Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 202777 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #1150 : 28 Ekim 2023, 21:21:28 »
İncirlik, Kürecik NATO tesisleri. NATO'dan da çıkalım mı?

Çıkmak stratejik hata olur..ama her kararı veto edebiliriz..

Bir çıkarsak 1 seneye kalmaz GKRY ve İsrail NATOya girer, Yunanistan şimdi azdı diye düşünüyorsanız asıl o zaman görün...denizde yüzmeye izin almak zorunda kalıriz..

Bir çıksalarda külliyen dalsak diye bekliyorlar emin olun..

Rusyada biz NATOdan çıkınca bize Ukrayna muamelesi yapmaya başlar...

Benim kastettiğim de o zaten. Her konuda Kürecik, İncirlik kapatılsın demek komik.

İncirlik, Kürecik bunların hepsi NATO tesisleri. İsrail'le yahut ABD'yle her gerginlikte İncirlik kapatılsın, Kürecik yıkılsın demenin bir faydası yok. Türkiye'nin NATO'da olması Türkiye'yi NATO'dan koruyor. Bunları kapattın eee sonra? Elinde hangi koz kaldı?

Türkiye NATO'dan çıktığı an dediğin gibi GKRY, İsrail hatta ve hatta Ermenistan bile NATO'ya girer. Öyle bir ortamda elimiz kolumuz bağlanır. Kurbanlık koyun gibi kalırız ortada.

Her gerginlikte İncirlik ve Kürecik diyerek kimse bir yere varamaz. Bunların kapattığında da elinde başka bir koz kalmaz.

İsveç'i veto edersin çok daha etkili yöntem olur. Yok Kürecik aslında İsrail'i koruyormuş, yok İncirlik'ten kalkan uçaklar bizim SİHA'yı vurmuş gibi aslı astarı olmayan amiyane tabirle ergen dedikodusu şeylerle ülke yönetilmez.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1151 : 28 Ekim 2023, 23:20:26 »
Nato'dan çıkmak Türkiye tarihinin en büyük hatası olur...

Ümmetçi-Avrasyacı arkadaşların  ; "Nato bizi parçalamak istiyor" argümanları doğru olsa bile düşmanın içinden bilgi almak da bir avantaj değil mi? Dışarıda kalsak düşmanın içini nasıl öğreneceğiz?

Çevrimdışı Bukrek

• DefenceTurk
  • *
  • 7
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1152 : 29 Ekim 2023, 10:44:24 »
Nato'dan çıkmak Türkiye tarihinin en büyük hatası olur...
Ümmetçi-Avrasyacı arkadaşların  ; "Nato bizi parçalamak istiyor" argümanları doğru olsa bile düşmanın içinden bilgi almak da bir avantaj değil mi? Dışarıda kalsak düşmanın içini nasıl öğreneceğiz?

İçerden bilgi almaktan ziyade NATO'da kaldığımız süre boyunca, düşmanlarımızdan bir kısmının (Rusya, Çin, vb diğer devletleri de asla dost görmüyorum) karar alma mekanizmalarını etkileme, bu kararları da değiştirme şansımız var. O yüzden yeterince güçlenene kadar kalmak zorundayız.
Erken öten horozu keserlermiş, En az bir 10 sene rahat durmalıyız, mecbur kalmadıkça radikal işler yapmayalım bence.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1153 : 31 Ekim 2023, 17:51:17 »
Yemen ordusu, İsrail'e savaş açtığını tüm Dünya'ya duyurdu:

"Yemen Silahlı Kuvvetleri olarak ahlaki, insani ve dini sorumluluğumuz gereği ve Yemen halkının talebi ile; Gazzeli mazlumlara yardım elini uzatıyoruz."

İran savaşa girmiş....  Yemen-İran çok stratejik bir hamle yaptı.
Şimdi eğer Yemen ile fiili savaşta olan Suudi Arabistan , Yemen'e saldırırsa sanki İsrail saflarında savaşıyormuş durumuna düşecek İslam Dünyasında...
Otomatik olarak kendini hem Suudi saldırılarından kurtardı hem de destekçisi İran'ı Arap Dünyasında liderlik durumuna yükseltti Filistinlilerin yanında saf tutarak ...

Bir taşla 5-6 kuş vurdu....Tabiki Yemen füze saldırısı vs dışında bu savaşta ne yapabilir göreceğiz...

Az önce Yemen'deki Husiler, İsrail'in Negev Nükleer Tesisi'nin fotoğrafını “Tereddüt etmeyeceğiz” başlıklı yazıyla yayımladı.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2023, 18:40:15 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 137
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1154 : 31 Ekim 2023, 22:49:19 »
Yemen kendi içinde darmadagan değil mi, kime savaş aciyormus? İsrail ile sınırı bile yok

Buyuk ihtimalle dusurulecek üç beş fuze sallamak dışında ne yapacak?

Tribunlere yönelik hareketler bunlar...

Bu işler basladiginda söylediklerimi tekrar ifade edeyim..

Bölgesel savaşmis,  3 dünya savasiymis bunlar hikaye...

İsrail gazzeye girer çıkar,  belki Hizbullah ile biraz catisir...

Eğer hizbullah biraz fazla azarsa duruma göre ABD biraz tomahawk falan sallar Hizbullaha, uçaklar üç beş bomba atar...

Mısır, Suudiler, Ürdün vs Araplar anca konusur...

Iranda aynı tas aynı hamam

Bati cephesinde değişen bir şey yok
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2023, 22:51:39 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1155 : 31 Ekim 2023, 23:02:14 »
İlginç gelişmeler oluyor. İsrail medyası Gazze içinde İsrail ordusunun bu akşam çok sayıda kayıp ve esir verdiğini ima eden haberler yaptı. Ordu sözcüsü ile tweet atıp bu tür haberler yapmayı bırakın deyip adeta sansür uygulamaya çalıştı.

İsrail cidden pisliğe battı. Aşağıya tükürse sakal, yukarı tükürse bıyık durumu geçerli. Netenyahu denilen katil siyasi istikbali için bölgeyi ateşe atıyor. Bu adamı yakında ya darbeyle ya da bir süikastle ortadan kaldırmaya çalışabilirler bu savaşı durdurmak için. Ben İsrail askerlerinin seve seve Gazze'de kara harekatı yapmaya gideceğine asla inanmıyorum. Binlerce metre yukarıdan bomba bırakmaya benzemez kara harekatı.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2023, 23:15:24 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1156 : 31 Ekim 2023, 23:13:55 »
İlginç gelişmeler oluyor. İsrail medyası Gazze içinde İsrail ordusunun bu akşam çok sayıda kayıp ve esir verdiğini ima eden haberler yaptı. Ordu sözcüsü ile tweet atıp bu tür haberler yapmayı bırakın deyip adeta sansür uygulamaya çalıştı.

İsrail cidden pisliğe battı. Aşağıya tükürse sakal, yukarı tükürse bıyık durumu geçerli. Netenyahu denilen katil siyasi istikbali için bölgeyi ateşe atıyor. Bu adamı yakında ya darbeyle ya da bir süikastle ortadan kaldırmaya çalışabilirler bu savaşı durdurmak için. Ben İsrail askerlerinin seve seve Gazze'de kara harekatı yapmaya gideceğine asla inanmıyorum. Binlerce metre yukarıdan bomba bırakmaya benzemez kara harekatı.

Daha Hamasla başa çıkamayan sözde yenilmez İsrail Ordusu Hizbullah işe karışırsa ne halt yiyecek bakalım. O zaman Sam amcası müdahale eder kurtarır yeğenini gerçi fakat bu seferde İran işe karışır ortalığı daha da karıştırırlar. Arkasındaki mutlak ABD yardımı olmasa İsrail çoktan yutulurdu bölgedeki köpekbalıkları tarafından.

Bu arada Archangel99 hocam argo kelimelere izin vermiyoruz biliyorsunuz büyük patronu kızdırmayalım sonra elinde sopayla çıkar gelir onun için sadece bir kelimeyi düzelttim.
« Son Düzenleme: 31 Ekim 2023, 23:16:16 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1157 : 31 Ekim 2023, 23:45:37 »

Daha Hamasla başa çıkamayan sözde yenilmez İsrail Ordusu Hizbullah işe karışırsa ne halt yiyecek bakalım. O zaman Sam amcası müdahale eder kurtarır yeğenini gerçi fakat bu seferde İran işe karışır ortalığı daha da karıştırırlar. Arkasındaki mutlak ABD yardımı olmasa İsrail çoktan yutulurdu bölgedeki köpekbalıkları tarafından.

Bu arada Archangel99 hocam argo kelimelere izin vermiyoruz biliyorsunuz büyük patronu kızdırmayalım sonra elinde sopayla çıkar gelir onun için sadece bir kelimeyi düzelttim.

Sansürlemiştim ama kabul olmuyor demek ki. :)

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1158 : 31 Ekim 2023, 23:47:53 »
Amerikan senatörü Marsha Blackburn az önce attığı tweetle Hamas'ın 500 Amerikalının rehin tuttuğunu Beyaz Saray'ın kabul ettiğini yazmış. Çok büyük bir sayı bu. Bunlar asker mi, ABD pasaportu taşıyan İsrailliler mi kesin bilgi yok.

Çevrimdışı Kaptan-I Derya

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1159 : 31 Ekim 2023, 23:59:00 »
İçlerinde Amerika’ya ve İsrail’e çalışan önemli ajanların bile olduğunu düşünüyorum. Hamas olası Amerikan saldırısında bunun tehditini ve propagandasını yapacaktır.
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.