Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 202784 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #1040 : 24 Ekim 2023, 03:33:08 »
Conflict
@ConflictTR

#SONDAKİKA

🔴 Irak ve Suriye'deki ABD üsleri eş zamanlı olarak vuruluyor.

▪️Hizbullah, Ahkaf Suresi'nin 25. Ayetini paylaştı. "İşte biz küfre bulaşanları böyle cezalandırırız."

https://twitter.com/ConflictTR/status/1716545282777735434

Birileri Amerika'yı savaşın içine çekmeye çalışıyor Ortadoğu şu an saatli bombadan farksız umarım Türkiye uzak durur bu patlamadan...
Hizbullah teröristleri ayetleri bağlamı içinde değerlendirirse sevinirim. Cımbızla içinden seçerek değil. Burada bahsedilen puta tapan Ad kavmi ile, Abd'nin bir ilgisi var mı? Bu arada cezalandıran da Allah, şeyh, şıh, tarikatlar ve dini gruplar değil.

Ayet seçmekten bile acizler, bunlar ayetlerden cımbız yapıp müslüman kesen, tecavüz eden örgütler.

Başka ayetler “Şu bir gerçektir ki, iman edenler, Yahudiler, Sabiiler ve Hıristiyanlardan Allah’a ve ahiret gününe inanıp hayra ve barışa yönelik iş yapanlar için korku yoktur. Tasalanmayacaklardır onlar.” (Maide 69) diyor.

Birde Kuran'ın tümünü baştan sona kendi dillerin okusunlar. Parantez içleri olmadan, önyargısız düzgün çevirilerle.

Bu ayette bahsedilenler bugünkü yahudi ve hristiyanlar değil. O dinlerin hak dini olduğu dönemde inananlardan bahsediyor. İslam'a göre cennete girmenin ön koşulu Müslüman olmaktır.

Kim İslâm'dan başka bir din araştırırsa onun dini asla kabul olunmayacak, o, âhirette ziyankâr olanlardan olacak. Kim İslam'dan başka bir din arzularsa, o din ondan kabul edilmeyecektir. Ahirette o kaybedenlerden [hâsirîn] olur. Kim İslam'dan başka bir din isterse, ondan kabul edilmeyecektir. (Al-i İmran 85.)

Çevrimdışı Karga

• DefenceTurk
  • *
  • 7
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1041 : 24 Ekim 2023, 06:20:15 »
Arkadaşlar bir haber duydum internette aslı astarı var mı diye size sorayım dedim

İsrail Gazze'ye 2-3 gün sonra kara harekatı yapacak bu harekatada Amerika 2000 askerle destek vericek böyle bir şey var mı?

İsrail Gazze'ye girdiğinde muhtemelen İran, Hizbullah ve İran'a bağlı diğer gruplar da olaya dahil olacak. Geniş çaplı, bölgesel bir savaşa evrilme ihtimali yüksek. ABD de o durumda savaşa girecek. Yani o gelen 2000 deniz piyadesi, 2 uçak gemisi görev grubu vs Gazze için değil, sonrasındaki daha büyük savaş için anladığım kadarıyla. Ya da bunu göstererek İran'ı caydırmak istiyorlar.

Çevrimdışı Kaptan-I Derya

• DefenceTurk
  • *
  • 37
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1042 : 24 Ekim 2023, 11:13:37 »
Arkadaşlar bir haber duydum internette aslı astarı var mı diye size sorayım dedim

İsrail Gazze'ye 2-3 gün sonra kara harekatı yapacak bu harekatada Amerika 2000 askerle destek vericek böyle bir şey var mı?

İsrail Gazze'ye girdiğinde muhtemelen İran, Hizbullah ve İran'a bağlı diğer gruplar da olaya dahil olacak. Geniş çaplı, bölgesel bir savaşa evrilme ihtimali yüksek. ABD de o durumda savaşa girecek. Yani o gelen 2000 deniz piyadesi, 2 uçak gemisi görev grubu vs Gazze için değil, sonrasındaki daha büyük savaş için anladığım kadarıyla. Ya da bunu göstererek İran'ı caydırmak istiyorlar.

Bende öyle düşünüyorum. Yoksa Gazze gibi çok küçük bir alanı sivil, çoluk , çocuk demeden İsrail gibi modern bir ordu kayıp askeri fazla da olsa alır. Ama bölgede diğer paramiliter gruplar İsrail'i ciddi zorlar. Zorlamasa bile Amerika'nın bölgede olması ciddi caydırıcı olacaktır. Benim merak ettiğim Esed rejiminin politikası ve İsrail'in Suriye cephesindeki düşüncesi ne ?
Toprakların ucu deniz olan bir ulusun sınırını, halkının kudret ve yeteneğinin hududu çizer bu yüzden mükemmel ve kaadir bir Türk Donanmasına malik olmak gayedir.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1043 : 24 Ekim 2023, 11:26:08 »
Conflict
@ConflictTR

#SONDAKİKA

🔴 Irak ve Suriye'deki ABD üsleri eş zamanlı olarak vuruluyor.

▪️Hizbullah, Ahkaf Suresi'nin 25. Ayetini paylaştı. "İşte biz küfre bulaşanları böyle cezalandırırız."

https://twitter.com/ConflictTR/status/1716545282777735434

Birileri Amerika'yı savaşın içine çekmeye çalışıyor Ortadoğu şu an saatli bombadan farksız umarım Türkiye uzak durur bu patlamadan...
Hizbullah teröristleri ayetleri bağlamı içinde değerlendirirse sevinirim. Cımbızla içinden seçerek değil. Burada bahsedilen puta tapan Ad kavmi ile, Abd'nin bir ilgisi var mı? Bu arada cezalandıran da Allah, şeyh, şıh, tarikatlar ve dini gruplar değil.

Ayet seçmekten bile acizler, bunlar ayetlerden cımbız yapıp müslüman kesen, tecavüz eden örgütler.

Başka ayetler “Şu bir gerçektir ki, iman edenler, Yahudiler, Sabiiler ve Hıristiyanlardan Allah’a ve ahiret gününe inanıp hayra ve barışa yönelik iş yapanlar için korku yoktur. Tasalanmayacaklardır onlar.” (Maide 69) diyor.

Birde Kuran'ın tümünü baştan sona kendi dillerin okusunlar. Parantez içleri olmadan, önyargısız düzgün çevirilerle.

Hocam sosyal bilimlerde HERMENEUTİK (YORUMSAMACILIK -YORUMBİLGİSİ) diye bir kavram var...

"HERMENEUTİK" kelimesinin etimolojik kökeni Hermes’tir . Hermes Yunan Mitolojisinde Tanrılardan insanlara haber taşıyan bir Tanrı’dır. Fakat taşıdığı mesajlar ezoterik mesajlardır ancak yorumlanarak anlaşılabilir. Yorumlamanın ve ifade sanatının nesnel olamayacağına harika bir mitolojik göndermedir bu.

Hermes , Tanrı buyruklarını ve haberlerini insanlara "insana indirgenmiş" biçimde aktarabileceği düşünülen bir karakterdi. Ancak insani niteliğin devreye girişi öznel beyin, akıl, dil, retorik, entrika, propaganda ve politika gibi son derece kaypak (değişken) bileşenleri de işin içine katacaktı. Hu haliyle Hermes hiçbir zaman söyleneni tam olarak aktaramadı. Ne tanrıların sözlerini olduğu gibi iletebildi, ne de insanlar bu sözleri olduğu gibi anlayabildiler. İslamda da bunu TEVİL kavramının içine sokmuşlar...

Bu yobazlar işine gelen kelimeyi , işine gelen Tevil (söylediği bir sözü ya da yaptığı bir davranışı, görünür anlamından çekinip, başka bir anlamdaymış gibi göstermeye çalışma.) anlamında yorumlar kısaca nereye çekersen oraya gider... Bütüncül bir okumayla kavramak gerek Kur'an-ı Kerim'i  ... Ama bunların okuması bile yoktur okusalarda sadece kendi sapkın hocalarının oku dediği şeyleri okur ...

Demem o ki bu Ortadoğu kafa yapısı düzelmez... 2-3 rönesans , 6-7 Reform geçirmesi lazım

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1044 : 24 Ekim 2023, 11:36:59 »
Öyle deme. Değişim var. Sonra re kızıyor.  ;D ;D
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1045 : 24 Ekim 2023, 12:05:51 »
MHP Lideri Devlet Bahçeli:

"24 saat sonra ne olacak diyen ey Amerika uşakları, Biden konuşmayı yarıda kestiğinde saat kaçtı?"

Eyvah eyvah dün gece eş zamanlı ABD üslerini vurdular , yahu bunlar ne diyor , kulakları duyuyor mu?

ABD Başkanı Joe Biden, "Acil Durum Odası'na gitmem gerek" diyerek, yaptığı konuşmayı yarıda kesmişti...

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1046 : 24 Ekim 2023, 12:34:47 »

"24 saat sonra ne olacak diyen ey Amerika uşakları, Biden konuşmayı yarıda kestiğinde saat kaçtı?"

Eyvah eyvah dün gece eş zamanlı ABD üslerini vurdular , yahu bunlar ne diyor , kulakları duyuyor mu?

ABD Başkanı Joe Biden, "Acil Durum Odası'na gitmem gerek" diyerek, yaptığı konuşmayı yarıda kesmişti...

Bugüne kadar ülkemize bir faydası dokunduğunu hatırlayamadım. Bari susmayı becererek zarar görmemize engel olsa!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı yahyaay

• DefenceTurk
  • *
  • 8
« Yanıtla #1047 : 24 Ekim 2023, 12:56:35 »

Bugüne kadar ülkemize bir faydası dokunduğunu hatırlayamadım. Bari susmayı becererek zarar görmemize engel olsa!
Kılıçdaroğlunun veya muhalefetin çok faydasını gördük..

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1048 : 24 Ekim 2023, 13:11:35 »
Öyle deme. Değişim var. Sonra re kızıyor.  ;D ;D

Cumhuriyetin kazanımları ve değerleri bir bir ortadan kaldırılıp Atatürk adıyla başlayan yerlerin kapatıldığı yerde hangi ilerleme ve çağdaşlamadan bahsediyor sn.re anlamadım...
Yada hangi değişim dönüşüm rüzgarını görmüş anlamadım

Sn re bazen anlaşılmaz olabiliyor

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1049 : 24 Ekim 2023, 13:16:10 »

Kılıçdaroğlunun veya muhalefetin çok faydasını gördük..

Tek faydası mesela asgari ücret vs zamlarında daha fazlasını vaad ederek hükümetin daha yüksek zam yapmasına ön ayak olması. Millete başka faydalarını hatırlamıyorum.