Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 202781 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #1010 : 20 Ekim 2023, 00:38:38 »
Bu akşam Yemen'den İsrai'e atılan balistik füzelerin ABD muhripleri tarafından havada vurulması , IraK'ta ABD üssünün vurulması, ABD ve Avustralya'da olağanüstü askeri tedbirler alınması, buna karşın İsrail'in gittikçe sertleşmesi, hastaneleri terk edin çağrılarında bulunması gibi çok garip gelişmeler var. Olaylar ısrarla yayılmaya çalışılıyor gibi.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1011 : 20 Ekim 2023, 01:05:52 »
Bu akşam Yemen'den İsrai'e atılan balistik füzelerin ABD muhripleri tarafından havada vurulması , IraK'ta ABD üssünün vurulması, ABD ve Avustralya'da olağanüstü askeri tedbirler alınması, buna karşın İsrail'in gittikçe sertleşmesi, hastaneleri terk edin çağrılarında bulunması gibi çok garip gelişmeler var. Olaylar ısrarla yayılmaya çalışılıyor gibi.

Bana da öyle geliyor. Israrla sivilleri katledip bölge ülkelerini kışkırtmaya çalışıyor gibiler. Üçüncü Dünya Savaşı kapıda...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1012 : 20 Ekim 2023, 01:11:45 »
Biz bu batıklığa girmeyelim fırsat olursa kendimiz için Suriye'ye girebilirsek girelim.

İran yemen Suriye Lübnan Filistin hamas karşısında İsrail ile ABD İngiltere düşünsün

Yemenin füze atacağını tahmin etmiştim bu yüzden İsrail yemen arasındaki mesafeyi sormuştum.

Çevrimdışı DelKu

• DefenceTurk
  • *
  • 48
« Yanıtla #1013 : 20 Ekim 2023, 09:29:38 »
Amerikan gemilerince atılan füzelerin imha edilmesi onları potansiyel hedef konumuna getirir, çok fazla ülkeyi karşısına almaya başladılar,üstelik amerika bu sefer bir suudi gibi müttefiki de yanında bulamayabilir.
Amerika ‘nın bir kesiminde biraz akıl tutulması mevcut, savaş çıkarak iktidarları sürdürmeye çalışmak çok riskli bir davranış.

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1014 : 20 Ekim 2023, 11:01:17 »
Bu bataklığa girmeden olmaz. Daha önceden girmeyince gördük elin adamları bizim coğrafyada fink atıyor. Suriye ve Irak'ın Kuzey'ini komple almamız şart. Eğer İran'a sıçrarsa orada da tampon bir devleti kurmamız lazım. Artık potansiyelimizi açığa çıkartmanın zamanı geldi.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1015 : 21 Ekim 2023, 19:58:17 »
lt col temmuz reposted
THS haber ajansı
@temmuzhaber
🔴MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli:

▫️Milliyetçi Hareket Partisi olarak çağrımız şudur: Eğer bugünden itibaren 24 saat içinde ateşkes sağlanamazsa, saldırılar durmazsa, mazlumların üzerine bombalar bırakılmaya ısrarla devam ederse, milletimle açık açık paylaşıyorum ki, Türkiye süratle devreye girmeli, tarihi, insani ve inanç sorumluluğunun gereği her neyse yapmalıdır. Gazze’yi koruma ve kollama misyonunu üstlenmek bize ecdadımızın mirasıdır.

https://twitter.com/temmuzhaber/status/1715769152382591184

Ne diyor bu adam? Ağızından çıkanı kulağı duyuyormu acaba?
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2023, 20:41:30 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1016 : 21 Ekim 2023, 20:25:59 »
 Al buyur burdan yak siyasiler böyle konuşursa İslami STK'larıda Filistin için gönüllü Mücahit arıyoruz der Bahçeli'nin gazına gelen ülkücü milliyetçi kesimde gaza gelip gönüllü olur.daha sonra Gazze'ye lübnan'a savaşcı olarak giderler.

Türkiye'de uluslararası alanda terör destekçesi olur.ambargolarla uğraşır ABD'nin sopalı tehditleriyle uğraşırız.

Olacak olan o'dur
« Son Düzenleme: 21 Ekim 2023, 20:26:50 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı Gökbörü

• DefenceTurk
  • *
  • 137
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1017 : 21 Ekim 2023, 21:14:38 »
Susmayi bir türlü ogrenemedik....

Taraflari bir anca önce ateşkese ve müzakerelere davet ediyoruz de sus...insanın yardımıni yap sağdan devam et...perde arkasından diplomasini yurut..Bu kadar zor mu

« Son Düzenleme: 21 Ekim 2023, 21:18:37 Gönderen: Gökbörü »
What is steel compared to the hand that wields it?

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #1018 : 21 Ekim 2023, 21:28:05 »
Size bu çatışmalar ilk başladığında söyledim "Bu kız bizim üstümüzde kalacak" diye ...

Çünkü siyasal İslam düşüncesi için bazı kilit kelimeler vardır bu kelimeleri duydukları vakit tüm sağ duyu, akıl uçar gider.... Bu kelimelerden biri de Kudüs'tür...

« Son Düzenleme: 21 Ekim 2023, 22:27:50 Gönderen: serkan1976 »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #1019 : 22 Ekim 2023, 13:16:58 »
Bakınız >> Bugüne kadar memlekete hiç bir faydası olmayanların klasikleşmiş tribünlere oynaması...
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com