Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 201711 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #520 : 15 Mayıs 2018, 13:07:18 »
Tamam. Bundan sonra ben  Türkten başka bir ırk tanımam.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #521 : 15 Mayıs 2018, 13:19:12 »
Bu ülkenin başka derdi yok herşey mükemmel getirdiniz dayadiniz filistini bu ülkenin gündemine... O kadar işgal edilmesi sorunuza gidiyorsa Kerkük Kürt dolarken , Musul Arap dolarkende aynı tavrı beklerdik. Kaç yıllık Türk şehri olan Diyarbakır bugün bazılarının ağzında Amed diye geçince tepki beklerdik. Çin'den kaçıp gelen Türkistanlılar Çin'e iade edilirken tepki beklerdik. Neymiş Kudüs meselesiymis. Banane yahu Kudüs'ten. Elin yunanlisi gelip İstanbul'da bizim için değerli Ayasofya bize ait dese hoşuna gider mi gitmez. Hem evini arsasını israillilere satan Filistinliler değil mi kime anlatiyorsunuz. Ulke kan ağlıyor ekonomi çökmüş biz filistini konuşuyoruz. Katari konuşuyoruz mısırı konuşuyoruz. Neden? Cunki basimizdaki Arap zihniyetlilerin tek derdi bu. Cunki ekonominin berbat olduğu konusulmasin Filistin konuşulsun. Ota havaya suya bakalım gerçekleri gormeyelim. yeter yahu cidden yeter. Herkese kardeş kafası yaşamanız sıktı artık. Şu kardeş bu kardeş. Şu ümmet bu bilmem ne. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin dış politikası CBnin hangi devleti sevip hangisini sevmedigine göre mi şekillenecek? Böyle bir saçmalık mi var.

Kendi adıma söyleyeyim;bu saydıklarının hepsinde burada tepkimi dile getirmiştim. Birilerinin bunlara tepki göstermemesi, Filistin'de mazlumların katledildiği gerçeğini değiştirmez. Onların katledilmesini haklı göstermez. Ahmet'e yapılırken ses çıkarmayanlar var diye aynı şeyin Mehmet'e yapılmasına göz yumulmaz.

Ülkenin şu an ciddi bir ekonomik sorunu var. Ancak bu sorunun bir ucu da şu an Filistin'de kan dökme heveslilerinin girişimlerine dayanıyor. Okyanusun ötesinde bir deli başkan var. Afedersiniz o... sa burada ekonomi tepetakla oluyor. Hükümet doların yükselişine müdahale de etse durduramıyor.

Arap zihniyetinin canı cehenneme...
Kendilerini ümmetçi görenlerin de..
İnsan olmak gerek önce, insan!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #522 : 15 Mayıs 2018, 13:43:46 »
Bu ülkenin başka derdi yok herşey mükemmel getirdiniz dayadiniz filistini bu ülkenin gündemine... O kadar işgal edilmesi sorunuza gidiyorsa Kerkük Kürt dolarken , Musul Arap dolarkende aynı tavrı beklerdik. Kaç yıllık Türk şehri olan Diyarbakır bugün bazılarının ağzında Amed diye geçince tepki beklerdik. Çin'den kaçıp gelen Türkistanlılar Çin'e iade edilirken tepki beklerdik. Neymiş Kudüs meselesiymis. Banane yahu Kudüs'ten. Elin yunanlisi gelip İstanbul'da bizim için değerli Ayasofya bize ait dese hoşuna gider mi gitmez. Hem evini arsasını israillilere satan Filistinliler değil mi kime anlatiyorsunuz. Ulke kan ağlıyor ekonomi çökmüş biz filistini konuşuyoruz. Katari konuşuyoruz mısırı konuşuyoruz. Neden? Cunki basimizdaki Arap zihniyetlilerin tek derdi bu. Cunki ekonominin berbat olduğu konusulmasin Filistin konuşulsun. Ota havaya suya bakalım gerçekleri gormeyelim. yeter yahu cidden yeter. Herkese kardeş kafası yaşamanız sıktı artık. Şu kardeş bu kardeş. Şu ümmet bu bilmem ne. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin dış politikası CBnin hangi devleti sevip hangisini sevmedigine göre mi şekillenecek? Böyle bir saçmalık mi var.

Kendi adıma söyleyeyim;bu saydıklarının hepsinde burada tepkimi dile getirmiştim. Birilerinin bunlara tepki göstermemesi, Filistin'de mazlumların katledildiği gerçeğini değiştirmez. Onların katledilmesini haklı göstermez. Ahmet'e yapılırken ses çıkarmayanlar var diye aynı şeyin Mehmet'e yapılmasına göz yumulmaz.

Ülkenin şu an ciddi bir ekonomik sorunu var. Ancak bu sorunun bir ucu da şu an Filistin'de kan dökme heveslilerinin girişimlerine dayanıyor. Okyanusun ötesinde bir deli başkan var. Afedersiniz o... sa burada ekonomi tepetakla oluyor. Hükümet doların yükselişine müdahale de etse durduramıyor.

Arap zihniyetinin canı cehenneme...
Kendilerini ümmetçi görenlerin de..
İnsan olmak gerek önce, insan!

İşte sorun o son cümlenizde başlıyor bazı arkadaşlarımızda. Akan kan insan kanı koyun değildir. Savaş alanında sırtındaki okul çantalarıyla kurşunlardan  kaçan ağlayan çoçukları görünçe banane demesi bana kolay gelmiyor.
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2018, 15:09:10 Gönderen: Tigerfish »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #523 : 15 Mayıs 2018, 13:46:10 »
Türkiye'nin hamlesi sonrası ABD'den ilk açıklama!

Trump yönetiminin İsrail büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e taşımasıyla birlikte, Ankara-Washington arasındaki krizlere bir yenisi daha eklenmiş oldu. ABD’nin kararına tepki olarak Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç istişareler için Türkiye’ye geri çağrıldı. Kılıç'ın istişareler için Türkiye’ye geri çağırmasıyla ilgili olarak ilk yorum Pentagon'dan geldi. Sözcü Pahon, Türkiye’nin büyükelçisini çağırma kararının Washington ile Ankara arasındaki işbirliğini etkileyip etkilemeyeceğine ilişkin soru karşısında, “Yakın NATO müttefikimiz Türkiye ile çeşitli ortak güvenlik kaygılarımız konusunda birlikte çalışmaya devam ediyoruz. DEAŞ’ı yenmeye dönük operasyonlarda vazgeçilmez bir ortak olmayı sürdürüyorlar” dedi.

Büyükelçilik açılışı için dün yaptığı yazılı açıklamada “Gururla kutluyorum” ifadesini kullanan ABD Dışişleri Bakanı Pompeo, dışişleri bakanlığı koltuğuna oturduktan sonra ilk ziyaretini İsrail’e yapmıştı. Bugüne kadar ABD Başkanı Donald Trump’ın pek çok dış politika hamlesine tepki göstermekten kaçınmayan ABD Kongresi’nde ise Kudüs ve Gazze’de yaşananlar konusunda büyük ölçüde sessizlik hakim.

Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç’ın ne kadar süreyle merkeze çağrıldığını kestirmek güç. Ankara en son 2010 yılında Ermeni soykırımı iddialarına ilişkin tasarının ABD Temsilciler Meclisi’nin Dışişleri Komisyonu’nda kabul edilmesinin ardından o zamanki Washington Büyükelçisi Namık Tan’ı geri çağırmıştı.

ABD ZİYARETİ

Büyükelçi Kılıç’ın istişareler için Ankara’ya çağrıldığı ortamda Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun bir süredir planlanan Pompeo randevusu için Washington’a gelmesini beklemek gerçekçi değil. ABD ile Menbiç’te varılan anlayış birliğinin hayata geçirilmesi için Pompeo ile kapsamlı görüşmelere bir an önce başlamak isteyen Ankara, Çavuşoğlu’nun Washington ziyareti için tarih bekliyordu. Pompeo bakanlık koltuğuna oturduğunun ertesi günü gittiği Brüksel’deki NATO Dışişleri Bakanları toplantısı marjında (27 Nisan) Çavuşoğlu ile kısa bir görüşme yapmıştı. O görüşmenin ardından Çavuşoğlu’nun mayıs ayında Washington’a gelmesi konusunda prensipte mutabık kalınmıştı.

Gazze'deki protestolara İsrail'in kanlı müdahalesinde, en az 60 kişi yaşamını yitirdi.

Büyükelçilik açılışının kendisi kadar, açılış nedeniyle Kudüs ve Gazze’de aralarında çok sayıda çocuğun bulunduğu protestoculara karşı, İsrail’in kullandığı ağır şiddet karşısında ABD’nin sessiz kalması da Ankara açısından sorunu derinleştiren bir faktör.

İLK YORUM PENTAGON’DAN

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon’un Sözcüsü Eric Pahon, Türkiye’nin büyükelçisini çağırma kararının Washington ile Ankara arasındaki işbirliğini etkileyip etkilemeyeceğine ilişkin soru karşısında, “Yakın NATO müttefikimiz Türkiye ile çeşitli ortak güvenlik kaygılarımız konusunda birlikte çalışmaya devam ediyoruz. DEAŞ’ı yenmeye dönük operasyonlarda vazgeçilmez bir ortak olmayı sürdürüyorlar” dedi.

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, İsrail’in Washington Büyükelçiliği tarafından  düzenlenen ‘bağımsızlık günü’ resepsiyonuna katıldı.

WASHINGTON’DAKİ RESEPSİYON KUTLAMAYA DÖNÜŞTÜ

Dünyadan ABD’ye yağan tepkilere rağmen birkaç küçük çaplı protesto dışında Washington’da hayat olağan akışında devam ediyor. İsrail’in Washington Büyükelçiliği tarafından pazartesi akşamı düzenlenen ‘bağımsızlık günü’ resepsiyonu adeta Kudüs büyükelçiliği kutlamasına dönüştü. Resepsiyona katılan ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence şöyle konuştu: “İsrail’in yanındayız çünkü onun davası bizim davamızdır, onun değerleri bizim değerlerimizdir, onun kavgası bizim kavgamızdır. İsrail’in yanındayız çünkü yanlışın karşısında doğruya, kötünün karşısında iyiye, zulmün karşısında özgürlüğe inanıyoruz.”

Demokratların eski başkan adaylarından Vermont Senatörü Bernie Sanders, İsrail'in, Filistinliler'e karşı uyguladığı şiddeti eleştirdi.
BERNIE SANDERS DIŞINDA KONGRE’DEN SES YOK

Tepkilere aldırış etmeyen ise sadece Trump yönetimi değil. ABD Kongresi de büyük ölçüde bu konudaki sessizliğini koruyor. İsrail’in Filistinlilere karşı kullandığı şiddet konusunda şimdiye kadar tek ses Demokratların eski başkan adaylarından Vermont Senatörü Bernie Sanders’dan geldi. Sanders sosyal medyada paylaştığı mesajında, “Hamas şiddeti İsrail’in silahsız protestoculara ateş açmasını meşrulaştırmaz” yazdı. Sanders, Trump’ın ABD büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararına ilk günden karşı çıkmış ve bu adımın hem İsrail-Filistin barışı için çabalara, hem de ABD’nin barış için arabuluculuk yapma kabiliyetine balta vuracağını savunmuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/turk-amerikan-iliskilerinde-kudus-gerilimi-40837154
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #524 : 15 Mayıs 2018, 13:48:42 »
Her zaman demişimdir. Dünyayı ABD, ABD'yi de Yahudiler yönetiyor!

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #525 : 15 Mayıs 2018, 13:56:09 »
Ölü sayısı artıyor! Ölenler arasında o bebek de var...

Gazze Şeridi'ndeki İsrail katliamında hayatını kaybedenlerin sayısı artıyor. Gazze Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada ölenler arasında 8 aylık Leyla isimli bebeğin de bulunduğu ifade edildi. Bebeğin ailesi cenazelerini teslim aldıkları Leyla'nın başında ağır yaktı...

İsrail askeri ateş açtı... Korkunç karelerİsrail askeri ateş açtı... Korkunç karelerİsrail askeri ateş açtı... Korkunç karelerİsrail askeri ateş açtı... Korkunç kareler
Haberle ilgili daha fazla fotoğraf için galeriyi ziyaret edin.

Pazartesi günü İsrail askerinin açtığı ateşte Gazze Şeridi'nde hayatını kaybedenlerin sayısı 60'a çıkarken, 2 bin 770'in üzerinde yaralı olduğu bildirildi.

Gazze Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada her iki kişiden birinin kurşunla yaralandığı belirtildi.

Bakanlık tarafından Salı günü yapılan açıklamada, olaylar sırasında hayatını kaybedenler arasında sekiz aylık Leyla bebeğin de olduğu belirtildi.

Leyla bebeğin, Filistinliler ile İsrail askerleri arasındaki arbede sırasında sıkılan göz yaşartıcı gazı soluduğu ve hayatını kaybettiği bilgisi verildi.

Leyla el Handur isimli bebeğin annesinin ölen bebeğine büyük bir üzüntü içinde sarıldığı ve ağıt yaktığı görüntüler uluslararası basın tarafından servis edildi.

ABD SORUŞTURULMASINI ENGELLEDİ

Büyükelçiliğin açılmasıyla Ortadoğu'nun kalbine ateş bırakan ABD, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde bağımsız soruşturma önerisini bloke etti. Pazartesi günü Gazze Şeridi'nde hayatını kaybedenlerin sayısı 60'a çıkarken, 2 bin 770'in üzerinde yaralı olduğu bildirildi.

ABD içinden ilk tepkiler geliyor Entrika çevirdiABD içinden ilk tepkiler geliyor! 'Entrika çevirdi'
Gazze Şeridi'nde pazartesi günkü İsrail katliamının ardından ABD, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nde şiddet olaylarının bağımsız şekilde soruşturulmasına yönelik karar tasarısını bloke etti.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada ise ABD'nin Tel Aviv'deki büyükelçiliğinin Kudüs'e taşımasını protesto etmek için sınırda toplanan Filistinliler ile İsrail ordusu arasındaki şiddet olaylarının sorumlusunun Hamas olduğu suçlamasında bulunuldu. Ortadoğu'da ise ABD 'Kudüs' kararıyla yaşanan öfke selinin sorumlusu olarak tutuluyor.

Pazartesi günü, 2014 yılındaki Gazze Savaşı'ndan bu yana en fazla kişinin öldüğü gün oldu.

Alman haber ajansı dpa, BM Güvenlik Konseyi üyelerinin şiddet olaylarının soruşturulmasını talep ettiklerini ancak bu yönde bir soruşturmayı da kapsayan karar tasarısı talebinin ABD tarafından bloke edildiğini bildirdi. BMGK üyeleri buıgün Gazze Şeridi'ndeki şiddet olaylarını görüşecek. Oturumda, BM'nin Ortadoğu Barış Süreci Özel Koordinatörü Nikolay Mladenov'un dinlenmesi bekleniyor.

http://www.hurriyet.com.tr/dunya/son-dakika-olu-sayisi-artiyor-olenler-arasinda-o-bebek-de-var-40836890

Çevrimdışı Raptor44

• İnsanlar yaptıklarıyla yargılanır
  • Özel Üye
  • DefenceTurk
  • -72
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #526 : 15 Mayıs 2018, 14:03:21 »
kim ne derse desin orda bir zulüm var o zulmede sessiz kalmamak gerek hiç bir zulme sessiz kalmamak gerek serkanın ilk yorumuna katılıyorum bu arada
IRK, DİN, DİL, MEZHEP ÖNEMLİ DEĞİLDİR ÖNEMLİ OLAN BU ÜLKE İÇİN YAPTIKLARINDIR

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #527 : 15 Mayıs 2018, 14:51:22 »
Mazlum halk derken Ermeni soykırımını tanıyan Filistin mi mazlum ? Geçin bu ayakları tüm Türkiye sokağa dökülmüş. O kadar şehit verdik bu Filistin sevdalıları neredeydi ? Neden sokağa dokulmediler o zaman , bu milletin sokağa çıkması için ucunun dine mi değmesi lazım. O kadar şehit verdik haberlerde 30 saniye gorunmedi ama binlerce utanmaz arlanmaz vatansız çıkmış Filistin nidaları atıyor. Benim hiç umrumda değil.
Sen yahudi misin?
Değilim desende inanmam .
O zaman sana yahudi zihniyetlisin derim...

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #528 : 15 Mayıs 2018, 15:10:14 »
Mazlum halk derken Ermeni soykırımını tanıyan Filistin mi mazlum ? Geçin bu ayakları tüm Türkiye sokağa dökülmüş. O kadar şehit verdik bu Filistin sevdalıları neredeydi ? Neden sokağa dokulmediler o zaman , bu milletin sokağa çıkması için ucunun dine mi değmesi lazım. O kadar şehit verdik haberlerde 30 saniye gorunmedi ama binlerce utanmaz arlanmaz vatansız çıkmış Filistin nidaları atıyor. Benim hiç umrumda değil.
Sen yahudi misin?
kafanda ne yaşıyorsun bilmiyorum devam et.benim dinimde ırkımda Türklüktür ve herşeyin üstündedir. Sizin ümmet kardesleriniz beni ilgilendirmiyor. Türk sofrasına ekmek bulamaz iken derdi Arap olana saygı duymuyorum
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2018, 15:10:58 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı spear

• DefenceTurk
  • *
  • 1
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #529 : 15 Mayıs 2018, 15:26:48 »
Sen yahudi misin?
kafanda ne yaşıyorsun bilmiyorum devam et.benim dinimde ırkımda Türklüktür ve herşeyin üstündedir. Sizin ümmet kardesleriniz beni ilgilendirmiyor. Türk sofrasına ekmek bulamaz iken derdi Arap olana saygı duymuyorum
1. Hani diyorsunya " Benim dinimde ırkımda Türklüktür" diye
Türklük diye bir din yoktur.
2. Söylemlerin Yahudi ırkının söylemlerinin fotokopisi.
3. Türküm diyorsun ancak mazlumun değil; zalimin , açın değil; tokun, düşeni degil ; düşürenin söylemlerindensin!?.
4. Sonuçta sen Tam  Türksün ya Türkün örf ve adetlerini yapıyorsun....