Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 202853 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #930 : 13 Ekim 2023, 14:09:06 »
Evet Cumhurbaşkanının tavrı gerçekten olumlu umarım böyle bu çizgide devam eder aklıselim açıklamalar.

Eskisi gibi ey İsrail katil devlet terör devleti gibi açıklamalar yapmaması güzel.

Çok erken konuşmayın naçizane tavsiyem...

"Meraklı köfteci " filminde komiser Hulusi Kentmen'in  Kemal Sunal'a  söylediği :" Evladım galiba bu kız senin üstüne kalacak" repliği birden aklıma geldi nedense...

Buraya yazıyorum bu olay yine bizim başımıza patlayacak , göreceksiniz......

Hocam muhalefette CHP'nin başına Kılıçtaroğlu yerine siz geçseniz daha cok iş yaparsınız :) Her konuda muhalif, olumsuz, eleştirel sanki her şey umutsuz der gibi :)

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 295
« Yanıtla #931 : 13 Ekim 2023, 14:34:14 »
Tesadüf mü bilmiyorum burada sivil savunma sireni denemesi yapılıyor ara ara. Sizde bugün sivil savunma sireni duydunuzmu?
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #932 : 13 Ekim 2023, 15:20:08 »
Tesadüf mü bilmiyorum burada sivil savunma sireni denemesi yapılıyor ara ara. Sizde bugün sivil savunma sireni duydunuzmu?

Didim'de misin?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 295
« Yanıtla #933 : 13 Ekim 2023, 15:30:13 »
İstanbul'dayım Skywolf

Bütün hava gücümüz yerleri bırakın casus uyduları Google Earth ile dahi metresi metresine belli şekilde bu sığınakların içinde bekliyor. Düşmanlarımızın bu koruganları ne kadar kolay vurabileceklerini düşündükçe diken diken oluyorum. Ben dedim on yıldır bu koruganları değiştirelim uçakları yer altında dağların içinde filan saklayalım diye. Ne olacak şimdi İsrail, İran, ABD, Fransa ve hatta Yunanistan hepsinin elinde bu sığınakları tam ortasından bir saat içinde vuracak silahlar var. Savaşın ilk saatinde zırzıbıdık kalırız vallahi.

15 km gidiş 15 km geliş bir birine paralel böyle 30 km iki şeritli tünel yapıyoruz ama uçaklarımız orta meydanda yazık bize

Birde İran a bakın

« Son Düzenleme: 13 Ekim 2023, 15:37:41 Gönderen: re »

Çevrimdışı mehmet05

• DefenceTurk
  • *
  • 134
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #934 : 13 Ekim 2023, 16:16:14 »
Üstelik ABD , İran'a güzellemeler yaparken Cumhurbaşkanı ABD uçak gemilerinin burada ne işi var diye soruyor. Sahi bu gemiler Hamas, Hizbullah'a fazla gelmez mi ? Hizbullah İran'ın emrinde değil mi? Dün bir yorumcu ABD İran'a yaklaşarak onun gaz petrol arzını artırmak istiyor diyordu. Ambargodan nerelere , ancak İran da ısrarla Hamas'ı desteklediğini söylerken Hizbullah ile bu destek silahlı oluyor. O halde ABD kimin için geliyor?

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 295
« Yanıtla #935 : 13 Ekim 2023, 16:44:13 »
Uygarlığımız öyle bi sıçrama dönemi yaşıyor ki hamas filan Akdeniz'deki bütün Amerikan İngiliz İsrail gemilerini batıramaz ama yaralayıp kafayı toparlamak için geri çekilmeye mecbur edebilir. Bugün bir hurdalıktan alınan motorsikletin motoru ile bir odada biraz epoksi biraz cam elyafı ile yani hepsi sağdan soldan toplanan malzemeler ile kamikaze iha yapıp bununla 500 km uzaktaki hedefi vurabilir. Elektroniği nasıl oalcak derseniz onu da 10 dolarlık rasperi pi kartı ile halledebilirler.

Şu kart rasperi pi bununda aklınıza gelecek her otomasyonlu kameralı gps li makineyi yapabnilirsiniz. Tomahawk yapabilirsiniz mesela ve fiyatı hepsiburaada da filan bile 10 dolarla 100 dolar arasında değişiyor. Buna kameralar gps sensörleri INS sensörleri her sensörü takabilirsiniz liseli çocuklar bunlarla harikalar yaratıyor kodları eğitimleri internette gırla usb yi takıyorsun bir yazılım sana lazım onu yazacaksın yükleyeceksin. Bu yazılımı Tahran üniversitesindeki uzaya uydu yollayan adamlar yazarsa ne olacak email ile yolla usb den yüklenir karta al sana pervaneli tomahawk füzesi. Ulaşır mı ulaşmaz mı bilmem ama pratikte ulaşabildiklerini biliyoruz

Demek istediğim biraz devlet desteği ile bugün Gazze de rahatlıkla 500 dolara bir seyir füzesi üretilebilir. Ucuna da bir çukur imla harp başlığı koyarsın. Çukur imla dediğin bakırdan huninin arkasına plastik patlayıcı koyacaksın al sana gemiyi delecek bir hap başlığı. Bunlara daha şahit olmadık ama kapıda tehlike bizimde tetikte olmamız gerekir. Ben afaki bir iddiada bulunayım komiklikle tehlikenin büyüklüğüne dikkat çekeceğim Gazze de Hamas bence Amerikan uçak gemilerini vurup durdurabilir bu günkü teknolojiler ile.

Pasperi pi aratın youtube da ortaokul çocukları neler yapıyor görün
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2023, 16:55:51 Gönderen: re »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #936 : 13 Ekim 2023, 17:00:40 »
Son dediğiniz satıra katılıyorum sn. re insanlar artık ev yapımı yada merdiven altı drone yapabilecek hale geldiler.
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2023, 17:26:39 Gönderen: Denizci16 »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #937 : 13 Ekim 2023, 17:08:26 »
İyide tomahawk diyosunuz seyir füzesi ihtiyacı için gereken turbojet yada Turbofan motoru nerden bulcan??

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #938 : 13 Ekim 2023, 17:28:36 »
İyide tomahawk diyosunuz seyir füzesi ihtiyacı için gereken turbojet yada Turbofan motoru nerden bulcan??

Pervanelisinden bahsediyor.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 295
« Yanıtla #939 : 13 Ekim 2023, 17:33:16 »
Tehlike tahmin edemeyeceğiniz kadar çok büyük öyle böyle değil.
Bugün İran Ermenistan Yunanistan gibi devlet desteğini alan her terörist SOM yapabilir. Yemen de oldu bu mesela Suudi tesisleri İran destekli üretilen Yemen kamikazeleri ile vuruldu. Ram jet motorlu terörist seyir füzeleri filan görebiliriz önümüzdeki on yıl içinde. Şaşırtıcı geliyor ama youtube a bakın insanlar torna ile cnc makine ile homemade jet motor üretiyor ramjet motor üretiyorlar. Elektronik kısım ise en basiti. Programlanabilir kartlar bin çeşit ve çoluk çocuk bile öğreniyor bunları programlamayı. Birde devlet desteği olursa teröristler seyir füzelerine bile sahip olabilir rahatlıkla. 2050 den bahsetmiyorum bu haftadan bahsediyorum. Bunlar yapılmamış ise birileri yapmadığı için sadece. 10 yıl önce İSrail in NLOS füzesine ağzımız açık bakıyor5duk şimdi amazonda satılan dron ile aynı şey yapılabiliyor.

Size karikatürize ama gerçekten kendi kafamdan tartıp biçtiğim bir iddiada bulunacağım. Bugünkü imkanlar ile Hamas çok rahatlıkla Amerikan uçak gemilerini batırabilir. Uçak gemisinde bölmeler filan var ben bilmiyor değilim ama bir harpoon uçak gemisi batıramaz ama 50 tane hellfire uçak gemisini batırı. Bir hellfire gibi tanksavar uçak gemisine çarpınca çukur imlası peş peşe beş metal plakayı deler en az geminin ortasına kadar en küçüğü parmak kadar en büyüğü yarım metre delik açar. Onu personel gelir yamar öbürü peşinden gelir akşama kadar peş peşe delinir gemi bazıları yakıta denk gelir bazısı mühimmata denk gelir filan. Daha cehennemin kapısı ne kadar aralanabiliyor medeniyetimiz bilmiyor. Eskiden güçün dayattığı kendi adaleti vardı çaresiz kalıp boyun eğiliyordu şimdi öyle değil denge sağlamak mümkün teorikte. Hamas bunu kullanıyor bir mucize yok sadece devir değişti. Birilerinin bu kadar ileri gitmeye cesareti de yok İran mesela ama gerçekten imkan varama kullanmıyorlar hepsini. Çünkü nükleer saldırı riski yaratır bir ABD uçak gemisini batırmak bir Amerika'nın ilan ettiği nükleer silah kullanma sebeplerinden biridir.

Bakın evde jet motoru
Error 404 (Not Found)!!1

Evde iha yapma. İnanın bana bayraktardan hiç bir eksiği yok bu merdiven altı teknolojinin
Error 404 (Not Found)!!1

Elektronik rasperi pi. Hani teknofest de filan roketler varya hepsi bunlarla yapılıyor 10 dolarlık elektroniklerle. Bu yazılım maille bir yerden gönderilirse ne olacak. Evde kamikaze değil som füzesi tomahawk yaparlar arkadaşlar tehlike böyle bir tehlike.

Error 404 (Not Found)!!1

Aynı kartın kamera takılınca görüntü işleme yeteneğine bakın

Error 404 (Not Found)!!1

Error 404 (Not Found)!!1

« Son Düzenleme: 13 Ekim 2023, 17:40:59 Gönderen: re »