Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 201780 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #720 : 21 Mayıs 2021, 07:55:38 »
Çocuklara üzülmenin dini ırkı sebebi olmaz. Fikistindeki çocuk için üzülen Yemendeki çocuğu görmüyorsa sen vicdanlı değil vicdansız çıkarcı birisindir. Masum çocuğun dini dili ırkı olmaz. Fikistindeki saldırılara nasıl üzülüyorsak filistinden atılan fuzelerdende diğer tarafta masum bir çocuk ölebilir. Bizdeki dinciler için yahudi çocuklar yasamamasi gereken canlılar ama benim gözümde her çocuk aynıdır. Bana ikiyüzlü geliyor birçok hareketler.Israilde çocuklar olse göbek atacak tipler var sorsan müslümanlar. Kimse sorunu çözmeye çalışmıyor,  herkes bu sorun devam etsin kafasında...

+1
O karakterdeki kişiler, kendileri gibi gördükleri zarar gördüğünde insanlık maskesi altına sığınan, ama kendileri gibi olmayanlar zarar gördüğünde gerçek yüzlerini ortaya koyan, benim kısaca "fanatik" dediğim ruhsuz varlıklar.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı fırtına06

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 231
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #721 : 12 Temmuz 2021, 21:37:12 »
Başkan Erdoğan, İsrail Devlet Başkanı Hertzog ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Devlet Başkanı Yitzak Hertzog ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede Türkiye-İsrail ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede Yitzak Hertzog’u göreve başlaması dolayısıyla tebrik etti. Türkiye-İsrail ilişkilerinin Orta Doğu’nun güvenliği ve istikrarı bakımından büyük önem taşıdığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülke arasında enerji, turizm ve teknoloji başta olmak üzere muhtelif alanlarda yüksek bir iş birliği potansiyeli olduğunu ifade etti.

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN FİLİSTİN MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikili ticaretin salgına rağmen arttığını, bu potansiyelden faydalanmanın ortak çıkar olduğunu dile getirdi.

Tüm görüş ayrılıklarına rağmen temas ve diyaloğun sürdürülmesine önem verdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin-İsrail ihtilafının BM kararları çerçevesinde iki devletli, kalıcı ve kapsamlı şekilde çözüme kavuşturulmasının uluslararası camianın beklentisi olduğunu belirtti.

Erdoğan, Filistin-İsrail ihtilafının çözümünde atılacak olumlu adımların, Türkiye-İsrail ilişkilerinin müspet mecrada seyretmesine de katkı sağlayacağını belirtti.

https://www.haber7.com/guncel/haber/3119824-baskan-erdogan-israil-devlet-baskani-hertzog-ile-gorustu

Allah Allah, hangi dağda kurt öldü de bizim haberimiz yok acaba?
« Son Düzenleme: 12 Temmuz 2021, 21:38:45 Gönderen: fırtına06 »

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #722 : 12 Temmuz 2021, 22:08:01 »
İsrail'e rica etsek de şu F-35'lerimizi serbest bıraksa ABD...

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #723 : 12 Temmuz 2021, 22:14:16 »
Sn CB nimizin Israil CB nin goreve baslamasi munasebeti ile onu aramasi dogru bir adim .
Ozellikle iki devlet arasinda diplomasinin dusuk seviyelerde seyrettmekte oldugu bir zaman icerisinde.

Sn CB tarafindan Israil CB nina  Israil-Filistin konusunda BM karalari carcevesindeki iki devletten yana bir cozumu destekledigimizi belirtmesi de dogru ve yerinde bir mesaj.

Ancak Filistin-Israil arasindaki ithilafinda atilacak olumlu adimin Turkiye -Israil iliskilerine dolayli yoldan baglamasini pek dogru bulmuyorum. " Turkiye  Isral -Ile ikili iliskilerimiz ve cikarlarimiz baska. Filistin davasina bakis acimiz bambaska "  Yani iki konuyu bir digerine baglayici yapmamliyiz"

Tabii ki bazilarmiz Biden ve zorunluluklardan dolayi boyle bir adimin atilmis oldugunu da dusunebilir . " Bence  bu da normal. Burada esas onemli olan ikili Iliskilerin tekrardan olmasi gereken duzeye getirilebilmesi  ve iki devletin ortak cikarlari carcevesinde calisabilmesinin onunun acilmasi . Yani bu olayin olusumu icin kimin vesile oldugunun pek onemi yok"

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #724 : 12 Temmuz 2021, 22:19:38 »
Başkan Erdoğan, İsrail Devlet Başkanı Hertzog ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Devlet Başkanı Yitzak Hertzog ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, görüşmede Türkiye-İsrail ilişkileri ve bölgesel konular ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede Yitzak Hertzog’u göreve başlaması dolayısıyla tebrik etti. Türkiye-İsrail ilişkilerinin Orta Doğu’nun güvenliği ve istikrarı bakımından büyük önem taşıdığını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, iki ülke arasında enerji, turizm ve teknoloji başta olmak üzere muhtelif alanlarda yüksek bir iş birliği potansiyeli olduğunu ifade etti.

BAŞKAN ERDOĞAN'DAN FİLİSTİN MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ikili ticaretin salgına rağmen arttığını, bu potansiyelden faydalanmanın ortak çıkar olduğunu dile getirdi.

Tüm görüş ayrılıklarına rağmen temas ve diyaloğun sürdürülmesine önem verdiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin-İsrail ihtilafının BM kararları çerçevesinde iki devletli, kalıcı ve kapsamlı şekilde çözüme kavuşturulmasının uluslararası camianın beklentisi olduğunu belirtti.

Erdoğan, Filistin-İsrail ihtilafının çözümünde atılacak olumlu adımların, Türkiye-İsrail ilişkilerinin müspet mecrada seyretmesine de katkı sağlayacağını belirtti.

https://www.haber7.com/guncel/haber/3119824-baskan-erdogan-israil-devlet-baskani-hertzog-ile-gorustu

Allah Allah, hangi dağda kurt öldü de bizim haberimiz yok acaba?

Aman sus sus…

İnşallah devamı gelir.

Çevrimdışı Tigerfish

• DefenceTurk
  • *
  • 196
« Yanıtla #725 : 12 Temmuz 2021, 22:26:23 »
Sn CB nimizin Israil CB nin goreve baslamasi munasebeti ile onu aramasi dogru bir adim .
Ozellikle iki devlet arasinda diplomasinin dusuk seviyelerde seyrettmekte oldugu bir zaman icerisinde.

Sn CB tarafindan Israil CB nina  Israil-Filistin konusunda BM karalari carcevesindeki iki devletten yana bir cozumu destekledigimizi belirtmesi de dogru ve yerinde bir mesaj.

Ancak Filistin-Israil arasindaki ithilafinda atilacak olumlu adimin Turkiye -Israil iliskilerine dolayli yoldan baglamasini pek dogru bulmuyorum. " Turkiye  Isral -Ile ikili iliskilerimiz ve cikarlarimiz baska. Filistin davasina bakis acimiz bambaska "  Yani iki konuyu bir digerine baglayici yapmamliyiz"

Tabii ki bazilarmiz Biden ve zorunluluklardan dolayi boyle bir adimin atilmis oldugunu da dusunebilir . " Bence  bu da normal. Burada esas onemli olan ikili Iliskilerin tekrardan olmasi gereken duzeye getirilebilmesi  ve iki devletin ortak cikarlari carcevesinde calisabilmesinin onunun acilmasi . Yani bu olayin olusumu icin kimin vesile oldugunun pek onemi yok"

+1

Bir an evvel reel dış siyasete geçsek çok iyi olur.

Örneğin arkadaşlarımızın Anatolian Eagle’e davet edebiliriz başlangıç olarak.

Ardından rum ve yunanları ne çabuk boşarlar  görün ve seyredin.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 614
« Yanıtla #726 : 13 Temmuz 2021, 07:50:25 »
Ben bu konuda sizler kadar umutlu değilim. Çıkarlarımız açısından bakarsak atılan adım kesinlikle olumlu. Ancak yönetim anlayışımıza bakarsak bu adımın ne seviyede devam edeceği şüpheli. Geçmiş siyasi davranışlarımız hep duygusallık üzerine. Geleceğin farklı olabileceğini sanmıyorum. En azından istenilen seviyede.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #727 : 13 Temmuz 2021, 09:40:38 »
Ben bu konuda sizler kadar umutlu değilim. Çıkarlarımız açısından bakarsak atılan adım kesinlikle olumlu. Ancak yönetim anlayışımıza bakarsak bu adımın ne seviyede devam edeceği şüpheli. Geçmiş siyasi davranışlarımız hep duygusallık üzerine. Geleceğin farklı olabileceğini sanmıyorum. En azından istenilen seviyede.

Umutlu olmama konsunda size hak verir hatta benzer dusunce icerisinde oldugumu da belirtirim Sn SKYWOLF.

Israil devletin ana hedefinden vazgecmesini birakin Israil-Filistin devleti arasinda arzu etmekte oldugumuz yone sapmasi dahi Israilin yelkenlerini ABD,AB ve bir cok ulkenin sirirdigi bir donemde imkansizi beklemek gibi bir sey.  " Her ne kadar da Mucizelere pek inanan bir kisi olmasam da yine de bir umut deyip beklemekte yarar vardir"

Tabii bir de bizim Sn CB nimizin cenesine ne kadar hakim olabilme kabiliyeti gerekliligi mevcut ki  bu da Israilin  politika degistirmesini beklememiz kadar cetin bir durum. Hele hele  Israil devleti icerisinde bulunan radikal goruslulerin yapacagi provokasyonlar dusunuldugu zaman Sn  CB nimizin kendisine hakim olmasi da o derece azalir.

Ne ise bu kadari da olumlu.Kismet insallah diyerek isi oluruna birakalim.

Çevrimdışı serkan1976

• 2022 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 457
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #728 : 13 Temmuz 2021, 17:00:48 »
Yerli üretim turbofan motor yapmak mı zor İsrail'e karşı çenemizi tutmak mı zor?

Bence ikincisi....

Çevrimdışı metin62

• 2020 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 182
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #729 : 13 Temmuz 2021, 18:49:50 »
Yerli üretim turbofan motor yapmak mı zor İsrail'e karşı çenemizi tutmak mı zor?

Bence ikincisi....

Mutabikiz banko 2 numara.