Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 201664 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Canik

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -27
  • DefenceTurk.com
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #530 : 15 Mayıs 2018, 15:55:39 »
Ah ah konu Filistin yada herhangi bir Arap devleti olunca nede hassas nede insancıl olunuyor. Benim midem bulandı artik bu politikadan. Kral olur milli yas , Araplar ölür milli yas , o kadar şehit verdik hiç milli yas ilan edilmedi.filistini getirip bu ülkenin sorunuymus gibi dayatmalarindan tiksindim artık.evet 52 insan ölmüş üzücü ama bu benim ulkemin sorunu değil. Filistinlilere yersiz gaz vermekten başka bişey yapıldığı yok ortada. Ben İsrail Filistin gerçeğinin bize söylendiği gibi olmadığını düşünmeye başladım.gercekten haklinin yanında miyiz. ? Yoksa dine göre mi hareket ediyoruz. ? Filistin bize anlatılan gibi mi ?
Yabgu uçak düştüğünde bu doğum günü partisine giden zengin bayanların yasını tutmuştun burada biraz saygı diyordun insanlar ne olursa olsun hayatını kaybetmiş diyordun onlar katara tatile giderken ölmüştü burada insanlar yaşayabilmek için ölüyor ama sana bunu anlatmaya gerek yok ki sen zaten kendi ağzınla söylüyorsun ben ırkçıyım diye ve bana göre dünyanın en aşağılık insanları ırkçılardir.Skywolf forum kuralları gereği bu adamı forumdan atmazsan bende hem senin hemde yabgunun hakkinda suç duyurusunda bulunacağım sadece senin forumunun kuralları yok kanunlar var ve buranın sorumluluğu sende.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #531 : 15 Mayıs 2018, 16:00:18 »
Düşünce ve ifade özgürlüğü kapsaminda isteyen istediğini yazar. Forum kurallari gereği yönetim uzaklaştirma tercih edebilir. Ama adliyeye giderseniz savci size güler.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #532 : 15 Mayıs 2018, 16:19:12 »
Savcı gülme krizine girmeden evvel şahsın hakkındaki davayı inceler  dosyayı hazırlar ve ardından hakim duruşma tarihini verir.

Çevrimdışı Mediterrano

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #533 : 15 Mayıs 2018, 16:28:39 »
Mazlum halk derken Ermeni soykırımını tanıyan Filistin mi mazlum ? Geçin bu ayakları tüm Türkiye sokağa dökülmüş. O kadar şehit verdik bu Filistin sevdalıları neredeydi ? Neden sokağa dokulmediler o zaman , bu milletin sokağa çıkması için ucunun dine mi değmesi lazım. O kadar şehit verdik haberlerde 30 saniye gorunmedi ama binlerce utanmaz arlanmaz vatansız çıkmış Filistin nidaları atıyor. Benim hiç umrumda değil.
Sen yahudi misin?
Değilim desende inanmam .
O zaman sana yahudi zihniyetlisin derim...
kafanda ne yaşıyorsun bilmiyorum devam et.benim dinimde ırkımda Türklüktür ve herşeyin üstündedir. Sizin ümmet kardesleriniz beni ilgilendirmiyor. Türk sofrasına ekmek bulamaz iken derdi Arap olana saygı duymuyorum

@Yabgu: Canakkalede ve Kurtulus Savasinda sadece Türk dünyasindan degil, diger müslüman toplumlarlardan da gerek para yardimi gerekse savasmak icin gönüllüler gelmistir. Böyle irkci ve ötekilestirici dil biz Türklere yakismaz, zira müslüman cografyasinda Türk olmadigi halde Türkiyeyi islamin amiral gemisi ve de son kalesi olarak gören, kendi gelecegini Türkiyenin gelecegine endeksleyen cokca insan mevcut.

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #534 : 15 Mayıs 2018, 16:29:35 »
İşte suç duyurusunu inceler ve "suç unsuruna rastlanmamiştir" der. Mahkemelerin dava yükü başindan aşkin zaten. Sizin şımarikliğinizi mi çekecekler? Boş yapmayin. Caps alin, gidin görün ne oluyor? Denemesi bedava!
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #535 : 15 Mayıs 2018, 16:46:03 »
Ah ah konu Filistin yada herhangi bir Arap devleti olunca nede hassas nede insancıl olunuyor. Benim midem bulandı artik bu politikadan. Kral olur milli yas , Araplar ölür milli yas , o kadar şehit verdik hiç milli yas ilan edilmedi.filistini getirip bu ülkenin sorunuymus gibi dayatmalarindan tiksindim artık.evet 52 insan ölmüş üzücü ama bu benim ulkemin sorunu değil. Filistinlilere yersiz gaz vermekten başka bişey yapıldığı yok ortada. Ben İsrail Filistin gerçeğinin bize söylendiği gibi olmadığını düşünmeye başladım.gercekten haklinin yanında miyiz. ? Yoksa dine göre mi hareket ediyoruz. ? Filistin bize anlatılan gibi mi ?
Yabgu uçak düştüğünde bu doğum günü partisine giden zengin bayanların yasını tutmuştun burada biraz saygı diyordun insanlar ne olursa olsun hayatını kaybetmiş diyordun onlar katara tatile giderken ölmüştü burada insanlar yaşayabilmek için ölüyor ama sana bunu anlatmaya gerek yok ki sen zaten kendi ağzınla söylüyorsun ben ırkçıyım diye ve bana göre dünyanın en aşağılık insanları ırkçılardir.Skywolf forum kuralları gereği bu adamı forumdan atmazsan bende hem senin hemde yabgunun hakkinda suç duyurusunda bulunacağım sadece senin forumunun kuralları yok kanunlar var ve buranın sorumluluğu sende.

Kusura bakma da burada kişiler düşüncelerini dile getiriyorlar. Yabgu da ırkçı olduğunu belirtiyor. Bu da onun düşüncesi. Forumda ırkçılığa izin vermiyoruz.

Biri sadece seninle siyasi olarak zıt kutupta olduğu için kanunen suç işlemiş sayılmaz. İletilerinde yasal olarak suç teşkil edecek bir şey gördüysen, hangi yasaya aykırı bir söylemi varsa belirtirsen memnun olurum. Benim gözümden kaçmış olabilir.

Irkçılığa neden karşıyız?
Çünkü ırkçılar bencildirler. Sadece kendi ırklarını üstün görürler. Hatta diğerlerinin yaşama hakkına bile saygı göstermezler. İnsani vasıfları zayıftır. Ülkemizde son yıllarda artış göstermekte! Çoğu cehaletten kaynaklanıyor. Bazıları da hayatında hiç zorluk görmemiş veya tam tersine haksızlığa uğramamış olduğunu düşünen insanların, hayatı kendi kurallarına göre yaşama konusunda diğerlerine dayatmada bulunması gibi.

Örnek;

kafanda ne yaşıyorsun bilmiyorum devam et.benim dinimde ırkımda Türklüktür ve herşeyin üstündedir. Sizin ümmet kardesleriniz beni ilgilendirmiyor. Türk sofrasına ekmek bulamaz iken derdi Arap olana saygı duymuyorum

Bencillik! Kibir! Haksızlık duygusu ve buna bağlı olarak nefret!

Oysa üstün ırk diye bir şey yok. İyi veya kötü insan diye bir şey var. Hatta iyi duygulara sahip olan ve kötü duygulara sahip olanlar var. Ya da iyi ve kötü duygulara sevk eden çevresel faktörler var.

Irkının her şeyin üstünde olduğunu iddia edenlerin sonu her zaman hüsran olmuştur. Dünyada gerçekten üstün bir ırk olsaydı (Yahudilerin iddia ettiği gibi), diğerleri onlara köle olurdu! Kendisini üstün gören Yahudiler, gerçekten de dünyada istedikleri pek çok şeyi elde edebiliyorlar. Ancak çok uzun bir süre devletleri bile yoktu! Kendilerine vaad edilmiş olduğuna inandıkları toprakların büyük bölümüne bile sahip değiller.

Benzer şey Yabgu için de geçerli! Her şeyin üstünde olan ırkımız, neden dünyayı yönetmiyor?

Tabi ki her milletin kendine özgü meziyetleri var. Biz Türklerin de öyle. Bizi diğerlerinden ayıran üstünlüklerimiz var. Ama diğerlerinin önüne geçmemizi engelleyen kusurlarımız da var!

Kaldı ki hepimiz insanız. Yaradılışımız bir.

Üstün olmak için, çok çalışmak, sürekli gelişmek, adaletli olmak, bu yollarla güçlü olmak gerekiyor. Yoksa benim ırkım üstün diyerek oturduğu yerden kimse uzaya gitmiyor!

Kimse kimseyi sevmek zorunda değil. Ben Arapları sevemiyorum mesela. İçlerinde gerçekten iyi olanlar da vardır. Ama sevemiyorum. Kimi Araplar sefalet içesinden yaşarken, kimi spor araba koleksiyonu için milyonlarca dolar harcıyor. Birlik ve beraberlik duygusu, kendini geliştirme hevesi genel olarak yok. Ancak bu haksız yere öldürülmelerine sesiz kalacağım anlamına gelmiyor. Onların da kendi toprakları üzerinde yaşama hakları var.

Forumun da genel düşüncesi bu yönde.

Daha önce bu konuda uyarmıştım Yabgu, sen de bu konuda dikkatli olursan memnun olurum. Çoğu zaman mantıklı yorumlar yapıyorsun. Ama ırkçılığa burada izin yok! Yorumlarını diğer konulara yönlendirmen daha yararlı olacaktır.
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2018, 17:18:21 Gönderen: SKYWOLF »
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #536 : 15 Mayıs 2018, 17:11:25 »
Bakanlığa çağrıldı, 'ülkene dön' dendi

AA15.05.2018 - 15:48 | Son Güncelleme: 15.05.2018 - 16:35
Dün Gazze'de yaşanan katliamın ardından İsrail'in Ankara Büyükelçisi, Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı. Büyükelçiden bir süre ülkesine dönmesi istendi.

İsrail'in Ankara Büyükelçisi Eitan Naeh'in Dışişleri Bakanlığına çağrılarak Gazze sınırındaki olaylar nedeniyle İsrail'in tutumunun protesto edildiği ve bir süre ülkesine dönmesinin uygun olacağı belirtildi.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Naeh Bakanlığa çağrıldı ve dün Gazze sınırında 60 Filistinlinin hayatını kaybetmesi ve 2 bin 770'ten fazla kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olaylar nedeniyle İsrail'in tutumu protesto edildi.

Naeh'e, Türkiye'nin Tel Aviv Büyükelçisi Kemal Ökem'in istişareler için Türkiye’ye çağrıldığı iletildi. Naeh'e ayrıca bir süre ülkesine dönmesinin uygun olacağı bildirildi.

ABD Başkanı Donald Trump’ın daha önce aldığı karar doğrultusunda ABD’nin Tel Aviv’deki büyükelçiliğini dün resmen Kudüs’e taşıması bölgede infiale yol açtı.

İsrail askerleri, ABD'nin Kudüs'te büyükelçilik açmasını protesto etmek için abluka altındaki Gazze sınırında düzenlenen gösterilere katılan 60 Filistinliyi şehit etti, 2 bin 770'in üzerinde Filistinliyi yaraladı.

İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırısına sert tepki gösteren Türkiye, şehit Filistinliler için 3 günlük milli yas kararı aldı.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/israil-buyukelcisi-disisleri-bakanligina-cagrildi-40837536
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #537 : 15 Mayıs 2018, 17:16:30 »
İsrailli büyükelçiden skandal yorum! Belçika Başbakanı: 'Şoke oldum'

Güven ÖZALP
gozalp@hurriyet.com.tr

İsrail'in Belçika Büyükelçisi Simona Frankel, Gazze Şeridi’nde ülkesinin güvenlik birimleri tarafından yapılan katliamda aralarında çocukların da bulunduğu hayatını kaybedenlerin tamamını 'terörist' olarak niteledi. Büyükelçinin İsrail katliamları konusunda yaptığı açıklamaya Belçika Başbakanı Charles Michel’den çok sert tepki geldi.
Belçika’da bir radyo programına katılan Frankel, dünyanın kınadığı katliam hakkında “Tüm insanların can kaybı için üzülüyorum, sınırı geçmeye çalışan 55 terörist için bile” ifadelerini kullandı.

Frankel, muhabirin saldırıda çocukların da hayatını kaybettiğini hatırlatması ve onların da terörist olup olmadığını sorması üzerine, ölümlerden Hamas’ın sorumlu olduğunu savunarak, “Erkek kardeşlerini, kız kardeşlerini, erkekleri, kadınları, çocukları medyatik bir savaşta kurban etmeye karar verdiler. Biz sadece vatandaşlarımızı korumak istiyoruz. Taziyelerden ziyade eleştirileri tercih ediyoruz” diye konuştu.

Uluslararası toplumdan gelen ‘orantısız güç’ suçlamasına da karşı çıkan Frankel, “Orantısız kelimesini anlamıyorum. Orantılı olması için İsraillilerin de mi ölmesi gerekiyor?” dedi.

BELÇİKA BAŞBAKANI: ŞOKE OLDUM

Frankel’in açıklamalarına en sert tepkilerden biri Michel’den geldi. Michel, İsrail Büyükelçisi’nin açıklamaları için, “Şoke oldum” dedi.

“Uluslararası bir soruşturma talep ediyoruz. Uluslararası planda cezasızlık söz konusu olamaz”
Belçika Başbakanı Charles Michel
Gazze Şeridi’ndeki can kayıplarının kabul edilemez olduğunu belirten Michel, “Uluslararası bir soruşturma talep ediyoruz. Uluslararası planda cezasızlık söz konusu olamaz. İsrail’in güvenlik hakkını savunmak için hep İsrail’in yanında olduk ancak trajedilerle sonuçlanan orantısız şiddete izin verilmesi kabul edilemez” diye konuştu.

Michel, “Bir yanda dram yaşanırken, aileler yas içindeyken, masum çocuklar mevcut durumun kurbanı olurken” diğer yanda gülücüklerle açılış yapılmasını eleştirerek, İsrail’in birinci ekonomik ortağı olan Avrupa’nın daha fazla mobilize olması gereği üzerinde durdu.

Belçika Başbakanı, iki devletli çözüme desteğini yinelerken İsrail ve ABD’nin yaklaşımını da eleştirerek bunun daha az güvenlik daha fazla şiddet sonucunu doğurduğunu söyledi.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/israilli-buyukelciden-skandal-yorum-belcika-basbakani-soke-oldum-40837509

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #538 : 15 Mayıs 2018, 17:27:23 »
Irkçılık ne zaman beri kötü birşey oldu ? Yoksa tatlı su sosyalistlerinin ağzından düşürmediği "ırkçılık hastalıktır" kafası sizde de mi var ? Ben tabiki ırkçı olacağım. Bir taraftan kurdofiller bir taraftan arapci zihniyet benim kültürümu yok ediyorsa , Türk diyarında Türk ten önce Arap ve Kürt geliyorsa ne yapmamı bekliyorsun. Ben irkciyim ama dolmuşta sort giydi diye kadın dovmuyorum. İrkciyim ama hollandaya sinirlenip portakal kesmiyorum. İrkciyim ama birilerinin seyinin kılıyım diye anirmiyorum. Bak ülkede benden beter ruh hastaları var. Git bunları ver savcılığa burda boş yapma canik. Adama bak Filistin'e üzülmüyorum burda suç teşkil edecek ne var anlamista degilim ama senin zihniyetini bildiğim için tavsiyem önce git fetoyu ülkeye sokanlari şikayet et o zaman adamsın diyim. Hadi Canik delikanlısin ya
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #539 : 15 Mayıs 2018, 17:33:34 »
Irkçılık ne zaman beri kötü birşey oldu ? Yoksa tatlı su sosyalistlerinin ağzından düşürmediği "ırkçılık hastalıktır" kafası sizde de mi var ? Ben tabiki ırkçı olacağım. Bir taraftan kurdofiller bir taraftan arapci zihniyet benim kültürümu yok ediyorsa , Türk diyarında Türk ten önce Arap ve Kürt geliyorsa ne yapmamı bekliyorsun. Ben irkciyim ama dolmuşta sort giydi diye kadın dovmuyorum. İrkciyim ama hollandaya sinirlenip portakal kesmiyorum. İrkciyim ama birilerinin seyinin kılıyım diye anirmiyorum. Bak ülkede benden beter ruh hastaları var. Git bunları ver savcılığa burda boş yapma canik. Adama bak Filistin'e üzülmüyorum burda suç teşkil edecek ne var anlamista degilim ama senin zihniyetini bildiğim için tavsiyem önce git fetoyu ülkeye sokanlari şikayet et o zaman adamsın diyim. Hadi Canik delikanlısin ya

Israrla kurallara aykırı hareket ettiğin için 1 hafta süreyle uzaklaştırıldın Yabgu!