Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 202842 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #920 : 12 Ekim 2023, 21:38:17 »
Birde ben olsam Suriye'ye gircek gibi devasa bir orduyu şu an Suriye sınırına yığarım..

İsrail lübnan'a girerse bende Suriye'ye girerim

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 295
« Yanıtla #921 : 12 Ekim 2023, 23:24:17 »
Televizyondaki yorumcular Allah Allah nasıl coşmuşlar arayıp bulamadıkları ortamın içinde kalmışlar olmuş olaylardan gelecek kestiriyorlar. Hepsi olmuş bir Sun Tzu. Oturmuş Yahudiler masada bunu planlamışlar güya en ince şeysine kadar. Çok biliyordun da olmadan uyarsaydın İsrail in niyetleri bunlar bunlar deseydin madem o kadar niyet strateji hinlik görebiliyordun. Biraz tüme varım değil de tümden gelim gibi bir şey bunlar olmuşun yorumu kolay olacağı söyle bizde gerçekleşince senin kıymetini bilelim. Kanallarda dolaşıyorum hepsi bir birinden alim stratejist maşallah. Olmuşu herkes yorumlar sen bize ara sırada olacakları söyle madem alimsin. Yada biraz sakin ol geleceğe kahinlik etme. Hiç gelecek okuma demiyoruz Gazze'yi işgal edecek de mesela o kadar gelecek okuma hakkın var ama yok büyük İsrail yok bilmemne enerji yolu yok Çin şeysi. 
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2023, 23:28:07 Gönderen: re »
Rusya Ukrayna savaşının çözümü bağımsız Kırım devletidir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #922 : 13 Ekim 2023, 00:12:21 »
Televizyondaki yorumcular Allah Allah nasıl coşmuşlar arayıp bulamadıkları ortamın içinde kalmışlar olmuş olaylardan gelecek kestiriyorlar. Hepsi olmuş bir Sun Tzu. Oturmuş Yahudiler masada bunu planlamışlar güya en ince şeysine kadar. Çok biliyordun da olmadan uyarsaydın İsrail in niyetleri bunlar bunlar deseydin madem o kadar niyet strateji hinlik görebiliyordun. Biraz tüme varım değil de tümden gelim gibi bir şey bunlar olmuşun yorumu kolay olacağı söyle bizde gerçekleşince senin kıymetini bilelim. Kanallarda dolaşıyorum hepsi bir birinden alim stratejist maşallah. Olmuşu herkes yorumlar sen bize ara sırada olacakları söyle madem alimsin. Yada biraz sakin ol geleceğe kahinlik etme. Hiç gelecek okuma demiyoruz Gazze'yi işgal edecek de mesela o kadar gelecek okuma hakkın var ama yok büyük İsrail yok bilmemne enerji yolu yok Çin şeysi. 

Bunun için para alıyorlar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #923 : 13 Ekim 2023, 00:45:29 »
İsrail, hava saldırılarında güdümsüz bomba kullanımına başladı.

https://x.com/SavunmaSanayiST/status/1712054357259149505?s=20

Kendileri için ciddi tehdit olmayacak hava savunma sistemleri bulunmayan bir hasım var karşılarında. Bu ortamda sivil hedefleri vuruyorlar. Kocaman binaları vuruyorlar. Bunun için güdümlü cephane kullanmaya ne gerek var.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı Archangel99

• DefenceTurk
  • *
  • 187
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #924 : 13 Ekim 2023, 01:58:41 »
Türkiye'nin bu süreçteki pozisyonu oldukça mantıklı. İki tarafla da iletişim kanallarımız açık ve görüşebiliyoruz. Dün Hamas'ın serbest bıraktığı rehineleri Erdoğan'ın isteğiyle bıraktığı söyleniyor.

Allah'a çok şükür bugün bizi Suriye bataklığına sokan Davutoğlu Cumhurbaşkanı Yard. değil, yine onun kadroları dışişlerinde değil ki duygusal tepkilerle işleri berbat etmiyoruz.

Diğer ''Siyasal İslamcı'' tipler olan Babacan ve Karamollaoğlu gibilerde Cumhurbaşkanı yard. olup ülke yönetiminde söz sahibi olmadılar da saçma sapan bir iş içinde bulmadık kendimizi. Ülkemizi Allah korumuş gerçekten. Yoksa daha ilk günden işleri berbat etmiştik.

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 295
« Yanıtla #925 : 13 Ekim 2023, 02:29:09 »
Ortadoğu'da vatandaşı kaçırılan her devlet ilk bize başvuruyor anlamadım gitti bu işi. Bundan biz kendimize nasıl bir gurur çıkartıyoruz. En ayıp şey bence

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #926 : 13 Ekim 2023, 02:35:15 »
Ortadoğu'da vatandaşı kaçırılan her devlet ilk bize başvuruyor anlamadım gitti bu işi. Bundan biz kendimize nasıl bir gurur çıkartıyoruz. En ayıp şey bence

+1

Çevrimdışı putty

• 2023 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 295
« Yanıtla #927 : 13 Ekim 2023, 02:54:19 »

+1

Daha kötüsü işede yarıyoruz

Bisikletin çalınıyor komşu ben araştırır hallederim diyor ertesi gün bisiklet kapına geri bırakılıyor. Ne düşünürsün o komşu hakkında. Bir teşekkür illa edersin ama çocuklarıda uyarırsın onun çocukları ile arkadaş olmayacaksınız diye
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2023, 02:58:51 Gönderen: re »

Çevrimdışı Merzifonlu

• 2021 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 263
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #928 : 13 Ekim 2023, 05:31:38 »

+1

Daha kötüsü işe de yarıyoruz

Bisikletin çalınıyor, komşu ben araştırır hallederim diyor. Ertesi gün bisiklet kapına geri bırakılıyor. Ne düşünürsün o komşu hakkında? Bir teşekkür illa edersin ama çocukları da uyarırsın, "O'nun çocukları ile arkadaş olmayacaksınız." diye.

+1

@putty, Tespitleriniz doğru, eyvallah. Ama kaç senelik forumcusunuz, dikkat edin accuk şu imla kurallarına! Yazıyı düzelttim.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 458
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #929 : 13 Ekim 2023, 12:45:47 »
Evet Cumhurbaşkanının tavrı gerçekten olumlu umarım böyle bu çizgide devam eder aklıselim açıklamalar.

Eskisi gibi ey İsrail katil devlet terör devleti gibi açıklamalar yapmaması güzel.

Çok erken konuşmayın naçizane tavsiyem...

"Meraklı köfteci " filminde komiser Hulusi Kentmen'in  Kemal Sunal'a  söylediği :" Evladım galiba bu kız senin üstüne kalacak" repliği birden aklıma geldi nedense...

Buraya yazıyorum bu olay yine bizim başımıza patlayacak , göreceksiniz......
« Son Düzenleme: 13 Ekim 2023, 12:50:52 Gönderen: serkan1976 »