Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 202567 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #430 : 03 Şubat 2012, 20:08:16 »
hmm. peki neden açıkta bekliyorlar sizce? riskli değil mi?

bir sorum daha vardı. pist sayısının az olması olumsuz bir durum mu diye sormuştum.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #431 : 03 Şubat 2012, 20:10:00 »
Açıkta beklemenin ne gibi riski olabilir?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı altay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #432 : 03 Şubat 2012, 20:13:59 »
mesela füzeler tarafından daha kolay vurulurlar radara belli olurlar vs kanımca

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #433 : 03 Şubat 2012, 20:14:51 »
mesela füzeler tarafından daha kolay vurulurlar radara belli olurlar vs kanımca

Hangi füzeler yahu? :D
Savaş çıktı da bizim mi haberimiz yok?
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı altay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #434 : 03 Şubat 2012, 20:22:51 »
 ;D yani olası savaş anında  ;D

Çevrimdışı Mizan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 2
« Yanıtla #435 : 03 Şubat 2012, 20:42:03 »
Eğer o uçaklar sürekli orada bekliyorsa bu çok büyük bir risk. Olası bir savaş sırasında isabetli bir kaç atış onlarca uçağı hurda edebilir. Eğer uydudan o fotoğraf çekildiği sırada dışardaysalar çok önemli değil.

Pist sayısının önemini sormuştum birde :D Bu 3. kez soruşum :D

Çevrimdışı altay

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #436 : 03 Şubat 2012, 20:43:51 »
ben söyliyeyim eğer pist sayısı az ise tabikide uçakların kalkacağı yer az olacak bu yüzden pistler yok edildiğinde uçaklar kalkamayacak kanımca pist sayısı önemlisayın kardeşim

Çevrimdışı enes38

• DefenceTurk
  • *
  • 1
« Yanıtla #437 : 04 Şubat 2012, 08:58:37 »
pist sayısında standart bir uygulama vardır  , uçak adetince pistlerin sayısı  boyutları ve özellikleri  değişir  ,  ben askeri bir havaalanının yapımında bulundum emin olun 1 adet pist çok masraflı oluyor  , 700 metre uzunluğunda 30 metre genişliğinde  2 pist ve  3 taksi yolu için  3 yıl önce 3.7 milyon tl para harcandı  , birde jet üslerinin pistini düşünürsek miktarı siz belirleyin  ,
olası bir harp sırasında pistlerin tahribi elbette mümkündür  ama  kısa sürede  onarımı içinde tedbirler alınmıştır ,  önemli olan uçaklardır  , pist  3~5  saatte  geçici bir onarım görebilir  ayrıca harp anında bütün sivil hava alanları  jet üssüne  dönüşür  o yüzden  pistlerin sayısını sorun etmeyin  , israil uçak sayısı fazla olmasına rağmen  az sayıda jet üssüne sahip olduğundan  standartları uygulayarak pist sayısını çoğaltıyor  aksi halde bir üstünlük söz konusu olamaz.

Çevrimdışı Hellfire

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #438 : 04 Şubat 2012, 09:09:20 »
Önemli olan o uçakları bir savaş anında kaldırıp kaldıramayacağımız bence..Yani düşman hava filosu veya füze saldırısı ile size tehdit yaratıyorsa ve sizin buna karşı önleminiz yoksa kaç uçağınızın olduğu veya pist sayınız çok birşey ifade etmez..

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #439 : 07 Mart 2012, 08:05:12 »
Netanyahu: Türkiye çılgınlığa kalkışabilir
Netanyahu, "İran'ı durdurmazsak Türkiye de nükleer için çılgınlık yapar" dedi.
07.03.2012 - 05:50

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, "Eğer İran nükleer silah edinirse, bu durum S. Arabistan, Mısır, Türkiye'nin de kendi nükleer silahlarını edinmek için bir çılgın hamleye girişmesini tetikleyebilir. Dünyanın en kırılgan bölgesi, patlamaya hazır bir nükleer çakmak taşına dönüşebilir" dedi.

TÜRKİYE ÇILGINLIĞA KALKIŞABİLİR

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ABD'deki en etkili İsrail lobi grubu Amerika İsrail Halklar İlişkiler Komitesi'nin (AIPAC) konferansında "Eğer İran nükleer silah edinirse, bu durum S. Arabistan,Mısır, Türkiye'nin de kendi nükleer silahlarını edinmek için bir çılgın hamleye girişmesini tetikleyebilir. Dünyanın en kırılgan bölgesi, patlamaya hazır bir nükleer çakmak taşına dönüşebilir" dedi. Amerikan Kongresi'nin üyelerinin yarısına yakının da aralarında olduğu 13 bin kişiye hitap eden Netanyahu, "İsrail devletinin güvenliğiyle asla kumar oynamayacağım" ifadesini kullandı.

http://www.ensonhaber.com/netanyahu-turkiye-cilginliga-kalkisabilir-2012-03-07.html
« Son Düzenleme: 07 Mart 2012, 08:06:26 Gönderen: SKYWOLF »