Gönderen Konu: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler  (Okunma sayısı 202644 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı aliarslan

• YASAKLI
  • DefenceTurk
  • *
  • 0
  • unutulanlar unatanları,asla unutmaz.
Ynt: İsrail İle İlgili Stratejik Değerlendirmeler ve Haberler
« Yanıtla #140 : 05 Haziran 2010, 10:25:00 »
Alıntı

Çevrimdışı shadowww

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #141 : 05 Haziran 2010, 11:26:07 »
Hocam pkk yı hem mossad hem de fkö yetiştiriyo olamaz değil mi? Benim mantığıma ters geldi bilmiyorum? Okonuda dezenformasyon haberler bilgi kirliliği yaratıyor olabilir neyse konu o değil dediğim gibi önemli olan kanı durdurmak. Kanın durması için gerekeni yapmalıyız diyorum ben.
Milli görüşde bu işlerde malesef kullanılıyor, demek istediğim o. Deniz feneri için toplanan para ağırlıklı olarak yurtdışından ve milli görüşe bağlı camilerin cemaatlerinden toplanmıştır. Adına ne görüşü derseniz deyin, önemli olan onu kullananların cahil insanlarımızı dolandırmasıdır.
Ayrıca kendi fikrimi söyliyim erbakanın milli görüşünün ekonomi politikalarına katılmakla birlikte kalan kısmının yobazlık olduğunu düşünüyorum. Kadını ahlak bahanesi ile toplumda 2. sınıfa atan her görüş benim için yobazlıktır.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #142 : 05 Haziran 2010, 14:38:17 »
İsrail askerleri Rachel Corrie'ye çıktı!
Gemide direniş olmadı
05 Haziran 2010 Cumartesi, 11:23:24

İsrail donanması, Filistin'e giden son yardım gemisi olan İrlanda bandıralı Rachel Corrie'nin Gazze'ye 35 mil kala yolunu kesti. Gemi, İsrail'in Aşdod limanına yönelme çağrısını reddederek, Gazze'ye doğru seyrini sürdürünce, İsrail askerleri gemiye çıktı. Gemiden direniş gösterilmedi. İsrailli askerlerin gemiyi Aşdod Limanı'na çekecekleri bildirildi.

Reuters haber ajansına konuşan İsrailli Yarbay Avital Liebovich, İrlanda gemisinin rotasını değiştirmeyi reddetmeye devam etmesi durumunda, İsrailli komandoların gemiye çıkacağını söylemişti.

BBC, gemide 5 İrlanda vatandaşı, 6 Malezyalı ve 9 mürettebat bulunduğunu bildirdi.

"BM KONTROL ETSİN"

“Rachel Corrie” gemisinde bulunan 1976 Nobel Barış Ödülü sahibi Mairead Maguire, BM'den ya da bağımsız bir uluslararası kuruluştan yetkililerin, Gazze'ye ulaşmadan önce gemideki yardım malzemesini kontrol etmesine açık olduklarını söylemişti.

"Rachel Corrie" isimli bin 200 tonluk yük gemisinin, İsrail'in askeri operasyonuna hedef olan yardım filosundaki diğer gemilerle birlikte Gazze'ye ulaşması planlanmış, ancak İrlanda'dan kalkan gemi geç kaldığı için Kıbrıs açıklarındaki buluşma noktasına zamanında varamamıştı.

İsrail komandolarının yardım filosuna yönelik düzenlediği kanlı baskında tamamı Türk 9 kişi ölmüş, onlarca insan da yaralanmış ve gemilerin Aşdod limanına çekilmesi sağlanmıştı.

http://www.haberturk.com/dunya/haber/520811-israil-askerleri-rachel-corrieye-cikti
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı darkranger

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #143 : 06 Haziran 2010, 21:52:47 »
Bir dahaki Türkiye'den gidecek konvoy'un başında Türk Savaş gemileri olacak diye haberler dolaşıyor ortalarda umarım doğrudur. Devletimizi küçük düşürmenin intikamı Gazze Ablukasını kırarak alınır.

Eğer bunu yapamssak Suriye ile Akdeniz'de ortak bir tabtikat yaparak İsrail'e mesaj verilebilir.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #144 : 06 Haziran 2010, 23:06:32 »
Bir dahaki Türkiye'den gidecek konvoy'un başında Türk Savaş gemileri olacak diye haberler dolaşıyor ortalarda umarım doğrudur. Devletimizi küçük düşürmenin intikamı Gazze Ablukasını kırarak alınır.

Eğer bunu yapamssak Suriye ile Akdeniz'de ortak bir tabtikat yaparak İsrail'e mesaj verilebilir.

O haberleri İsrailin uydurma haberleriyle ünlü Debka sitesi çıkartıyor. Birkaç sayfa önce geçti bu konu.  Bu tuzağa düşmeyelim. Kimse bizi küçük düşürmedi farkındaysan. Küçük düşen, tüm dünyadan tepki gören İsrail.
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #145 : 07 Haziran 2010, 00:27:27 »
Ankara'da anlamlı buluşma

3 haham, Gazze'ye yardım götüren gemilerde İsrail'in düzenlediği saldırıda yaralanan gönüllüleri ziyaret etti
06 Haziran 2010 Pazar, 23:46:55

''Siyonizme Karşı Yahudiler Hareketi'nin temsilcisi 3 haham, Gazze'ye insani yardım götüren gemilere İsrail'in düzenlediği saldırıda yaralanan ve Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavileri süren hastaları ziyaret etti.

Ziyaretçi hahamlar Yisroel Dovid Weiss, Yitzhok Shewinter ve Yoshet Rosenberg'e Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Haşim Erdem eşlik etti.

Yaralılara, geçmiş olsun dileklerini ileten hahamlar adına konuşan Dovid Weiss, saldırıdan büyük üzüntü duyduklarını, Filistin ve Gazze halkının özgürlüğü için dua ettiklerini söyledi. Ziyareti, bütün Yahudiler adına yaptıklarını dile getiren Weiss, ''Biz buraya gönlümüzdekileri sizinle paylaşmaya geldik, yapılan saldırının karşısında sizin yanınızda olduğumuzu göstermek için geldik'' dedi.

Tedavileri süren yaralılar da ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ederek, saldırı anında yaşadıklarını hahamlarla paylaştılar. Hastalar ile hahamlar arasındaki konuşmalar, Başhekim Yardımcısı Erdem tarafından tercüme edildi.

Bazı yaralılar, odalarına giren hahamlara gül verdi, kolonya ve çikolata ikram etti. Bunun üzerine hahamları temsilen konuşan Weiss, çok mahcup olduklarını, aslında kendilerinin yaralılara bir şeyler getirmesi gerektiğini söyledi. Hahamların, yaralılara sarılarak duydukları üzüntüyü ifade etmeleri ise dikkat çekti.

Yaralılara geçmiş olsun dileklerini ileten hahamlar, İsrail'in amaçları insani yardım olan kişilere yönelik saldırısını ''korsanlık'' olarak nitelendirdi.

Ziyaretin ardından hahamlar adına hastane önünde basın açıklaması yapan Yisroel Dovid Weiss, şöyle konuştu:

''Yahudilik, her şeye saygı gösteren bir dindir, binlerce yıllık inançtır. Bizler yüzlerce yıl Arap ülkelerinde barış içinde hiçbir sıkıntı olmadan yaşıyoruz. Bizim dini bir kompleksimiz yok. Siyonizm son zamanlarda bir inanıştan başka bir yöne çektiler, milliyetçiliğe doğru götürdüler.

Bir gün biz inanıyoruz bütün dünya insanları bir arada yaşayacak, ayrı ayrı ülkeler olmayacak. Hırsızlıkla birinin toprağını çalmak bizim dinimize inanışımıza göre yasaktır. Bu Allah'ın buyruklarına karşı bir işleyiştir.''

Filistin halkına 60 yıldır zulmedildiğini, bunun ise din adına yapıldığını kaydeden Weiss, sözlerini şöyle tamamladı:

''Türkiye çok güzel bir örnek gösterdi. Bütün halkları birleştirerek Gazze'ye doğru yola çıktı. Biz Türkiye'nin misafirperverliğini ve kardeşliğini unutamayız'' dedi.

Yapılan saldırıyı kınamak için, mazlumların yanında olduğumuzu göstermek için buradayız. Yaralılar için, İsrail'in barışa yönelmesi için, barış için dua ediyoruz. Biz yüzyıllarca birlikte yaşadık, şimdi biri gelip bizi düşman ediyor. Barış içinde olmalıyız. Bunlar bizim adımıza yapılıyor ama bunun arkasında biz yokuz. Bunlar İsrail hükümetinin zulmü Yahudilerin değil. Fiziksel ve mantıki olarak Gazze'nin ve Filistin'in özgürlüğü için duacıyız.''

Açıklamanın ardından hahamlar, polis koruması eşliğinde hastaneden ayrıldı.

AA

http://www.haberturk.com/yasam/haber/521165-ankarada-anlamli-bulusma

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 615
« Yanıtla #146 : 08 Haziran 2010, 01:38:21 »
Sonraki konvoyu İran koruyacak

İran, Gazze'ye insani yardım götüren gemilerin güvenliğini sağlamaya hazır olduğunu açıkladı.
07 Haziran 2010 Pazartesi, 20:26:26

Dini lider Hamaney'in devrim muhafızlarının deniz kuvvetlerindeki temsilcisi Ali Şirazi, İran'ın, Gazze'ye gidecek gemileri korumaya hazır olduğunu söyledi.

Şirazi, "Devrim muhafızları, dünyanın her yerinden mazlum Filistin halkına insani yardım götüren özgürlük ve barış konvoylarına eskortluk etmeye hazırdır" dedi.

"Düşmanı, tüm dünyanın ortak hareketiyle karşı karşıya bırakalım ki, kötü emellerine ulaşamasınlar" diyen Şirazi, emir verilmesi halinde devrim muhafızlarının görev için harekete geçeceğini söyledi.

http://www.haberturk.com/dunya/haber/521475-sonraki-konvoyu-iran-koruyacak

Çevrimdışı ~~İsmaiL~~

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #147 : 08 Haziran 2010, 02:08:31 »
Savaş farz oldu.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #148 : 08 Haziran 2010, 12:01:04 »
İsrail'in hedefindeki ilçe
10:27 | 08 Haziran 2010
ANKA

İsrail istihbaratının yakınlığıyla bilinen DEBKAfile sitesi, İskenderun’un, "son iki ayda sessizce" İsrail karşıtı bir askeri merkez haline getirildiğini" öne sürdü. Debkafile ayrıca, "Türkiye’nin, Suriye ve Lübnan’daki hedefleri, potansiyel İsrail saldırılarına karşı savunmak için Mayıs ortasında limana hava savunma füzeleri naklettiği"ni de iddia etti.

DEBKAfile, askeri kaynaklara dayanarak "Gazze filosu"na yönelik baskın, denizde İsrail, Türkiye ve Hamas arasında "yarı gizli bir deniz savaşını tetiklediği"ni savundu. Türkiye’nin, yedi askerin şehit olduğu İskenderun’daki terör saldırısının arkasında İsrail’in bulunup bulunmadığını araştırdığını öne süren DEBKAfile şu iddialara yer verdi:

" ANKARA, İLK DEFA SURİYE VE HİZBULLAH’A HAVA SAVUNMASINI SAĞLIYOR"

"Askeri kaynaklarımız, İskenderun’un son iki ayda sessizce Suriye ve Hamas ile İsrail arasında potansiyel çatışmalarda, büyüyen askeri merkez rolünü açıkladı. Türkiye, Suriye ve Lübnan’daki hedefleri, Doğu Akdeniz’den potansiyel İsrail saldırılarına karşı savunmak için Mayıs ortasında limana hava savunma füzeleri nakletti. Ankara, ilk defa Suriye ve Hizbullah’ı, bir hava savunma şemsiyesi sağlıyor ve İsrail ile ihtilaftlarında onların yanında yer alıyor." DEBKAfile, Ankara’nın, "Mavi Marmara"da İsrailli komandoların "silahlı" adamlarla çatışmasından birkaç saat sonra İskenderun’da gerçekleşen saldırısının arkasında İsrail olduğu kuşkularını kanıtlayabilmesi halinde İsrail’in, Türkiye topraklarında "terörist eylemlere karıştığı"nı iddia edebileceğini belirterek, "İki ülke arasındaki gerginliklere rağmen hala sürdürülen diplomatik ilişkiler kesilecek, bu da savaş ilanı önceki adım olacak" diye yazdı.

Kaynak:http://www.milliyet.com.tr/israil-in-hedefindeki-ilce/dunya/sondakika/08.06.2010/1248122/default.htm

Yine Debka,yine Debka...

Çevrimdışı SÜVARİ

• DefenceTurk
  • *
  • 0
« Yanıtla #149 : 08 Haziran 2010, 12:42:31 »
İsrail'in Kıbrıs'a "Kıbrıs'taki Türk işgaline hayır" isimli bir geminin gönderileceği söyleniyor.
Bu yöndeki söylemler doğru mu?Bizimkilerden doğru dürüst bir açıklama geldi mi?