Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 202821 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #1090 : 26 Ekim 2023, 03:17:57 »
Ben daha önce fikrimi söyledim

Filistin ve İsrail konusunda illa tercih yapmamız gerekirse tercihimizi israil'den yana yapmalıyız diye
Malesef ümmetçi anlayış yüzünden yanlış tercih yaptık üstelik bunuda karşı tarafa çatarak,karşı zemine oturtarak yanlış zemine oturttuk benim fikrim bu

Çevrimdışı Kapgan

• DefenceTurk
  • *
  • 21
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1091 : 26 Ekim 2023, 03:37:05 »
100 yıllık politika? Oraya karışma, buraya ses etme sen ülkende otur. Pısırık içe kapanma politikaları.

10 bin km öteden gelip bölgeyi istediği gibi karıştırsınlar, dibinde terör devleti kurmak için binlerce tır silah yardımı yapsın, kendi karasularında petrol, doğalgaz aramana bile yaptırım yaparız diye tehdit etsinler biz de susup aman dolar çıkmasın yeter diyelim.

Beyler kabul edelim tüm tezlerini o zaman. PKK devletini kabul edelim. Ermenistan'a toprak vermeyi kabul edelim. Ege'yi tamamen bırakalım Yunan'a. Kıbrıs'ı bağlayalım Yunanistan'a. Çünkü dolar artar ölür biteriz. Dolar artmasın yeter. Bu mu yani tüm politikamız?

Atatürk bu ülkeyi kurarken İngilizlere, Fransızlara bu toprakları dar ederken, Yunan'ı denize döküp yüzmeyi öğretirken korktu mu? Yavuz doğuya giderken korktu mu? Kanunu Viyana kapılarına dayanırken korktu mu? Fatih Bizans'ın surlarını döverken korktu mu?

Netanyahu denilen kasabın konuşmasını dinlediniz mi? Yaşeya kehanetini dile getirdi. Bunun ne olduğunu biliyor musunuz? Hristiyanlara'da sinyal çakıp bildiğin Büyük İsrail'i kurmanın mesajını verdi. Nil ile Fırat arasında büyük İsrail hedefine tam gaz devam ediyorlar.

Ama biz susalım, çünkü dolar artar. Borsa düşer.

Kurtulun artık şu pısırıklıktan. Kurtulun artık şu batıya aman demeyelim ezikliğinden. Biz büyük milletiz ama Atatürk'ün vefatından sonra maalesef içe kapatılıp ses çıkarmamayı kanıksar hale getirildik. Batı ne derse yapalım, batının itiraz ettiği her şeye karşı çıkalım, tek doğru batı, batının karşısındaki yanlış anlayışı bize öyle bir kanıksatıldı ki tek bir aykırı sen çıkınca hemen başlıyoruz korkmaya. Ecevit zamanında sosyal medya olsa Kıbrıs'a çıkmayalım dolar artar, ambargo yeriz diye bir sürü şeyler yazılır çizilirdi. Bugün bile Suriye'de operasyon yapmayalım ABD yaptırım uygular diyen sürüyle tip var.

Türkiye gerekirse emperyalist bir güç olmalı. 10 bin km öteden gelen ABD, binlerce km öteden gelen İngiltere, Fransa'nın burada ne işi var? Bizim burnumuzun dibi. Kıbrıs'ın burnunun dibi İsrail. Onlar buraya gelecek istediklerini diyecek ama biz susalım, konuşmayalım. Niye? Oralar benim hep eski toprağım hem de çıkarım olan bölgeler.

Çin ve Rusya, BM Güvenlik konseyinin Hamas'ın kınamasını veto etmiş. Haydi ABD, Rusya ve Çin'i de terörist ilan etsin. Haydi Çin ve Rusya battı bitti diyelim.

Sizi anlamakta zorlanıyorum. Dolar artmasın diye her şeyi kabul edelim diyeceksiniz neredeyse.

Ayrıca hiç bir şey olmaz merak etmeyin. Kendinize güvenin, mühendisinize güvenin. 10 yıl önce ABD Türkiye'ye İHA vermemişti. Bugün Dünyada İHA satışında belki de 1. numarayız. Motor konusunda da 10 yıl sonra bir sorun kalmaz. Biz zora geldik mi öyle şeyler yaparız ki yapan bile şaşırır.

250 kiloluk top mermisini Seyit Onbaşı halterci olduğu için değil vatan aşkıyla kaldırıp namluya verdi.

Sizin gibi neo Osmanlıcılık hayali güdenler Suriye'de Amerika'nın güdümünde rejim değiştirmeye kalktı. İşin sonunda ABD bizi yarı yolda bıraktı diye ağlayıp durdular. Yani sizin dile getirdiğiniz sınır bölgemizdeki terör devleti Amerika tarafından Ankara'daki bazı aptallar eliyle kuruldu. İsrail'in en büyük düşmanı olan Arap ülkesi harabeye döndü. İsrail'in harekat alanı genişledi ve çok rahatladı.

Akılcı hareket etmek pısırık olmak demek değildir. Ama siz devlet yönetiminde Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay gibi 'sonunu düşünen kahraman olamaz' görüşünü benimsiyorsanız bilemem tabi. Halbuki Türkiye Cumhuriyeti hiç bir zaman pısırık dış politikalar gütmemiştir.  Genç Cumhuriyet, Hatay için Fransa'yla savaşa girmeyi göze almıştı. İkinci cihan harbinde sizin deyiminizle pısırık benim deyimimle akılcı dış politikalar uygulayarak uçurumun kenarından döndük. Akabinde 20 sene Kıbrıs'a müdahale etmek için hazırlık yaptık. Ne zamanki Yunanistan'da darbe oldu ve uluslararası konjonktür lehimize döndü hemen müdahale ettik. Bu harekatın Ecevit ya da Erbakan ile bir alakası yok yani. Böyle bir harekat olacağı için iki 'şahin' politikacı hükümet ortağı yapıldı. Harekat sonrası artan sağ-sol çatışması ve 12 Eylül askeri müdahalesi de Kıbrıs'tan bağımsız okunamaz.

Emperyal dış politika konusu hakkında yazacak çok şey var ama üşendim şimdi. Şunu yazayım; ayranımız yok içmeye tahtırevanla gideriz gezmeye

Çevrimdışı Mehmet75

• DefenceTurk
  • *
  • 42
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1092 : 26 Ekim 2023, 03:37:36 »
Sevgili @re sizin biletinizi ben sahsen alacağım.

Turnusol gibi cümledir bu.

Bir benzeri için düzensiz sığınmacılar üzerinden ümmetçilik yapanlara; 3-4 düzensiz ve kaçak sığınmacı erkek afganlıyı evine al o zaman demek gibi.

Duygusal desteğe varım. Herkes kendini yakın hissettiğini desteklesin . Ama taraf olmak bu milli devletin dibine kibrit suyu dökmektir.

Bakın yazıyorum; kısa süre içinde kıbrıs üzerinden veya ypg üzerinden beya jeopolitik  bir gol yiyebiliriz. Artık siha yerine yanlıslıkla uçağımız mı düşer,  kibrisda isgalci ilan edilip yaptirim mı yeriz. Montrö mi tanınmaz onu bilemem..

Budalalalığın alemi yok. Ayrıca anayasanın ilk 3 maddesindeki Türkiye cumhuriyeti tanımı fiilen değismediği sürece dini angajmanlar devletimizi ilgilendirmez.. ama heyhat!!! ilgilendiriliyoruz. Hepimiz etkileniyoruz. Bir takıntılı grubun  hezeyanları beni etkilememeli. Bir kenarda miting yapip protestolarini medenice yapsinlar.

Kudüs diyen de olmadı ayrıca. Konumuz hamas eylemleri ile başlayan gazze mezalimi .. saptırmayın.
« Son Düzenleme: 26 Ekim 2023, 03:40:20 Gönderen: Mehmet75 »

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 295
« Yanıtla #1093 : 26 Ekim 2023, 03:44:29 »
Mehmet senin benim itikatımın bir kıymeti yok ulusal politikayı yorumlarken kendi durumumuza göre doğru yanlış belirleyemeyiz. Devletlerin Kudüs davası kadim bir davadır ben onu demek istiyorum. Ben Ateist isem Türkiye'nin de Kudüs davası olamaz diyemem ki var işte
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı kdg

• DefenceTurk
  • *
  • 11
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1094 : 26 Ekim 2023, 04:46:14 »
Koca koca adamlar toplanmış burada birbirine laf yetiştirme peşinde.. Arkadaşlar çoğunuzun Erdoğanın yaptığı konuşmayı canlı veya tam dinlemediğine kesinlikle eminim. Savunan ve eleştirenler dinlemeden ezbere konuşuyor. Medyada sağolsun bazı cümleler cımbızlanarak paylaşılınca hepiniz kabarmışsınız. Oysa tarafların sivil öldürmemesi, hamasın israile füze atmaması gibi gayet önemli ve doğru cümleleri de vardı.

Ekonomimiz problemli, olası israil yakınlaşması ülkemiz çıkarına olacak BEKLENTİSİ var diye bu kadar şiddetli yaşanan sivil ölümlere, açıkça işlenen soykırıma ses çıkarmanın nesi hata? Para için insan hayatını hiçe sayan batıyı eleştirdik durduk senelerce, onlara mı benzemeliyiz, istikamet bu mu olmalı?

Yada şöyle sorayım, israil ile görüşülmeye başlanmasının, israilin yunanistan veya bizim karşı bloğumuza geçişini durdurabileceğini mi düşünüyorsunuz? Abd onlarca üs ile yunana yerleşmişken taraflar çoktan kesinleşti. Abd daha 10 gün önce açık açık türkiyenin kuzey suriye operasyonları MİLLİ GÜVENLİĞİMİZE TEHDİTTİR dedi ve ihamızı düşürdü. Bugün hava savunma sistemlerini hangi ülkelere kuruyorlar bir bakın. Taraflar çok belli ve biz kesinlikle onların bloğunda değiliz. Sizde hala kocaman adamlar buradan israil ile abd ile çiçek böcek derdindesiniz.

Savaş başladığından beri borsamızın hali ortada bank of borsanın içinden geçti. Sadece bizim değil birçok ortadoğu ülkesinde yaptılar bunu, üstelik erdoğan bu sert üslubunu takınmamışken daha. Ben artık olayın sadece erdoğan türkiyesi vs olduğunu düşünmüyorum. Adamlar herzaman kendilerine zıt ses çıkarma ihtimali olan türkiye ile uğraşmak istemiyorlar. Sınırımda alenen terör örgütü desteklenip sürekli bana ekonomik saldırı olacaksa ağız eğmenin bir anlamı yok.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1095 : 26 Ekim 2023, 04:53:04 »
100 yıllık politika? Oraya karışma, buraya ses etme sen ülkende otur. Pısırık içe kapanma politikaları.

10 bin km öteden gelip bölgeyi istediği gibi karıştırsınlar, dibinde terör devleti kurmak için binlerce tır silah yardımı yapsın, kendi karasularında petrol, doğalgaz aramana bile yaptırım yaparız diye tehdit etsinler biz de susup aman dolar çıkmasın yeter diyelim.

Beyler kabul edelim tüm tezlerini o zaman. PKK devletini kabul edelim. Ermenistan'a toprak vermeyi kabul edelim. Ege'yi tamamen bırakalım Yunan'a. Kıbrıs'ı bağlayalım Yunanistan'a. Çünkü dolar artar ölür biteriz. Dolar artmasın yeter. Bu mu yani tüm politikamız?

Atatürk bu ülkeyi kurarken İngilizlere, Fransızlara bu toprakları dar ederken, Yunan'ı denize döküp yüzmeyi öğretirken korktu mu? Yavuz doğuya giderken korktu mu? Kanunu Viyana kapılarına dayanırken korktu mu? Fatih Bizans'ın surlarını döverken korktu mu?

Netanyahu denilen kasabın konuşmasını dinlediniz mi? Yaşeya kehanetini dile getirdi. Bunun ne olduğunu biliyor musunuz? Hristiyanlara'da sinyal çakıp bildiğin Büyük İsrail'i kurmanın mesajını verdi. Nil ile Fırat arasında büyük İsrail hedefine tam gaz devam ediyorlar.

Ama biz susalım, çünkü dolar artar. Borsa düşer.

Kurtulun artık şu pısırıklıktan. Kurtulun artık şu batıya aman demeyelim ezikliğinden. Biz büyük milletiz ama Atatürk'ün vefatından sonra maalesef içe kapatılıp ses çıkarmamayı kanıksar hale getirildik. Batı ne derse yapalım, batının itiraz ettiği her şeye karşı çıkalım, tek doğru batı, batının karşısındaki yanlış anlayışı bize öyle bir kanıksatıldı ki tek bir aykırı sen çıkınca hemen başlıyoruz korkmaya. Ecevit zamanında sosyal medya olsa Kıbrıs'a çıkmayalım dolar artar, ambargo yeriz diye bir sürü şeyler yazılır çizilirdi. Bugün bile Suriye'de operasyon yapmayalım ABD yaptırım uygular diyen sürüyle tip var.

Türkiye gerekirse emperyalist bir güç olmalı. 10 bin km öteden gelen ABD, binlerce km öteden gelen İngiltere, Fransa'nın burada ne işi var? Bizim burnumuzun dibi. Kıbrıs'ın burnunun dibi İsrail. Onlar buraya gelecek istediklerini diyecek ama biz susalım, konuşmayalım. Niye? Oralar benim hep eski toprağım hem de çıkarım olan bölgeler.

Çin ve Rusya, BM Güvenlik konseyinin Hamas'ın kınamasını veto etmiş. Haydi ABD, Rusya ve Çin'i de terörist ilan etsin. Haydi Çin ve Rusya battı bitti diyelim.

Sizi anlamakta zorlanıyorum. Dolar artmasın diye her şeyi kabul edelim diyeceksiniz neredeyse.

Ayrıca hiç bir şey olmaz merak etmeyin. Kendinize güvenin, mühendisinize güvenin. 10 yıl önce ABD Türkiye'ye İHA vermemişti. Bugün Dünyada İHA satışında belki de 1. numarayız. Motor konusunda da 10 yıl sonra bir sorun kalmaz. Biz zora geldik mi öyle şeyler yaparız ki yapan bile şaşırır.

250 kiloluk top mermisini Seyit Onbaşı halterci olduğu için değil vatan aşkıyla kaldırıp namluya verdi.

Sizin gibi neo Osmanlıcılık hayali güdenler Suriye'de Amerika'nın güdümünde rejim değiştirmeye kalktı. İşin sonunda ABD bizi yarı yolda bıraktı diye ağlayıp durdular. Yani sizin dile getirdiğiniz sınır bölgemizdeki terör devleti Amerika tarafından Ankara'daki bazı aptallar eliyle kuruldu. İsrail'in en büyük düşmanı olan Arap ülkesi harabeye döndü. İsrail'in harekat alanı genişledi ve çok rahatladı.

Akılcı hareket etmek pısırık olmak demek değildir. Ama siz devlet yönetiminde Cumhurbaşkanı yardımcısı Fuat Oktay gibi 'sonunu düşünen kahraman olamaz' görüşünü benimsiyorsanız bilemem tabi. Halbuki Türkiye Cumhuriyeti hiç bir zaman pısırık dış politikalar gütmemiştir.  Genç Cumhuriyet, Hatay için Fransa'yla savaşa girmeyi göze almıştı. İkinci cihan harbinde sizin deyiminizle pısırık benim deyimimle akılcı dış politikalar uygulayarak uçurumun kenarından döndük. Akabinde 20 sene Kıbrıs'a müdahale etmek için hazırlık yaptık. Ne zamanki Yunanistan'da darbe oldu ve uluslararası konjonktür lehimize döndü hemen müdahale ettik. Bu harekatın Ecevit ya da Erbakan ile bir alakası yok yani. Böyle bir harekat olacağı için iki 'şahin' politikacı hükümet ortağı yapıldı. Harekat sonrası artan sağ-sol çatışması ve 12 Eylül askeri müdahalesi de Kıbrıs'tan bağımsız okunamaz.

Emperyal dış politika konusu hakkında yazacak çok şey var ama üşendim şimdi. Şunu yazayım; ayranımız yok içmeye tahtırevanla gideriz gezmeye

2. dünya savaşına nasıl girecektin? Doğru düzgün ordun yok, silahın yok, mühimmatın yok. Neyle savaşacaktık? Silah ve mühimmat olmayınca savaşa girmemek için kırk takla attık ki o dönem hariciyede çok kişi İngiltere yanında savaşa girme taraftarıydı. Lakin İngilizler vadedikleri silahı ve mühimmatı vermeyince savaşa girmedik. Almanlar da kaybetmeye başlayınca onlarda bizle irtibatı kopardı. Yoksa savaşa muhteşem politikalardan ziyade silahsızlık ve yeteri kadar güçlü olmadığımız için girmedik. Bu da bizim için avantaj oldu. Avrupa tarumar olurken biz hasarsız atlattık 6 yıllık dönemi. Kısaca

Suriye konusunda Türkiye elinden geldiğince olayların çığırından çıkmaması için çabaladı. Aylarca Esad'la görüşmeler yapıldı. Yeni anayasa, demokratik taleplere cevap verilmesi için pek çok telkinler verildi. Esad ne yaptı? Haziran 2012'de bizim F-4'ü düşürdü. Sonra ipler koptu zaten. Esad ailesinin PKK'nın en büyük hamilerinden birisi olduğunu da unutmamak lazım. Sütten çıkmış ak kaşık değiller yani.

Zamanında girip müdahale etseydik sorun çözülmüş, mülteciydi, IŞİD'ti, YPG'ydi hiç böyle dertlerimiz olmamış olacaktı. Biz ne yaptık ABD ile birlikte hareket edip hata ettik. Sonra Rusya geldi, IŞİD'i YPG'si türedi, milyonlarca mülteciydi hala uğraşmaya devam ediyoruz. Tabii FETÖ konusunu da unutmamak lazım müdahale edemememizin bir nedeni de ordu içindeki FETÖ'cü generallerin müdahale etmeye sürekli karşı çıkmasıydı.

Akılcı hareket etmek nedir? 2,5 haftadır arabulucu olmak için, ateşkes için, çatışmanın durması için çabalayıp karşılığında ne alındı? İsrail gibi, Netanyahu gibi biriyle akılcı hiç bir adım atamazsın. Netanyahu defolup gider, yerine daha makul birisi gelir anca öyle akılcı hareket edersin. Durmadan çoluk çocuk öldüren, sivil katleden bir rejimle hiç bir ortak, akıllı politika güdemezsin.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1096 : 26 Ekim 2023, 04:59:30 »
Koca koca adamlar toplanmış burada birbirine laf yetiştirme peşinde.. Arkadaşlar çoğunuzun Erdoğanın yaptığı konuşmayı canlı veya tam dinlemediğine kesinlikle eminim. Savunan ve eleştirenler dinlemeden ezbere konuşuyor. Medyada sağolsun bazı cümleler cımbızlanarak paylaşılınca hepiniz kabarmışsınız. Oysa tarafların sivil öldürmemesi, hamasın israile füze atmaması gibi gayet önemli ve doğru cümleleri de vardı.

Ekonomimiz problemli, olası israil yakınlaşması ülkemiz çıkarına olacak BEKLENTİSİ var diye bu kadar şiddetli yaşanan sivil ölümlere, açıkça işlenen soykırıma ses çıkarmanın nesi hata? Para için insan hayatını hiçe sayan batıyı eleştirdik durduk senelerce, onlara mı benzemeliyiz, istikamet bu mu olmalı?

Yada şöyle sorayım, israil ile görüşülmeye başlanmasının, israilin yunanistan veya bizim karşı bloğumuza geçişini durdurabileceğini mi düşünüyorsunuz? Abd onlarca üs ile yunana yerleşmişken taraflar çoktan kesinleşti. Abd daha 10 gün önce açık açık türkiyenin kuzey suriye operasyonları MİLLİ GÜVENLİĞİMİZE TEHDİTTİR dedi ve ihamızı düşürdü. Bugün hava savunma sistemlerini hangi ülkelere kuruyorlar bir bakın. Taraflar çok belli ve biz kesinlikle onların bloğunda değiliz. Sizde hala kocaman adamlar buradan israil ile abd ile çiçek böcek derdindesiniz.

Savaş başladığından beri borsamızın hali ortada bank of borsanın içinden geçti. Sadece bizim değil birçok ortadoğu ülkesinde yaptılar bunu, üstelik erdoğan bu sert üslubunu takınmamışken daha. Ben artık olayın sadece erdoğan türkiyesi vs olduğunu düşünmüyorum. Adamlar herzaman kendilerine zıt ses çıkarma ihtimali olan türkiye ile uğraşmak istemiyorlar. Sınırımda alenen terör örgütü desteklenip sürekli bana ekonomik saldırı olacaksa ağız eğmenin bir anlamı yok.

Hele şükür benimle benzer düşünceye sahip birisini okuyorum. Ağzına sağlık dostum.

Adamlar 2 hafta önce Türkiye'nin Suriye'deki varlığı ABD'nin milli güvenliğine tehdittir dedi. Teröristleri vuruyoruz diyee SİHA'mızı düşürdü, YPG/PKK'ya binlerce tır mühimmat yağdırıyor. Yunanistan'da onlarca üs açtı. Türkiye'nin terörle mücadelesini IŞİD'le mücadeleye darbe olarak görüyor. Sana açıktan ve örtülü bir sürü ambargo uyguluyor ama bazıları hala aman Ali Rıza Bey ağzımızın tadı kaçmasın diye susalım sessiz kalalım deyip duruyor.

Saflar çoktan belirlendi. Biz onların safında değiliz artık. Bizi buraya da kendileri itti biz zorla seçmedik burayı. Biz karşı taraftayken elbette İsrail'i savunmayacağız, Elbette AB ve NATO ülkeleri hariç kimsenin terörist olarak görmediği Hamas'ı hemen terörist olarak kabul etmeyeceğiz.

Hamas terörist mi? O zaman sende YPG'yi terör listene alacaksın. Destek vermeyi keseceksin. Türkiye'nin çıkarlarının karşısında durmayacaksın. Parasını verdiğimiz F-35'leri vereceksin, F-16 modernizasyon kitlerini vereceksin. Yaptırımları kaldıracaksın. Sonra biz de Hamas'ı atarız bir çöpe babamızın oğlu değil sonuçta.

Ama adamların sana karşı takındığı tavır belliyken hala onların arasına girmek için kendimizi küçük düşürmek bize yakışan bir duruş olamaz.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1097 : 26 Ekim 2023, 08:07:19 »
Bu arada şaka gibi gelebilir ama İsrail patriotla güvercin vurmuş. Adamlarda artık korku paranoya seviyesine ulaştı.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 197
« Yanıtla #1098 : 26 Ekim 2023, 09:39:12 »
Kötü günler bitti arkadaşlar şimdi daha kötü günler geliyor.. .
Hamas terör örgütü değil dedin işimizi bitirdin...
Ben de Cumhurbaşkanı neden sessiz diyordum asıl fırtına için bekliyormuş...

Tüm savunma, motor vs projeler bitti geçmiş olsun... İran ile aynı statüye yükseldik ...

Ya arkadaş sanki adamlar bize bayılıyor her şeyi veriyor gibi yok motor projeleri bitti yok savunma sanayi bitti gibi bomboş açıklamalar yapıp komik olma. Hangi motor? Motor falan vermeyecekler. Ne GE ne RR motor falan vermeyecek sana. Hamas terör örgütü desen de vermeyecek demesen de vermeyecek.

Adamlar PKK/PYD'ye açık destek veriyor. Tüm batı destek veriyor. Biz PKK terör örgütü dedikçe onlar IŞİD'e karşı savaşıyor terör örgütü değil diyor. Şimdi onlar dedi diye Hamas terör örgütü demek zorunda mıyız?

Şu batı aşkınız bitmedikçe asla tam bağımsız olamayız. Adamlar bizi sevmiyor bize destek vermiyor hala eyvah öldük bittik diyorsunuz.

Ben adam edemedim bu arkadaşımızı. Sen edebilirsen bravo sana. Tigerfish hocam hemen kızıyor diye adım çıkıyor

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1099 : 26 Ekim 2023, 09:41:41 »

Bunlar doğrudur doğru olmasına da, daha geniş bakalım. Mesela İsrail'in bize karşı bloğa neden geçtiğini de unutmayalım. Sorun zaten o noktada! Bizim çıkarlarımıza ters bir şekilde gelişen "one minute" olayı...
Mesela Mısır'da darbeci Sisi olayı.
Bunlar gibi gereksiz bir sürü örnek var.

Sorun dış siyasette boyun eğen olmak veya olmamak değil, bizi doğrudan ilgilendirmeyen konularda gereksiz polemiklerlele ilişkilere zarar vermek, tarafsız olmamız gereken konularda taraf olmak, bu konularda duygusal davranmak, konuyla alakalı tecrübeli bürokratları bile dinlememek... Bu nedenler say say bitmez.

Bizleri bu noktaya getiren hataları yapanlarla, bu hatalardan çıkarmaya çalışanlar aynılar.
İyi de zamanında zaten hata yapılmamış olsaydı şimdi bunları tartışıyor olmazdık!
Neden hata yapanların cezasını ben çekiyorum ve neden bazıları bunu görmeden onları kahramanmış gibi göstermeye çalışıyor.
85 milyonluk koskoca ülkede bu işleri yapabilecek gerçekten mantıklı, aklı başında insanlar yok mu? Yoksa biz zaten bitmişiz demektir.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com