(Rituel) yi ögreniyor . Diger Din ve inançlari pek tanimiyor (Kulaktan duyma). Dini kitap okumiyorlar. Okusalarda anlamiyorlar.( Kurani kerimin fransizca  tercümesi bana tükçe mealinden çok daha anlasilir geldi)
Fransada tanistigim kilise papazlarinin 5 senelik Teoloji egitimlerinde Hiristiyanlik disinda hiç bir din ile ilgilenmediklerine sahit oldum. Bilgi eksikligi (cahillik)ve korku, kendi dinlerinin daha üstün olma inancinin ana nedeni.

Genetik yapi üstünlügünü savunalar (Irkçilar) içinde, Korku temel eleman. Bana benzemiyenden korkarim, ne yapacagi belli olmaz, ben bana benziyene güvenirim. Fransada yasayan araplarin,  büyük bir bölümü,dini sebeplerden, domuz yemez, sarap içmez, oruç tutar, kadinlar basi kapali gezer ve neticede fransizlara benzemezler. Iste bu yüzden(sadece bu degil) Fransada irkçilik devamli artmakta.

Uzun yillardan beri Fransada yasayan bir Türk olarak, yerel olaylari, düsünce biçimlerini, sosyal korkulari, izleme imkanim oldu.
Empati eksikligi, Sosyal kutuplar arasi  temassizlik, bilgisizlik, cahillik devam ettikçe Din savaslari ve Irkçiligin önüne geçmek kolay olayacak gibi. Genelde dünyanin gelmis oldugu bu duruma çok üzgünüm.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #554 : 16 Mayıs 2018, 16:05:45 »
İnsani İNSAN yapan ve davranişlarini etkileyen 3 faktör vardir.

1)Genetik: Değiştirilemez, müdahale edilemez.
2)Yetiştirilme tarzi-Eğitim: Tamamen seçilebilir, tercih yapilabilir.
3)Çevre: Kismen kontrol edilebilir. Doğa olaylarina müdahale edemediğimiz gibi. Din, dil, kültür, coğrafya bu maddenin alt başliklaridir.

İrkçilar-gen bilimciler korkudan değil saf bilimsel gerçeklerden ilham alirlar. Korkudan yola çikanlar geçtiğimiz yüzyilin milliyetçileridir.
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2018, 16:07:22 Gönderen: UYVAR »
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı kugos

• DefenceTurk
  • *
  • 4
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #555 : 17 Mayıs 2018, 00:36:31 »
    İsrail sadece maskedir. Avrupalı, Amerikalı İsrail i besler semirtir, pis işlerini yaptırır, kendileri perde ardından alacağını alır.İsrail hangi kaynakla devasa ordusunu ayakta tutsun, bunca yıllık savaş ekonomisini yürütebilsin?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #556 : 22 Mayıs 2018, 13:11:21 »
Filistin İsrail'i Uluslararası Ceza Mahkemesi'ne şikâyet etti

Filistin Dıişleri Bakanı Riyad Maliki, İsrail'in yerleşim politikalarını ve bölgede işlediği suçları Uluslararası Ceza Mahkemesi (UCM) tarafından araştırılmasını talep etti. Maliki, İsrail'in katliamları ile ilgili dosyayı UCM'ye teslim etti.
Bu başvuru, İsrail’in işlediği diğer suçların soruşturulmasını da beraberinde getirebilir.

İsrail, Filistin'in kritik hamlesinin ardından ülkeyi UCM'yi siyasi hedeflerle kullanmakla suçladı.

Geçen hafta ABD, İsrail’deki büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşımış ve Filistinliler bu kararı protesto etmişti. İsrail askerlerinin Filistinli göstericilere açtığı ateş sonucu en az 62 kişi hayatını kaybetmiş 3 bine yakın kişi de yaralanmıştı.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-filistin-israili-uluslararasi-ceza-mahkemesine-sikayet-etti-40844631
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #557 : 30 Mayıs 2018, 08:30:54 »
İsrail ile Filistin arasında gerilim çok yüksek... Roketler ateşlendi hava saldırısı düzenlendi

İsrail savaş uçakları, abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yeniden hava saldırısı düzenledi. Öte yandan İsrail'in Filistin sınırındaki yerleşim bölgelerine de 80 roket fırlatıldı.
Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail savaş uçakları Gazze Şeridi'nin kuzeyinde Hamas'a ait iki noktayı vurdu.

İsrail'e ait insansız hava araçları (İHA), El-İdare El-Medine olarak bilinen bölgeyi üç, Hamas'ın silahlı kanadı İzzeddin Kassam Tugayları'na ait bir noktayı iki füzeyle hedef aldı. İsrail hava güçleri ayrıca Gazze kentinin doğusundaki Ez-Zeytun Mahallesi'nde bir tarım alanına saldırı düzenledi.

Öte yandan İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne saldırı gerçekleştirildiğini doğruladı. Gazze'den gelen patlama seslerinin bu saldırıdan kaynaklandığı belirtilen açıklamada, daha fazla detaya yer verilmedi.

Açıklamada, Gazze sınırının İsrail tarafındaki yerleşim yerlerinde sirenlerin çaldığı kaydedildi. Ayrıca açıklamada, Gazze Şeridi'nden İsrail'e 80 roket ve mermi atıldığı belirtildi.

İsrail savaş uçakları, Gazze Şeridi'nde Hamas ve İslami Cihad'a ait 7 noktada 35 hedefi vurmuş, Hamas ve İslami Cihad da İsrail'in Filistinliler aleyhinde işlediği suçlara yanıt olarak İsrail bölgelerine havan saldırısı düzenlediğini açıklamıştı.

İsrail'in son iki günde Gazze'deki Hamas ve İslami Cihad'a ait bazı noktalara düzenlediği hava saldırıları sonucu 4 Filistinli şehit olmuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/israil-ile-filistin-arasinda-gerilim-cok-yuksek-roketler-ateslendi-hava-saldirisi-duzenlendi-40851997

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #558 : 30 Mayıs 2018, 12:10:14 »
Hamas duyurdu: İsrail ile anlaştık!

Hamas, İsrail'in Gazze'ye düzenlediği saldırıların ardından 2014'ten bu yana yürürlükte olan ateşkes anlaşmasına geri dönme  konusunda İsrail ile aracılar yoluyla anlaştıklarını duyurdu.

Hamas Siyasi Büro Üyesi Halil Hayye tarafından yapılan yazılı açıklamada, "Direniş, düşmanı püskürtme ve angajman kurallarını değiştirmesini  önleme konusunda başarılı olduktan sonra son saatlerde bazı aracılar devreye  girdi. Gazze'deki ateşkes anlaşmasına geri dönme ve Filistin direniş grupları ile işgal güçlerinin aynı kurallara bağlı kalması hususunda mutabakat sağlandı."  ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, aracılar ve anlaşmanın içeriğine ilişkin detay bilgi verilmedi. İsrail tarafından da anlaşmayla alakalı herhangi bir açıklama yapılmadı. Gazze'den de halihazırda İsrail hava saldırılarından kaynaklı sesler duyulmuyor.

İsrail savaş uçakları, dün akşam ve bu sabah erken saatlerde aralıklarla düzenlediği Gazze Şeridi'ni hedef alan saldırılarda, Hamas, İslami  Cihad ve direniş gruplarına ait noktaları vurmuştu.

Hamas ve İslami Cihad da İsrail'in Filistinliler aleyhinde işlediği  suçlara cevap olarak İsrail bölgelerine havan saldırısı düzenlediğini  açıklamıştı.

İsrail'in son 2 günde Gazze'deki Hamas ve İslami Cihad'a ait bazı noktalara düzenlediği hava saldırıları sonucu 4 Filistinli şehit olmuştu.

http://www.milliyet.com.tr/hamas-duyurdu-israil-ile-anlastik-dunya-2678997/

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #559 : 07 Eylül 2018, 12:21:41 »
Savaş çıkarsa sanki sadece korvetler çatışacak. İsrail savaş çıktığında bizim bütün donanmamızı ilk yarım saatte sulara gömer Karadeniz dekiler bile kurtaramayız. Bütün hava kuvvetlerimizi yerde vurur seyir füzeleri ile. Enerji hatlarımızı haberleşme merkezlerimizi ana köprüleri kamu binalarını limanları rafinerileri fabrikaları öğlen olmadan imha eder. Sonrada bir kıyı başı tutar Akdeniz de ve Anadoluyu işgale başlar direne direne hiç bir şey yapamadan ölürüz tükeniriz o hava hakimiyeti altında. İlk ateşkeste İsrail kayıpları 15000 asker bizim toplam insan kaybımız 1 milyon olur. Teknolojinin gücünü görelim. Çok şükür bu dengesizlik hızla lehimize değişiyor yakında tablo bu kadar vahim olmaktan çıkacak. Bu seferde biz Yunanlılar için aynı potansiyeli taşıyacağız. İsrail gibi ülkelerin harbe hazırlık seviyelerini hazırlıklarını sürpriz yumurtalarını bu modern silahlar ağında hayal bile edemeyiz. Savaş başlar planları bir devreye sokarlar yarım saatte işimiz biter
« Son Düzenleme: 07 Eylül 2018, 12:22:48 Gönderen: serkan »
beğen