Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 202856 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #910 : 12 Ekim 2023, 13:18:00 »
Bütün binaları kurumları kadroları elimizin altındaki enflasyonla tüm devlet aklıyla imkanlarıyla baş edemeyip Ortadoğu dinamiklerindeki en yakın unsur sınırdan 500 km uzaktaki bir derdi en iyi biz biliriz biz çözeriz bizi dinleyin pozu atmak inandırıcımı. Demezler mi sonra senin kendine hayrın yok ki bizim derdimize derman olasın. Türkiya ölçülebilen her mukayesede berbat ölçülemeyen her şeyde dünya en şahanesi maşallah

Taraf olmamaya çalışıyorlar. Taraf olmamanın verdiği özgürlüğü Ukrayna konusunda gördük. Şimdi tam İsrail'le ilişkileri düzene koymaya başlamışken bu çatışmaların yaşanması bizi zor durumda bırakıyor. Bir yandan İsrail ve Batı ile ilişikleri düzeltmeye, diğer yandan Arap dünyası ile mevcut ilişkilerin zarar görmemesine gayret ediliyor izlenimi oluştu bende.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı korsan2

• DefenceTurk
  • *
  • 14
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #911 : 12 Ekim 2023, 13:27:43 »
ben bu işin sonunda  ciddi bir değişim olacağına pek ihtimal vermiyorum.

komplo teorileri de gerçekçi gelmiyor.
Osmanlı İstanbul'u  kuşatırken,  Bizans meleklerin cinsiyetini tartışıyordu;  çünkü  Haliç'teki zincire ve kimsenin geçemediği kalın surlarına çok güveniyorlardı.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #912 : 12 Ekim 2023, 15:22:30 »
İsrail Savaş Uçakları Şam ve Halep havalimanlarını vurmuş.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SH

• DefenceTurk
  • *
  • 38
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #913 : 12 Ekim 2023, 15:37:39 »
İran'dan yardımın oradan geldiğini düşünüyorlarmış. Ayrıca vurduktan sonra 1-2 saat sonra da İran Dış İşleri bakanı gelecekmiş. Adamlardaki cesarete bak. Mesajın en kralını verdiler.

Çevrimdışı OKÇULAR

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 84
« Yanıtla #914 : 12 Ekim 2023, 16:16:48 »
İsrail, hava saldırılarında güdümsüz bomba kullanımına başladı.

https://x.com/SavunmaSanayiST/status/1712054357259149505?s=20
DÜNYADA BÜTÜN GERCEKLER 3 MERHALEDEN GECER.
1. iLK BAŞLARDA HAFİFE ALINIR ÖNEMSENMEZ
2. ARKASINDAN ŞİDDETLİ BİR DİRENİŞ VE BASKIYA UĞRAR.
3. EN SON TAM BİR DOĞRU OLARAK KABUL EDİLİR..

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #915 : 12 Ekim 2023, 17:35:30 »
ABD dün bizzat Demir kubbe için gerekli ekipmanları gönderdiğini açıkladı...

Hep söylediğim gibi Ortadoğu neden hep karışık ? Çünkü siyasal islamcılarda kafa çalışmaz hep duygularıyla hareket ederler karşındaki ülke veya güç bunu bildiği için istediği tepkiyi-aksiyonu hemen alır....

Örneğin elinize bir kalem alın ve yere bırakın yerçekimi yasası uyarınca kesinlikle yere düşeceğini bilirsiniz.
Aynı şekilde Araplarla İsrail biraz barış için yaklaştığında veya İsrail-Türkiye yumuşaması olduğunda bundan rahatsız olan İran hemen Filistin-Kudüs'te veya bir Şii bölgesinde  kendi maşaları ile olay çıkartır ilişkileri altüst eder...

Yine aynı şekilde Araplar arasında bir birlik olduğunda ABD-İsrail hemen İran'ı bu ülkelere karşı fişekler hoop Araplar yine kendi içlerinde bölünür....

Siyasal islamcılar bu numarayı her seferinde yer bu bölgenin burnu boktan hiç  kurtulmaz...

Bu formül hiç şaşmaz....
+1

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #916 : 12 Ekim 2023, 20:14:44 »
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) 2023 Teşkilat Buluşması'nda önemli açıklamalarda bulundu:

"Asırlardır adalet ve hakkaniyetten sapmamış bir millet olarak İsrail-Filistin geriliminde de tavrımız bu şekildedir. 3 gündür gerek bölge gerek dünya liderleriyle görüşüyorum. Çocuk, kadın vs. şu an itibariyle Gazze'de su yok, ekmek yok, gıda yok. Bütün bunlar İnsan Hakları Evrensel Beyannamesine ters. Nerede Batı? Herhangi bir tedbir var mı aldıkları? Bakın biz kriz ilk patlak verdiğinde tüm tarafları itidalle hareket etmeye çağırdık.

Telefon diplomasisiyle çatışmalara diyalog yoluyla çözüm bulmaya gayret ettik. Bugüne kadar 13 liderle telefon görüşmem oldu. Dışişleri Bakanımız bir taraftan, MİT Başkanımız bir taraftan muhataplarıyla irtibata geçerek görüşmeler devam ediyor. Neler yapabiliriz bunun üzerinde duruyoruz. Mısır'ın Refah kapısını bombaladılar. Hiçbir eylem böyle bir zulmü haklı kılmaz.

'GAZZELİ KARDEŞLERİMİZ İÇİN ÇABALARIMIZI YOĞUNLAŞTIRDIK'

Örgütlerden farklı olarak devletler savaş hukukuyla insan haklarına riayet etmekle mükelleftir. İçinde binlerce askerin, uçağın, silahın olduğu uçak gemisini göndererek ne yapmak istiyorsun? Barışa hizmet etmeyen her adım savaşa destek vermek demektir. Bölgede söz ve etki sahibi tüm aktörleri körü körüne birini desteklemek yerine gerilimi düşürmek için çaba harcamaya çağırıyoruz. Türkiye olarak Gazzeli kardeşlerimize insani yardım malzemesi ulaştırmak içinde çabalarımızı yoğunlaştırdık. Duygularımızın politikalarımıza tesis etmesine fırsat vermeden inşallah bu krizi hassasiyetle çözüme kavuşturacağız.

'SEN TÜRKİYE'NİN SİHA'SINI NASIL DÜŞÜRÜRSÜN YA?

Şimdi ne diyorlar "Amerika uçak gemisi gönderiyor, ikinci uçak gemisi de gelecek" Bay Amerika, ABD nere, İsrail nere, ne işin var orada? ABD gibi bir ülkeye barışı tesis mi yakışır, yoksa oraya benzinle gitmek mi yakışır? Ama düşünün Türkiye'ye ait bir SİHA'yı terörle mücadele ederken düşürecek kadar ferasetini kaybeden bir anlayış var. Biz seninle NATO'da beraber değil miyiz? NATO'da beraber olduğun terörle mücadele eden Türkiye'nin SİHA'sını nasıl düşürürsün ya? Görmedim nasıl dersin."

https://www.haber7.com/dunya/haber/3359050-cumhurbaskani-erdogandan-israil-ve-abdye-cok-sert-tepki-senin-ne-isin-var-orada

Dikkat ettiyseniz Cumhurbaşkanı Erdoğan israil hakkında eskisi gibi çok sert açıklamalar yapmıyor. Eskiden olsa İsrail'in ne terör devletliği ne de katilliği kalıyordu. Ne şiş yansın ne de kebap tarzında bir konuşma.
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2023, 20:19:36 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #917 : 12 Ekim 2023, 20:56:30 »
Evet Cumhurbaşkanının tavrı gerçekten olumlu umarım böyle bu çizgide devam eder aklıselim açıklamalar.

Eskisi gibi ey İsrail katil devlet terör devleti gibi açıklamalar yapmaması güzel.

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 232
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #918 : 12 Ekim 2023, 21:06:36 »
İsrail'e yardım bahanesiyle ilk önce ABD uçak gemileri Doğu Akdeniz'e gelmeye başladı şimdi de ingiltere iki savaş gemisi gönderiyor sayın Cumhurbaşkanının ne işiniz var sizin Doğu Akdeniz'de diye sorması boş değil. Bence Türk Donanmasının Doğu Akdeniz'de bayrak göstermesinin zamanı geldi. Geniş bir alanda Navtex yayınlanıp büyük bir tatbikat yapılması vaktidir..
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2023, 21:07:11 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı Denizci16

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 70
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #919 : 12 Ekim 2023, 21:36:47 »
Aklıma şey geldi malum sida yada kamikaze ida deniyoruz..

Bakalım bu kamikaze sidalar batı yapımı devasa gemilere karşı ne performans gösterir diye Tatbikat yapalım

Belki Moskova'nın başına geleni bizde bir kamikaze sida ile yapmışız olur mu olur...

En azından bu açıdan göz dağı verelim; sidalarla ve kamikaze idalarla
« Son Düzenleme: 12 Ekim 2023, 22:24:54 Gönderen: Denizci16 »