Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 201751 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #440 : 07 Mart 2012, 08:06:17 »
Siz nükleer silah sahibi olurken bize sormuş muydunuz da bizim sahip olma olasılığımız sizi bu kadar rahatsız ediyor!  >:( >:(
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #441 : 07 Mart 2012, 09:04:38 »
2. sınıf  katil  insanlar  muamelesi  görüyoruz  ve  buna  devletimiz  sessiz kalıyor  , adamlar resmen hakaret  ediyor  aşağılıyorlar  , devlet  devlet olsaydı  şimdiye kadar kendi  nükleer bombasını üretirdi  , bizden bir cacık olmaz.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #442 : 07 Mart 2012, 11:56:06 »
2. sınıf  katil  insanlar  muamelesi  görüyoruz  ve  buna  devletimiz  sessiz kalıyor  , adamlar resmen hakaret  ediyor  aşağılıyorlar  , devlet  devlet olsaydı  şimdiye kadar kendi  nükleer bombasını üretirdi  , bizden bir cacık olmaz.

Üretmediğimiz konusu şüpheli!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı Ice

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #443 : 07 Mart 2012, 22:45:18 »
Aslında bir tespiti doğru.

İran üretirse onu en az 2-3 ülke daha takip eder.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #444 : 28 Temmuz 2012, 08:06:56 »

ABD'den İsrail'e 70 milyon dolar ek yardım

ABD Başkanı Barack Obama, İsrail'e 70 milyon dolar ek askeri yardımı onayladı.
28.07.2012 - 02:12

ABD Başkanı Barack Obama, İsrail'e 70 milyon dolar ek askeri yardımı öngören yasa tasarısını onayladı. İsrail'in bu mali desteği 'demir kubbe' olarak bilinen füze savunma sisteminin geliştirilmesinde kullanılacağı belirtiliyor.
İSRAİL'DE 70 MİLYON DOLAR

Obama, Oval Ofis'te İsrail'e 70 milyon dolar ek askeri yardımı öngören yasa tasarısını imzalarken yaptığı açıklamada, tasarının, ABD'nin ''İsrail'e sarsılmaz bağlılığını'' vurguladığını söyledi.

Barack Obama, yeni askeri yardımın, İsrail ile sivil ve askeri işbirliğini geliştireceğini kaydetti.
Süper Fırsat! Hala ingilizce konuşamıyorsan, hemen tıkla !
'DEMİR KUBBE' İÇİN KULLANILACAK

ABD'nin İsrail'e yapacağı askeri yardım, İsrail'in kısa menzilli füze savunma sistemi üretimini genişletmesine fayda sağlayacak.

''Demir Kubbe'' olarak bilinen sistem, yakın menzilden İsrailli sivillere atılan füzeleri durdurmakta başarılı olduğunu ispatladı.
ROMNEY HAMLESİ

Obama'nın tasarıyı, Cumhuriyetçilerin başkan adayı Mitt Romney'in İsrail'e bu hafta sonu yapacağı geziden önce onaylamasının, geziyi gölgede bırakma hamlesi olduğu söyleniyor.

Kampanyasında ABD'nin İsrail'e yardımını artırma sözü veren Romney, Obama'nın İsrail'e yönelik politikasını eleştiriyor. Obama yönetimindeki yetkililer ise İsrail'e rekor seviyede fon sağlandığını savunuyorlar.

http://www.ensonhaber.com/abdden-israile-70-milyon-dolar-ek-yardim-2012-07-28.html

Çevrimdışı AYDIN

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #445 : 28 Temmuz 2012, 15:30:57 »
İşte terörde desteklediğimiz abd bize 2-3 predatörü (yanlış yazdıysam skywolf mutlaka düzeltir) vermez ondan sonra teröre karşı türkiyenin yanındayız ve sonuna kadar destekleyeceğiz diye palavralar sıkıp türkiyeyi kandırmaya çalışırlar ama unutmayalım afganistanda kalmamızın sebebi abd ye yardım için  afganlı dost ve kardeşlerimiz istediği için ordayız.abd de bunu bilsin.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #446 : 22 Mart 2013, 19:48:33 »
İsrail Türkiye'den özür diledi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı telefonla arayan İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Mavi Marmara olayı nedeniyle Türk halkından özür diledi. Başbakan Erdoğan da Netanyahu'nun özrünü kabul etti. Görüşmeyi kamuoyuna duyuran isim ise ABD Başkanı Barack Obama oldu.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklama, Obama'nın üç günlük İsrail ziyaretinin son saatlerinde geldi.

Erdoğan ve Netanyahu'nun bugün içinde bir telefon görüşmesi gerçekleştirdiğinin belirtildiği açıklamada, "ABD, hem Türkiye hem de İsrail'le olan yakın ortaklığına büyük değer veriyor. Bölgesel barış ve güvenliğin güçlendirilmesi için Türkiye ile İsrail'in ilişkilerinin tekrar düzelmesine büyük önem veriyoruz" denildi.
Başbakanlık’tan İsrail açıklaması

ABD Başkanı Obama açıklamasında, "Umarım Erdoğan-Netanyahu görüşmesi işbirliğini derinleştirir" ifadesini kullandı.

Beyaz Saray'dan yapılan duyurudan kısa süre sonra ise Türkiye ve İsrail'den söz konusu görüşmenin içeriğine dair peş peşe açıklamalar geldi.

İsrail Başbakanlığı'ndan yapılan resmi açıklamada şu ifadeler yer aldı:

"Başbakan Netanyahu, can kaybına neden olan hatalar nedeniyle Türk halkından özür diledi."

Netanyanu, Başbakan Erdoğan ile yaptığı telefon görüşmesinde ayrıca, dokuz Türk'ün öldüğü Mavi Marmara saldırısından ötürü duyduğu üzüntüyü dile getirdi ve "trajik sonuçların" kasti olmadığını söyledi.

İsrail açıklamasında, liderlerin, “büyükelçilerin yeniden atanması, Türkiye'de İsrail askerlerine karşı açılan davaların iptal edilmesi gibi iki ülke arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesi konusunda da uzlaştığı” belirtildi.

Netanyahu, İsrail'in, Mavi Marmara kurbanlarının ailelerine tazminat ödenmesini de kabul ettiğini söyledi.

ERDOĞAN ÖZRÜ KABUL ETTİ

Türkiye de İsrail'in özrünü doğruladı. Başbakanlık'tan yapılan açıklamada, “İsrail Başbakanı Netenyahu Mavi Marmara baskınından dolayı İsrail adına özür dilemiş sayın Başbakanımız da söz konusu özrü Türk halkı adına kabul etmiştir” ifadelerine yer verildi.

Kaynak:http://www.hurriyet.com.tr/planet/22875305.asp
« Son Düzenleme: 22 Mart 2013, 19:49:48 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #447 : 22 Mart 2013, 20:27:37 »
Pkk silah birakti,bir gun sonrasinda israil ozur diledi.niye?
« Son Düzenleme: 22 Mart 2013, 23:35:55 Gönderen: Tuco »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #448 : 22 Mart 2013, 22:53:32 »
Mavi Marmara olayında ortalığı ayağa kaldırıp savaş çığırtkanlıkları yapan arkadaşlar acaba şimdi neye hizmet ettiklierini farkedebildiler mi?

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #449 : 22 Mart 2013, 23:52:19 »
Zaten İsrail ile Türkiye'nin gerçekten arasının bozuk olduğuna çoğu kişi inanmıyorduki.Ekonomik ilişkiler tüm hızıyla sürerken bu söylenemez zaten.Birde perde arkasında benim görüşüm zaten askeri ilişkilerde tüm hızıyla devam ediyordu göstermelik hareketlerdi bunlar.