Gönderen Konu: CH-47 CHINOOK  (Okunma sayısı 26717 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Boeing İngiltere'ye Son Chinook'u Teslim Etti
« Yanıtla #20 : 08 Aralık 2015, 23:37:54 »
Boeing İngiltere'ye Son Chinook'u Teslim Etti

Boeing, Kraliyet Hava Kuvvetlerine 14. ve son Chinook Mark 6 ağır nakliye helikopterini teslim etti.  Bu teslimat ile birlikte İngitere'nin Chinook filolarındaki helikopter sayısı 60'a ulaştı. Sipariş tamamlaması, İngiltere'de Chinook'un ilk kullanıma girmesinin 35 yıldönümüne denk geldi. İngiltere 1980 yılından bu yana Chinook kullanıcısı.

Chinooklar arama ve kurtarma operasyonları, kaza tahliye, ikmal ve manevra birlikleri ve diğer ekipmanlar için Kraliyet Hava Kuvvetleri tarafından kullanılmaktadır. Onlar 55 asker, ya da 10 tona kadar yük taşıma kapasitesine sahiptir. Mk6 varyantı; gece görüşü ve yeni bir Dijital Otomatik Uçuş Kontrol Sistemi ile tamamen gece vakti uçuş yeteneği sağlayan  güncelleştirilmiş bir kokpit sunuyor. Ek yetenekler, uydu Küresel Konumlandırma Sistemi, Aletle İniş Sistemi ve kızılötesi arama ışıkları içerir. Helikopter iki M134 altı namlulu miniguns ve rampa üzerine monte edilmiş bir M60D makineli tüfek ile donatılabiliyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.
SKYWOLF...DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Avustralya İçin Chinook'a Onay
« Yanıtla #21 : 22 Aralık 2015, 10:05:29 »
Avustralya İçin Chinook'a Onay

ABD Dışişleri Bakanlığı, Yabancı Askeri Satış  Programı (FMS) ile Avustralya hükümetine Boeing yapımı CH-47F Chinook helikopterlerinin 180.000.000 $ değerindeki olası satışını onayladı.

Olası satış; üç CH-47F Chinook helikopteri, altı T55-GA-714A Türbin motoru, üç ortak füze uyarı sistemleri, üç Honeywell H-764 Gömülü Küresel Konumlandırma / Ataletsel Navigasyon Sistemleri ve diğer ekipmanları içeriyor. ABD Dışişleri Bakanlığı,  helikopterlerin operasyon ve silahlı kuvvetlere içine entegrasyonunda Avustralya hükümetinin hiçbir sorunla karşılaşmayacağını belirtiyor.

DefenceTurk.com
ADALETİN OLMADIĞI YERDE NE SAYGI KALIR, NE DE DÜZEN! ADALETİN OLMADIĞI YER YIKILMAYA MAHKUMDUR! DÜRÜSTLÜK BENİM KARAKTERİMDİR! BEN ŞEREFİM İÇİN YAŞAR, ŞEREFİM İÇİN ÖLÜRÜM. MUHTAÇ OLDUĞUM KUDRET DAMARLARIMDAKİ ASİL KANDA MEVCUTTUR.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Ynt: CH-47 CHINOOK
« Yanıtla #22 : 18 Nisan 2016, 12:26:32 »
Son gelişmelere göre Hollanda 12 CH-47F helikopteri için Boeing ile 308 milyon dolarlık anlaşmaya imza atmış.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Avustralya CH-47F Helikopterlerini Teslim Aldı
« Yanıtla #23 : 27 Haziran 2016, 12:32:19 »
Avustralya CH-47F Helikopterlerini Teslim Aldı

Avustralya Ordusunun nakliye helikopteri yeteneğinde büyük bir atılım olarak nitelendirilen CH-47F Chinook helikopterleri, planlanan takvimden 2,5 ay önce teslim edildi. Mevcut yedi filoya katılan üç helikopter, havadan nakliye, havadan tıbbi tahliye ve amfibik operasyonlar yanı sıra insani yardım ve afet yardımı alanlarında kullanılacaklar. Helikopterler güncellenmiş aviyonik ve yeni nesil kendini koruma sistemleri de dahil olmak üzere  ABD Ordusunda kullanılanlar gibi son teknoloji ile donatılmıştır.

Çevrimdışı Tuco

• Site Yetkilisi
  • DefenceTurk
  • 21
« Yanıtla #24 : 12 Eylül 2016, 13:47:38 »
HMAS Adelaide'de CH-47

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Yunanistan Yeni Chinook Helikopterlerini Teslim Aldı
« Yanıtla #25 : 12 Kasım 2016, 11:11:35 »
Yunanistan Yeni Chinook Helikopterlerini Teslim Aldı

Yunanistan, sipariş ettiği 10 CH-47D Chinook helikopterlerinin ilk üçünü teslim aldı. Helikopterler 11 Kasım tarihinde Pire limanına geldi. Yunanistan zaten 15 CH-47D helikopterine sahipti. Bunların üzerine aldığı 10 helikopter için 2014 yılında yaklaşık 150 milyon dolar değerinde bir sözleşme imzalamıştı.

Chinook helikopterleri savaş alanlarına asker, top ve destek ekipmanları taşıyabiliyor. Bugün dünya çapında 1179 Chinook görev yapıyor. Boeing 480 adet CH-47D Chinook helikopterini ABD Kara kuvvetleri ve Milli Muhafız birliklerine teslim etti. Bunun dışında Türkiye, Arjantin, İngiltere, Japonya, Kanada, Avustralya, Norveç, İspanya ve bazı Uzak Doğu ülkelerinde askeri ve sivil amaçlı olarak kullanılıyor.

DefenceTurk.com
geetha.mil.gr sitesinden derlenmiştir

Çevrimdışı tumucin

• DefenceTurk
  • DefenceTurk
  • *
  • 24
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #26 : 12 Kasım 2016, 15:31:00 »
yunanlar krizden nasil ödeme yaparlar amerikaya anlamak

imkansiz

Çevrimdışı uzasem06

• DefenceTurk
  • *
  • 9
  • DefenceTurk.com
« Yanıtla #27 : 12 Kasım 2016, 20:39:04 »
yunanlar krizden nasil ödeme yaparlar amerikaya anlamak

imkansiz

Abisi Adamlar şu anda Avrupanın sınırını koruyorlar. O Yüzden korkmayın Avrupada parasını koparirlar. Nasıl olsa Avrupa Birliği şu anda Göçmen  cikmazinda.

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
Boeing, Suudi Arabistan'a Yeni CH-47F Chinook Helikopterleri Satıyor
« Yanıtla #28 : 29 Mayıs 2018, 16:16:40 »
Boeing, Suudi Arabistan'a Yeni CH-47F Chinook Helikopterleri Satıyor

ABD Savunma Bakanlığı’nın 25 Mayıs 2018'de yaptığı açıklamaya göre Boeing, Kraliyet Suudi Arabistan Havacılık Komutanlığı için sekiz CH-47F kargo helikopterinin teslimatı için 25 milyon dolarlık Yabancı Askeri Satış sözleşmesi imzaladı.

Bu sözleşme kapsamındaki çalışma, Ridley Township, Pennsylvania'da gerçekleştirilecek ve tahmini olarak 31 Temmuz 2021 tamamlacak..

Aralık 2016'da, ABD Savunma Güvenlik İşbirliği Ajansı (DSCA), 48 CH-47F ağır nakiye helikopterleri için Suudi Arabistan'a olası bir Yabancı Askeri Satış duyurdu ve tahmini maliyeti 3,51 milyar dolardı.

Yeni sözleşme, 8 helikopter, 48 AN / AAR-57 Müşterek Füze İkaz Sistemlei, 48 M240H 7.62mm MG, M134D Mini-Gun, destek ekipmanı, eğitim ve bir Uçak Uçabilirlik Ekipmanı ile eşdeğer tip silahlar içerir.

DSCA, "Bu satış, ABD Suudi Arabistan Havayolları Komutanlığı'nın (RSLFAC) ABD kuvvetleriyle birlikte çalışabilirliğini artıracak ve Suudi Arabistan için bir ağır nakliye helikopteri kapasitesini geliştirecek" dedi.

Geliştirilmiş CH-47F, 4.868 beygir gücündeki Honeywell motorları ve daha az bakım gereksinimi için daha fazla tek parçalı bir yapıya sahip uçak gövdesini içermektedir. CH-47F, 282 km/saatin üzerindeki hızlarda, 9,5 tondan daha fazla bir yük ile uçabilir. Yeni aviyonikler arasında Rockwell Collins Ortak Aviyonik Mimari Sistemi (CAAS) kokpiti ve BAE Systems 'Dijital İleri Uçuş Kontrol Sistemi (DAFCS) bulunmaktadır.

Suudi Arabistan Kara Kuvvetleri, şu anda ABD'de inşa edilmiş, UH-60 Black Hawk orta ölçekli nakliye uçakları, AH-64 Apache silahlı helikopterleri ve CH-47 de dahil olmak üzere çeşitli helikopterleri kullanıyor.

DefenceTurk.com

Çevrimdışı SKYWOLF

• SKYWOLF
  • Genel Yetkili
  • DefenceTurk
  • 612
« Yanıtla #29 : 02 Temmuz 2018, 15:42:25 »

Amerika Birleşik Devletleri Özel Operasyon Komutanlığı, @BoeingDefense'den 4 adet yeni MH-47G helikopter siparişi verdi. 80 Milyon dolara verilen sipariş Amerikan Özel Operasyon Komutanlığı'nın acil ihtiyacını karşılamak üzere gerçekleştirildi.

https://twitter.com/TAHSAVUNMA/status/1013695372529754112