Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 200003 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #510 : 15 Mayıs 2018, 10:05:48 »
Ah ah konu Filistin yada herhangi bir Arap devleti olunca nede hassas nede insancıl olunuyor. Benim midem bulandı artik bu politikadan. Kral olur milli yas , Araplar ölür milli yas , o kadar şehit verdik hiç milli yas ilan edilmedi.filistini getirip bu ülkenin sorunuymus gibi dayatmalarindan tiksindim artık.evet 52 insan ölmüş üzücü ama bu benim ulkemin sorunu değil. Filistinlilere yersiz gaz vermekten başka bişey yapıldığı yok ortada. Ben İsrail Filistin gerçeğinin bize söylendiği gibi olmadığını düşünmeye başladım.gercekten haklinin yanında miyiz. ? Yoksa dine göre mi hareket ediyoruz. ? Filistin bize anlatılan gibi mi ?

« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2018, 10:07:21 Gönderen: Yabgu »
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı BATTLESTAR

• 2018 ve 2019 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 315
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #511 : 15 Mayıs 2018, 10:32:37 »
Ah ah konu Filistin yada herhangi bir Arap devleti olunca nede hassas nede insancıl olunuyor. Benim midem bulandı artik bu politikadan. Kral olur milli yas , Araplar ölür milli yas , o kadar şehit verdik hiç milli yas ilan edilmedi.filistini getirip bu ülkenin sorunuymus gibi dayatmalarindan tiksindim artık.evet 52 insan ölmüş üzücü ama bu benim ulkemin sorunu değil. Filistinlilere yersiz gaz vermekten başka bişey yapıldığı yok ortada. Ben İsrail Filistin gerçeğinin bize söylendiği gibi olmadığını düşünmeye başladım.gercekten haklinin yanında miyiz. ? Yoksa dine göre mi hareket ediyoruz. ? Filistin bize anlatılan gibi mi ?

Eğer kurtuluş savaşı olmasaydı şu an biz istanbul veya ankara için israil değil ama belki ingiltere veya abd veya veya rusyayla aynı mücadeleyi yapıyor olabilirdik. Diğer devletlerin senin ibi mi düşünmesini isterdin ?
Savaş Var Denildiğinde Biz;

Çevrimdışı Atsızbey

• DefenceTurk
  • *
  • 6
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #512 : 15 Mayıs 2018, 10:40:03 »
Kudüs evet bizim sorunumuz ama filistin bizim milli sorunumuz değil...evlerinde ve ellerinde filistin bayrağı bulunduranlara sormak lazım acaba o bayrağın kimlere karşı savaşmak için tasarlandığını?...biz TÜRKLERİN önçelikli hedefi batı trakya, adalar,kırım,dağlık karabağ,güney ve batı azerbaycan,doğu türkistan ve rus işgali altında bulunan türkler ve romen tehdidi altında bulunan gagavuzlardır...görüldüğü gibi bizim sorunlarımız bize yeter...ah israil ise zaten dünya sorunu bir katiller sürüsüdür.
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2018, 10:43:31 Gönderen: Atsızbey »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #513 : 15 Mayıs 2018, 11:18:04 »
Zalimler yine mazlumlara kıyıyor. Allah yardımcıları olsun.

Ortadoğu'da ateş hiç sönmüyor. Çünkü birileri süreli ateşe odun atıyor. O ateş özellikle son yıllarda hızla büyüyor. Bu işin ucu eninde sonunda bize dokunuyor. Bu nedenle bu da bizim sorunumuz olarak kabul edilebilir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı UYVAR

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -111
« Yanıtla #514 : 15 Mayıs 2018, 11:19:44 »
İsrail'e (sadece yahudilere değil) kudüs'te mutluluklar diliyorum. Arada sirada turist vizesi versinler yeter.
''Başarının sırrı amaca sadakattir.''

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #515 : 15 Mayıs 2018, 11:22:07 »
Kudüs bin yıldır her Hiristiyan ın ve Müslümannın dünyanın neresinde olursa olsun uğruna mücadele ettiği bir şehirdir. Avrupalılar Polonya lardan İsveçlerden toplanıp haçlı orduları kurup o şehri aldılar Müslümanlar tekrar aldılar Hristiyanlar tekrar aldılar Müslümanlar tekrar geri aldılar en sonra Hristiyanlar bizim olmayacaksa Yahudilerin olsun deyip bir anlamda tekrar geri aldılar. Yani bu iş Flistinlilerin meselesi değil Tüm Hristiyan Müslüman Yahudilerin meselesidir Kudüs özelinde. Bu bir inattır bu coğrafyada olaya orada bir mazlum halk var işgal edildi basitliğinde yaklaşmayın. Türkiyenin mutlaka Kudüs ü geri alma planı olmak zorunda bu planı olmayan bu coğrafyada hiç bir devlet yok ister Hristiyan ister Müslüman olsun. Selaniği kaybettik artık geri gelmez denebilir ama Kudüs de bir tane bile Müslüman olmasa yinede geri alma hakkın vardır hatta vazifen vardır.  Olay basit bir Flistin mevzusu yada öbür bakış açısı ile dindarlık mevzusu değil. Bu coğrafyada her devletin kitabında bir Kudüs maddesi vardır. İster solcu istersen kominist ol bu değişmez. Kudüsün demografik yapısını değiştirmek halkları kaçırmakta yetmez bir kişi bile kalmasa durum hiç değişmez orası geri alınmak zorundadır. Bunu derken bir anlamda Hristiyanlara ve Yahudilerede hak vermiş oluyorum. Yahudiler Kudüs ü geri almak hakkına sahiptirler bunu başarmışlarsa şehir artık onların sonuna kadarda hakkıdır. Gücü elde eden şehri geri alır şimdi bu Yahudilerde ise şehir onların sonuna kadar hakkıdır ama bu demek değilkki geri alınmayacak. Roma dan alınabildi ise herkezden alınır sabır ve inat şart gün gelir devran döner Kudüs geri alınır. Bu yüzden Türkler Kudüs ü kurtarma planı olmalı ve adım adım işletilmeli. Yüz yıl sürebilir hiç önemi yok daha öncede sabırla yüzlerce yıl beklendi kaç kere taraflarca. Kudüs anlamında yüz yıl bir şey değildir üzerinde Müslüman kalmaz demekte bir şey değildir şimdi kalmaz sonra geri gelirler daha öncede bu çok oldu. Yahudide hiç kalmamıştı geri geldiler bakın.
beğen

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #516 : 15 Mayıs 2018, 12:06:36 »
Mazlum halk derken Ermeni soykırımını tanıyan Filistin mi mazlum ? Geçin bu ayakları tüm Türkiye sokağa dökülmüş. O kadar şehit verdik bu Filistin sevdalıları neredeydi ? Neden sokağa dokulmediler o zaman , bu milletin sokağa çıkması için ucunun dine mi değmesi lazım. O kadar şehit verdik haberlerde 30 saniye gorunmedi ama binlerce utanmaz arlanmaz vatansız çıkmış Filistin nidaları atıyor. Benim hiç umrumda değil.
TURK OGUZ BEGLERİ BUDUN EŞİDİN. ÜZE TENGRİ BASMASAR , ASRA YİR TELİNMESER , TÜRK BUDUN , İLİNGİN TÖRÜNGÜN KİM ARTATI UDAÇI ERTİ ?

Çevrimdışı serkan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -115
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #517 : 15 Mayıs 2018, 12:19:28 »
Filistin mevzusu değil olay Kudüs mevzusu. Üzerinde Flistinli yaşayacakmış Türk yaşayacakmış bir önemi yok yeterki Müslümanların olsun. O kadarki Türkler de mesela Kudüs bizim olacak diyebilir bu hak var yani teorikte. Şam bizim olacak diyemezsin ama Kudüs için diyebilirsin. Amerikalılar Kudüs i işgal edip ilhak edebilirler bu hakları var mesela dünyanın süper gücü olarak. Kudüs yani en gülü olanın sahip olabileceği hatta sahip olması gereken bir şehir. Böyle statüde başka bir şehir yok bu dünyada. Aslında bo şekilde bakınca Kudüs Flistinlilere de verilemez haketmiyor çünkü Filistin bu mücevheri.
Şimdi gelelim zurnanın zırt deliğine bakın nasıl şok olacaksınız
Kudüs her zaman o devrin imparatorluğunun olmuştur asla Flistin gibi yerel halkların olmamıştır ve olamazda. Roma Arap Haçlılar Araplar Osmanlı İngiliz gibi. Şimdi süper güç kim peki İngilizlerden sonra bu dünyanın süper gücü kim oldu. ABD oldu. Kudüs kimde İsrail de İsrail ne ABD. Yani Kudüs bugün layık olduğu yerde yani süper güç elindedir. Bu doğru olandır yani Kudüs e hep o çağın süper gücü hakim olmuştur şimdide değişen bir şey yok. İsrail değil yani ABD aslında olay yani çağın zarureti gereği böyle bir yönetim dayatılmış ama olay yine yeni Roma imparatorluğu olan ABD nin Kudüs hakimiyetidir. Bizim görevimiz bunu geri almaya ant etmektir. En az iki yüz yıl sürer bu iş ama illa bir gün olur.
Muhalefetteki güclerin görevi Kudus ü geri almaktır her zaman. Bu olayda tabi Müslümanlar bir tık avantajlıdır bölgenin hakimi oalrka. Yani 100 de 60 güç hiristiyan da % 40 müslümanda ise orası Müslüman olur ama şimdi % 99 Hiristiyanlar güçlü olunca bu dünyada olayda böyle olur işte Kudüs hayal olur. Gün gelir güç dengesi % 40 a çıkarsa o zaman Kudüs ele geçer.
« Son Düzenleme: 15 Mayıs 2018, 12:24:16 Gönderen: serkan »
beğen

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 191
« Yanıtla #518 : 15 Mayıs 2018, 12:32:49 »
Mazlum halk derken Ermeni soykırımını tanıyan Filistin mi mazlum ?

Müslüman ülkelerden ( ne kadar Müslümanlarsa orası muamma) o palavrayı tanıyan sadece Lübnan var.

Çevrimdışı Yabgu

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • -96
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #519 : 15 Mayıs 2018, 12:52:12 »
Bu ülkenin başka derdi yok herşey mükemmel getirdiniz dayadiniz filistini bu ülkenin gündemine... O kadar işgal edilmesi sorunuza gidiyorsa Kerkük Kürt dolarken , Musul Arap dolarkende aynı tavrı beklerdik. Kaç yıllık Türk şehri olan Diyarbakır bugün bazılarının ağzında Amed diye geçince tepki beklerdik. Çin'den kaçıp gelen Türkistanlılar Çin'e iade edilirken tepki beklerdik. Neymiş Kudüs meselesiymis. Banane yahu Kudüs'ten. Elin yunanlisi gelip İstanbul'da bizim için değerli Ayasofya bize ait dese hoşuna gider mi gitmez. Hem evini arsasını israillilere satan Filistinliler değil mi kime anlatiyorsunuz. Ulke kan ağlıyor ekonomi çökmüş biz filistini konuşuyoruz. Katari konuşuyoruz mısırı konuşuyoruz. Neden? Cunki basimizdaki Arap zihniyetlilerin tek derdi bu. Cunki ekonominin berbat olduğu konusulmasin Filistin konuşulsun. Ota havaya suya bakalım gerçekleri gormeyelim. yeter yahu cidden yeter. Herkese kardeş kafası yaşamanız sıktı artık. Şu kardeş bu kardeş. Şu ümmet bu bilmem ne. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin dış politikası CBnin hangi devleti sevip hangisini sevmedigine göre mi şekillenecek? Böyle bir saçmalık mi var.