Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 202353 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #490 : 27 Haziran 2016, 23:44:21 »
siyasetçi gibi konuşuyorsunuz. hangi partiden üyesiniz doğrusu merak ettim.

Siyasetin olduğu forumlarda huzur olmaz. siyaset yapmak için siyasi forumlara yoğunlaşabilirsiniz.

Siyasetin toplumsal yaşamın temelidir, yanılıyorsunuz. Siyaset insan olmanın gereğidir ve sosyal yaşamın temel direğidir. Ancak koyun sürüleri siyaset yapmayı bilmezler. Ekonomi diyorsunuz ya; aslına bakarsanız ekonomi bile bir bilim değilir; siyasettir.

Ekonomi siyasettir, toplum düzeni siyasettir, yaşam tarzları siyasetin sonucudur, yediğin içtiğin bile siyasetin bir sonucudur. Düşünelim mesela ; ''Helal Gıda'' diye bir şey çiktı biliyorsunuz; Malezya kaynaklıdır- siyasetin gereğidir. İnanç sistemleri bile siyasetin gereğidir yahu! Mesela adamın biri kalksa dese ki; bundan kelli Türkiye Cumhuriyeti' nin adı ''Anadolu İslam Federe Devleti' dir demiş olsa; bu nedir? siyasetin gereği midir- itikatın gereği midir?

Strateji, askeriye, sanayi, ekonomi, belediyecilik hizmetleri vs bile hep siyasetin gereğidir. Yahu çöplükten çöp toplayarak geçinmeye çalışan zavallı bile; bir takım yanlış politikaların sonucunda çöplükten ekmeğini kazanmaya çalışmaktadır. Her şey siyasettir güzel kardeşim- bu gerçeği idrak etmek lazım.

Bir de Türkiye' deki siyasetin durumu nedir? ondan bahsetmek isterim. Düşünelim, herhangi bir ülkeyi birileri illaki yönetecek diyelim; umulur ki, yöneticiler o toplumun en akıllı, en zeki, en ahlâklı, en itibarlı kişileri olmalıdır- öyle değil mi! Hepimiz biliyoruz ki, gerçekler hiç de öyle değildir. Ne yazık ki ülkeleri en akıllılar, en zekiler, en ahlaklılar, en itibarlılar, en güzel insanlar yönetmemektedir. Çünkü o güzel insanların bir şekilde önleri kesilmekte, meydan ise namertlere kalmaktadır. İstisnaları tenzih ederek söylüyoruz elbette...

Mesela sormak isterim size;
Türkiye Cumhuriyetinde ki en akıllı, en zeki, en itibarlı milliyetçi Bahçeli' midir?
Ya da Türkiye Cumhuriyetinde ki en Kemalist kişi Kılıçdaroğlu mudur?
Ya da dünya da ki en mükemmel insan veya insan üstü varlık dedikleri; Zinhar ''Allah' ın bütün vasıflarını üzerinde taşıyan kişidir'' diye ifade edilen zat-ı muhterem kişi; dünya' nın gelmiş geçmiş en akıllı, en zeki vs. kişisi midir yani!?

İşte niye böyle oluyor biliyor musunuz? Siyaseti, toplumsal hayatın bir gereği olarak düşünmeyenler; siyasi mecraları boş bıraktıkları için; daha doğrusu, siyaseti öcü olarak gördükleri/ zannettikleri için güdülmektedirler. Güdülmek ifadesi biraz attipatik gelebilir; o nedenle ''kötü yönetiliyorlar'' da diyebiliriz. Bütün mesele bundan ibarettir.
« Son Düzenleme: 27 Haziran 2016, 23:54:04 Gönderen: PARTİKÜL »

Çevrimdışı TR(B)

• DefenceTurk
  • *
  • -23
« Yanıtla #491 : 28 Haziran 2016, 00:33:16 »
insanlarla tartışmayı huy haline getirmiş insanlardan korkarım. onlar daima kendilerini haklı görür. bire bin katarak haklı çıkmaya kalkarlar...

havanda su dövmek, tartışma çıkarmak için fırsat kollamak, bire bin katmak, yazılan sözcükleri başka tarafa çekmek. haklı çıkmak için her dereden su getirmek, alakasız alakasız şeyler yazmak  sağlıklı insanların işi değildir. lütfen benim mesajlarımdan alıntı yapmayın.

@skywolf forumda üye panelimizde üye engelleme kısmı var mı?

EDit: üye panelinde varmış. PARTİKÜL sizi engelliyorum. siz kavga edecek başka insanlar bulun.
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2016, 00:39:40 Gönderen: TR(B) »

Çevrimdışı Partikül

• 2017 Yılın Üyesi
  • DefenceTurk
  • 197
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #492 : 28 Haziran 2016, 00:44:48 »
Engelle güzel kardeşim- lazım değilsin. Ayrıca tartışmayacaksan forumda ne işin var? Bir fikir ortaya koyuyorsun madem; karşıdaki birileri de illaki bir cevap yazacaktır. Fikrin yoksa niye yazıyorsun- yazıyorsan niye alınıyorsun? kaldı ki kimsecikler sana en ufak bir kötü söz söylemiş dahi değildir. Usturuplu şekiilde fikrimizi beyan ediyoruz şurada. Sen fikrini beyan ederken ediyorsun da; biz fikrimizi, düşüncemizi söyleyince niye zoruna gidiyor?
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2016, 01:08:55 Gönderen: PARTİKÜL »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #493 : 28 Haziran 2016, 08:25:41 »
Özür dilendi deniyor da ortada resmi bir özür yok ki! Sadece bir telefon görüşmesi olduğu söylentisi var!
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #494 : 28 Haziran 2016, 12:01:54 »
İsrailli iki bakandan Türkiye ile yapılan anlaşmaya veto!

hurriyet.com.tr28 Haziran 2016 - 09:43Son Güncelleme : 28 Haziran 2016 - 11:54
İsrailli iki bakandan Türkiye ile yapılan anlaşmaya veto!

İsrail'de Eğitim Bakanı Naftali Bennett ve Adalet Bakanı Ayelet Shaked, Türkiye ile ikili ilişkilerin normalleştirilmesi için varılan anlaşmayı veto edeceklerini açıkladı. Shaked, 2014 yılında Filistinli annelerle ilgili kullandığı ırkçı ifadeler nedeniyle sert tepki görmüştü.

İsrail gazetesi Jerusalem Post'un haberine göre, güvenlik kabinesi üyelerinden Bennett ve Shaked, Türkiye ile yapılan anlaşmayı veto etmeyi planlıyor.

Türkiye ile uzlaşmanın önemli ve İsrail'in çıkarına olduğunu söyleyen Habayit Hayehudi Partisi lideri Bennett, "Ancak terör saldırısı faillerine tazminat İsrail'in gelecekte pişmanlık duyacağı bir şey" diye ekledi.

İsrail Adalet Bakanı Ayelet Shaked

Bennett ayrıca, Hamas’ın elinde olduğu düşünülen iki İsrailli kayıp askerin cansız bedenlerinin iadesi için elinden geleni yapması konusunda Türkiye'ye çağrıda bulundu.

Açıklamayı yapan iki bakan sağ görüşlü Habayit Hayehudi partisine üye. İsrail’de Türkiye ile yapılan anlaşmanın yürürlüğe girmesi için Güvenlik Kabinesi’nde bir oylama yapılacak.

İsrail Eğitim Bakanı Naftali Bennett

ERDOĞAN SERT TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Shaked, 2014 yılında Filistinli annelerle ilgili kullandığı ırkçı ifadeler nedeniyle sert tepki görmüştü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Shaked'i, "İsrail’de bir kadın çıktı, aynen şunları söyledi: Filistinlilerin hepsi bizim düşmanımız ve onların kanı bizim elimizde olmalı. Buna öldürülen teröristlerin anneleri de dâhil, Filistinli anneler de öldürülmeli; bunu söyleyen bir kadın milletvekili, İsrail Parlamentosunun bir üyesi. Allah aşkına soruyorum; bu zihniyetin Hitler’in zihniyetinden ne farkı var?" diyerek eleştirmişti. Erdoğan, tepkisini, "Sen nasıl kadınsın ya? Sen ne pis kadınsın, senin genlerinde başka bir şey var. Sen, 'bütün Filistinli anneler ölmelidir' nasıl dersin?" sözleriyle dile getirmişti.

"FİLİSTİNLİ ANNELER DE ÖLMELİ"

Shaked, Temmuz 2014'te Facebook hesabından, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun eski danışmanı Uri Elitzur’un yazdığı bir metni paylaşmıştı. Söz konusu metinde “Her teröristin arkasında onlarca erkek ve kadın var. Onların hepsi düşman savaşçı ve onların kanı ellerimizde olmalı. Bu onları çiçekler ve öpücüklerle cehenneme gönderen şehitlerin anneleri için de geçerli. Oğullarının yolunda gitmeliler. Onların yılanları yetiştirdikleri evleri de yıkılmalı. Yoksa daha fazla küçük yılanlar oralarda yetişecek” ifadeleri geçiyordu.

LIEBERMAN DA KARŞI

İsrail'in yeni Savunma Bakanı Avigdor Lieberman'ın da anlaşmaya karşı olduğu biliniyor. Haaretz gazetesi, Türkiye karşıtı görüşleriyle tanınan eski Dışişleri Bakanı Lieberman'ın da anlaşmayı reddedebileceğini belirtti. Lieberman, anlaşmayı tasvip etmediğini ancak aleyhte de kampanya yürütmeyeceğini söylemişti.

YİNE DE ONAYLANACAK

İsrail basını buna karşın, anlaşmanın, dokuz üyeli Güvenlik Kabinesinde oy çokluğuyla kabul edilmesinin öngörüldüğünü bildirdi.

http://www.hurriyet.com.tr/israilli-iki-bakandan-turkiyeye-veto-40123178
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #495 : 28 Haziran 2016, 12:04:26 »
Türkiye, İsrail anlaşmasını imzaladı

Hürriyet Haber28 Haziran 2016 - 11:13Son Güncelleme : 28 Haziran 2016 - 11:46
Türkiye, İsrail anlaşmasını imzaladı

Dışişleri Bakanlığı müsteşarı İsrail ile ilişkileri normalleştirecek mütabakat anlaşmasını imzaladı.

Reuters'in haberine göre Türkiye-İsrail ilişkilerinin normalleşmesine ilişkin mütabakat anlaşması Dışişleri Bakanlığı müsteşarı tarafından imzalandı.

Önceki gün yapılan açıklamada mutabakat metni bugün saat 11'de Feridun Sinirlioğlu ve Dore Gold tarafından imzalanacağı açıklanmıştı.

Başbakan Binali Yıldırım, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile eş zamanlı olarak düzenlediği basın toplantısında İsrail’le mutabakat metninin parafe edildiğini açıklayarak, "Dün itibariyle bir mutabakat metni iki tarafça uzlaşıldı. Kararlaştırıldı ve parafe edildi. Böylece ilişkilerin normale döndürülmesiyle ilgili süreç başlamış oldu. Bu mutabakat metni yarın Dışişleri Müsteşarımız Türkiye tarafından ve İsrail tarafından muhatabı ile imzalanacak. Bu imzadan sonra onay süreçleri var. İsrail’de onay kabinede bizde ise Meclis’te tamamlanmış olacak. Akabinde de en kısa sürede karşılıklı büyükelçilikler faal hale getirilecek ve büyükelçilerin ataması yapılmış olacak" ifadelerini kullanmıştı.

Başbakan Yıldırım, ayrıca İsrail’le varılan mutabakat çerçevesinde Gazze’ye uygulanan ambargonun hafifletilmesi ve Mavi Marmara baskınında hayatını kaybedenlerin ailelerine 20 milyon Dolar tutarında tazminat ödenmesi konusunda karar alındığını bildirmişti.

http://www.hurriyet.com.tr/turkiye-israil-anlasmasini-imzaladi-40123237

Çevrimdışı Cakas

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #496 : 28 Haziran 2016, 18:23:10 »
Benim hatırladığım resmi bir özür olmadı, telefonda üzüntülerini bildirdiler gibi hatırlıyorum.

Çevrimdışı nocen

• DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #497 : 28 Haziran 2016, 18:45:42 »
Haaretz yazdı

İsrail’in saygın gazetelerinden Haaretz’in müzakerelerde de yer alan üst düzey bir yetkiliye dayanarak aktardığına göre anlaşmanın temel maddeleri şöyle:

1. Türkiye 2010 yılında gerçekleşen Mavi Marmara baskınına katılan İsrail askerlerine yönelik dava açamayacağına dair bir yasa hazırlayacak.

2. İsrail Mavi Marmara baskınında yaşamını yitiren ya da yaralanan Türk vatandaşlarının ailelerine iletilmek üzere 20 milyon dolar transfer edecek. Ancak bu para, 1’inci maddede bahsi geçen yasa çıktığı takdirde gönderilecek. Bu iki yıl önce üzerinde uzlaşılan miktardı ve değişmedi.

3.  Türkiye Gazze şeridi üzerindeki deniz ablukasının kaldırılması koşulundan vazgeçti; dahası bölgeye herhangi bir insani yardım gönderirken İsrail’in Aşdod limanını kullanmaya razı oldu.

4. İsrail Türkiye’nin Gazze’de gerçekleştireceği hastane, elektrik santralı ya da deniz suyu arıtma tesisi gibi altyapı projelerine izin verecek. İsrail aynı zamanda Aşdod limanı üzerinden girdiği sürece Türkiye’nin Gazze’ye limitsiz insani yardım ulaştırabilmesine de onay verdi.

5. İsrail ile Türkiye ikili ilişkileri karşılıklı olarak normalleştirecek. Diplomatik temsil seviyesi yükseltilecek; Türkiye Tel Aviv’e, İsrail de Ankara’ya yeniden elçi atayacak, diplomasi, istihbarat ve güvenlik konularındaki işbirlikleri üzerindeki bütün kısıtlamalar kaldırılacak.
Netanyahu: Gazze ablukası sürecek, İsrail askerlerine dava açılmayacak
Yıldırım: Gazze’ye ambargo hafifletilecek, Mavi Marmara için tazminat ödenecek
ABD, Türkiye-İsrail ilişkilerinin geldiği noktadan ‘memnun’: İstediğimiz bir adımdı
Reuters: İsrail ile Türkiye, ilişkilerin normalleşmesi için anlaşmaya vardı
Çavuşoğlu’na göre ‘normalleşmenin’ yaklaştığı İsrail’le ilişkilerde Hamas şartı yok
İsrail’den ‘normalleşme’ için üç şart öne süren Erdoğan’a: Saçmalamayı kesmeli

Eğer gerçekse ki böyle görünüyor
1.ve 5. maddelere iyi bakın

Yazıklar olsun
Baskını yapan askerlere dava açılamayacağına dair kanun çıkarılacak
Yetmiyor "diplomasi, istihbarat ve güvenlik konularındaki işbirlikleri üzerindeki bütün kısıtlamalar kaldırılacak"
Terörü destekleyen ülkeyle istihbarat üzerindeki tüm kısıtlamaları kaldırmak

http://www.diken.com.tr/israille-anlasmanin-temel-maddeleri-once-yasa-sonra-para/
« Son Düzenleme: 28 Haziran 2016, 18:46:13 Gönderen: nocen »

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #498 : 29 Haziran 2016, 14:31:40 »
İsrail Güvenlik Kabinesi Türkiye ile anlaşmayı onayladı

Hürriyet Haber29 Haziran 2016 - 14:16Son Güncelleme : 29 Haziran 2016 - 14:24
İsrail Güvenlik Kabinesi Türkiye ile anlaşmayı onayladı

Türkiye ile ilişkilerin normalleştirilmesi amacıyla imzalanan anlaşma, İsrail Güvenlik Kabinesi’nde 3’e karşı 7 bakanın onayıyla kabul edildi.

Savunma Bakanı Avigdor Lieberman, Eğitim Bakanı Naftali Bennett ve Adalet Bakanı Ayelet Şaked’in anlaşmaya karşı oy kullandığı belirtildi. Sputnik Türkiye'nin haberine göre Bennett, daha önce yaptığı açıklamada Mavi Marmara baskını nedeniyle Türkiye'ye 21 milyon tazminat verilmesine karşı olduğunu söylemiş ve "Teröristlere para ödememeliyiz" demişti.

KARARSIZLAR ANLAŞMAYA DESTEK VERDİ

Oylama öncesi kararsız olduğu belirtilen Kamu Güvenliği Bakanı Gilad Erdan, Ulaştırma Bakanı İsrail Katz ve Maliye Bakanı Moşe Kahlon ise oylamada anlaşmaya destek verdi. Kahlon, anlaşma öncesinde Başbakan Benyamin Netanyahu’nun kabineyle görüşmemesini eleştirmişti. İsrail'in Türkiye'ye büyükelçi olarak hangi ismi göndereceği ise henüz bilinmiyor.

http://www.hurriyet.com.tr/israil-guvenlik-kabinesi-turkiye-ile-anlasmayi-onayladi-40123785

Çevrimdışı ÖmerHalisdemir

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #499 : 15 Ağustos 2016, 20:04:30 »
Israil amacina ulasmistir, Milli Orduya kurulan kumpas basarili olmustur ve Ordunun ici oyularak bos bir karkas kalmistir. Türkiye Isgale Hazir hale getirilmistir.

AKP buna yardim ve yataklik yapmistir.

Tilkiler (AKP )ile Kuzularin (Türk Milleti) birbirine karistigi bir dönemden geciyoruz.